Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Winyl "Dziwny jest ten świat" - pytanie... 2007-03-03 - 2009-11-10 Waldorf 37 13406
Waldorf
2007-03-03 18:44:48
Czy słyszeliście może forumowicze, coś o mającej się ukazać płycie winylowej z "pierwotnym" nagraniem "Dziwny jest ten świat" ?

Słyszałem (tvp kultura),że taka niespodzianka jest planowana...lecz nie usłyszałem całości tej informacji.
Czy ktoś wie więcej ?
matt
2007-03-03 19:01:06
WaldorfCzy słyszeliście może forumowicze, coś o mającej się ukazać płycie winylowej z "pierwotnym" nagraniem "Dziwny jest ten świat" ?



Ja nic nie slyszalem ale trudno mi sobie wyobrazic zeby ktos wydawal winylową plyte z utworami :N:-a.
Ewa
2007-03-03 20:25:02
WaldorfCzy słyszeliście może forumowicze, coś o mającej się ukazać płycie winylowej z "pierwotnym" nagraniem "Dziwny jest ten świat" ?

Słyszałem (tvp kultura),że taka niespodzianka jest planowana...lecz nie usłyszałem całości tej informacji.

Tomasz Jaśkiewicz powiedział, że z okazji 40-tej rocznicy wydania LP "Dziwny jest ten świat" Polskie Nagrania planują reedycję tego LP w takiej wersji, w jakiej był pierwotnie wydany.
Stach
2007-03-03 20:27:55
A tak zarzucano brak aktywności spadkobierczyniom.Bezzasadnie jak widzimy (czytamy).
Waldorf
2007-03-03 21:03:13
Swoją drogą, jeśli mówić, że to działalność spadkobierczyń, to byłby to swego rodzaju "skowronek" nadziei, że jednak komuś praw "garść" udostępnią...i potrafią dojść do porozumienia... i coś się jednak ukaże! Ale radość z "aktywności" odbiera mi jednak świadomość, że to nic "nowego" i nic z "wyczekiwanego"...

Inicjatywa winylu dziś i to monofonicznego - ciekawe, może ekstrawaganckie...
Maciek
2007-03-03 21:35:50
Tak, ukaże się nakładem Polskich Nagrań LP " Dziwny jest ten świat ". Jednak nie jestem pewny Stachu, czy mamy za to dziękować Paniom N. ?!
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-04 00:11:48
Alez to oczywiście nie jest zasługa tych na które tak liczymy. Będzie to wznowienie winyli CJNW na bazie bardzo starych uzgodnień ,do których ma prawo wydawca. A winyli jest coraz więcej w sklepach dla wyjątkowych koneserów. Co winyl to winyl, to ani CD , ani MP3. Posłuchajcie, a usłyszycie. No ale wygoda obsługi oczywiście mniejsza. Na szyi gramofonu się nie powiesi. :) :) :)
Maciek
2007-03-04 07:55:52
Romuald Juliusz Wydrzycki Co winyl to winyl, to ani CD , ani MP3. Posłuchajcie, a usłyszycie. No ale wygoda obsługi oczywiście mniejsza. Na szyi gramofonu się nie powiesi. :) :) :)


Święta racja ! :) Pozdrawiam
Stach
2007-03-04 13:04:31
MaciekTak, ukaże się nakładem Polskich Nagrań LP " Dziwny jest ten świat ". Jednak nie jestem pewny Stachu, czy mamy za to dziękować Paniom N. ?!
Ja tylko chciałem wyrazic swoją radośc , dziękujmy ....... ,że jesteśmy zdrowi .
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-03-04 14:18:51
Święta racja cieszmy się i z tego też i ze zdrowia które jakie jest takie jest. Może jutro będzie lepiej. :) :) :)
Stach
2007-03-04 19:30:49
Dzięki Romualdzie,ze mnie zrozumialeś,na co bardzo liczylem.
matt
2007-03-04 22:55:37
Ewa
Tomasz Jaśkiewicz powiedział, że z okazji 40-tej rocznicy wydania LP "Dziwny jest ten świat" Polskie Nagrania planują reedycję tego LP w takiej wersji, w jakiej był pierwotnie wydany.


No to rzeczywiscie ciekawe wydanie sie szykuje :wink:



WaldorfAle radość z "aktywności" odbiera mi jednak świadomość, że to nic "nowego" i nic z "wyczekiwanego"...


Niestety pod tym tez musze sie podpisac...
Markovitz
2007-03-17 13:10:45
Jest już w katalogu Polskich Nagrań winylowy reprint płyty "Astigmatic" Krzysztofa Komedy.

"Dziwny jest ten świat" ma być następną płytą z serii "Czarne perły" .

W planach także Skaldowie, SBB oraz Romuald i Roman, któremu to zespołowi cały set poświęcił w niedawnej audycji miłośnik szumu czarnej płyty - Dariusz Michalski.
8)
Ewa
2007-03-22 16:02:27
Z tego, co wyczytałam na stronie Polskich Nagrań, to po Niemenie ma być winyl Ewy Demarczyk śpiewającej piosenki Koniecznego, w bliskich planach jest również m.in. "Blues" Breakout, SBB, Dżamble, Klan, Trzy Korony.
W sumie planują aż kilkadziesiąt pozycji, więc całkiem prawdopodobne, że i Niemen Enigmatic też się wśrod nich znajdzie. Wszak to również jeden z "kamieni milowych"polskiej fonografii.
szach' raj
2007-04-12 14:30:56
Reedycja LP "Dziwny jest ten świat" już do kupienia, np na allegro.
:lol:
Ewa
2007-04-12 14:40:17
szach' rajReedycja LP "Dziwny jest ten świat" już do kupienia, np na allegro.
:lol:

I w Polskich Nagraniach. :wink:
Maciek
2007-04-12 14:52:06
Ewa
szach' rajReedycja LP "Dziwny jest ten świat" już do kupienia, np na allegro.
:lol:

I w Polskich Nagraniach. :wink:


... a tu link do Polskich Nagrań:
http://www.polskienagrania.com.pl/pl.ph ... e6690b75ac

Polskie Nagrania przesadziły z ceną tego LP !
matt
2007-04-12 15:19:38
Maciek
Polskie Nagrania przesadziły z ceną tego LP !


Rzeczywiscie spore pieniadze kosztuje. Ciekaw jestem czy nagrali to identycznie jak pierwszy winyl, czy moze byly jakies przerobki. Tzn. chodzi mi o techniczna strone, bo w same utwory na pewno nie ingerowali (jak to zrobil przy masteringu :n:).
szach' raj
2007-04-12 15:32:11
Podobno bez ingerencji - powielone pierwsze wydanie. Przekonamy się niedługo. Może to być zależne jedynie od sprzętu, na którym tłoczyć będą - stary, odkurzony, czy współczesny ?
Uwaga ! Na allegro zdaje się jest taniej...
Markovitz
2007-04-12 16:01:06
Dziś kameralna promocja płyty w hotelu na warszawskiej Pradze.

Część artystyczną zapewni zespół ze Sławkiem Piwowarem i reaktywowany na tę okazję zespół Bemibek 8)

Polskie Nagrania poinformowały mnie, że od jutra (13 IV) płyta będzie w sprzedaży.
Ta zbieżność dat cieszy, bo jutro przecież 40-ta rocznica koncertu the Rolling Stones w Sali Kongresowej w Warszawie.
:N: oczywiście był na tym koncercie ... I wyszedł z niego ogromnie podbudowany.

Co do Waszych przypuszczeń dotyczących brzmienia płyty Dziwny jest ten świat : nic dwa razy się nie zdarza...
Ewa
2007-04-12 16:56:57
szach' rajPodobno bez ingerencji - powielone pierwsze wydanie. Przekonamy się niedługo. Może to być zależne jedynie od sprzętu, na którym tłoczyć będą - stary, odkurzony, czy współczesny ?

W artykule z Wyborczej wyczytałam, że płyta została wytłoczona w Czechach, bo u nas nie ma na razie takiej możliwości.
Markovitz
2007-04-12 19:11:19
Ewa W artykule z Wyborczej wyczytałam, że płyta została wytłoczona w Czechach, bo u nas nie ma na razie takiej możliwości.


To symptomatyczne, że przez 40 lat PRL nie było dobrej tłoczni, a obecnie w ogóle w Polsce nie ma tłoczni winyli :twisted:

Ciekawostka dla kolekcjonerów : pierwsze egzemplarze płyty będą w grubej okładce... Jakoś trudno to mi sobie wyobrazić : pyta Polskich Nagrań w grubej okładce.. ?
matt
2007-04-12 22:08:11
Wracając jeszcze do ceny i artykułu, który wskazała Ewa. Moze ta cena jest podyktowana wlasnie tym, że płyty winylowe na aukcjach internetowych osiągają nieraz dosyc wysokie ceny? Chociaz wieksze znaczenie ma tu pewnie sprawa tłoczenia w Czechach. Nawet pewnie nie chodzi tu o koszty "zagraniczne", tylko odpowiednią jakosc tłoczenia, za którą sie płaci.

Natomiast jesli chodzi o kolekcjonerów to na pewno pozycja warta zainteresowania, ale w moim odczuciu to nie to samo co pierwsze wydanie. 8)
Maciek
2007-04-17 08:49:31
http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/roc ... ,895144,46
szach' raj
2007-04-23 16:09:44
Jestem po pierwszym przesłuchaniu. Brzmi świetnie. Aż za dobrze... Najstarsza wersja, którą posiadam i do której mogę porównywać, to wydanie Digitonu z 1992 r. Jak dla mnie, nowy/stary winyl brzmi równie dobrze. Okładka błyszcząca i solidna, koperta papierowa, poza tym to chyba kopia tej sprzed lat 40. Do płyty dodane jest luzem papierowe zamknięcie, są tam loga medialnych sponsorów ale także firm wydawniczych :Polskie Nagrania/muza i nota aenigma. Z drugiej strony tej zakładki znajduje się tekst, który być może jest po części odpowiedzią na świetne brzmienie krążka :Serdecznie dziękujemy: Tomkowi Jaśkiewiczowi i Pawłowi Brodowskiemu - za zaangażowanie i sugestie co do sposobu wydania niniejszej płyty; Wojtkowi Zimeckiemu i Hirkowi Wronie - za cenne wskazówki, z których skorzystaliśmy przygotowując edycję kolekcji "Czarne Perły". Dla niewtajemniczonych dodam, że Hirek ma jedną z najcenniejszych kolekcji analogów w Polsce.
Po dłuższym niesłuchaniu tej płyty chyba po raz pierwszy spostrzegłem logikę z jaką ułożono kolejność utworów. Niezwykle to przemyślane, tak pod względem aranżacyjnym jak i tekstowym. Jak nigdy wcześniej rzuciła mi się na uszy beatlesowska aranżacja piosenki "Nie dla mnie taka dziewczyna".
Piotr Starzyński
2007-04-23 16:45:38
Dzięki, Szachraju za tę informację, gdyż mam to CD z Digitonu i jego sobie posłucham zamiast otwierać tego "białego kruka" jakim jest lp z 2007 roku ( gramofon mam z lat 80-tych, ale wzmacniacz sprzedałem... :cry: ).
Po-zdrowie-nia
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-04-26 11:41:44
A ja do tej pory nie mam tej repliki. Codzienne telefony do Media Markt nic nie dają mimo zapewnienia ze ja będa mieli.! :(
Piotr Starzyński
2007-04-27 20:53:07
Romku, mógłbyś TU kupić ten lp:
http://www.allegro.pl/item187643775_nie ... iat_lp.htm
Po-zdrowie-nia
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-04-28 17:29:24
Dzięki. Mają mi przywiesć z W-wy na majowy koncert. :)
No już mam /3.05.07/ z rąk Tomka J od Tadka S . :) :) :)
Stach
2009-11-06 09:22:01
Maciekhttp://muzyka.interia.pl/wiadomosci/rock/news/niemien-jako-czarna-perla,895144,46

A rocznicowe wydanie "BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD" jakoś tu na forum przeszedł bez echa.
Darek Sieradzki
2009-11-06 15:49:17
StachA rocznicowe wydanie "BEMA PAMIĘCI ŻAŁOBNY RAPSOD" jakoś tu na forum przeszedł bez echa.

A gdzie i kiedy się takowe ukazało? :?
Stach
2009-11-07 07:06:12
Oczywiście Darku byl to mój skrót myślowy ale doskonale wiesz, że chodzilo o winyl NIEMEN ENIGMATIC.
Darek Sieradzki
2009-11-09 08:33:10
StachOczywiście Darku byl to mój skrót myślowy ale doskonale wiesz, że chodzilo o winyl NIEMEN ENIGMATIC.

Tak, tego bym się nie czepiał przecież...

Tylko pierwsze słyszę o wydaniu tego albumu w serii "Czarne Perły". Na stronie Polskich Nagrań nie ma o tym ani słowa, w sklepach też nic nie widziałem... Nie wykluczam, że coś przeoczyłem, bo ostatnio nie jestem zbyt aktywnym uczestnikiem forum, dlatego dopytuję.

DS
Stach
2009-11-09 14:51:44
Darek Sieradzki
Tylko pierwsze słyszę o wydaniu tego albumu w serii "Czarne Perły". Na stronie Polskich Nagrań nie ma o tym ani słowa, w sklepach też nic nie widziałem... Nie wykluczam, że coś przeoczyłem, bo ostatnio nie jestem zbyt aktywnym uczestnikiem forum, dlatego dopytuję.

DS

Podczas fest.N N-S istniała mozliwośc nabycia, płacąc 45 zł. Wykonałem zdjęcie ale jest kiepskiej jakości z uwagi na umieszczenie LP DZIWNY JEST ŚWIAT i NIEMEN ENIGMATIC za szybą i pod ostrym kątem.
Ewa
2009-11-09 15:21:04
O tej płycie jest mowa :arrow: tutaj (początek 2 minuty filmu), widzimy ją też w rękach Pawła Brodowskiego.
Darek Sieradzki
2009-11-09 16:05:51
Faktycznie jest, dziękuję.
enigmatic.jpgenigmatic.jpg

To chyba jakieś tajne wydawnictwo podziemne :? Nie ma go na Allegro, nie ma w Merlinie, Empiku, na stronie Polskich Nagrań...
Stach
2009-11-09 17:05:40
Pani Iwona Thierry gościła w Słupsku, niestety nie udało się porozmawiac m.in. o LP NIEMEN ENIGMATIC. Wysłałem e-maila, czekam na odpowiedź. Zachęcam do siegnięcia po wiedzę u źródła.

Kontakt
POLSKIE NAGRANIA Sp. z o. o.
ul. Okaryny 1, 02-787 Warszawa Centrala tel. + 48 22 644 11 94,
644 11 96, 644 16 98
fax: + 48 22 644 94 87
Sekretariat
Anna Grzywacz e-mail: [email protected]
Prezes Zarządu
Mieczysław Kominek tel. +48 22 644 97 47
e-mail: [email protected]
Wiceprezes Zarządu Jan Popis tel. +48 22 644 97 47
e-mail: [email protected]
Handel, Eksport tel./fax 48 22 644 72 90
e-mail: [email protected]
[email protected]
[email protected]
Dyrektor Administracyjny Monika Smagieł e-mail: [email protected]
Wydawnictwa e-mail:
[email protected]
[email protected]
Stach
2009-11-10 14:18:17
Płyta jest dostępna, można ją zamówić przez internet
([email protected]);
Pani Iwona Thierry zapewnia, że nie problemów z jej nabyciem.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony