Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Wspominano Niemena ? 2006-01-14 - 2020-11-13 Tadeusz 32 17933
Tadeusz
2006-01-14 09:30:13
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-01-14 09:30:13 przez Tadeusz
Wczoraj w programie 2 TVP, w cyklicznej audycji - Dydkoteka dorosłego człowieka- wspominano Niemena . Bardzo to ubogie było wspomnienie. Zaprezentowano "Ciciubabkę" w wersji z Niebiesko-Czarnymi.
Na koniec jacyś " Leszcze" ( zespół taki... ) wykonali w operetkowo-wodewilowym stylu piosenkę "Pod papugami". Lepiej żeby się wiecej owi "Leszcze" nie brali za śpiewanie Niemena, i lepiej żeby w ten sposób nie wspominano Niemena. On jest wart dużej, poważnej audycji wspomnieniowej- i to co roku!
bitels
2006-01-14 10:51:53
Program ten to "Wideoteka..." a nie dyskoteka :D
Wspominali też Krzysztofa Klenczona.

Dobre i tyle, choć mało pokazali....
Markovitz
2006-01-14 11:09:46
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-01-14 11:09:46 przez Markovitz
TadeuszWczoraj w programie 2 TVP, w cyklicznej audycji - Dyskoteka dorosłego człowieka- wspominano Niemena . Bardzo to ubogie było wspomnienie (...) lepiej żeby w ten sposób nie wspominano :n:-a.
On jest wart dużej, poważnej audycji wspomnieniowei- i to co roku!

Zgódźmy się , że On zasługuje na dużo więcej niż nawet coroczne audycje wspomnieniowe.
A powtórka jarmarcznej Wideo-Dyskoteki w Tvp Polonia z Jackiem Lechem w roli głównej właśne się zaczyna..
Tadeusz
2006-01-14 11:14:18
Rzeczywiście - "Wideoteka... " . Kiedyś nosił nazwę "Dyskoteka..." i stąd ta pomyłka. Brawo Bitelsie za czujne OKO. :oops:
bitels
2006-01-14 13:02:27
A ja pamiętam, że kiedyś to było "Dozwolone od lat 40"....
Domin189
2006-01-14 15:09:04
Miałem szczęście 'wpaść' na ten program (przy przełączaniu kanałów) i także muszę wyrazić ubolewanie z powodu jakże ubogiego wspomnienia :N:-na.

Dlaczego nikt o nim w TV nie pamięta? :? Dolaniedola...
bramdip
2006-01-14 18:15:51
Też jestem niepocieszony :(
Markovitz
2006-01-15 16:42:50
Powtórka w sobotę w Tvp Polonia po dwunastej (w południe).

Prowadzący ten program zrobili kilka lat temu niezły wywiad z :N:-em i wówczas muzyka brzmiała jak należy, bo sam Czesław podjął się opracowania i realizacji dźwiękowej wykorzystanych wtedy klipów.
Stach
2007-06-06 09:10:13
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-06 09:10:13 przez Stach
Wspominac NIEMENA-Jego dzieła.
Stach
2007-06-18 10:32:54
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-18 10:32:54 przez Stach
....właśnie wspominałem Niemena.
Stach
2007-06-30 19:25:04
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2007-06-30 19:25:04 przez Stach
Spotkanie poświęcone I FMT w Szczecinie ( 45 lat !).Nagrania z okresu N.C.
wicher
2007-06-30 20:25:07
Byłem,jestem zadowolony.było ok!Wicher. :01.07.07. :D
Stach
2007-07-02 13:28:54
Wieczór Klubowy " Scena Niemena".
Wieczór wypełniony Muzyką CZESŁAWA NIEMENA.
Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
Stach
2007-11-03 18:15:43
StachWieczór Klubowy " Scena Niemena".
Wieczór wypełniony Muzyką CZESŁAWA NIEMENA.
Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.


Niedziela, 4 listopada 2007, godz. 18. w ARTelier, Al. Sienkiewicza, Słupsk
Zapraszam
Stach
2008-02-24 12:07:37
....
Stach
2008-03-10 08:26:10
Ustka 5 marca 2008r. Na zaproszenie Pani Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowałem utwory Czesława NIEMENA związane z klimatami kresowymi.Liczba uczestników oraz ich kresowe pochodzenie dały wspaniały wyraz pamięci o Naszym Artyście. Wspominano Niemena, wspominano Lidę, Grodno i przygotowano posiłek ,który podkreślał właśnie klimat słowiański. Cudowna atmosfera. Duchem wszech obecnym był naturalnie CZESŁAW NIEMEN w swoich piosenkach rosyjskich, ukraińskich ... z Zielonej Góry , z "Russische Lieder" i inne. Będą kolejne wieczory klubowe pod hasłem " Pamiętanie przez przypominanie", takie jest życzenie osób pragnących słuchac NIEMENA.

Specjalne podziekowanie składam :
Andrzejowi Mrozowi
Ewie
Markovitzowi
Daszy
...
Stach
2008-05-02 11:55:14
"Dziennik Bałtycki- Polska" Nr 29 z 2 maja 2008 w dodatku "Rejsy" jest artykuł "Polskie superdziesiątki" .Co każdy Polak powinien wiedziec, zobaczyc , przeczytac i przesłuchac. Swoje toplisty "w subiektywnym obiektywie"przedstawili profesjonaliści, każdy w swojej dziedzinie. Warto im zaufac ... Jan Kanty Pawluśkiewicz przedstawia 10 płyt ( muzyka rozrywkowa ) w/g kompozytora:
1. "Piosenki Zygmunta Koniecznego ", Ewa Demarczyk ...

2. "Dziwny jest ten świat", Czesław NIEMEN.-Prawdziwa perła, jeśli chodzi o oryginalnośc interpretacji i barwę głosu. Przez 37* lat artysta niestrudzenie dodawał otuchy , wierząc , że "ludzi dobrej woli jest więcej". Krążek jako pierwszy otrzymał w roku 1968 status polskiej Złotej Płyty.

*- zastanawia mnie owa liczba ,dlaczego nie 42 ?

3. "Po drugiej stronie tęczy", Breakout...
4. "Pod światło", Grzegorz Turnał ...
5. "Muzyka latającej ryby", Osjan ...
6. "Miastomania", Maria Peszek ...
7. "Jasne błękitne okna, W. Waglewski ...
8. "Płoną góry , płona lasy", Czerwone gitary ...
9. "Upojenie" Anna Maria Jopek ...
10. " Niebieska Maryla", M. Rodowicz

"Głos Pomorza" , 30 kwietnia 2008, pozwoliłem sobie w wypowiedzi do "GP' przy okazji festiwalu muzyki garażowej "GAROCIN 2008"-
25,26 kwietnia 2008 ,wspomniec Czesława Niemena i festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP
.,który jest poświęcony artyście wszech czasów , :N:
wladek
2008-11-02 21:05:47
Minimax 2.11.2008 Bema Pamięci Załobny - Rapsod
Stach
2008-11-23 06:01:33
5.12 - "Noc nad Niem(e)nem" - Domin propaguje Niemena wśród młodych -napisał Domin

Świtnie,że to robisz. Czy będzie to tylko pogadanka o :N: -ie ? Czy propagowanie :N: -a będzie "okraszone" Jego Dziełami? Muzyki Niemena doZA i KSięgi , są prowadzone :wink: ? Napisz coś więcej już po 5.12. "Czuwaj".
Piekarz
2008-11-23 10:42:07
Stach
Świtnie,że to robisz. Czy będzie to tylko pogadanka o :N: -ie ? Czy propagowanie :N: -a będzie "okraszone" Jego Dziełami? Muzyki Niemena doZA i KSięgi , są prowadzone :wink: ? Napisz coś więcej już po 5.12. "Czuwaj".

To może ja napiszę po 5.12? Już się nie mogę doczekać. :D
Markovitz
2008-12-02 10:26:13
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza na spotkanie w środę 3 grudnia 2008, o godz.18.00 w Klubie Księgarza w Warszawie na Rynku Starego Miasta 22/24.

W programie m. in. reportaż „Jak ta rzeka” Agnieszki Czarkowskiej i Alicji Pietruczuk
z Radia Białystok S.A. oraz piosenki Niemena w wykonaniu Piotra Grabowskiego (śpiew) i Zbigniewa Żaka (gitara). Spotkanie poprowadzi pani Irena Piłatowska.
Piekarz
2008-12-07 20:41:20
Witajcie :D
króciutko:
maraton "Nad Niem(e)nem" rozpoczął się przed południem w piątek.
Poznałem najważniejsze rzeczy i parę prawdziwych unikatów (przynajmniej dla mnie ;]).
Okazało się, że trochę się różnimy z Dominem w "ulubieństwach niemenowych". ;)
Zdecydowanie największe wrażenie zrobił na mnie "Hymn do Matki Ziemi". Niewiarygodne rzeczy Niemen tam wyczynia! Nigdy wcześniej nie słyszałem niczego doskonalszego wokalnie!
Nie przypuszczałem, że recytacja może się tak podobać (Pan Cogito)!
No nie wiem Stachu, czy można o Dominie powiedzieć "raczkujący"? :D
Dominik! - dzięki!!!
cocomo
2009-03-17 21:46:35
W ostatniej "Wideotece..." Janusz Panasewicz wspominał początki swojej kariery scenicznej, kiedy jako 12-latek debiutował w DK w Olecku z piosenką "Bradiaga", do której wykonania zainspirował go nie kto inny jak :N: .
Stach
2009-07-13 17:50:22
W małej miejscowości na terenie powiatu słupskiego, miesiąc temu, w porozumieniu z dyrektorem ...Ośrodka Kultury zorganizowalismy spotkanie poświęcone rzecz jasna CZESŁAWOWI NIEMENOWI, Jego dorobkowi muzycznemu... po 17 stycznia?!. Dwie godziny w towarzystwie miłośników :N: minęły w serdecznej atmosferze.
Gdybym nie ogłosił koniec spotkania ... mogłoby trwac i trwac!
ratajczak bogdan
2009-07-19 12:46:39
StachDwie godziny w towarzystwie miłośników :N: minęły w serdecznej atmosferze.
Gdybym nie ogłosił koniec spotkania ... mogłoby trwac i trwac!

Moje spotkania przy ognisku, nie tylko z muzyką Niemena, trwają nieustannie, a kończą się, na ogół, tuż nad ranem.
Dwie godziny (?), toż to zaledwie preludium - (rozmowy w tle "Requiem dla Van Gogha") - w tym czasie nie zdążylibyśmy wysłuchać nawet "Idee Fixe".
Trochę więcej i z większym zapałem!

(*)
Stach
2009-07-19 14:24:00
ratajczak bogdan
Moje spotkania przy ognisku, nie tylko z muzyką Niemena, trwają nieustannie, a kończą się, na ogół, tuż nad ranem.
Dwie godziny (?), toż to zaledwie preludium - (rozmowy w tle "Requiem dla Van Gogha") - w tym czasie nie zdążylibyśmy wysłuchać nawet "Idee Fixe".
Trochę więcej i z większym zapałem!

(*)

Taka "ogniskowa" forma dyskusji i popularyzowania twórczości :N: jaką Ty preferujesz, mnie nie interesuje. Jeżeli Tobie i Twoim przyjaciołom odpowiada "ogniskowa" forma spotkań to niech tak będzie . Mój sposób prowadzenia tego typu spotkań jest sprawdzony i zdaje egzamin. Przeprowadziłem ich dzisiątki. Nie jest gorszy od Twojego, mamy różne sposoby na popularyzowanie twórczości :N: .
Ich zaletą jest różnorodnośc.
Przybliżyłem i omówiłem wydawnictwa , które ukazały się... po 17 stycznia... a więc płyty, książki...
Należy wiedziec po jakim czasie ludzie przestają słuchac a przyglądają się ... kiełbasie.
Uważam ,że dłużyzny nudzą, to naturalne, przychodzi zmęczenie, brak snu i często podczas grillowania ... towarzyszy alkohol. Podczas Naszych spotkań, które staram się prowadzic w czasie 60-90 minut, nie ma miejsca i czasu na "wiercenie się" w fotelach.
Zachęcasz mnie do większej wydajności i zapału, dziękuję, ale to ja na swoim terenie wiem co i jak i ile, a to czy robię mało czy dużo nie w takich kategoriach się nad tym zastanawiam. Są to już inne obszary ... sprawa osobista.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale podszedłem do Twoich wypowiedzi ... asertywnie czego i Tobie życzę.
PS Kolejne "Wspominanie :N: " w sierpniu, miejsce ... szczególne.
ratajczak bogdan
2009-07-19 14:35:00
No widzisz jak można się pięknie różnić. :D
Bo... ważny jest cel, a nie środek.
A do głoszenia słowa nie jest potrzebny ani dyrektor (ojciec), ani świątynia.

(*)
Stach
2009-07-20 05:28:09
Na dzień dzisiejszy [imieniny Czesława :N: ] nie zorganizowałem wieczoru/spotkania poświęconego CZESŁAWOWI Niemenowi, lecz poprosilem właściciela galerii o "granie :n: ". Powodem jest " Ten los, zły los" :(
ratajczak bogdan
2009-07-20 15:46:46
Gdzie te czasy, gdy Romuald w Radiu Szczecin wraz z red. Zamolską pięknie i hucznie wspominał swego stryjecznego brata?
Były ciekawe opowieści z wspólnego dzieciństwa, rozmowy z słuchaczami i wiele, wiele Jego muzyki.
Przycichło to wszystko, a w rozgłośniach PR ani TVP nie usłyszałem dzisiaj żadnego nawiązania do tego, że dzisiejszym solenizantem jest Czesław Niemen.
Gdyby chociaż nadano jeden, jedyny utwór - czy mnie jeszcze pamiętasz?
Wychodzi na to, że w tych mediach nikogo to nie zainteresowało.
Dzwony odzywają się coraz rzadziej.
Jest jeszcze szansa, że Kazimierz coś zagra w swej dzisiejszej audycji.

(*)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2009-07-21 22:15:41
W tym Dniu dodlubalem sie do mojego dziennika i w zwiazku z brakiem sladu po Pantheonie pewnie zamieszcze pare starych notek wzruszajacych dla mnie , z mojego pobytu u Czeslawa . :)
Po tak niedawnym tragicznym odejsciu M.J. mam juz kilka pozycji wydawniczych i Jako s nikt nie protestuje . :)
Ale w Radio Szczecin w tym Dniu reklamowano na 2 sierpnia J.R. ktory chyba jednak za malo uczuciowo bedzie spiewal Niemenem w Amiteatrze . Jesli dopisze ochopta i mozliwosci to sprawdze to po raz kolejny . :)
ratajczak bogdan
2009-07-22 12:30:57
Ktoś powie, że to już szczyt wszystkiego, cytowanie siebie samego (taka rymowanka, ale skoro tak wyszło, nie będę tego zmieniał).
No i dobrze niech sobie ulży...
ratajczak bogdanJest jeszcze szansa, że Kazimierz coś zagra w swej dzisiejszej audycji.

Napisałem tak w poniedziałek i spełniło się, co do joty!
Nie tylko, że zaśpiewał Niemen, ale w dodatku Kazimierz przypomniał kilka niezapomnianych piosenek z tekstami śp. Andrzeja Tylczyńskiego.
No i już po raz kolejny wiadomo, na kogo można stawiać "w ciemno". :)

(*)
ratajczak bogdan
2009-07-22 12:44:43
Romuald Juliusz WydrzyckiW tym Dniu dodlubalem sie do mojego dziennika i w zwiazku z brakiem sladu po Pantheonie pewnie zamieszcze pare starych notek wzruszajacych dla mnie , z mojego pobytu u Czeslawa . :)

To Romualdzie bardzo ciekawa zapowiedź i konkretna obietnica.
Zapowiada się naprawdę pasjonująca lektura.
Ja [a z całym przekonaniem sądzę, że nie dotyczy to tylko mojej skromnej osoby] uzbrajam się w anielską cierpliwość i z wielkimi nadziejami oczekuję na te notki z Twojego dziennika. :)
Bo jeśli nie Ty, to kto nam je TUTAJ zaprezentuje.
Mają stanowić pokarm dla moli czy innej gadziny?

(*)
Jurek
2020-11-13 10:28:25
W dniu 17.1.2017 w Czeskiej Republice w mieście Hradec Kralove w Centrum celożyvotniego nauczania , spotkanie organizuje Biblioteka miasta Hradec Kralove , w godzinach 17:00 do 19:00 , spotkanie pod tytułem " Czesław Niemen " . Spotkanie o oryginalnym polskim piosenkarzu i soulowym i rockowym muzyku , muzyk światowego stylu , został wierny swojemu rodzinnemu językowi . Słowem prowadzi pan Jan Hocek . Spotkanie ze wsparciem statuarnego miasta Hradec Kralove . Wstęp 20. Korun czeskich .
www. knihovnahk.cz/pro-verejnost/kalendar-akci/czeslaw-niemen

Jurek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony