Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

Nowe forum 2008-01-09 - 2008-02-22 Darek Sieradzki 14 348
Darek Sieradzki
2008-01-09 22:14:15
:n:owy adres, nowy serwer, nowe oprogramowanie, nowy wygląd (który jeszcze ulegnie zmianie - na razie chciałem jak najszybciej udostępnić forum) - ale samo forum takie jak było :)

Usunąłem nieco kont założonych przez spamerów - mam nadzieję, że przez omyłkę nie ciachnąłem też jakiegoś nowego użytkownika... Jeśli tak, to przepraszam i zachęcam do ponownej rejestracji.

Piszcie i testujcie.

DS
Piotr Starzyński
2008-01-10 16:19:31
Darku, gratuluję nowej szaty graficznej naszego Forum NIEMEN :idea: i ...dziękuję!!!!
Po-zdrowie-nia :)
Tadeusz
2008-01-10 19:40:39
Nowa szata graficzna atrakcyjna, ale przyzwyczajenie jest drugą naturą :)
Darek Sieradzki
2008-01-10 20:31:28
Szata graficzna nie jest jeszcze ustalona - na razie mamy zainstalowane to co jest domyślnie z oprogramowaniem forum. Tymczasem zmieniłem na temat zbliżony do tego, który był wcześniej, żeby było bardziej swojsko ;)
Ewa
2008-01-10 20:44:34
Rzeczywiście, teraz jest znacznie bardziej swojsko. :P
I jak łatwo się dołącza załączniki...
Coraz bardziej podoba mi się to nowe forum.
Mam tylko problem z klasyfikacją, kto przyjaciel, a kto wróg. :wink:
Dasza
2008-01-10 20:56:58
Przez jakis czas było zimno i obco, ale teraz jest zdecydowanie lepiej,
bardziej znajomo.
Darek Sieradzki
2008-01-11 14:33:17
Teraz powinno być jeszcze bardziej swojsko ;-)

Z innych zmian:

  • nieznacznie powiększyłem dopuszczalne rozmiary awatarów (do 120x120 - więcej już się nie da Markovitz ;), naprawdę)

  • swoje posty można edytować tylko przez godzinę od wysłania. Powinno wystarczyć na poprawienie pomyłek, literówek itp.

  • dodałem nowe podforum w którym możecie sobie trenować i testować możliwości forum
Markovitz
2008-01-12 11:26:22
Wygląd forum już mi się podoba. Tak zmienić, żeby na pierwszy rzut oka niewiele zmienić - oto sztuka 8)

Nowe podfora są - moim zdaniem - bardzo potrzebne...

Podforum do próbnych postów jak na razie nie cieszy się wielkim powodzeniem (chyba o tego idiotę w tytule chodzi), ale po zmianie nazwy na Ptaszek mogłoby na stałe służyć początkującym userom oraz niezbyt poważnym tematom :idea:

Byłaby to taka wylęgarnia prawdziwie dojrzałych ptaków : sów, orłów, sokołów, papug, sępów i cietrzewi :wink:

Kiedyś proponowałem jeszcze jedno podforum - Niech śpiewa tak ja - w którym znalazłyby się informacje dotyczące interpretatorów muzyki Niemena (koncerty, płyty) i komentarze tylko im poświęcone. Bo dzieje się wokól muzyki Niemena bardzo dużo- choć niektórzy uważają, że nic się nie dzieje...

Co do avatarów - troszkę jeszcze ogranicza inwencję rozmiar avatarów - żeby było chociaż z 8 kB...
Darek Sieradzki
2008-01-12 22:07:22
Markovitz
Podforum do próbnych postów jak na razie nie cieszy się wielkim powodzeniem (chyba o tego idiotę w tytule chodzi), ale po zmianie nazwy na Ptaszek mogłoby na stałe służyć początkującym userom oraz niezbyt poważnym tematom :idea:

No dobrze, zmieniłem na nieco bardziej neutralne "Jeszcze swój egzamin zdasz" ;) Dodatkowo dodałem możliwość kasowania własnych postów w tym podforum.
MarkovitzKiedyś proponowałem jeszcze jedno podforum - Niech śpiewa tak ja - w którym znalazłyby się informacje dotyczące interpretatorów muzyki Niemena (koncerty, płyty) i komentarze tylko im poświęcone. Bo dzieje się wokól muzyki Niemena bardzo dużo- choć niektórzy uważają, że nic się nie dzieje...

Pamiętam, że za specjalnie nie było poparcia... Ale to się zawsze może zmienić - jeśli mamy wrócić do tego pomysłu, albo macie jakieś inne - chętnie posłucham.
MarkovitzCo do avatarów - troszkę jeszcze ogranicza inwencję rozmiar avatarów - żeby było chociaż z 8 kB...

A... Z tym nie ma problemu.

DS
Markovitz
2008-02-08 19:26:32
.. moja ostatnia propozycja dotyczy zmiany w nagłówku :

"nieoficjalne"...

A jest jakieś inne forum fanów Czesława Niemena ???

Jeśli nawet kiedyś ktoś raczy "oficjalnie" wpaść na pomysł założenia takiego forum, to jednak Forum Niemen Aerolit było pierwsze i zgromadziło tylu zadeklarowanych fanów, przyjaciół muzyki Niemena i nawet członków Jego rodziny, że przymiotnik "nieoficjalne" nie ma racji bytu...
Tadeusz
2008-02-08 20:09:18
Markovitz napisał:
.. moja ostatnia propozycja dotyczy zmiany w nagłówku :


Popieram. Argumenty są przekonywujące.
Markovitz
2008-02-13 07:30:35
i jeszcze... Właściwie mi chyba nie będzie to potrzebne, ale może przydałby się mały czacik pod forum ? Wydaje mi się, że niektóre problemy na starym forum wynikały z niechęci userów do korzystania z innych niż forum możliwości porozumiewania się.

Shoutbox- tam można byłoby zapytać o coś, czemu niekoniecznie trzeba poświęcić post, czy wątek.
Darek Sieradzki
2008-02-21 12:56:18
Markovitz.. moja ostatnia propozycja dotyczy zmiany w nagłówku :

"nieoficjalne"...

A jest jakieś inne forum fanów Czesława Niemena ???

Jeśli nawet kiedyś ktoś raczy "oficjalnie" wpaść na pomysł założenia takiego forum, to jednak Forum Niemen Aerolit było pierwsze i zgromadziło tylu zadeklarowanych fanów, przyjaciół muzyki Niemena i nawet członków Jego rodziny, że przymiotnik "nieoficjalne" nie ma racji bytu...


No dobrze, zmieniłem. W sumie nieoficjalna to była dawna strona o Niemenie, w czasach gdy :n: nie chciał mieć oficjalnej strony i raczej niechętnie przyjmował do wiadomości, że jakieś nowe medium zajmuje się jego osobą. Od kiedy jesteśmy mniej stroną bardziej miejscem spotkań dla fanów Niemena, sprawa oficjalności czy nieoficjalności faktycznie nie ma już racji bytu.

DS
Darek Sieradzki
2008-02-21 14:55:17
Markovitzi jeszcze... Właściwie mi chyba nie będzie to potrzebne, ale może przydałby się mały czacik pod forum ?

Właściwie, czemu nie? Tak na razie, powiedzmy, eksperymentalnie...
Markovitz
2008-02-22 15:58:03
Proponuję wchodzić na czat o ustalonej porze.

Np. w każdą niedzielę - sesję wieczorną po godz. 21-ej ..

.. w trakcie audycji Piotra w Radio Emaus

Stali i nowi użytkownicy - mile widziani 8)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony