Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Weeekend z Niemenem w Radio Złote Przeboje 2012-05-12 - 2012-05-17 Ewa 4 2797
Ewa
2012-05-12 07:19:27
Dziś w Radio Złote Przeboje "Weekend z Czesławem Niemenem".
Markovitz
2012-05-12 14:39:07
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2012-05-12 14:39:07 przez Markovitz
Najpierw był wielce obiecujący sms od Piotra. Weekend z ZT Niemen w Radio ZP!

Ów blok programowy w Radio ZP zaczął się po godzinie trzynastej opowiastką, jak to :N: "za namową żony oraz Franciszka Walickiego zamiast swojego nazwiska zaczął się posługiwać pseudonimem artystycznym..."

Kolejny raz żonę Franciszka Walickiego- panią Czesławę Walicką - wzięto za żonę Czesława :roll:

Druga opowieść dotyczyła niefortunnej wypowiedzi Niemena z wywiadu telewizyjnego wyemitowanego w grudniu 1981r.. Moim zdaniem - to byłby temat na poważną audycję a nie takie bla, bla w Radio Złote Przeboje.

W kolejnej odsłonie jakiś "znawca" błysnął sugestią, że Czesław próbował śpiewać piosenki z repertuaru Elvisa Presleya i Chubby Checkera.. :shock:

Nadano jeszcze krótką wypowiedź Ani Rusowicz o muzyce N- Czarnych.

W trzeciej godzinie niemenowe okienko wypełniły nieporadne dywagacje o ostatniej autorskiej płycie Niemena "spodchmurykapelusza"... Bez jednego utworu z tej płyty....

Przez trzy i pół godziny przypomniano raptem trzy nagrania bohatera "Weekendu" :

Wiem, że nie wrócisz (z Akwarelami), Zabawa w ciuciubabkę (z N-Cz.), Hej dziewczyno, hej (ork.Colombiera
)

Nie ma się z czego cieszyć, Piotrze...

PS 1 Po siedemnastej odważyli się na odtworzenie Nim przyjdzie wiosna z płyty "Post scriptum".

PS 2 Podsumowaniem tej soboty z Niemenem był cover .. Hippy, hippy shake ... Eeech.
Piotr Starzyński
2012-05-12 14:51:20
Przyznam, Markovitzu, ze przez te pierwsze trzy godziny byłem wściekły na...żenadę tej audycji i że Wam w ogóle zawracałem głowę, ale słucham, może...będzie lepiej (akurat! :wink: )
Markovitz napisał :
Nie ma się z czego cieszyć, Piotrze...

"Kto mi się tu każe śmiać?..." czy jakoś tak... :wink:
Po-zdrowie-nia :D
Markovitz
2012-05-13 12:01:24
W niedzielę z Radia ZP można było się dowiedzieć, że przez ostatnią dekadę Niemen "nie wychodził z domu".

A więc nie było kilku tras koncertowych po Polsce, nie było koncertów w Paryżu, Berlinie, i we Frankfurcie...

Czyż to nie wygodna wymówka dziennikarzy: nie interesowaliśmy się nim, bo nie ruszał się z domu..?

14 V muzycznie: Jednego serca, Płonąca stodoła, Czy mnie jeszcze pamiętasz?, Czas jak rzeka, Stoję w oknie.
Krzysztof
2012-05-17 12:19:04
Trudno się dziwić. Przemyślana polityka popularyzatorsko-wydawnicza przynosi spodziewane owoce. Za kolejnych osiem lat... (wolę nie myśleć)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony