Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Cztery ściany świata

Telewizja, prasa, radio i organizatorzy koncertów będą (mamy nadzieję) cały czas wspominać Niemena. Tutaj informujcie innych fanów o artykułach, programach i wydarzeniach, żeby też ich nie przegapili!

Zlot Fanów Niemena 2016, Bydgoszcz, 23-25.09. 2016-08-15 - 2017-11-03 Domin189 34 14283
Domin189
2016-08-15 13:45:27
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2016-08-15 13:45:27 przez Domin189
Czołem! Czy wśród tutaj zgromadzonych znalazłyby się osoby zainteresowane udziałem w (dwunastym, jeśli się nie mylę) Zlocie Miłośników Czesława Niemena, w końcu września lub na początku października, w Bydgoszczy?

Co do konwencji, to jest ona na tę chwilę elastyczna - przewiduję panel dyskusyjny, jeden lub dwa wykłady/prezentacje, dużo muzyki znanej i mniej znanej. W kwestii atrakcji pobocznych, obok spaceru po Bydgoszczy i odkrywania śladów Niemena, warto rozważyć wycieczkę do pobliskiego Exploseum.

Będę wdzięczny za odzew - myślę, że fajnie byłoby się spotkać, posłuchać muzyki, powspominać czy obejrzeć pamiątki :-)

Serdeczności!
Tadeusz
2016-08-15 14:23:16
BINGO !!! Jestem ZA !!!
Czas najwyższy, aby inicjatywę wykazało młodsze pokolenie. Na budowie zawsze oddaję młodym pole do popisu, bo często wnoszą coś nowego. Oni ( młodzi inżynierowie) mają z tego satysfakcję, a ja korzystam z ich pomysłów, czasami tylko koryguję drobne błędy, a wszystko to ku uciesze zaintersowanych. Ty, jak Cię znam, jesteś perfekcjonistą, a zatem żadne błedy na pewno się nie pojawią. Jestem przekonany, że będzie to, o ile dojdzie do skutku, wspaniałe spotkanie.
Dominie, brawo !!! Działaj !!! Wspieram Cię duchowo.
Ogłoś to na FB.
Krzysztof
2016-08-17 09:55:37
W porozumieniu z Dominem w pełni popieram i deklaruję udział. Myślę, że mile widziane będą deklaracje udziału, a nie tylko wsparcie mentalne. Dzięki temu można będzie określić potencjalną liczbę zainteresowanych i sens podejmowania trudu organizacji. Pozdrawiam wszystkich.
Tadeusz
2016-08-17 10:37:17
Krzysztofie mój post jest też, oprócz poparcia moralnego, wyraźną deklaracją uczestnictwa. Jestem systematycznym bywalcem zlotów. Nie byłem tylko na pierwszym i jestem jedynym, który tych zlotów zaliczył najwięcej.
Krzysztof
2016-08-17 11:21:00
TadeuszKrzysztofie mój post jest też, oprócz poparcia moralnego, wyraźną deklaracją uczestnictwa. Jestem systematycznym bywalcem zlotów. Nie byłem tylko na pierwszym i jestem jedynym, który tych zlotów zaliczył najwięcej.


Cieszę się. Miło będzie mi Ciebie poznać - jeśli oczywiście zlot dojdzie do skutku. :)
Ewa
2016-08-17 12:41:29
Ja już zgłosiłam chęć udziału na fb, o ile termin będzie mi pasował. Zgłaszam jeszcze dwóch kolegów (na ich prośbę)- jednego byłego forumowicza z Warmii i zlotowicza z Warszawy i koleżankę- zlotowiczkę, też z Warszawy.
Domin189
2016-08-17 17:42:23
Moi drodzy, wykrystalizowały się dwa ewentualne terminy zlotu - 23-25.09 lub 30.09 - 2.10; w każdym razie, spotykamy się tradycyjnie, od piątku do niedzieli :)
Domin189
2016-08-25 08:43:56
Większość osób zainteresowanych zlotem optuje za pierwszym terminem, 23-25.09, więc chyba na tym sprawa się zatrzyma. Proszę o edycję tematu tego wątku :) Za kilka dni, najpewniej w okolicy środy lub czwartku, podamy szczegóły odnośnie noclegu i ewentualnego (elastycznego!) planu zlotu.

Co do liczby uczestników - otrzymałem w tym momencie ok. 16 zgłoszeń, nie liczę Krzysztofa i siebie :-) Kilku forumowiczów niestety nie może wziąć udziału w zlocie, z różnych osobistych względów. Jak tylko będę wiedział coś więcej, poinformuję Was niezwłocznie.
Domin189
2016-09-01 14:59:35
Na tegorocznym zlocie swoją obecnością zaszczyci nas pan Marek Bielacki, doktor nauk humanistycznych (pełna lista dokonań dostępna tutaj), znawca i miłośnik rodzimej, ambitnej muzyki. Pan Marek wygłosi interesujący wykład na temat twórczości Czesława Niemena!

Ponadto, specjalnie dla uczestników zlotu, swoją autorską wystawę poświęconą Czesławowi Niemenowi do Bydgoszczy przywiezie pan Stefan Czarnecki ze Żnina (info). Będziemy mieli zatem dużo okazji do dyskusji i rozważań, co z mojej perspektywy jest wyjątkowo atrakcyjne :-)
Tadeusz
2016-09-04 12:49:39
Marek Bielacki ( zaprzyjaźniłem się z nim na zlocie Skaldomaniaków ) jest też autorem cyklicznych 1-semestralnych (30-godzinnych) wykładów monograficznych poświęconych kulturze muzycznej i teatralnej na Uniwersytecie Łódzkim, m.in.:

Teatr i muzyka Czesława Niemena (semestr letni 2005/2006)
Czesław Niemen i jego muzyka (semestr letni 2010/2011)
Czesław Niemen – kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista. W 75-lecie urodzin artysty (semestr zimowy 2014/2015

Marek jest bardzo barwną i niezmiernie sympatyczną osobą. Promieniuje niezwykle pozytywną energią. W jego towarzystwie nie ma miejscas na nudę - ogromna wiedza i niesamowite poczucie humoru imponuje.
Domin189
2016-09-05 10:10:49
Moi drodzy, znam już prawdopodobną bazę noclegową w Bydgoszczy; ceny za pokój uzależnione są od standardu:

90zł/os. za pok. 1 os. z łazienką (podwyższony standard)
60zł/os. za pok. 2 os. z łazienką (podwyższony standard)
50 lub 40 zł za miejsce w pokoju bez łazienki (standard akademicki), jest możliwość wynajęcia pokoju 1 os. w tejże cenie! Maksymalna ilość osób w pokoju - 5. Przy większej ilości chętnych cena może ulec negocjacji, co nam wszystkim wyszłoby na dobre ;-)

Opcjonalne śniadanie kosztuje 15,00zł, koszt związany z wynajęciem sali wynosi 50,00zł przy 30 uczestnikach zlotu - im będzie nas więcej, tym niższa kwota :-) Zwiedzanie Exploseum w sobotnie przedpołudnie z przewodnikiem to koszt 20,00zł/os. Koszt biletu zależy od taryfy i zniżek, od 3,00zł do ok. 8,40zł w obie strony.

Będę wdzięczny za zgłoszenia, celem dokonania rezerwacji (ilość osób w pokoju + ew. śniadanie) - proszę o kontakt: 506239392 lub mailowo [email protected]. Można też pisać za pośrednictwem forum :-)
Domin189
2016-09-06 12:25:15
Moi drodzy, mamy na chwilę obecną 16 potwierdzonych osób - jeśli do końca tygodnia ta liczba się podwoi, to będziemy mieli zlot z prawdziwego zdarzenia ;-)
Domin189
2016-09-12 00:14:08
Moi drodzy, pragnę podać listę osób, które na 100% wezmą udział w zlocie, z podziałem na pokoje (kolejność przypadkowa):

Adam K., Andrzej K.
Anna B., Maria C.,
Danuta M., Urszula L.,
Hanna K., Mieczysław K.
Anna L., Ewa O.,
Tadeusz W. + ...?
Krzysztof K. + Jacek (umknęło mi nazwisko)
Marek B.
Krzysztof W., Dominik K., Stefan C., Andrzej S. oraz (prawdopodobnie) Andrzej M. będą spali poza ośrodkiem, ale wezmą czynny udział w zlocie :-)

Zatem na chwilę obecną mamy 19 osób, które zadeklarowały udział w zlocie. Dobijemy do 25? ;-)
Domin189
2016-09-13 22:44:41
Moi drodzy, gościć nas będzie Dom Studenta Akademii Muzycznej, mieszczący się przy ul. Staszica 3. Przedstawiam orientacyjny program zlotu:

piątek, 23.09
16:00-20:00 - przyjazd gości
20:30 - opcjonalnie: kolacja w restauracji No 1 Restaurant (http://www.restaurantno1.pl)
21:30 - noc z Niemenem (1); pan Stefan Czarnecki, wieloletni miłośnik talentu Czesława Niemena oraz prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury przedstawi zgromadzonym autorską wystawę poświęconą Niemenowi; swobodnie przejdziemy do wspólnego słuchania muzyki, oglądania materiałów wideo oraz kreatywnych dyskusji na temat dorobku twórczego bohatera naszego zlotu

sobota, 24.09
9:00 - śniadanie
10:00 - spacer po Bydgoszczy śladami Niemena
12:00 lub 13:30 - wizyta w "Muzeum mydła i histrorii brudu" (bilet grupowy od 10 osób kosztuje 12,00zł/os.)
15:00 - czas wolny, pora obiadowa
ok. 17:00 - wykład dr Marka Bielackiego na temat twórczości Niemena; panel dyskusyjny (obecność Niemena w internecie; popularne mity dotyczące artysty; recenzja płyt Niemena wydanych w ramach serii "remastered & restored")
ok. 20:00 - quiz wiedzy o Niemenie i jego twórczości (przewidziane symboliczne nagrody)
ok. 21:00 - noc z Niemenem (2)

niedziela, 25.09
9:00 - śniadanie
...i pożegnanie

Uwaga! Od 15.09 do 21.09 włącznie nie będę mógł zajmować się kwestiami organizacyjnymi zlotu. Zastępstwo sprawować będzie nasz forumowy kolega - Krzysztof, dyspozycyjny w godzinach popołudniowych pod numerem telefonu 606 260 678.

Informacja dla niezdecydowanych - w domu studenckim, w którym spać będą zlotowicze, nie brakuje wolnych pokojów, choć praktycznie wszystkie o podwyższonym standardzie i łazience zostały przez nas zajęte :-) Nadal jednak istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1 os. ze wspólną łazienką na korytarzu za 40,00/50,00zł za dobę. Przypominam, iż wynajęcie sali kosztuje 50,00zł/os., płatne na miejscu.

Serdeczności!
Tadeusz
2016-09-16 05:39:23
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2016-09-16 05:39:23 przez Tadeusz
Namawiałem na udział w zlocie Piotra Starzyńskiego-wyrażał chęć, ale się wahał. Piotrze namawiam ponownie, dawno Cię nie było na zlocie, a to nie wypada pozostawić swojego idola samiego i zatracać o nim pamięć, jak też pzostawiać w samotności przyjaciól zlotowych. Ewo, może Tobie uda się przekonć Piotra ?
Lista uczewstników powiększyła się o jedną osobę. Poniżej jej aktualizacja:



Adam K., Andrzej K.
Anna B., Maria C.,
Danuta M., Urszula L.,
Hanna K., Mieczysław K.
Anna L., Ewa O.,
Tadeusz W. + Jola W. ( inicjały nazwiska zbieżne , ale nazwisko nie to samo :) ) *
Krzysztof K. + Jacek (umknęło mi nazwisko)
Marek B.
Krzysztof W., Dominik K., Stefan C., Andrzej S. oraz (prawdopodobnie) Andrzej M. będą spali poza ośrodkiem, ale wezmą czynny udział w zlocie :-)

(*) Można by przedstawić listę osób z pełnymi danymi personalnymi, ale były obawy o możliwości naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych.
Z tą ochroną dnych osobowych to wychodzi czasami śmiesznie - ukazała się kiedyś w prasie notatka napisana zgodnie z zasadami o chronie danych osobowych, a jej tytuł brzamiał: " Syn byłego prezaydenta, Sławomir W, miał wypadek motocykolwy". Za cholerę nie mogłem się domyśłić o kogo chodziło :D
Krzysztof
2016-09-16 05:50:26
Potwierdzam aktualizację listy Tadeusza. Do zobaczenia na zlocie. :)
Piotr Starzyński
2016-09-20 18:08:46
Obraz pobrany 2023-04-10 z zewnętrznego adresu.

http://www.bracz.edu.pl//index.php?opti ... Itemid=100

Byłem.:) ...Będę. :wink:
Domin189
2016-09-21 10:08:29
Enigmatyczny Piotrze, czyzbys sie wybieral do stolicy Kujaw i Pomorza? :O
kangie
2016-09-21 10:19:40
Jeśli przyjadę - przygarniecie mnie? ;)
Tadeusz
2016-09-21 14:16:48
Jeśli przyjadę - przygarniecie mnie? ;)


Chłopie, wal jak w dym!!!
Tadeusz
2016-09-21 14:18:20
Niestety, będę sam na zlocie. Przed chwilą dowiedziałem się, że Jola złamała sobie obojczyk i jest w opatrunku ortopedycznym :( :( Jadę zaopiekować się nią.
Ewa
2016-09-25 18:46:28
Jeszcze raz, tym razem oficjalnie, chciałabym podziękować Dominowi i Krzysztofowi za świetną organizację zlotu.
Atmosfera była naprawdę bardzo sympatyczna. Organizatorzy stworzyli odpowiedni klimat dekorując salę zdjęciami i plakatami Niemena. Słuchaliśmy i oglądaliśmy sporo interesujących materiałów z muzyką Niemena. Na występ dał się też namówić Piotr, który świetnie wykonał m.in. „Pieśń od ziemi naszej” i „Hymn o miłości”. Były również dyskusje i wspólne śpiewanie, wybory najlepszego i najgorszego utworu Niemena.
Oprócz Krzysztofa, po raz pierwszy pojawili się na zlocie: Marysia (forumowa Lau), Stefan Czarnecki (prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury), który przywiózł trochę materiałów do oglądania i użyczył swoich tablic do dekoracji sali oraz dr Marek Bielacki z Łodzi, który ubarwił zlot swoją ciekawą osobowością i niezwykłym humorem. Marek, posiadający naprawdę niesamowitą wiedzę muzyczną, w swoim wykładzie mówił m.in. o związkach Skaldów z Niemenem, pokazywał też niektóre swoje publikacje (książki, artykuły).
Dzięki Krzysztofowi, który w sobotę oprowadził nas po Bydgoszczy, poznaliśmy piękne zakątki tego miasta oraz odkryliśmy kilka niemenowych śladów.
Mimo dwóch nieprzespanych nocy wszyscy fani wyjechali ze zlotu bardzo zadowoleni.
Do zobaczenia na kolejnym zlocie! :)
Tadeusz
2016-09-25 20:33:24
Przed chwilą skończyłem ponad godzinną rozmowę telefoniczną z Markiem - wspominaliśmy zlot i wrażenia jakich na nim doznaliśmy. Wydaje mi się, a właściwie jestem pewien, że Marek wprowadził zupełnie nowy klimat. Na dotychczasowych zlotach wyrażaliśmy głównie tęsknotę za Niemenem; Marek zupełnie zmienił ten stan naszego ducha – w sposób magiczny zaszczepił w nas myśl, że należy się cieszyć, że Niemen istniał, i że stworzył tak wiele wspaniałych dzieł. Oczywiście nie powiedział tego wprost, ale zaczarował nas taką filozofią. A to jest wielka sztuka. Marku, przyjacielu, wielkie dzięki.
Podziękowania i brawa należą się organizatorom.
Krzysztof
2016-09-26 18:40:48
Dzięki wszystkim za miłe słowa. Cieszę się, że wszyscy obecni wywieźli z Bydgoszczy sympatyczne wspomnienia. Mieliśmy z Dominem sporo obaw, jako że pierwszy raz, że brak doświadczenia, że mało czasu... Mimo to mam wrażenie, że chyba obaj zdaliśmy egzamin. :) Cieszę się, że miałem okazję poznać tylu wspaniałych ludzi, cieszę się też, że mój krąg znajomych nieco się powiększył. Ewa, Piotr, Tadeusz - pozdrawiam Was bardzo serdecznie. Zresztą nie tylko Was - WSZYSTKICH pozdrawiam bardzo serdecznie. Obaj dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przyjechać do (mam nadzieję gościnnej) Bydgoszczy. Do zobaczenia następnym razem...
Nieco naszych wspólnych reminiscencji i zdjęć ze zlotu w najbliższy piątek, w pewnym internetowym miejscu. Jak już opublikuję, to wskażę gdzie...
Pozdrawiam.
Tadeusz
2016-09-27 10:32:19
Kangie napisał.
Jeśli przyjadę - przygarniecie mnie? ;)

Potraktowałem to zapytanie jako zapowiedź uczestnictwa w zlocie, ale wielki Kangie nie dotarł...

Czyżby Wrocław to taka dziura, że nie można się z niego nigdzie wydostać ? :wink:
Tadeusz
2016-09-29 17:09:43
Nasz gość na tegorocznym zlocie - mam nadzieję, że już regularny uczestnik zlotów - Marek Bielacki ( fan Skaldów ), umieścił na stronie Skaldomaników relację z naszego zlotu. Pozwolił mi ją skopiować i zamieścić tutaj. Oto ona:

Drodzy Miłośnicy Muzyki Skaldów!

W ostatni weekend (piątek-niedziela, 23-25 września 2016 roku) odbył się w Bydgoszczy XII Zlot Miłośników Twórczości Czesława Niemena. Uczestniczyło w nim ponad dwudzieścia osób z różnych stron Polski (m.in. z Gdyni, Łodzi, Warszawy, Słupska, Bydgoszczy, Gliwic, Żnina, Poznania) – wśród nich m.in. bywalcy zlotów Fanklubu Skaldów: Tadeusz Wójcik z Wrocławia, Andrzej Szlachta z Gliwic i moja skromna osoba. Oglądaliśmy unikatowe materiały filmowe z koncertów i z nieznanych szerszemu gronu audycji telewizyjnych (także niepolskich), a także słuchaliśmy wywiadów „audio” z Niemenem. Scenografię „sali obrad” w budynku bydgoskiej Akademii Muzycznej tworzyły elementy wystawy, jakie przywiózł ze Żnina jej autor – Pan Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kulturalnego – pragnący stworzyć wkrótce w Żninie Muzeum Czesława Niemena, na którego otwarcie mam zaszczyt już być wstępnie zaproszony (na razie bez określenia terminu). Uczestnicy zlotu odbyli w sobotę długi spacer po Bydgoszczy, obejmujący m.in. miejsca, w których koncertował Niemen – m.in. Filharmonię Pomorską (występowali w niej zresztą oczywiście także Skaldowie).

Tego samego dnia wieczorem (w sobotę, 24 września) miałem sposobność – na zaproszenie organizatorów – przedstawić dłuższą wypowiedź (oficjalnie nazwaną wykładem) związaną z osobą i z twórczością Niemena, starając się uwzględnić także wątki Skaldowskie – obecne m.in. w moich publikacjach książkowych i w artykułach prasowych. Na wstępie zaznaczyłem, iż byłem obecny na wszystkich dotychczasowych zlotach Fanklubu Niemena – oczywiście z wyjątkiem pierwszych jedenastu zlotów. Wśród elementów łączących Niemena ze Skaldami i Skaldów z Niemenem wskazałem m.in.: osobę Tadeusza Gogosza, grającego na gitarze basowej zarówno w Akwarelach Niemena, jak i w Skaldach braci Zielińskich; kompozycję Andrzeja Zielińskiego z tekstem Leszka Aleksandra Moczulskiego „Mateusz IV”, dedykowaną Czesławowi Niemenowi (z longplaya Skaldów „Od wschodu do zachodu słońca” ); osobę nadwornego poety Skaldów Pana Leszka Aleksandra Moczulskiego – jako autora tekstu kompozycji Józefa Skrzeka „Z pierwszych ważniejszych odkryć”, wydanej na longplayu Grupy Niemen „Niemen vol, 2”; longplaye „Na szkle malowane” i „To pejzaż mojej ziemi” obejmujące nagrania Niemena („Lipowa łyżka”; Pożegnanie Harnasia”; „Przecież nas wita” ) i Skaldów („Kochali my, kochali”; „Czy musisz odchodzić” ); piosenkę Andrzeja Zielińskiego ze słowami Agnieszki Osieckiej „Zajęczym tropem” z musicalu „ Dziś straszy” (z longplaya Skaldów „Wszystkim zakochanym” ) – akcentując w jej tekście wędrówkę „z Konina do Żnina”, z którego przyjechał na zlot Pan Stefan Czarnecki i w którym to Żninie ma być stworzone Muzeum Niemena.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się też nieoczekiwanie wśród uczestników zlotu (nieznana oczywiście Skaldomaniakom) książka „Boże Narodzenie w muzyce i w dramacie muzycznym Skaldów”, której ostatnie egzemplarze przywiozłem na zlot i w której nota bene nazwisko Niemena także się pojawia – dzięki czemu o pewnych elementach twórczości Skaldów miłośnicy Niemena poczytają (a przynajmniej pooglądają kolorowe ilustracje zamieszczone na końcu tomu). Miałem zatem przyjemność przez część tego wieczoru składać autografy na karcie tytułowej owej „niebieskiej książki”. Sobotni wieczór dopełniony został również śpiewem a capella (a także śpiewem Niemenowych przebojów z podkładem instrumentalnym) Piotra Starzyńskiego z Poznania oraz zdynamizowany został nieco „quasi-rock-and-rollem” Tadeusza i moim oraz pozostałych uczestników zgromadzenia. Ze swej strony przedstawiłem również wokalną parafrazę (z zupełnie nowym, improwizowanym tekstem) piosenki „Wspomnienie” (muzyka Marka Sarta; słowa oryginalne, urodzonego w Łodzi, Juliana Tuwima).

Warto zaznaczyć, iż projekcje i rozmowy trwały do późnej nocy, a właściwie do rana (z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę). Na internetowej stronie Niemenowego Forum, w zakładce poświęconej temu zlotowi, można przeczytać relację ze zlotu autorstwa Ewy Oleszczuk i krótką refleksję Tadeusza Wójcika [niemen.aerolit.pl/forum/viewforum.php?=7]. Wkrótce na jednym z blogów Krzysztofa Wieczorka ma się ukazać obszerny fotoreportaż z tego wydarzenia [https://poleczkazplytami.blogspot.com/]. Ja dołączam natomiast do mojej niniejszej relacji kilka fotosów autorstwa Ewy Oleszczuk (większość z nich) i Krzysztofa Wieczorka, które przesłała mi Ewa Oleszczuk. Na zlot zaprosił mnie i zachęcił do udziału w nim Tadeusz Wójcik (Tadeuszu! Dziękuję!).

Pozdrawiam Wszystkich Skaldofanów serdecznie, kończąc moją egocentryczną relację.

Marek Bielacki
Łódź, środa, 28 września 2016 roku

marek1.jpg marek1.jpg | Komentarz: Marek podczas wykładu
marek2.jpg marek2.jpg | Komentarz: Marek Bielacki Stefan Czarnecki
marek3.jpg marek3.jpg | Komentarz: Wycieczka po Bydgoszczy
kangie
2016-09-30 04:08:30
TadeuszKangie napisał.
Jeśli przyjadę - przygarniecie mnie? ;)

Potraktowałem to zapytanie jako zapowiedź uczestnictwa w zlocie, ale wielki Kangie nie dotarł...

Czyżby Wrocław to taka dziura, że nie można się z niego nigdzie wydostać ? :wink:

Bardzo chciałem przyjechać chociażby na 3-4h. Planowałem dotrzeć w sobotę na 16-stą i urwać się wieczorem. Jednak urodziny syna Antoniego-Czesława i kilka innych spraw życiowych przekreśliły mój pomysł. Naprawdę żałuję, że mnie z Wami nie było i że nie miałem przyjemności poznać Was osobiście. Może za rok się uda?
Krzysztof
2016-09-30 10:40:58
Zgodnie z zapowiedzią relacja oraz zdjęcia ze zlotu pojawiły się na moim blogu. Zapraszam do lektury.

https://poleczkazplytami.blogspot.com/2016/09/bydgoskie-spotkanie-fanow-niemena_30.html

Chętnych zapraszam do pobuszowania po blogu, jest tam również kilka tekstów poświęconych :N:
Ewa
2016-10-01 10:20:16
Krzysztof
Chętnych zapraszam do pobuszowania po blogu, jest tam również kilka tekstów poświęconych :N:


Ja już trochę pobuszowałam. Bardzo interesująca lektura.:)

Wasze recenzje też ciekawe, Marka również.

Jak widać, zapoczątkowane przez Eda zloty fanów wciąż są dla nas ważne i potrzebne.
Kto nie zdecydował się przyjechać, niech wybierze się następnym razem. Naprawdę warto.:)
Tadeusz
2017-05-30 18:42:34
Odnoszę wrażenie, że był to już ostatni zlot. Nikt nie chce podjąć się organizacji kolejnych.
Ja w tym roku organizuję wraz z Alą zlot miłośników Skaldów ( już niedługo: 09-11.06 ) w W Białym Dunajcu. Spodziewamy się honorowych gości. Na poprzednim zlocie byli. Będzie też na zlocie Marek Bielacki. Uczestnicy zlotu w Bydgoszczy doskonale wiedzą co to za postać. Barwna, dowcipna i o ogromnej wiedzy muzycznej.
A może ktoś się pokusi i zorganizuje kolejny zlot?
Domin189
2017-05-31 06:20:13
Podpisuję się pod apelem Tadeusza - może Poznań? A może... Warszawa?
Tadeusz
2017-06-01 17:28:14
A może Trójmiasto, albo jakaś sympatyczna miejscowowść mazurska ? Ja wszędzie dojadę, dla mnie odległość nie stanowi żadnego problemu :)
Tadeusz
2017-06-07 11:00:14
Jestem gotów zorganzować zlot w sensrii górskiej ( Sudety). Zapewnię noclegi i posiłki. Może ktoś dołączy się i zapewni program artystyczny.
Ja zapewniam też wycieczkę do Czech na smażeny syr z hranolokami ( smażony ser z frytkami )
Tadeusz
2017-11-03 20:32:14
Ci, którzy byli na zlocie w Bydgoszczy, na pewno pamiętają mojego przyjaciela, Marka Bielackiego.
Właśnie odszedł dzisiaj na zawsze. Marka poznałem na jednym ze zlotów Skaldomaniaków. Zaprzyjaźniliśmy się, mieliśmy podobne poczucie humoru. Bardzo mi smutno.

Tak oto pisze o nim na FB jeden z jego przyjaciół:

Dziś w Łodzi zmarł wspaniały człowiek,mój wielki przyjaciel Marek Bielacki-niezwykła postać..pracownik naukowy Katedry Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego,wybitny badacz kultury muzycznej,teatralnej(dawne i współczesne formy teatru muzycznego)krytyk muzyki jazzowej i rozrywkowej,absolutnie jeden z najwybitniejszych znawców polskiej muzyki..wielki znawca historii zespołu Skaldowie,prawdziwa encyklopedia polskiej piosenki,człowiek Solidarności i wierny jej ideałom,prawdziwy polski patriota,niezwykle pogodny i przedobry człowiek..Marek!!!pozostaniesz w naszych sercach...
23131693_1863997290296147_4135454290364275306_n.jpg 23131693_1863997290296147_4135454290364275306_n.jpg | Komentarz: Mareki Bielacki podczas wykładu. Był świetnym mówcą, słuchało się go z zapartym tchem.
Ewa
2017-11-03 22:26:12
Mnie też zrobiło się bardzo smutno po przeczytaniu tej wiadomości. :(
Zawsze będę pamiętać spotkanie z Markiem na zlocie w Bydgoszczy- jego niesamowity luz, poczucie humoru, dużą wiedzę muzyczną oraz kulturę osobistą.
Wielka szkoda, że nie pojawi się już na kolejnym zlocie, tak, jak obiecywał...
Żegnaj, Marku!
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Cztery ściany świata | górę strony