Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

W szóstą rocznicę śmierci Niemena 2010-01-16 - 2010-03-29 Ewa 17 6783
Ewa
2010-01-16 22:41:21
Z tej okazji w Białej Podlaskiej wystawa plakatów, zdjęć i innych pamiątek, przygotowana przez kolegę Eda.
Pięknie, tylko nie wiedzieć czemu w notce pisze o 5.rocznicy..

Radio Express też uczciło tegoroczną rocznicę prezentując w kolejnych dniach 5 płyt Niemena, a 17.01. Koncert Wszechczasów.
Trochę tylko data koncertu mi się nie zgadza. :wink:
Stach
2010-01-17 07:23:05
Miłośnicy twórczości Czesława NIEMENA zapalą znicze
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /914645008

literówka Stare Wasiliszki
ratajczak bogdan
2010-01-17 14:48:18
W tym miejscu należy odnotować także wieczór poświęcony Czesławowi Niemenowi z udziałem Romana Radoszewskiego i grupy Moment - Joachima Perlika, do jakiego doszło przedwczoraj w Białej Piskiej.

15 stycznia 2010 r. , o godz. 21.00 w kawiarence artystycznej MGOK
Spotkanie z Romanem Radoszewskim - autorem książki "Czesław Niemen. Kiedy się dziwić przestanę ...."
Wieczór poświęcony będzie pamięci

CZESŁAWA NIEMENA

W programie:

1. Spotkanie z autorem książki.
Prezentacja fragmentów koncertów, wywiadów , utworów nieznanych artysty.
2. Koncert piosenek Czesława Niemena w wykonaniu zespołu Moment - Joachima Perlika
3. Wystawa Niemen - inspiracje , autorstwa Hanny Uchmańskiej.


:arrow: http://www.domkulturybiala.pl/node/3609

(**)
Stach
2010-01-17 15:15:20
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2010-01-17 15:15:20 przez Stach
ratajczak bogdanW tym miejscu należy odnotować także wieczór poświęcony Czesławowi Niemenowi z udziałem Romana Radoszewskiego i grupy Moment - Joachima Perlika, do jakiego doszło przedwczoraj w Białej Piskiej

"Wejściówki w cenie 25 zł do nabycia w MGOK Biała Piska."
Dlaczego w ogóle płatne i aż tak wygórowana cena biletu.
Markovitz
2010-01-17 17:01:19
Czy to artyści wykonujący piosenki z repertuaru Niemena, czy redaktorzy za audycje, czy autorzy podczas spotkań z czytelnikami - nie widzę w tym nic zdrożnego.

Ciekawostką może być fakt, że tego samego wieczora obejrzałem dobry koncert J.Perlika z zespołem (w innym mieście) i cena biletów była skalkulowana dużo skromniej :)
Domin189
2010-01-17 19:05:53
Polecą głowy w Radiu Express? :D
Ewa
2010-01-17 19:09:28
Domin189Polecą głowy w Radiu Express? :D

Zobaczymy. :wink:
Koncert właśnie leci..
Markovitz
2010-01-17 19:15:18
A to niespodzianka...
To koncert Złotej płyty AD 1971, który według opowieści pana Krzysztofa Materny - on właśnie miał prowadzić...

Tymczasem słyszymy, że prowadzi go nie pan, lecz pani... :roll:
Domin189
2010-01-17 19:27:05
Chyba od czasu sławnej audycji Mamy wszystko, Radio Express wykonało najodważniejszy manewr w kwestii niepublikowanych nagrań Niemena :D ...i w innych rozgłośniach usłyszeć można było perełki, ale zdecydowanie na mniejszą skalę ;)

Ten bootleg ma znikome szanse na oficjalne wydanie na krążku... chociaż życzę tego sobie i Wam, a raczej: nam! :)
Ewa
2010-01-17 22:26:30
Radio Lublin też dziś grało Niemena w audycji Muzyczny azymut, a Polskie Radio Białystok przypomniało reportaż Jak ta rzeka.
Romuald Juliusz Wydrzycki
2010-01-19 18:28:56
W Szczecinie spora kolekcja pamiatek i nagran posiada wiadomo kto .
Ale od jakiegos czasu nikogo to nie interesuje . W TV i Radio modny jest jazz .
W smutnym dniu poranna audycje w Radio prowadzil niejaki G.Lament .
Potem byly opowiesci o zboczonym markizie . Wgralem na sekretarke moj lament z przypomnieniem daty , bez rezultatu do momentu wylaczenia radia .
Wydaje mi sie to byc wynikiem znanej dzialalnosci zniechecajacej .
A po co mamy sie bic z wiatrakami - mecenasami.
W namolnej reklamie dbania o prawo i o nasze zdrowie adwokatom i lekarzom chyba bardziej chodzi o pieniadze niz o cel, ktory przedstawiaja jako powolanie.
Lepiej wiec zrobic dzien Elvisa, bo nikt nie protestuje . :?
Markovitz
2010-01-20 16:50:41
Romuald J.Wydrzycki..od jakiegoś czasu nikogo to nie interesuje.
W TV i Radio modny jest jazz

To dobrze, że modny staje się jazz ! Nastaje moda na dobrą muzykę :)

Romuald potwierdza, że smutna sytuacja muzyki NAE wydaje się efektem dzialalności zniechęcającej i proponuje wesprzeć dzień Elvisa, bo nikt nie zaprotestuje...

Ale Elvis nie potrzebuje naszego wsparcia. Natomiast kilku polskich muzyków- TAK.
Skaldowie, SBB, Krzak, Klan i Stan Borys pewnie ucieszą się z obecności ich utworów w notowaniach wszech czasów i z Waszych maili upominających się o ich muzykę.

Nie musimy czekać aż .. ich nie będzie :roll: :wink: 8)
Ewa
2010-01-20 20:06:06
ratajczak bogdanW tym miejscu należy odnotować także wieczór poświęcony Czesławowi Niemenowi z udziałem Romana Radoszewskiego i grupy Moment - Joachima Perlika, do jakiego doszło przedwczoraj w Białej Piskiej

:arrow: Tu można przeczytać co nieco na temat tego wieczoru.
Markovitz
2010-01-21 08:43:32
K.S. w portalu WMW pierwszej odsłonie pojawił się na scenie Roman Radoszewski, dziennikarz muzyczny, autor profesjonalnej biografii artystycznej Czesława Niemena „Czesław Niemen. Kiedy się dziwić przestanę”.
Tego wieczoru autor wcielił się w rolę przewodnika po nieznanych zakątkach życia artysty, prezentując fragmenty książki oraz nieznane i niepublikowane fotografie i utwory muzyczne (...).

Muszę wyrazić swój podziw dla Romana, że w środku mroźnej zimy zgodził się odwiedzić niewielkie miasto w Puszczy Piskiej i przybył na rocznicową imprezę 8)

Udało mi się obejrzeć koncert Joachima Perlika w Giżycku.
Fakt, że towarzyszący mu zespół "Moment" nie ma gitarzysty, sprawia, że brzmienie bandu przypominało nieco koncert z Opola'71 (gdzie gitara jest słabo słyszalna).
Był Rapsod, było "Jednego serca" (trębacz przejął solo gitarzysty), lecz najbardziej spodobały mi się dwa tytułowe utwory z ostatnich albumów Niemena.

Po koncercie publiczność nie chciała puścić artysty ze sceny!

Półtorej godziny wystarczyło, aby zamarzła klamka w aucie. No, ale 50 km to nie 500 :)
Elżbieta Purzyńska
2010-01-26 11:43:25
Sala w Białej Piskiej a właściwie salka, to tylko 120 miejsc. Koncert /5 muzyków/ plus Roman Radoszewski plus wystawa. A 120 biletów po 25 złotych to tylko 2900 PLN. A w tym innym mieście czyli w Giżycku sala liczy 300 miejsc i tyle ludzi było na koncercie, a dzień wcześniej w Dobrym Mieście/ o tym nikt nie wie?/ też był koncert z tej samej okazji. Jakoś nikt z tych ludfzi w Białej Piskiej nie protestował co do ceny. Takie imprezy odbywają się tam raz w miesiącu, w Dobrym Mieście też. Biała Piska to zakątek i maleńka placówka kultury, kjtórej chwała za to, że istnieje i przyzwyczaja ludzi, że za kulturę się płaci, wolny wybór koncert lub kilka piw. Te 120 osób wybrało koncert.
W marcu będą koncerty zespołu Moment w Szczytnie i Piszu. Zapraszam. Elżbieta Purzyńska.
ratajczak bogdan
2010-01-26 12:36:47
Elżbieta PurzyńskaBiała Piska to zakątek i maleńka placówka kultury, której chwała za to, że istnieje i przyzwyczaja ludzi, że za kulturę się płaci, wolny wybór koncert lub kilka piw. Te 120 osób wybrało koncert.

Myślę, że to oświadczenie Elżbiety Purzyńskiej niektórym wyjaśni skomplikowany problem organizacji imprez artystycznych w tzw. "terenie" i uzmysłowi konieczność wspólnego ponoszenia kosztów każdego przedsięwziecia artystycznego (oraz ich dotkliwości dla widzów zgłodniałych jakiejkolwiek formy kontaktu z "żywą" kulturą) zwłaszcza w małych ośrodkach, oddalonych od centrum i mających ogromne problemy z subsydiowniem kultury przez budżety władzy regionalnej. Tuszę, że w przyszłości takie dyrdymałki, jak te poniżej, już nie będą prezentowane na TYM forum.
Stach"Wejściówki w cenie 25 zł do nabycia w MGOK Biała Piska."
Dlaczego w ogóle płatne i aż tak wygórowana cena biletu.

Ja ze swej strony próbowałem na tak postawione pytanie odpowiedzieć, ale dziwnym trafem, moja wypowiedź została usunięta, co konstatuję z niekłamanym (choć z upływem czasu - malejącym) zdziwieniem. :?
Powoli się przyzwyczajam i traktuję to jako normę, przechodząc nad tym do porządku dziennego.
Żal jednak pozostaje...

(**)
Ewa
2010-02-18 23:12:06
O rocznicy śmierci Niemena nie zapomniał też Włodzimierz Kleszcz, który poświęcił Czesławowi 50 minut swojej audycji w nocy 16/17.01. Koledzy słuchający radiowej Dwójki niestety nie powiadomili o tej audycji, ale dzięki jednemu z naszych userów znalazłam ją na pewnym "chomiku". W zasadzie nie było nic nowego, choć dla niektórych na pewno były to rarytasy, bo nagrań tych nie można na codzień usłyszeć. No i miło znów posłuchać sympatycznego pana Włodka. :)
Markovitz
2010-03-29 11:11:09
Dość narzekania, bo oto bezpłatna gazeta METRO przyniosła taki oto news :

W Liverpoolu zamierzają hucznie uczcić 70 urodziny Johna Lennona. Wiadomo już, że z tej okazji pomiędzy 9 października a 9 grudnia odbędą się dwumiesięczne obchody zarówno 70 rocznicy urodzin, jak i 30 rocznicy śmierci gwiazdy. W tym czasie przygotowano mnóstwo imprez i wydarzeń na cześć legendarnego Beatlesa.

Oj, jak dobrze, że ten Dżon Muzykant nie urodził się w Żelazowej Woli, albo w siole księcia Wasiłły. Dopiero byłby kłopot - remonty izb pamięci skończyłyby się razem z obchodami, jeśli nie później !

A kto przesłuchałby nagrania przygotowane na tą okazję i ocenzurował fotosy ?
Kto powyrywałby kwiatki i fotki z klipów na ju tubie*..?
Wreszcie - kto uświadomiłby gawiedź, jak należy słuchać Lennona ?

Nie - to stanowczo za ciężkie zadanie nawet na najbardziej zawziętą Panią Joko.
Niech się Ono nie martwi - nam wystarczą małe, zamknięte imprezy, zloty i remizy.

*Ju Tubie kwiatki, a tu takie coś :?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony