Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

Limeryki Tadeusza
Czy chcesz, żeby Tadeusz zamieszczał na forum swoje limeryki?
Tak 29% 2
Nie 71% 5
Liczba głosów: 7
2016-01-06 - 2016-01-11 Darek Sieradzki 9 132
Darek Sieradzki
2016-01-06 14:33:24
Taki mała ankieta.

Dla mnie, przyznam, są denerwujące. Niewielki ruch na forum powoduje, że wpisy z utworami Tadeusza dominują nad zawartością faktycznie związaną z tematem.

Sam śledzę wątki z forum za pomocą kanału RSS i każde powiadomienie, które okazuje się kolejną rymowaną porcją politycznych frustracji jest mocno rozczarowujące. Czekam na newsy, nowe wydawnictwa, książki, filmy artykuły o Niemenie bądź o bliżej / dalej związanych z nim muzykach i wierzę, że inne osoby wciąż obserwujące forum też na takie informacje czekają. Wszystko inne jest denerwującym szumem informacyjnym.

Co wy sądzicie?
Tadeusz
2016-01-09 08:26:17
Jeżeli ankieta wypanie dla mnie niepomyślnie, to zaniecham publikacji rymowanek częstochowskich na temat polityki. Nie zgdodzę się jednak z ADMINEM, że wyrażają one moje frustracje polityczne.
Markovitz
2016-01-09 17:49:27
Moim zdaniem - bardziej niż wynik ankiety powinien przemówić do Ciebie Tadeuszu fakt, że głosując przez kilka dni wypowiedziało się w tej sprawie raptem sześciu niedobitków... A czy Twoje refleksje polityczne znajdą odbicie w limerykach, czy w aluzjach prozą - to już naprawdę wszystko jedno. Po prostu- nie wiem czemu- uznałeś, że forum NAE jest odpowiednim miejscem na satyrę polityczną- bez żadnego związku z bohaterem tego forum i nic nie jest w stanie wyprowadzić Cię z tego błędu.

P.S. Jeśli nawet topik Limeryki zostałby zamknięty- to proszę o pozostawienie dotychczasowej zawartości- choćby po to, aby po latach móc sprawdzić, czy wierszowane na gorąco oceny Tadeusza były trafne, czy nie...
Tadeusz
2016-01-09 23:07:08
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2016-01-09 23:07:08 przez Tadeusz
Po prostu- nie wiem czemu- uznałeś, że forum NAE jest odpowiednim miejscem na satyrę polityczną- bez żadnego związku z bohaterem tego forum i nic nie jest w stanie wyprowadzić Cię z tego błędu.


A to proste- uważam, że losy Polski pod rządami obecnej ( nacjonalistycznej )władzy są zagrożone, bo zadzieranie z UE jest na rękę Putinowi bowiem opuszczona przez UE Polska ( na skutek zadzierania z nią) stać może się dla tego bandyty łatwym kąskiem, który ma w doopie ( Twoja pisownia) własne zobowiązania wobec Świata ( przykład napaści na Ukrainę), i dlatego należy na każdym kroku i w każdym możliwym miejscu ( również i tutaj) poddawać wątpliwości "dobre "intencje tej władzy. To są moje motywy publikacji tutaj częstochowskich rymów na temat władzy. Mam nadzieję, że mnie nie za to zamkną, choć znajomi moi wróżą mi zupełnie coś innego.

PS. PO była wobec UE za miękka ( dupowata). Rzecz jasna należy dbać o swoje interesy narodowe, ale trzeba to robić dyplomatycznie i stanowczo, a nie poprzez wymachiwanie szabelką, jak robi to PiS. Taki jest mój pogląd. Ani PO, ani PiS, ani żadna inna partia nie jest dla mnie autorytetem, nad czym ubolewam, bo chcialbym, aby wreszczie ktoś w tym kraju zadbał o jego losy, a nie o własne-często chore-ambicjie, lub o swoich kolesi na lukratywnych posadach.
Darek Sieradzki
2016-01-10 01:25:54
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.
Tadeusz
2016-01-10 07:31:53
Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.


Co oznacza: "Myślę jednak, że Kartagina musi być zniszczona".

Obce mi są zawiłości starożytnej historii i choć zapoznałem się z historycznym znaczeniem tego powiedzenia, to jednak nie wiem Darku co miałeś na myśli-zniszczona ma być UE czy Rosja, a może obie ? A może Polska ?!
Darek Sieradzki
2016-01-10 10:19:32
Miałem na myśli tylko to, że forum ma w Tobie godnego następcę Katona Starszego.
Tadeusz
2016-01-10 11:04:26
Bez obawy...
Mam propozycję, już kiedyś ją przedstawiałem, cały wątek do kubła !!!
Markovitz
2016-01-10 13:52:09
TadeuszMam propozycję, już kiedyś ją przedstawiałem, cały wątek do kubła !!!

Dwa razy ten sam numer nie powinien przejść. Już raz w podobnych okolicznościach Tadeusz opuszczał forum i żądał usunięcia swoich postów i wierszydeł, co - niestety - w części uczyniono. Następnie wrócił jak niewiniątko i nie przeprosił za zamęt, jaki spowodował. Jakby nie były głupie te limeryki- niech zostaną.

Na koniec przytoczę inne zdanie Katona : Trzymaj się tematu, a słowa przyjdą same.

A tematem tego forum jest Czesław Niemen a nie Pan Tadeusz i jego polityczne poglądy.
Tadeusz
2016-01-11 06:34:53
Markovitz jak stara dziewica pragnąca od dawna zmienić ten stan - z jednej strony „ wierszydła” nieprzystające do motywu głównego forum, a z drugiej: „ niech zostaną”
Ale cóż, ludzie mają różne fanaberie więc należy traktować ich z pobłażaniem, odrobiną zrozumienia i litości.
Adminie, czyń swoją powinność !!!

PS. Markovitzu - w sumie to jesteś równy chłop,tylko zbyt często niepotrzebnie się napinasz. Trochę dystansu do siebie i otoczenia nie zaszkodzi. Pamiętaj, że powaga zabija, a jej brak uśmierca i sztuką jest żyć tak, aby nie umrzeć... :twisted:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony