Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

VII Zlot Miłośników Twórczości Czesława Niemena 2010-03-05 - 2010-06-24 Ewa 29 19168
Ewa
2010-03-05 14:33:29
Organizatorzy VII-go zlotu mają zaszczyt ogłosić, że zlot odbędzie się w dniach 11.06– 13.06. 2010 w Świebodzinie na ziemi Lubuskiej. Tak jak zeszłoroczny.
Koszt pobytu z wyżywieniem 168 zł- śniadania, obiadokolacje i przekąski w trakcie nocnego słuchania muzyki.
Zakwaterowanie w pokojach 2-4 osobowych, istnieje dowolność w doborze ilości osób w pokoju.
Uczestnicy proszeni są o wpłacanie pieniędzy w terminie nieprzekraczalnym do 4.06.2010r.na konto :
68 1090 1593 0000 0001 0827 5436

Szkolne Schronisko Młodzieżowe
66-200 Świebodzin, ul. Żaków 3
Jako tytuł wpłaty wpisać należy – Niemen.

Po dokonaniu wpłaty, prosimy o poinformowanie o tym fakcie Krzysztofa Karwasińskiego
- tel. 602888315 lub drogą mailową: [email protected]

Na miejscu można będzie nabyć okolicznościowy znaczek w cenie ok. 10 zł za sztukę.

VII Ogólnopolski Zlot Miłośników Muzyki Czesława Niemena

ŚWIEBODZIN 11 – 13.06.2010r.


PROGRAM


11.06.2010r.

godz. 19.00 Powitanie i obiadokolacja
godz. 20.00 Noc z Niemenem (do rana)

12.06.2010r.

godz. 8.00 Śniadanie
godz. 10.30 – 14.00 Zwiedzanie międzyrzeckiego rejonu umocnionego (fortyfikacje niemieckie z II Wojny Światowej ), alternatywnie: grillowanie nad jeziorem
godz. 17.00 Spotkanie z mieszkańcami Świebodzina w Sali kinowej Domu Kultury
- Pokazy video
- Koncert
- Opowieści
godz. 19.00 Obiadokolacja
godz. 20:30 II Noc z Niemenem

13.06.2010r.

godz. 9.00 Śniadanie



Program nie jest zobowiązujący, więc mogą nastąpić niewielkie zmiany w ramach czasowych i kolejności.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-03-05 14:53:09
Wroble cwierkaja . Wiosna idzie . Lato bedzie !
Kolejny temat . Kolejny raz twierdze i goraco namawiam do spojzenia przed siebie .
Zloty powinny sie odbywac w nowych miejscach .
Kazdy region ma takie miejsca .
Znamy takie miejsca my wszyscy .
Czeslaw byl i jest wszedzie .
Trojmiasto zwlaszcza . Nie bylismy tam . Tam tez mozna znalezc piekne i wzglednie tanie miejsca . Mamy tam swoich ludzi piszacych zreszta tutaj . Wykazcie sie inwencja . Dajcie propozycje .
Poznan . W srodku miasta w poblizu Starowki i Blue Note jest Hostel . Dwa pietra do naszej dyspozycji . Doba od 55 zl z krolewskim sniadaniem . Centrum miasta duzego to tez atrakcja .
Warszawa . Nie musze mowic czemu . Co za problem znalezc tam dogodne miejsce . To nie bedzie Mariot oczywiscie .
Lagow . Ja go rozpropagowalem . Byl .
Swiebodzin . Byla Laweczka i Zlot oczywisty w tym miejscu .
Kolobrzeg . Dwa razy . Chyba wystarczy .
Wroclaw . Bylo milo .

Jezdzimy za granice . Lepiej znamy Wlochy , Hiszpanie czy Grecje . Apeluje zeby w ten sposob traktowac tez Polske . :) :) :)
ratajczak bogdan
2010-03-05 21:03:04
Elaborat powyżej pięciu zdań, ale ja Romualdzie w przeciwieństwie do Ciebie, daję sobie czas na to, co inni chcą mi przekazać.
Teraz tylko dwa zdania - z nadzieją, że przeczytasz.

(**)
Stach
2010-03-07 11:44:18
EwaOrganizatorzy VII-go zlotu mają zaszczyt ogłosić, że zlot odbędzie się w dniach 11.06– 13.06. 2010 w Świebodzinie na ziemi Lubuskiej. ...
Program nie jest zobowiązujący, więc mogą nastąpić niewielkie zmiany w ramach czasowych i kolejności.

Dopóki życie trwa, możliwe są wszelkiego typu roszady planu przedsięwzięcia.
Ważne aby trzon Zlotu był jednoznaczny . Każdy bez wyjątku musi, podkreślam musi, zdac sobie sprawę po co zjawia się na zlocie. Komu ów zlot jest poświęcony, jakie cele i sposoby realizacji celów będą realizowane podczas zlotu. Poza wymianą myśli, ważnym aspektem takich spotkań jest możliwość bezpośredniego kontaktu z pasjonatmi Niemena piszącymi na forum N.AE. Darka Sieradzkiego, i nie tylko, z pominięciem „szkła i kabla”, co sobie cenię. Z doświadczenia wiem, że atmosfera jest przyjazna, mimo różnic zdań.
Mam nadzieję, że otrzymam urlop w/w terminie, choc jako aktywny zawodowo jestem uzależniony od swego przełożonego- prezesa mojej firmy, który nota bene jest otwarty na ludzi z …pasją. Żywię Nadzieję, że spotkam się z forumowiczami, których darze sympatią, uznaniem etc. Jestem pełen optymizmu, gdyż przyjadę po wiedzę .Czas przeznaczony pragnąłbym spożytkować również na szukanie sposobów upamiętniania i popularyzowania Czesława NIEMENA i JEGO Dorobku. Dotychczasowe, sposoby: gwiazda, ławeczka, festiwal, pomnik, gimnazja im. :N: , wystawy… to oczywiście znaczące wyrazy upamiętniania, ale szukajmy nowych!
Liczę i jestem o tym przekonany, że Zlot będzie przepojony szacunkiem dla wszystkich osób od Czesława NIEMENA, Spadkobierczyń, fanów, miłośników …po przypadkowych słuchaczy utworow NIEMENA. :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-03-07 18:26:25
W kwestii pieciu zdań to chodzi o zdania bez sensu . :)
W kwestii szkla i kabla to będą obie pozycje. Po szkle kac .
Po kablu nowe info wyniesione tam gdzie nie chcemy . :) :?
W kwestii miejsc Zlotu to zanim napisalem moj post wyskoczyl nagle post szczegolowy.
Zbieg okolicznosci czy nie ? Niewazne . :?
W kwestii nowych miejsc.
Miedzyzdroje . Bylem tam wczoraj . Piekna zimowa szata . Lod na plazy . Otwarte mniej liczne lokale . Wywieszki . Do czerwca nocleg 30 zl/dobe .
Piekna miejscowość. Nie za duza . Nie za mala . Czeslaw tez tam śpiewal . Bylem tam wtedy . :D
ratajczak bogdan
2010-03-07 18:41:16
Romuald Juliusz Wydrzycki
W kwestii miejsc Zlotu to zanim napisalem moj post wyskoczyl nagle post szczegolowy.
Zbieg okolicznosci czy nie ? Niewazne. :?


Nie ma przypadków...

(**)
Stach
2010-03-21 07:04:31
EwaOrganizatorzy VII-go zlotu ...
Na miejscu można będzie nabyć okolicznościowy znaczek w cenie ok. 10 zł za sztukę.

Zamiast znaczka, który jest moim zadaniem dobrym pomysłem, nie jest natomiast "krzykliwym" :wink: wyrazem zlotu sympatyków twórczości i życia :N: .
Proponuję organizatorom zastanowienie się nad projektem KOSZULKI ZLOTOWICZA. Biorę pod uwagę koszulkę czarną z niebieskimi napisami(grafiką), bądz czerwoną z czarnym tekstem(grafiką).
Oczywiście należy to uczynic ze znacznym wyprzedzeniem do terminu zlotu. Przyjmując zamówienia należy pamietac o danych zlotowicza dotyczące m.in rozmiaru!
Uważam, że cena wahałaby się w granicach 20-30 zł.
Pomysł podaję pod dyskusję "rady starszych" i "wszystkim ludziom co do pracy spieszą" :)
Ewa
2010-04-22 18:03:07
Organizatorzy przygotowali już szczegółowy program zlotu, który zapowiada się naprawdę interesująco. :)

Program VII Zlotu Miłośników Muzyki Czesława Niemena na dzień 12.06.2010 r. Świebodzinie.

g.10.00- 11.50 - Świebodzińskie ślady Czesława Niemena ( spotkanie przy ławeczce)
- zwiedzenie Gimnazjum im Czesława Niemena
- spotkanie w domu u Jurka Wydrzyckiego
g.12.00-14.00 - Świebodziński Dom Kultury- Piosenki Czesława Niemena śpiewają
Jarosław Królikowski (Opera Wrocławska) i Danuta Urbańska ze Świebodzina
- projekcja filmu białoruskiego- Czesław Niemen
Seminarium pt; Czesław Niemen i znaczenie jego twórczości dzisiaj i jutro?
14.00-16.00 - Zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień/okolice Boryszyna l ( ciepłe kurtki i latarki )
17.00-18.00- Czesław Niemen w Łagowie- spotkanie przy herbacie na Zamku
Joanitów - spotkanie z wójtem Łagowa
18.00-20.00- piknik w Pałacu w Przełazach nad jeziorem Niesłysz
20.00-21.00- obiadokolacja w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Świebodzinie
21.00- Czesław Niemen naszym przyjacielem był ( do białego rana)
Waldemar Roszczuk
2010-05-03 21:16:54
Zlot w Świebodzinie to "pewniak" ?
Ewa
2010-05-03 21:47:08
Waldemar RoszczukZlot w Świebodzinie to "pewniak" ?

Pewniak. :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-05-16 18:35:18
W Swiebodzinie mieszka od lat Felicjan Andrzejczak , wykonawca slynnej Jolki z Budka Suflera .
Mozna znalezc cos co laczylo CN z Budka . Wiem o pewnej pomocy i dobrych relacjach .
Spotkanie z nim i moze nawet Jolka na zywo moze byc ciekawe . On wciaz jest czynny zawodowo i nie wykluczone ze mozliwe jest choc krotkie spotkanie .
Sluchalem ostatnio interesujacego wywiadu z nim o jego nowej plycie . :)
Maciek
2010-05-16 19:46:46
W sobotę ( 15 maja br. ) udało mi się spotkać z Tadeuszem. Do Wrocławia przyjechałem w związku z kolejnym zlotem fanów zespołu Skaldowie. Na zdjęciu ( od lewej ): Jacek, Roman, Tadeusz i ja :) Podczas rozmowy narodził się pomysł ( właściwie mały zamysł ) wspólnego spotkania fanów Skaldów i Niemena. Myślę, że sama idea nie jest zła i można o tym w przyszłości pomyśleć. Co Wy na to ? :) I jeszcze jedno - naprawdę wielka szkoda, że na forum rozmawiamy nie widząc się ! Czasami to prowadzi do niepotrzebnych nieporozumień. Tak też swego czasu było między mną a Tadeuszem, którego za to teraz pragnę przeprosić. I na koniec... fani Skaldów ( często również Czesława Niemena ) życzą Wam udanego zlotu. Bawcie się dobrze i zawsze szukajcie tego co łączy, a nie tego co dzieli ! Miłej zabawy na zlocie. My bawiliśmy się świetnie :)
cn.JPG cn.JPG | Komentarz: Wrocław, 15 maja 2010r.
jb.JPG jb.JPG | Komentarz: Specjalnie dla nas na zlot przyjechał perkusista Skaldów, kochany Jan Budziaszek
cn2.JPG cn2.JPG | Komentarz: Jacek, Roman, Tadeusz i Maciek ( Wrocław, 15 maja br. )
Ewa
2010-05-17 11:40:29
Fajne fotki. :)
Cieszę się, Maćku, że tak dobrze się bawiliście na zlocie, myślę, że zlot fanów Niemena będzie równie udany, w każdym razie dzięki za życzenia. :)
Co do wspólnego spotkania fanów Skaldów i Niemena, to osobiście jestem za, choć nie bardzo wierzę, że uda się coś takiego zorganizować.
Markovitz
2010-05-31 16:29:36
Lada dzień minie termin podjęcia decyzji . Zostaje jeszcze rzut na taśmę :)

Taki zlot to piękna sprawa 8)

Ostatni mój - to Kołobrzeg 2007...
Od_prawej__Jan_i_Jerzy_fot_z_arch__M.jpg Od_prawej__Jan_i_Jerzy_fot_z_arch__M.jpg | Komentarz: z Wydrzyckimi. Byliśmy młodzi, a i pogoda była :)
Domin189
2010-06-06 13:56:25
Właśnie, może jakieś konkrety? Kto się wybiera? :D Kosztem zlotu odpuściłem naukę do egzaminu (14.06 piszę ten najważniejszy na moim kierunku)...
Ewa
2010-06-11 16:59:43
http://okolicenajblizsze.pl/news.php?n=2016
Markovitz
2010-06-12 07:19:14
Halo, tu delegacja forum na zlot w Świebodzinie. Wczoraj lampką szampana ugościł nas Burmistrz tego zacnego grodu. Rozmowom zlotowiczów nie było końca. Domin studiował Niemena do czwartej rano :)
Dziś w południe - spotkanie w kinoteatrze.

Pozdrowienia ślą > Domin, Piekarz i MZ 8)

P.S. Mam nadzieję, że wszyscy obecni na zlocie Forumowicze podzielą się wrażeniami ...
Ewa
2010-06-12 09:35:31
Dzięki za pozdrowienia i czekamy na relację z dzisiejszego dnia. :)
Ewa
2010-06-13 17:56:24
Migawki ze zlotu można zobaczyć :arrow: tutaj.

Nie wiem tylko, czy z tego materiału będą zadowoleni dwaj nasi koledzy, których nazwiska zamieniono w tym filmiku. :wink:
Markovitz
2010-06-13 20:07:59
Co gorsza - reporter Informacji Lubuskich zredukował Niemena do roli wykonawcy dwóch "hitów" :evil:

Ewa..czy z tego materiału będą zadowoleni dwaj nasi koledzy, których nazwiska zamieniono..

Zaniepokojonych towarzyskimi skutkami telewizyjnej fuszerki pragnę uspokoić - spotkaliśmy się, bo w końcu kolega jest od tego, by spotkać się z nim - jak śpiewa Maleńczuk w duecie z Waglewskim w piosence => Koledzy na YT.

I nie było mowy o srożeniu się spodchmurykapelusza, choć .. rozmowa dotyczyła m.in. tej właśnie płyty.

Ten białoruski film (po 12 h podróży pamiętam jak przez mgłę) to koronkowa robota. Fajny patent z tym chłopakiem 8)

PS Tadeusz zrobił mi zdjęcie ze sztandarem szkoły, ale nie będę wklejał i się chwalipięcił. Niech inni coś napiszą.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-06-14 11:05:14
Zwazywszy na tak wyyyczerpujaca ilosc relacji rozumiem ze tak jak belka nie chce sie kopac z koniem , tak tutaj nikt nie chce sie juz kopac z kobyla . :?
Dasza
2010-06-14 13:05:21
Sobotni dzień rozpoczęliśmy spacerem po Świebodzinie śladami Czesława Niemena.
Pierwszy przystanek był przed fabryką mebli, w której to, wg słów Jana Czachora, Niemen naprawiał swój sprzęt m.in. kolumny, a także zamówił zestaw mebli DANUTA do swojego mieszkania na Niecałej.
Potem zobaczyliśmy budynek pod wdzięczną nazwą MODRZEW , w którym grupa Niemen dała kilka koncertów.
Następnie udaliśmy się do Gimnazjum im. Czesława Niemena, gdzie zostaliśmy podjęci kawą i ciastem oraz wysłuchaliśmy kilku piosenek z repertuaru Czesława Niemena w wykonaniu dwóch uczennic tej szkoły. Naszemu Piotrowi też udało się tam zaśpiewać „Wspomnienie”.
Prosto ze szkoły udaliśmy się na ul. Paderewskiego, gdzie zwiedziliśmy piękny ogródek, w którym Czesław chętnie wypoczywał, wtedy gdy odwiedzał swoich braci stryjecznych. Chętni mogli również wejść do domu .
Następny punkt programu to spotkanie w Domu Kultury - projekcja filmu białoruskiego ,seminarium i koncert Jarka Królikowskiego, przerywany fragmentami książki Jana Czachora, które autor czytał osobiście. Zapowiadana Danuta Urbańska niestety nie wystąpiła.
Potem kilkanaście minut na zmianę odzieży w schronisku i wyruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem już autokarem. Chętni zwiedzili niemieckie fortyfikacje z II wojny światowej, pozostali dotleniali się przy kawie lub innych napojach.
Stamtąd pojechaliśmy nad jezioro Niesłysz w Przełazach. W oczekiwaniu na kiełbaski pochłanialiśmy spore porcje chleba ze smalcem.
Do schroniska wróciliśmy wieczorem. Rozmowy i sluchanie Niemena trwało jak zwykle do późna w nocy.
Dasza
2010-06-14 13:18:29
Zapomniałam napisać o najważniejszym.
Było oczywiście spotkanie z Niemenem przed ratuszem i zbiorowe zdjęcie przy ławeczce.
Piekarz
2010-06-15 10:23:21
Dasza
Następny punkt programu to spotkanie w Domu Kultury - projekcja filmu białoruskiego

...z którego z Dominem nic a nic nie zrozumieliśmy :D
Czy można się spodziewać tłumaczenia tego filmu na nasz język?
Niektórzy zastanawiali się co za melodia jest zapisana na oparciu świebodzińskiej ławeczki, imitującemu pięciolinię. Tak, to początek "Dziwnego". Jednak zgadza się tylko melodia, bo rytm już nie, dziwne...
Szkoda, że nikt z Gimnazjum imienia Czesława Niemena nie wziął udziału w zlocie, nawet śpiewaczka Paulina nie dała się namówić.
Fajnie było zobaczyć, że nie tylko dla mnie muzyka Czesława Niemena jest tak przejmująca i wyjątkowa. Naocznie się przekonać, że istnieją także inni ludzie, dla których ta muzyka jest najpiękniejsza na świecie 8)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-06-15 11:02:41
Nie zapominajmy jednak ze sa ludzie ktorzy za wszelka cene staraja sie wymazac tworczosc CJNW ze zbiorowej pamieci . :?
Ewa
2010-06-15 11:13:57
Zdjęcie zbiorowe uczestników VII zlotu nadesłane przez Anię z Warszawy.

VII zlot- zdjęcie zbiorowe.JPGVII zlot- zdjęcie zbiorowe.JPG
Dasza
2010-06-20 21:09:28
Plakat tegorocznego zlotu:
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.
Markovitz
2010-06-22 20:15:31
Nie wszyscy są na tej fotce. Żałuję, że nie starczyło mi czasu na spacer śladami :N:-a i nieco dłuższe rozmowy z niektórymi zlotowiczami i Janem Czachorem, który w roli przewodnika po Świebodzinie jest po prostu znakomity !
Jak by nie patrzeć miałem do pokonania najdłuższy dystans ze wszystkich zlotowiczów...

Domin189 Kosztem zlotu odpuściłem naukę do egzaminu ...

Na szczęście Domin odpuścił tylko dwa dni i jak dowiedziałem się już po zlocie- egzamin zdał znakomicie.
Mam nadzieję, że i naszego Piekarza muzyka będzie inspirowała do wzmożonego wysiłku naukowego 8)

PS Dasza zdała świetną relację, ale chętnie dowiedziałbym się co oprócz kiełbasek straciłem ostatniego wieczora... :)
Tadeusz
2010-06-23 15:49:38
MarkovitzNie wszyscy są na tej fotce. Żałuję, że nie starczyło mi czasu na spacer śladami :N:-a i nieco dłuższe rozmowy z niektórymi zlotowiczami i Janem Czachorem, który w roli przewodnika po Świebodzinie jest po prostu znakomity !

PS Dasza zdała świetną relację, ale chętnie dowiedziałbym się co oprócz kiełbasek straciłem ostatniego wieczora... :)


Pytasz co straciłeś, Markovitzu...
Otóż, straciłeś koncert Jarka Królikowskiego, mojego przyjaciela, a w nim dwie piosenki do moich tekstów i muzyki Jarka, które otrzymały wyjątkowo gromkie brawa od mieszkańców Świebodzina.
Płyta z tymi nagraniami jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Wystarczy skontaktować się ze mną.

PS. Jarek Królikowski poprosił mnie o pozdrowienie wszystkich mieszkańców Świebodzina.
- Pozdrawiam i zapraszam na koncerty Jarka. Jeszcze w tym roku Jarek zaśpiewa z Faridą.
-Następny mój tekst jest już opracowywany w studio nagrań Jarka. Słyszałem... ale nic nie powiem. Wkrótce będzie można usłyszeć to nagranie- już
w pełni dopracowane
Tadeusz
2010-06-24 18:54:02
Piekarz napisał:
Czy można się spodziewać tłumaczenia tego filmu na nasz język?


Język białoruski jest bardzo podobny do polskiego, najbardziej chyba ze wszystkich słowiańskich, choć zaliczany jest do grupy języków wschodniosłowiańskich, a nasz do zachodniosłowiańskich. Nie miałem żadnych kłopotów ze zrozumieniem treści tego filmu .

Trzeba się uczyć języków :wink:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony