Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Zapowiedzi 2007-06-21 - 2007-07-26 Maciek 34 12425
Maciek
2007-06-21 12:17:34
http://www.radio.com.pl/raf/zapowiedz.asp
Dasza
2007-06-21 12:30:20
Nareszcie jakaś dobra wiadomość.
Oby podobnych zapowiedzi było więcej.
Stach
2007-06-21 12:35:47
Niech ktoś oświeci mnie .Jaki jest prawidłowy tytuł utworu "Co się matko stało z moim snem (synem) ???Bo ja odpowiedz znam .Ale....????
gasket
2007-06-21 12:43:45
StachNiech ktoś oświeci mnie .Jaki jest prawidłowy tytuł utworu "Co się matko stało z moim snem (synem) ???

Przypomnij sobie co Niemen spiewa w tej piosence!
Przeciez to chyba slyszales i znasz na pamiec.
Tadeusz
2007-06-21 12:46:53
"...synem"
Stach
2007-06-21 12:58:00
Tadeusz,dzięki.Widziałem różną pisownię i stąd to moje zapytanie. Ja wyraznie słyszę "snem"
gasket
2007-06-21 13:48:43
Tadeusz"...synem"

Jakim synem?
Ed
2007-06-21 14:30:47
... to nie syn, to córka...
Stach
2007-06-21 14:34:14
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-21 14:34:14 przez Stach
"Zabawa w ciuciubabkę" czy " Baw się w ciuciubabkę".Panie Ed'war'dzie ?
Ed
2007-06-21 14:35:43
...umoru i uśmiechu nigdy za wiele...
Stach
2007-06-21 14:38:22
I ja życzę Tobie tego ...samego,co TY mnie.
Tadeusz
2007-06-21 19:20:19
Mawiają żeby nie dawać wiary słowu pisanemu, bo można wbić sobie drzazgę w dłoń - i wbiłem, bo napisane jest synem a ma być snem. :oops:
Na stronie http://www.radio.com.pl/raf/zapowiedz.asp : synem , a na – trzeszczącej w szwach - PW: snem
Tymczasem stan ropny w dłoni lub zapalenie limfatyczne – od wbitej drzazgi- nieuniknione! :evil:
matt
2007-06-22 08:30:14
Super, super, super wiadomosc :!:

Widac, ze Polskie Radio nie zapomnialo o :n:-e (mam nadzieje, ze rowniez w kwestii kolejnych boxow). :D
angur
2007-06-22 22:46:24
A moze ktos z wtajemniczonych wyjasni dlaczego piosenki Niemena na zapowiadanej plycie sa o ponad 30 sekund krotsze (kazda) :!: od wersji ktorych kopie posiadam?
Markovitz
2007-06-23 17:15:43
Po przeczytaniu tytułu tematu myślałem, że ktoś z forum chce się ożenić ...
U nas mówiło się o takich : spadł z ambony ... :D

AngurA moze ktos z wtajemniczonych wyjasni dlaczego piosenki Niemena na zapowiadanej plycie sa o ponad 30 sekund krotsze (kazda) :!: od wersji ktorych kopie posiadam ?


Nie dostąpiłem wprawdzie łaski wtajemniczenia, ale najprostsze wyjaśnienie, jakie przyszło mi do głowy to takie, że wersje Kolegów były krótsze ...

Przy okazji podziękowania dla E. & T.

Wiedzą za co
8)
angur
2007-06-23 21:23:44
Dolaczam sie do podziekowan i gratulacji dla E. & T. Strach pomyslec co by zostalo z nieznanej spuscizny Niemena gdyby nie kronikarze-fani-kolekcjonerzy. Zwlaszcza gdy firmom odpowiedzialnym zdarza sie nagrania kasowac lub najzwyczajniej gubic :?: .

Tez mam nadzieje ze na "Srebrnych dzwonach" uslysze "inne" nagrania choc nie dowiem sie tego zanim plyty nie poslucham. Martwie sie jednak czy wydawca nie postanowil nagran "polepszyc". Bo "co sie polepszy to sie pop..." jak to bylo w kabareciku. Obym sie mylil.
angur
2007-06-27 08:22:44
Hej wtajemniczeni :!:

Czy ktos moglby mi wyjasnic dlaczego, choc Polskie Radio zapowiada wydanie "Srebrnych dzwonow" na 29 czerwca, zadna ze znanych mi ksiegarni internetowych nie ma tego w katalogu?
Ewa
2007-07-15 21:13:27
Na razie płytkę można kupić tylko na Allegro. Wczoraj był jeden egzemplarz, dzisiaj już dwa:
http://www.allegro.pl/item216345030__sr ... folia.html
Piotr Starzyński
2007-07-16 20:17:00
Dzisiaj też został jeszcze (tylko!) jeden... :wink:
http://www.allegro.pl/item216647062__sr ... folia.html
Po-zdrowie-nia :)
Maciek
2007-07-26 17:49:48
Polecam dzisiejszy numer Rzeczpospolitej, gdzie w dziale Kultura na str.8 czytamy o płycie " Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony ", a tu m.in. "... Pod koniec tego roku - zapowiada Wojciech Kwapisz, dyrektor fonograficzny wydawnictw PR - ukaże się płyta Niemena " 41 potencjometrów Pana Jana ", zapis koncertu z 1974r. W archiwach PR są też inne nagrania Niemena: z trzech festiwali Jazz Jamboree, fantastyczny koncert z Leningradu, festiwali w Opolu i Sopocie ". "...Tylko błagam ( autor artykułu Krzysztof Masłoń ) życie mamy jedno i niepowtarzalne. Jak jeden i niepowtarzalny był Niemen ".
Ewa
2007-07-26 18:16:57
A to link do tego artykułu:
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wyd ... a_a_1.html
ratajczak bogdan
2007-07-26 18:53:42
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-07-26 18:53:42 przez ratajczak bogdan
Ewo,
wszyscy na forum się cieszymy i jesteśmy wdzieczni, że w końcu coś drgnęło. A idzie wg zapowiedzi, naprawdę ku lepszemu.

Pokrętne i dziwne wydaje się jednak tłumaczenie producenta:
"Niemen po prostu się spóźnił -wyjaśnia producent i dziennikarz Krzysztof Domaszczyński. -Zgrał te utwory w nocy z 2 na 3 maja, gdy pozostały materiał muzyczny był już w tłoczni. A płyta wyprodukowana została błyskawicznie, w jedną noc."


Po pierwsze: na ówczesnej płycie długogrającej, te dwa brakujące "ogniwa" - trwające 13 minut - po prostu by się już nie zmieściły.
Płyty polskich nagrań, tłoczone w Pionkach, czy gdzie tam... mieściły około 20-23 minuty muzyki na jednej stronie i nie było już miejsca dla Niemena. Z góry było to wiadome!
Po drugie tematycznie nie były zgodne z linią propagandową, one wówczas po prostu n i e p a s o w a ł y do całości, a w zasadzie do linii ideologicznej.
Po trzecie, to potwierdza wydana przez MON książeczka Ernesta Brylla: "Zagrajcie nam... Oratorium-opera", złożona do druku w wydawnictwie w 1976 roku, w której tekstów śpiewanych przez Niemena ... nie uświadczymy.
Po co te pokrętne tłumaczenia? Nie panimaju tawariszcz lejtnant!

Ale pal sześć te wszystkie pierdoły. Ważne, że w końcu utwory Niemena ujrzały światło dzienne.
Andrzej Mróz
2007-07-26 19:50:34
Tłumaczenie iście pokrętne i nie prawdziwe.

Tłumaczenie pojemnością płyty też jest mało przekonujące.

Niemen jak zwykle miał pecha, gdyż w tym mniej więcej okresie komunistyczna propaganda postanowiła zmienić społeczne odczucia i nastawienia związane z II wojną światową. Odtąd nie mieliśmy się już czuć ofiarami tejże wojny, a jej zwycięzcami, mieliśmy z dumą patrzeć na nasze wojenne dokonania, a o naszych stratach, cierpieniach, krzywdach, nieszczęściach, o całej naszej gehennie narodowej powinniśmy zapomnieć.

Tymczasem utwory Niemena przypominały o tym wbrew najnowszym dyrektywom i musiały... odejść w zapomnienie.
Markovitz
2007-07-26 20:17:50
Mamy wreszcie oficjalne potwierdzenie chęci wydania następnej płyty z jednym- bardzo długim utworem...

Ale o tym i o dwóch utworach na Srebrnych dzwonach już wiedzieliśmy. Dokładnie - od maja...

Wtedy już jeden taki w podforum 'Dziwny jest ten świat' Mają to być dwa nagrania jako bonusy na wznowieniu albumu z wieloma artystami. Ale na następnej płycie będzie już tylko Niemen i Jego zespół.

Z jednym tylko utworem ...


Poza tym otrzymaliśmy w artykule z Rzepy dość kontrowersyjną opinię o rzekomym kiksie Niemena...
Moim zdaniem parlando w utworze "Co się stało Matko z moim snem?" jest OK, bo nie wyobrażam sobie, aby :N: miał w tym miejscu śpiewać o skutkach odmrożenia nóg ! Lepiej, że zdecydował sie na tą recytację.
ratajczak bogdan
2007-07-26 20:31:57
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-07-26 20:31:57 przez ratajczak bogdan
Andrzej Mróz
Tłumaczenie iście pokrętne i nie prawdziwe.
Tłumaczenie pojemnością płyty też jest mało przekonujące.

Odtąd nie mieliśmy się już czuć ofiarami tejże wojny, a jej zwycięzcami, mieliśmy z dumą patrzeć na nasze wojenne dokonania, a o naszych stratach, cierpieniach, krzywdach, nieszczęściach, o całej naszej gehennie narodowej powinniśmy zapomnieć.
utwory Niemena przypominały o tym wbrew najnowszym dyrektywom i musiały... odejść w zapomnienie.


Gdzie Andrzeju dostrzegasz moje pokrętne i kłamliwe tłumaczenie?
Policz ile czasu trwa CD... ok. 53 minut.
Pokaż mi inną płytę winilową nagraną w PN w roku 1974 o takiej długości
trwania.
Nie znajdziesz. Przyjrzyj sie anologowi "Zagrajcie nam..." - tam nie było miejsca na dwa nagrania Niemena.
I oczywiście żadne to usprawiedliwienie PN, a wręcz zarzut stawiany tej instytucji, że z góry skazała Niemena na wieczny niebyt. Kto myślał wówczas o kompaktach? Należało wydać płyte z singlem (to było mozliwe), choćby w dalszej produkcji, lub wydać album dwupłytowy.
Stracił nie tylko Niemen, w niebyt poszedł też (o tym też trzeba wspomnieć) trud Katarzyny Gaertner i Ernesta Brylla.
Proszę dokładnie przeczytać co napisałem w swej ocenie:
ratajczak bogdan
(...)Po drugie tematycznie nie były zgodne z linią propagandową, one wówczas po prostu n i e p a s o w a ł y do całości, a w zasadzie do linii ideologicznej.
Po trzecie, to potwierdza wydana przez MON książeczka Ernesta Brylla: "Zagrajcie nam... Oratorium-opera", złożona do druku w wydawnictwie w 1976 roku, w której tekstów śpiewanych przez Niemena ... nie uświadczymy.
Po co te pokrętne tłumaczenia? Nie panimaju tawariszcz lejtnant!

I co ma znaczyć Twój w stosunku do mojego postu zarzut?
Mówimy o tym samym tylko innymi słowami. I tyle na ten temat.
Maciek
2007-07-26 20:35:46
Wtedy już jeden taki w podforum 'Dziwny jest ten świat' Mają to być dwa nagrania jako bonusy na wznowieniu albumu z wieloma artystami. Ale na następnej płycie będzie już tylko Niemen i Jego zespół.

Z jednym tylko utworem ...


Szkoda Marku, że wiedząc o konkretach nie poinformowałeś nas o nich. Mam ostatnio dziwne wrażenie, że niektórzy sporo wiedzą, ale nie bardzo chcą się z nami tą wiedzą dzielić - szkoda !
Markovitz
2007-07-26 20:37:52
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-07-26 20:37:52 przez Markovitz
edit : Artykuł z Rzepy jest teraz :arrow: tu .

Bogdanie - raczysz nas dwoma rodzajami wypowiedzi : wnikliwymi analizami oraz gorączkowymi ripostami, które jeszcze dobarwiasz... :)

Ten ostatni post jest z chyba tej drugiej kategorii.

Gdybyś uważnie przeczytał post Andrzeja zwanego tu także Tadeuszem, to zrozumiałbyś, iż autor posta swoje uwagi kieruje pod adresem wydawców longplaya Srebrne dzwony a .. nie do Ciebie... I wcale nie chodziło Mu o długość czarnej płyty....

To samo dotyczy Maćka : gdybym mógł, to już w maju podałbym wprost te tytuły...

Choć Ewa odgadła od razu 8)

Podobnie - jeśli chodzi o właścicieli zachowanych nagrań z płyty SREBRNE DZWONY ...

Ale Angur się domyślił. 8)
Andrzej Mróz
2007-07-26 20:44:15
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-07-26 20:44:15 przez Andrzej Mróz
ratajczak bogdanPokrętne i dziwne wydaje się jednak tłumaczenie producenta:
"Niemen po prostu się spóźnił -wyjaśnia producent i dziennikarz Krzysztof Domaszczyński. -Zgrał te utwory w nocy z 2 na 3 maja, gdy pozostały materiał muzyczny był już w tłoczni. A płyta wyprodukowana została błyskawicznie, w jedną noc."


Małe nieporozumienie, ponieważ ja odniosłem się do Twojego stwierdzenia o pokrętności wyjaśnień dziennikarza Krzysztofa Domaszczyńskiego. Potwierdziłem je. A prawdziwy powód jak zwykle, a widać to wyraźnie na tym przykładzie był ideologiczny, w końcu kultura była (i jest nadal) w służbie ideologii.
ratajczak bogdan
2007-07-26 20:51:12
OK! Andrzeju!
Małe Qui Pro Quo - dla potwierdzenia czujności. :D
Markovitz
2007-07-26 20:54:45
OT

Andrzej -czy ja o czymś nie wiem..? Masz może na drugie imię "Tadeusz" ?

Bo ja dostalem dziś na PW zakaz wymieniania tego pięknego imienia, więc pozwól że będę pisał po staremu - "Andrzej".

A jak mnie bardzo wkurzysz - to tylko "Mróz" - OK ? :twisted:
Maciek
2007-07-26 20:57:42
Markovitz
To samo dotyczy Maćka : gdybym mógł, to bym w maju napisał te tytuły, a tak trzeba je było odgadnąć. Ewa odgadła od razu 8)
Podobnie -jeśli chodzi o właścicieli zachowanych nagrań. O czym w opisie płyty również nie można przeczytać... A jednak Angur się domyślił. 8)


O ukazaniu się Srebrnych dzwonów i dołożeniu do nich 2 utworów CN wiedziałem od dość dawna. Ponieważ informację otrzymałem od człowieka, który więcej mówi niż robi, więc... nie informowałem o tym. Jednak mi chodzi o płytę Potencjometry ( nie ukrywam, że osobiście czekam na CD Niemena, a nie składanki ), z której się bardzo cieszę, choć nadal marzę o box-ie z zachodnimi płytami Mistrza. Dla mnie ( ! ) są one bardziej istotne niż niepublikowane koncerty. Pisząc swój ostatni post nie tylko Ciebie miałem na myśli. Pozdrawiam z Krakowa i jeszcze raz dziękuję, że trzymasz rękę na pulsie i to nie tylko w sprawach Niemena :) A może masz jakieś informacje dot. radiowych nagrań S lub innych zapowiedzi PR?
ratajczak bogdan
2007-07-26 21:04:38
Markovitz
Bogdanie
Raczysz nas dwoma rodzajami wypowiedzi : przemyślanymi, ciekawymi rozważaniami oraz pisanymi gorączkowo ripostami , które czasem jeszcze dobarwiasz... :)

Ten ostatni post jest z chyba tej drugiej kategorii.


To przez przegrzanie układów scalonych. :lol:
Muszę zaraz wziąść okład z lodu, może pomoże?
Czasami pomaga. :D
Ale gwarancji nie ma. :oops:
Spodobały mi sie te Emotikony. Ulżę sobie i trochę ich tu jeszcze nawtykam. Może to coś pomoże? :wink:
I jeszcze kilka, nie wiem po co i dla kogo, ale skoro są i mogę ich używać to sobie pofolguję. :roll:
I jeszcze! A co bedę sobie żałował! :roll: :P :lol: :shock: :D :( :twisted: :cry: :o
A na dobranoc. :wink:
Markovitz
2007-07-26 21:12:35
Jeśli tylko nikt nie prosi mnie o dyskrecję i mogę przekazać jakieś ważne dla Was informacje- robię to. Bo zbyt wiele śladów z biografii artystycznej Niemena zatarło się bezpowrotnie...

Na wydaniu Potencjometrów zależy mi tak samo jak Tobie Maćku, Ewie, Andrzejowi, Bogdanowi, Piotrowi i Temu , co Go wymieniać nie mogę :)

A ponieważ do końca nie mogę jeszcze uwierzyć w te deklarowane chęci i zapewnienia, to postanowiłem ich nie komentować aż nastąpi oficjalne potwierdzenie zamiaru wydania płyty. I nastąpiło.
ratajczak bogdan
2007-07-26 21:27:09
Co jest? :wink:
Markovitz
2007-07-26 21:30:08
:o

Chyba już to czytaliśmy..?

Dobranoc Bogdanie, dobranoc 8)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony