Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

CENZURA ?! 2019-09-04 - 2020-10-21 Tadeusz 6 108
Tadeusz
2019-09-04 08:28:23
Dowiedziałem się od Ewy, że Ona akceptuje do publikacji posty pisane przez użytkowników. Sorry, to zniechęca mnie do korzystania z tego Forum. Dosyć mam wszelkiej cenzury i opuszczam to szlachetne miejsce. Jeśli ten rodzaj cenzury jest wymysłem Darka to proponuję mu skumać się z obywatelem Czarzastym, Millerem i im podobnym- spadkobiercami PZPR i PRL-u. Żegnam !!!
Ewa
2019-09-04 15:03:46
Już kiedyś jeden User tak oburzył się na rzekomo panującą tu cenzurę, że najpierw kazał zlikwidować swoje konto, a później zaczął udawać, że nie żyje...
Mam nadzieję, Tadeuszu, że u Ciebie aż tak źle nie będzie. :wink:
Idąc Twoim tokiem rozumowania, ja też powinnam się stąd usunąć, bo zdarza mi się, że muszę akceptować również własne posty. :wink:
Kiedyś Darek tłumaczył, że tak działa program antyspamowy- chyba lepiej więc poczekać na akceptację posta niż oglądać na forum Niemena jakieś porno obrazki, tak, jak kiedyś się zdarzało.
Nie wiem, czy zauważyłeś, że w niektórych grupach na facebooku również nie można od razu zamieścić posta, dopóki któryś z administratorów (moderatorów) go nie zaakceptuje. Nie jest to więc nic aż takiego dziwnego.
Mimo wszystko rozumiem, że niektórych może to denerwować, dlatego proszę nowych Userów o wyrozumiałość, jeżeli muszą poczekać na akceptację posta - ostatnimi czasy jestem tu sama, ale staram się codziennie sprawdzać panel moderacji.
Młody Moog
2019-09-04 20:01:18
Tadeuszu, myślę, że po tylu latach czynnego uczestnictwa w życiu Forum taka decyzja byłaby wyłącznie objawem impulsywnego uniesienia. :wink: Nie wydaje mi się, żeby wolność wyrażania myśli była tu krępowana. Raz, przed paru laty, moja wypowiedź została ocenzurowana, bo użyłem nieprzyzwoitego zwrotu ad personam, co świadczy tylko o poprawnym działaniu "aparatu cenzury", że posłużę się buńczycznym zwrotem. Nie wszyscy umieją trzymać nerwy na wodzy i bez moderacji Forum mogłoby (choć naturalnie nie musiałoby) stać się dziczą. A jaką wizytówką społeczności takiego Artysty, jak Czesław Niemen, byłaby dzicz? Potwierdziłoby chyba wszelkie obawy przeciwników Niemena, którzy przekonywali o złym wpływie jego twórczości na młodzież. :lol:
Ja cieszę się, że ktoś poświęca codziennie swój czas - mówię tu o Ewie - żeby zajrzeć na ledwo dyszące forum. Osobiście wolę Forum od grup na Facebooku (i Forum, choć dyszy ledwo, to jednak nadal dyszy), ale warto być tego świadomym, Tadeuszu, że zapewne mogą istnieć ciekawsze rozrywki, niż moderacja forum, na którym na serio czynnych jest kilka osób. Im mniej nas będzie, tym bardziej płonna będzie to praca.
Darek Sieradzki
2019-09-05 20:37:47
Według statyk mechanizmu antyspamowego którego używa forum (https://sblam.com), na każde trzy posty które są publikowane na forum jeden jest spamem. I to są znacznie zaniżone statystyki, bo przed tym mechanizmem działa jeszcze jeden, który znanym spamerom najzwyczajniej w świecie blokuje dostęp do strony.

Koszt ochrony przed spamem jest taki, że raz na jakiś czas całkowicie poprawny post zostanie przez chwilę "w kwarantannie", ale naprawdę nie wiem jak można coś takiego uznać za cenzurę ¯\_(ツ)_/¯
dzek
2019-09-17 12:54:44
Moje posty też były ostatnio kilkakrotnie w kwarantannie i nawet jakiś czas temu napisałem w tej sprawie do Darka czy to aby nie przejaw jakiejś,jak to ujął Tadeusz,cenzury.Darek krótko wyjaśnił o co tu chodzi i po sprawie.Według mnie nie ma co się zaperzać.Zanim rzucisz kamieniem najpierw się zastanów.Taka prosta myśl,a chyba warto o niej pamiętać.
Tadeusz
2020-10-18 13:31:58
Zanim rzucisz kamieniem najpierw się zastanów


To nie jest tak. Po moich zdecydowanych interwencjach moje posty nie przechodzą już "kwarantanny"-jak to nazywasz.
Myśl sobie o tym co chcesz, ja uważam, że cenzurowano moje wypowiedzi. DTP ( Departament Tchórzliwych Podejrzeń). Ktoś był nadgorliwy...
Ewa
2020-10-21 20:26:04
Tadeusz
Myśl sobie o tym co chcesz, ja uważam, że cenzurowano moje wypowiedzi. DTP ( Departament Tchórzliwych Podejrzeń). Ktoś był nadgorliwy...

Tylko ciekawe, kto??? Zapewniam, że nie byłam to ja ani Darek. Może krasnoludki? :wink:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony