Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Wspomnienie 2005-01-15 - 2018-01-17 Maciek 9 6531
Maciek
2005-01-15 08:49:56
W dzisiejszym Dzienniku Polskim został zamieszczony duży artykuł wspomnieniowy o Czesławie Niemenie.
Jerzy Marszałek
2005-01-16 23:46:20
Jeżeli mamy możliwość zamieszczenia na stronach, forach czy portalach, które odwiedzamy, tekstu poświęconego rocznicy śmierci Niemena, to zróbmy to kochani. Czasami wystarczy tylko przesłać taki tekst adminowi czy moderatorowi strony. Zachęcam - dzisiaj.

Jurek
Maciek
2005-01-17 09:16:39
Artykuł został wczoraj rano przesłany Darkowi ! Można go również przeczytać wchodząc na stronę Dziennka Polskiego: http://dzis.dziennik.krakow.pl/public/?Pejzaz
By jednak przeczytać cały artykuł należy pobrać sobie kod dostępu, który jest bezpłatny i a jego pobranie trwa sekundę !
Markovitz
2005-06-14 16:45:01
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2005-06-14 16:45:01 przez Markovitz
"Cz.Niemen -Wspomnienie " -pod takim tytułem w dniu 22 czerwca 2005r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz osób z chorobą nowotworową.
Wykonawcami wieczoru będą : wybitna śpiewaczka operowa- Elżbieta Towarnicka, znany choćby z pięknej wersji "Dziwnego świata"-Marek Bałata oraz Janusz Wiliński z chórem akademickim i Orkiestra Filharmonii Olsztyńskiej oraz zespół jazzowy T.Leśniaka. Wspominać będą : prof.B. Głuszczak i red. P.Brodowski. Cały koncert z licytacją portretu :N: -a poprowadzi K.Kołbasiuk, a obecna na widowni będzie Pani M. :n: ... Atrakcją wieczoru ma być utwór do mniej znanego tekstu Czesława... Biletami wstępu będą cegiełki ...I ja tam się wybieram w poszukiwaniu...
edit:
P.S.Byłem na koncercie -szczęka mi opadała :o kilkakrotnie z uznania, wybór utworów- daleki od sztampy,wykonanie M. Bałaty- rewelacja !!!
Ewa
2005-06-24 13:06:48
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2005-06-24 13:06:48 przez Ewa
W dzisiejszym "Dzienniku Bałtyckim" jest artykuł o Starych Wasiliszkach
i apel do czytelników o pomoc w ratowaniu rodzinnego domu :N: -a.
Kto chce pomóc może wpłacać pieniądze na podane tam konto.
bitels
2005-06-24 13:22:28
Może wreszcie sprawa ruszy i uda się uratować dom :N: ....
Markovitz
2005-06-24 13:34:02
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2005-06-24 13:34:02 przez Markovitz
Na spotkaniu po koncercie w Olsztynie Pani Małgorzata :n: IEMEN wyraźnie oświadczyła , że dotąd nie popierała żadnych akcji i zbiórek publicznych w celu wykupienia domu :N: w St.Wasiliszkach , bowiem sama Rodzina :n: -a od kilku miesięcy prowadzi intensywne rozmowy z władzami Związku Polaków na Białorusi w tej delikatnej sprawie.

Info : reportaż emitowany 23 VI w Radiu Olsztyn o celu charytatywnego koncertu w Olsztynie jest dostępny na stronie tego radia :
http://serwis.ro.com.pl/article/posluchaj/index.php/id_item_tree/e9853e7becf3919967ee28b93412396e
Markovitz
2005-06-26 20:40:23
Jeszcze kilka zdań o koncercie w Teatrze S.Jaracza w Olsztynie. Na widowni komplet :m.in. prof.B.Głuszczak (Pantomima Głuchych) i Pani M. :n: . A na scenie... Tylko Jego brakowało ,bo Muzyka była prawdziwa .Marek Bałata zrobił wszystko ,abyśmy poczuli :N: -a prawie przez skórę! Sięgnął nawet po takie perełki jak : Z listu do M.[/color] (nawet eM była urzeczona), Com uczynił oraz kompozycje :N: -a, których ten nie wykonywał na estradzie (!). A w finale wykonane z Elżbietą Towarnicką (sopran) i zespołem jazzowym Tadeusza Leśniaka ,Chórem i Orkiestrą Filharmonii Olsztyńskiej -Epitafium pamięci Piotra i Nim przyjdzie wiosna!. Na zakończenie chwila ciszy, a potem teatr trząsł się od braw. Dochód z licytacji portretu Czesława (4 tys.) oraz cały dochód z koncertu przeznaczony został na leczenie dzieci z oddziału onkologicznego szpitala w Olsztynie.
Spośród imprez wspomnieniowych, ta niezbyt szumnie zapowiadana zrobiła na mnie największe wrażenie. Idźcie na Bałatę :!:

P.S. Obszerną relację z koncertu zapowiada P.Brodowski w lipcowo-sierpniowym numerze Jazz Forum.
Ewa
2005-10-26 12:11:13
W dniu 01.11.05. o godz.14.55 "Szansa na sukces" pod hasłem Wspomnienie.Oprócz Niemena wspominani będą jeszcze Andrzej Zaucha, Anna German i Anna Jantar.
Markovitz
2018-01-17 12:09:57
Domin podesłał link do strony Radia Olsztyn. Dzięki temu mogłem posłuchać fragmentu audycji Marka Lewińskiego z cytowanymi wspomnieniami Bohdana Głuszczaka. Jedno z nich dotyczyło premiery spektaklu "Bankiet" w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Po premierze odbył się prawdziwy bankiet dla artystów, podczas którego Czesław zdegustowany sztampowym wykonaniem kilku przebojów sam zasiadł za fortepianem. Szef Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych tak w 2014 roku wspominał ten zaimprowizowany występ z 1982r.:

I w ten sposób, po dwunastej w nocy, Czesiu zaczął urządzać nam bal i grał prawie do rana (...)
Słuchaliśmy pieśni znad Niemna, z Warszawy, pieśni masowe, taneczne, biesiadne...
Grał je - oczywiście- po swojemu. Był to jeden z najpiękniejszych koncertów, jakie dał Czesław.

Źródło -> Markowe teksty- Radio Olsztyn

W dniu 14 rocznicy śmierci Czesława Niemena- Wydrzyckiego warto przypomnieć audycję Marka Lewińskiego i Łukasza Staniszewskiego sprzed 4 lat -> Niemen Alternativ oraz wpis jednego z autorów tej audycji na blogu => Dizaman.

Naszego Artystę wspominają też we Wrocławiu :arrow: eska o audycji Radia Wrocław.
Niestety zniknęła już strona Radia Wrocław zredagowana przez red. Michała Kazulo.

PS Pewnie też macie jakieś wspomnienia związane z :N: -em lub jego muzyką.
W tym wątku można się nimi podzielić. Śmiało!
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony