Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

VIII Zlot Miłośników Niemena, Łagów 2011 2011-02-18 - 2012-04-03 Tadeusz 39 16874
Tadeusz
2011-02-18 17:29:58
Szanowni Forumowicze,
kolejny zlot podjął się zorganizować Maciek Świtalski i poprosił mnie, abym zamieścił zapytanie o zainteresowanie tym spotkaniem - Was forumowiczów, Waszych znajomych i przyjaciół. Zlot odbyłby się w Łagowie ( II zlot też był w Łagowie i też organizował do Maciek Świtalski; byłem na nim i był wspaniały ). Koszt z pewnością byłby wyższy niż 150 zł/osobę. Maciek chciałby zaprosić na zlot Tomka Jaśkiewicza lub któregoś z muzyków współczujących z Niemenem.
Planowany termin: pierwsza dekada lipca.
Do zobaczenia na zlocie - Tadeusz.
Tadeusz
2011-03-15 06:22:31
Brak zainteresowania...? :shock:
Tadeusz
2011-04-04 11:29:52
Od przyszłego tygodnia Maciek Świtalski rusza z organizacją zlotu. Dla zainteresowanych podaję numer telefonu do Maćka - rzecz jasna za jego zgodą.
Maciej Świtalski, mobile: 509 70 33 53
Tadeusz
2011-04-11 11:52:56
Najnowsze informacje dotyczące zlotu.

- Miejsce zlotu; Łagów, ośrodek "Leśnik". W tym samym ośrodku odbywał się drugi zlot. Pełen komfort: świetna kuchnia, klimat, krajobrazy i warunki lokalowe.

-Termin: 17-19 czerwca.

- Koszt: 220 zł w tym kolacja 17.06 i trzy posiłki w dn. 18-19.06.

- Atrakcja artystyczna zlotu: koncert Jarka Królikowskiego - wielkiego fana Niemena

Wstępnie zarezerwowano 35 miejsc. Sprawa ewentualnej przedpłaty wyjaśniona zostanie w najbliższych dniach.

PS. A i nie wykluczone, że zaśpiewa Maciej Wróblewski, być może i w duecie z Jarkiem :)
Tadeusz
2011-04-12 11:28:51
Zlot zapowiada się atrakcyjnie. W dn. 18.06. 2011 odbędzie się koncert w amfiteatrze, wystąpią: Danuta Urbańska, Jarek Królikowski i Maciej Wróblewski.
Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie Pamięci Niemena i Wójt gminy Łagów.
Leszek Botwina
2011-04-12 16:54:40
Oczywiście ! Do zobaczenia ! Chyba, że do tego czasu zejdziemy !
Tadeusz
2011-05-05 04:40:17
Chętni do uczestnictwa w zlocie mogą wpłacać należną kwotę w wys. 220 zł na konto

Jerzy Wydrzycki
Świebodzin

Nr. konta: 16 1140 2017 0000 4302 0321 8385

tytuł wpłaty: Zlot
Ewa
2011-06-19 08:56:50
....................................................................................................................................................Łagów,dnia 18.06.2011

.................................................................................Oświadczenie

Uczestnicy zjazdu "Niemenologów" wyrażają swoje zdziwienie i sprzeciw w związku z działaniami p. Małgorzaty Niemen Wydrzyckiej, wdowy po Czesławie Niemenie Wydrzyckim, skutkującymi ograniczaniem dostępności do spuścizny Artysty, a polegającymi między innymi na występowaniu na drogę sądową przeciwko podmiotom popularyzującym dorobek Niemena, takim jak Stowarzyszenie Muzyczne Brzmienia i jego prezes, Krzysztof Wodniczak.

Pod takim oświadczeniem podpisało się 30 osób m.in. z Gdańska,Gliwic, Kołobrzegu,Świebodzina, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry.
Domin189
2011-06-19 21:09:37
...a może tak trochę informacji i wrażeń z tegorocznego zlotu? Niektórzy chcieli być obecni, ale nie mogli... :cry:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-06-20 17:55:34
Jednym z ciekawszych wydarzen byl koncert skrzypcowy w wykonaniu wnuczki Czeslawa z pierwszego malzenstwa , Julki .
La prima cosa bella . :)
Ewa
2011-06-24 18:58:37
Domin189...a może tak trochę informacji i wrażeń z tegorocznego zlotu? Niektórzy chcieli być obecni, ale nie mogli... :cry:

To smutne, że nikomu ze zlotowiczów nie chce się napisać choć kilku zdań relacji... :(
Tadeusz
2011-06-24 19:38:10
Ewa napisała:
To smutne, że nikomu ze zlotowiczów nie chce się napisać choć kilku zdań relacji... :(


A kogo to interesuje? ( vide drugi post w tym wątku)
Ewa
2011-06-24 20:28:50
Tadeusz
A kogo to interesuje? ( vide drugi post w tym wątku)

Z pewnością tych, co chcieli być na zlocie, a nie mogli, a więc mnie, Domina i może jeszcze kilka osób...

Kiedyś zloty fanów wzbudzały więcej entuzjazmu i nie trzeba było nikogo prosić o relację. Jeśli nikomu nie chce się pisać nawet o tak ważnych wydarzeniach związanych z Niemenem, to właściwie po co utrzymywać przy życiu takie forum :?:
Tadeusz
2011-06-24 20:44:35
Ewa napisała:
Kiedyś zloty fanów wzbudzały więcej entuzjazmu i nie trzeba było...


A no, nie trzeba było... Towarzystwo się wypaliło, to widać; towarzystwo nastawione jest na branie; towarzystwo nie chce dać nic od siebie; towarzystwo zupełnie nie jest twórcze.
Wychodzi na to, że ja będę musiał spełnić rolę nadwornego pisarza i napisać tę relację. OK, ale nie dzisiaj, nie jutro; za kilka dni :)
Mam teraz urwanie głowy z promocją płyty, choć muszę przyznać, że jest to przyjemne urwanie głowy, szczególnie kiedy przychodzą efekty. Oby tak dalej.... :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-06-25 12:29:40
A po co sie narazac .
Relacje zostaly przekazane tam gdzie trzeba .
Mimo ze nie bylem to tak jak bym tam byl .
Wiadomo ze poploch wzbudzilo pismo o zakazie tego , nakazie tamtego i przypomnieniu owego .
Nakazano , czy tez zakazano naruszania , czy zakazywania naruszen, nie mowiac o zakazie wzruszen .
A jeszcze wykozystanie tego do promocji jakiejs tam to tez nie to .
Efekt czy ustalony , czy domyslny , ale rzeczywisty .
Niemen jest swiadomie wymazywany , jesli juz nie wymazany .
Jedyna sluszna linia swieci triumfy . O co chodzi , tu czy tam !?
Nawet Lobaszewska w dzisiejszej audycji radiowej nie wspomniala ze spiewa Niemena .
:cry:
Tadeusz
2011-06-25 13:55:14
RJW napisał:
A po co sie narazac .

Kto i komu miałby się niby narazić ? :lol:

RJW napisał:
Relacje zostaly przekazane tam gdzie trzeba .


I co teraz będzie ? Aresztują nas, uczestników zlotu? Szczęśliwy ten, kto nie był na zlocie, nie musi się niczego obawiać. :twisted:

Bez przesady z tym wiecznym wmawianiem komuś strachu; bez przesady z wszechobecną agenturą. To zakrawa już na syndrom orwellowskiej skazy na świadomości, i zaczyna nieźle nudzić.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-06-25 19:30:46
Ja bylem tam obecny duchowe i zaocznie .
Orwella nie kazdy czytal , a jak czytal to nie musial zrozumiec .
Wszak to tylko folwark , nie obrazajac zwierzat . :)
Tadeusz
2011-06-25 21:08:18
RJW napisał:

Ja bylem tam obecny duchowe i zaocznie .


Relacje świadków zaocznych są szczególnie wiarygodne i interesujące, a ich opinie powinny być jedyną obowiązkową wyrocznią.... :mrgreen:
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-06-26 10:43:21
Duchowo , duchowo . :)
Tadeusz
2011-06-28 19:16:22
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2011-06-28 19:16:22 przez Tadeusz
To już siódmy rok upływa od śmierci wielkiego Artysty, którego, my fani, czcimy i wspominamy na naszych zlotach poświeconych Jego twórczości. Niedawno zakończył się kolejny, już ósmy, taki zlot. Od kilku lat skład jego uczestników skrystalizował się i jest niemalże stały. Piszę „niemalże”, bo bywa, że ktoś z tego składu nie pojawia się na jednym ze zlotów z ważnych powodów osobistych, ale za to bywa na kolejnych i deklaruje swoje uczestnictwo w następnych. Tegoroczny, ósmy zlot odbył się w Łagowie, podobnie jak drugi, na którym też byłem obecny. Fakt ten podsunął mi pomysł ułożenia w pamięci listy obecności osób, które uczestniczyły właśnie w tych łagowskicgh zlotach. I co się okazało ? Otóż, okazało się, że sześć osób zaszczyciło swoją obecnością te dwa zloty, są to: Ela, Zenek, Ania, Maciek, Piotr i ja – sześciu wiernych fanów, którym żaden przeciwny wiatr nie jest przeszkodą.

Ale do rzeczy! Pierwszy dzień zlotu jak zwykle zaczyna się późnym południem kolacją i prezentacją nagrań Artysty – audio, DVD – tych znanych i tych nieznanych lub mniej znanych, wygrzebanych ze zbiorów fanów, skrzętnie gromadzonych i przechowywanych dla siebie i dla wszystkich zainteresowanych.
Kolejny dzień do południa to najrozmaitsze dyskusje tematyczne, gromadzenie się w grupkach towarzyskich, wspólne spacery i często burzliwe dyskusje o muzyce, o Niemenie. Wszystko to w oczekiwaniu na "gwóźdź" zlotu- galowy koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi.
Bardzo sympatycznym i chyba najważniejszym elementem zlotu jest uczestnictwo najbliższych członków rodziny Czesław Niemena, tych którzy kochali Go najbardziej i wciąż kochają: Pani Jadwigi, siostry Niemena, Jerzego i Janka Wydrzyckich, Misi, pierworodnej córka Niemena i po raz pierwszy Julki – siedmioletniej wnuczki Niemna, córci Misi. Rozmawiałem z nią trochę. Jest to sympatyczna i rezolutna dziewczynka.

Jak wcześniej zaawizowałem, punktem kulminacyjnym był koncert poświęcony Czesławowi Niemenowi, który zagrali: Danuta Urbańska, wokalistka ze Świebodzina, Jarosław Królikowski, wrocławski wokalista i Maciej Wróblewski, bard z Zielonej Góry. Koncert odbył się w łagowskim amfiteatrze wypełnionym po brzegi ośmiuset osobową publicznością.
Wykonawcy śpiewali solo, w duetach w tercecie i zawsze oklaskiwani byli gromkimi brawami, a „Dziwny…” (duet: Danuta Urbańska – Jarosław Królikowski ) oklaskiwany był na stojąco. Koncert prowadził Jerzy Wydrzycki.
Miałem okazję poznać osobiście Danutę Urbańską i okazało się, że jej wyuczony zawód to inżynier budownictwa ( bratnia dusza, bo mój też…). Rozmawialiśmy o muzyce, ale też o relaksacji betonu w konstrukcjach sprężonych i deformacji ram wielokrotnie statycznie niewyznaczalnych pod wpływem obciążeń termicznych. :wink:

Wielką niespodzianką, zupełnie nieprzewidzianą w scenariuszu, był występ Julki- obiecującej skrzypaczki, która po roku nauki gry na skrzypcach potrafiła oczarować publiczność całkiem niezłym występem, a i swobodą na scenie oraz wdziękiem osobistym. To piękne- w koncercie poświęconym Niemenowi wystąpiła jego wnuczka. Niestety los tak sprawił, że nie spotkali się oni na tym padole ziemskim...
DSC05692.JPG DSC05692.JPG | Komentarz: Julka - wnuczka Niemena, córcia pierworodnej córki Niemena, Misi - oczarowała publiczność wirtuozerią, wdziękiem i swobodą na scenie. To z pewnością geny po dziadku są tego zasługą. Maciej Wróblewski słuchał w osłupieniu.
DSC05688.JPG DSC05688.JPG | Komentarz: Duet Danuta Urbańska-Jarosław Królikowski za wykonanie "Dziwnego..." oklaskiwany była na stojąco
DSC05717.JPG DSC05717.JPG | Komentarz: Uczestnicy zlotu
Ewa
2011-06-28 20:22:52
Dzięki, Tadeuszu. :D
Ewa
2011-06-29 07:09:23
Poproszono mnie o zamieszczenie komentarza dotyczącego zlotu, co niniejszym czynię.

Oskar Jernas
Sen o Łagowie

I stało się. Zazdrosna o wszystko, co jest związane z Niemenem, wdowa po artyście Małgorzata Niemen-Wydrzycka zabroniła nawet zlotu fanów muzyki i twórczości jej zmarłego męża! A co w tym złego, że fani już po raz ósmy wspólnie wspominali odchodzącego coraz bardziej w niepamięć Czesława Wydrzyckiego? Przepiękna promocja twórczości Niemena w wypełnionym po szwy amfiteatrze Łagowa była, bez wątpienia wydarzeniem bardzo estetycznym, chwalebnym, a na pewno nie haniebnym! Publiczność reagowała żywymi brawami na nieomal każdy utwór tego koncertu. Wielkimi owacjami przyjęto występ siedmioletniej wnuczki Czesława Niemena grającej od roku na skrzypcach. Cała impreza odbyła się w spokoju, nikomu nic tam nie przeszkadzało, nie doszło do żadnej profanacji twórczości i osoby zmarłego artysty tylko do jej uhonorowania. Po co więc to całe pieniactwo z zabranianiem wójtowi gminy Łagów organizacji tak udanej, jak się okazało imprezy? No chyba tylko dla samej idei pieniactwa, że to co Niemen to, nie Niemen tylko JA – wdowa po Niemenie.

Oskar Jernas
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-06-29 11:23:42
No to teraz i wzrokowo bylem na Zlocie . :D
Tadeusz
2011-06-29 11:50:03
To, co napisał Oskar Jernas było mi znane w chwili pisania relacji, ale nie uważałem, aby to było najważniejsze. Najważniejsze są miłe wspomnienia, a "kwasami" nie warto zajmować się publicznie. "Róbmy swoje" - jak to nam kiedyś powiedział Wojciech Młynarski
Choć z drugiej strony: trudno zmilczeć destrukcyjne, pieniackie i szkodliwe dla polskiej kultury działania NASZEJ PANI.
Myślę zatem, że i głos Oskara winien być słyszany w całej Polsce.
Dobrze więc, że znalazł się na tym Forum
danuta urbańska
2011-07-01 21:32:25
Witam :D
Byłam tam osobiście. Śpiewałam u boku Macieja Wróblewskiego i Jarka Królikowskiego, oraz poznałam sympatyczną "Misię" i Julkę.
Wzruszeń było, co nie miara. Amfiteatr był wypełniony po brzegi. Stojąc na scenie, poczułam powiew letniego wiatru.
Jarek rozpoczął wokalizą "Dziwny jest ten Świat", nasze głosy połączyły się ..to była nie zapomniana chwila.
Występ Julki był niespodzianką i to bardzo miłą. Rośnie kolejne, utalentowane pokolenie w rodzinie Wydrzyckich
Dziękuję Tadeusz za wiadomość, sympatyczną relacje ze zlotu i naszego spotkania.:wink:
Zdjęcia zrobił i przygotował do emisji mój małżonek. Miłego oglądania.

Pozdrawiam
Danusia
DSC09306-Dobry-640.jpg DSC09306-Dobry-640.jpg | Komentarz: Amfiteatr.. przed koncertem
DSC09315-Dobry-640.jpg DSC09315-Dobry-640.jpg | Komentarz: Jarosław Królikowski i ja, w chórkach u Macieja, w piosence "Czas, jak rzeka"
DSC09317-Dobry-640.jpg DSC09317-Dobry-640.jpg | Komentarz: Duet: Ja i Jarek w piosence "Dziwny jest ten Świat"
danuta urbańska
2011-07-01 21:40:59
c.d.zdjęć
DSC09321-Dobry-640.jpg DSC09321-Dobry-640.jpg | Komentarz: Występ Julki.
DSC09326-Dobry-640.jpg DSC09326-Dobry-640.jpg | Komentarz: Występ Macieja Wróblewskiego.
DSC09329-Dobry-640.jpg DSC09329-Dobry-640.jpg | Komentarz: Jerzy Wydrzycki opowiadał o życiu i twórczości Cz. Niemena, w przerwach między występami wokalistów.
danuta urbańska
2011-07-01 21:57:26
c,d. zdjęć
DSC09331-Dobry-640.jpg DSC09331-Dobry-640.jpg | Komentarz: Od lewej: Jasiu Wydrzycki-kuzyn Czesława, siostra Jadwiga z mężem, córka "Misia" z Julką, żona kuzyna Jerzego, Helena Kwiatkowska, członkini Stowarzyszenia.
DSC09353-Dobry-640.jpg DSC09353-Dobry-640.jpg | Komentarz: Jarosław Królikowski ze mną w duecie.
DSC09358-Dobry-640.jpg DSC09358-Dobry-640.jpg | Komentarz: Mój występ.
danuta urbańska
2011-07-01 22:05:44
c.d.zdjęć
DSC09364-Dobry-640.jpg DSC09364-Dobry-640.jpg | Komentarz: Od lewej: Jerzy Wydrzycki, Maciej Wróblewski, Ja, Jarosław Królikowski
DSC09385-Dobry-640.jpg DSC09385-Dobry-640.jpg | Komentarz: Wpis do księgi pamiątkowej: mąż siostry Jadwigi, Pan Marek-fan z Warszawy, Basia Piwońska ze Stowarzyrzenia
Tadeusz
2011-07-02 05:43:28
Danusiu dzięki za wklejenie fotek, profesjonalna robota - zdjęcia wysokiej klasy. Gratulacje i pozdrowienia dla fotografa.
Chyba zaproponujemy Edwinkowi funkcję dokumentalisty kolejnych zlotów :)
danuta urbańska
2011-07-02 07:56:19
TadeuszDanusiu dzięki za wklejenie fotek, profesjonalna robota - zdjęcia wysokiej klasy. Gratulacje i pozdrowienia dla fotografa.
Chyba zaproponujemy Edwinkowi funkcję dokumentalisty kolejnych zlotów :)


Witaj Tadeusz!
W imieniu Edwina, bardzo dziękuję i również pozdrawiam.

Udanego weekendu i do kolejnego spotkania :D
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-07-02 18:42:25
Piekne zdjecia normalnych ludzi , robione przez normalnego czlowieka , na normalnym spotkaniu .
I tyko Niemen juz nie Dzikowskiego , bo nic juz nie jest niczyje , patrzy na to wszystko z zagadkowym ledwie usmiechem ; " Chcieliscie , no to macie , to co macie"
:) :? :)
Ewa
2011-07-10 14:19:38
http://www.jazzforum.com.pl/news.php?ac ... ow&id=1628
Romuald Juliusz Wydrzycki
2011-07-16 13:21:10
Jak donosza nie wroble ale nietoperze , krwiopijcy podobno , na skutek pokretnych donosow osob ktore tylko w tym celu fruwaja na zloty , kolejny przedstawiciel wladzy w Swiebodzinie tym razem , dostal pismo zakazow i nakazow , prowokacyjnych zarzutow itp itd .
Odpowiedz i decyzje Stowarzyszenia byla natychmiastowa .
Ciekawe kiedy doleci tam gdzie trzeba .

PS Jak wiadomo odbywaja sie tzw Elitarne Zloty Niemenologow .
Moze by tak sami informatorzy robili sami sobie takie Zloty .

:) :? :)
danuta urbańska
2011-07-19 17:58:03
Witam!
Zapraszam do posłuchania piosenek, w moim wykonaniu, z koncertu w Łagowie.
Video- Edwin Urbański.
Pozdrawiam i życzę miłego odbioru :)
http://www.youtube.com/watch?v=DadygAQ5wsU
http://www.youtube.com/watch?v=WJbUUgeQ5js
Ewa
2011-07-21 20:45:32
Pani Danuto, dziękujemy za nagrania. :)

Romuald Juliusz WydrzyckiJak donosza nie wroble ale nietoperze , krwiopijcy podobno , na skutek pokretnych donosow osob ktore tylko w tym celu fruwaja na zloty , kolejny przedstawiciel wladzy w Swiebodzinie tym razem , dostal pismo zakazow i nakazow , prowokacyjnych zarzutow itp itd .

Pismo, o którym pisze Romuald można przeczytać tutaj.

P.S.
Pytałam dwóch obecnych na zlocie fanów, czy rzeczywiście sprzedawano tam jakieś koszulki i kubeczki - nic o tym nie wiedzieli. Jak widać, najlepiej poinformowani są nieobecni...
Tadeusz
2011-07-22 13:34:31
Ewa napisała:

Pismo, o którym pisze Romuald można przeczytać tutaj.


Wprawdzie miałem już nie udzielać się na forum, ale po przeczytaniu pisma pani MN do Wójta Gminy zmieniłem jednorazowo postanowienie, albowiem byłem uczestnikiem VIII zlotu i stwierdzam, że zarzuty zawarte ww.piśmie są bezpodstawne, i tak:
- nie sprzedawano w Łagowie żadnych kubeczków ani koszulek z wizerunkiem Czesława Niemena
- Pan Jan Czachor nie popełnił żadnego faux pas, ani na VII, ani na VIII zlocie - niczego niestosownego nie wykrzykiwał publicznie, nic mi o tym nie wiadomo !!!
- koncert poświęcony pamięci Czesława Niemna był na wysokim poziomie artystycznym, wbrew temu co pisze Pani MN nie był umieszczony w odpustowym
kontekście, a publiczność była bardzo wzruszona i usatysfakcjonowana, oklaskiwała wykonawców na stojąco - cóż może bardziej uhonorować Artystę, któremu koncert był poświęcony ?


Twierdzę tak, bo byłem aktywnym uczestnikiem w centrum wszystkich oficjalnych wydarzeń zlotu

PS. Jeżeli występ utalentowanej wnuczki Artysty uznaje się za odpustowy kontekst, to uznający taką okoliczność za rzeczywistą ma, w mojej ocenie, problemy z odczytywaniem tej rzeczywistości

Danusiu, dzięki za nagrania
Ewa
2011-07-22 19:26:54
Przed chwilą kolejna osoba uczestnicząca w zlocie, z którą rozmawiałam, powiedziała, że podczas koncertu w Łagowie nie sprzedawano żadnych odpustowych figurek.
Jak widać nie zawsze można ufać informacjom z drugiej ręki, na których opiera swoje oskarżenia pani Niemen.

Dlatego też nie rozumiem osób, które nie były na zlocie, a rozpowszechniają w necie oszczercze teksty, jak niejaki ecce na forum The Beatles. Współczuję mu, że dał się tak omamić.
puszek
2011-07-24 18:56:32
Przeczytałem ten list, wiadomej pani i che,che,che. W moim liceum Niemena wyśmiewano w latach siedemdziesiątych. W całym liceum było nas dwóch którzy przyznawali do oficjalnie do adorowania jego twórczości. Polonistki oskarżały go o profanację polskiej poezji. My dwaj z nimi walczyliśmy lecz bezskutecznie. Bojownicy o wiarygodność i szczerość intencji artysty. Narażaliśmy się tylko na szykany. Ludzie na koncerty chodzili z ciekawości lub aby zaszumieć. Przypomnijcie sobie. A stwierdzenie, że na Niemenie można zarobić to che,che,che. Na Niemenie można nabawić się depresji / dzięki tej pani też / czego chyba doświadczył kolega Wodniczak. Na moim terenie organizowałem spotkania i koncerty. Jak bezpłatne to jeszcze jakoś przyszli jak płatne / dla pokrycia kosztów / to wiatr wiał. Dla pamięci o artyście ludzie z tego forum są dobrodziejami w propagowaniu twórczości artysty. A jakie to źródło wiedzy. Największe w kraju. Na zlocie nie byłem ale rozśmieszył mnie fakt sprzedawania kubków i koszulek z wizerunkiem artysty. Hanuszkiewicz nazwał artystę po śmierci, że był takim "POLSKIM ŚWIĄTKIEM BOŻYM". Czyż wizerunków świątków nie sprzedaje się na jarmarkach. odpustach i występach. Jeżeli ktoś taki był i sprzedawał , to na pewno nie dorobił się majątku - to po prostu śmieszne. Poza tym braki na rynku trzeba jakoś uzupełniać, w lepszy lub gorszy sposób. Pamiętacie lusterka i koszulki z NIEMENEM w latach siedemdziesiątych. Chciałem dodać, że gdyby były bilety na ten występ w Łagowie, to przyszła by garstka ludzi. Przykład - Zielona Góra. To też jest świadectwem o pamięci. Jako fan na zakończenie wypowiedzi chciałem dodać. że wiadoma pani, powinna na płycie stadionu Legii, pokłonić się kibicom, kiedy z 60 tysięcy gardeł wydobywają się słowa pieśni, która powstała w czasach, kiedy być może , wiadoma pani, nie wiedziała kto to jest Niemen.
szwung
2012-04-03 12:25:26
Witam,
kolejny zlot 2012 niebawem, a co za tym idzie koncert w Lagowie . Prosze o wiecej informacji?
Ewa
2012-04-03 13:13:01
Jak na razie wiem tylko, że tegoroczny zlot odbędzie się w ŁAGOWIE w dniach 15-17.06.
Zakwaterowanie, noclegi i zajęcia w hotelu "LEŚNIK".
Koszt uczestnictwa na poziomie ubiegłego roku.
Jedną z atrakcji będzie koncert amfiteatrze: "ARTUR DUTKIEWICZ - NIEMEN IMPROWIZACJE" (16.06.)

Mam nadzieję, że niebawem będę mogła zamieścić szczegółowe info...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony