Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

Off topic z tematu Scena NIEMENA 2008-11-13 - 2008-11-14 roman 18 171
roman
2008-11-13 08:13:53
Uprzejmie przypominam plagiatorom wszelkiej maści, że tytuł "NOTA ANAMNESIS" jest formalnie zastrzeżony dla programu autorskiego WERONIKA SZYPURA + ROMAN RADOSZEWSKI, więc jak ktoś ma ochotę robić jakieś spotkania i dyskusje niemenowskie to niech sam wypoci jakąś nazwę ze swojej mózgownicy, a nie "zrzyna" jak tępy uczeń na klasówce. W przeciwnym razie podejmę właściwe kroki prawne. Ale czego w końcu się spodziewać nq forum na którym tylko kłótnie, połajanki i uwiąd?
Tadeusz
2008-11-13 08:31:07
Roman napisał:

Uprzejmie przypominam plagiatorom wszelkiej maści, że tytuł "NOTA ANAMNESIS" jest formalnie zastrzeżony


Niechże ci plagiatorzy rzeczywiście ruszą mózgownicą.
ratajczak bogdan
2008-11-13 14:05:37
Stach
Kolejna SCENA NIEMENA p/h Nota Anamnesis- spotkanie otwarte-29 listopada 2008 godz. 18 klub pARTer Młodzieżowego Centrum Kultury

Nasz Stach nie potrafi obyć się bez kradzieży cudzej własności, to już potwierdził i zrobił nie po raz pierwszy.
Permanentnie łamie prawo autorskie i... czeka na splendory i pochwały. :evil:
Można i tak.
To, że nie szanuje prwa opartego na pracy intelektualnej innych twórców, to już norma, bo dla niego, intelekt jest pojęciem abstrakcyjnym, którego nie jest w stanie pojąć.
Gorzej, że wtórujący mu jego "obrońcy", przytakują każdej takiej, kolejnej jego "autorskiej" propozycji.
I to jest najsmutniejsze na forum, które w taki bezsensowny sposób niszczy wizerunek, jaki z wielkim trudem, przez te wszystkie lata, budowali inni.
Takie praktyki muszą być napiętnowane i rugowane, łącznie z wszelkiej maści "praktykantami", którzy za nic mają prawo, dobre obyczaje i honor.

Rozumiem i popieram oburzenie Romana i jego ostry protest.
Niestety wiem, że pozostanę w mniejszości.

(*)
Ewa
2008-11-13 14:10:26
Spodziewałam się, Bogdanie, że podchwycisz temat, żeby znów dołożyć Stachowi. Zastanawiam się, skąd w Tobie tyle zajadłości?
Nie sądzę, żeby Stachu wiedział, że ta nazwa jest zastrzeżona i dobrze, że Roman to wyjaśnił, szkoda tylko, że nie obyło się bez przytyków i złośliwości. Ale widocznie fani Niemena nie potrafią inaczej ze sobą rozmawiać. :(
ratajczak bogdan
2008-11-13 14:30:52
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2008-11-13 14:30:52 przez ratajczak bogdan
EwaSpodziewałam się, Bogdanie, że podchwycisz temat, żeby dołożyć Stachowi. Zastanawiam sie, skąd w Tobie tyle zajadłości?

Nożyce się odezwały.
Czy Ty Ewo jesteś tak omamiona urokiem Stacha, że nie dostrzegasz oczywistości - syndromu - jak celnie ujął to Roman - " tępego ucznia"?
Roman zwrócił uwagę na kolejny plagiat w wykonaniu Twego ulubieńca, ja to poparłem, a Ty nazywasz to "zajadłością"?
Cóż do tego dodać?

Ewa Nie sądzę, żeby Stachu wiedział, że ta nazwa jest zastrzeżona i dobrze, że Roman to wyjaśnił, szkoda tylko, że nie obyło się bez przytyków i złośliwości.


Jak można obronę swoich praw autorskich nazwać: "przytykami" i "złośliwościami"?
Kto tu ponosi odpowiedzialność za ten stan rzeczy?
Roman, którego próbuje się okraść, czy też, plagiatujący nazwę jego imprezy, Stach?
Zanim odpowiesz w obronie plagiatora, postaw sobie te zasadnicze pytanie.
O.K.?
Przystępując do organizacji imprez, takie sprawy jak prawo autorskie powinno być prze organizatorów brane pod szczególną uwagę.
Próbowałem Wam na to zwrócić uwagę.
Zostałem zrugany i zakrzyczany - więcej - część tych uwag - jako niewygodna, została bez uzasadnienia usunięta.
I co? Zamiatanie brudów pod dywan nie zmieniło sytuacji.
Brudy pozostały! Wprawdzie ukryte przed oczami innych, ale one nadal tam tkwią.
Konsekwencje wypłynęły szybciej, niż można było się spodziewać.
A nie warto było pomóc protegowanemu koledze S. w wyjaśnieniu niejasnych dla niego kwestii i zapytać, bo jemu to nie wpadłoby to do głowy, czy nazwa nie jest przypadkiem zastrzeżona?
Od czego forum?
Od obrony spraw przegranych?
Brak wiedzy nie zwalnia z odpowiedzialności.
To podstawa wszelkich kodeksów karnych.
Tak trudno przyjąć to do wiadomości?
Edytowałem Ps.

(*)
Tadeusz
2008-11-13 14:39:16
Myślę, że czas zakonczyć tę wojnę o pokój.
Wprawdzie z Wiarą u mnie krucho, ale wierzę, że LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ...
PS Dzisiaj jest trzynasty, więc lepiej nie kuśmy losu, bo może się zdarzyć, że
Ministerstwo Tchórzliwych Podejrzeń wywinie nam jakiegoś orła.
Darek Sieradzki
2008-11-13 16:12:17
Od tej chwili do odwołania posty wysyłane przez Bogdana będą akceptowane lub odrzucane przez moderatorów.

Powtarzające się osobiste wycieczki i ataki pod adresem Stacha są niedopuszczalne i całkowicie nieinteresujące dla czytelników tego forum. Preteksty tych wycieczek są równie mało interesujące - jeśli masz Bogdanie coś przeciwko Stachowi, załatwiaj to z nim prywatnie.


DS
Stach
2008-11-13 16:16:14
Nie sądzę, żeby Stachu wiedział, że ta nazwa jest zastrzeżona i dobrze, że Roman to wyjaśnił, szkoda tylko, że nie obyło się bez przytyków i złośliwości. Ale widocznie fani Niemena nie potrafią inaczej ze sobą rozmawiać.pisała Ewa

Istotnie nie wiedziałem . Całkiem spokojnie ,zmienię hasło na" Pamiętanie przez przypominanie" O.K. Pasuje?

bez "wycieczek" osobistych dotyczących moich przywar. Ja tego w stosunku do Ciebie nie czynię.- napisał Bogdan Ratajczak
Pięknie napisane ,ale uważam,że tyczy to romana, bogdana ratajczaka i Tadeusza.
Mili Panowie jeżeli "wycieczki" i niewybrwedne słownictwo pod moim adresem w jakis sposób przyczyniło sie do poprawy Waszych nastrojów , stanów psycho-fizycznych to jestem rad ,że się do tego przyczyniłem.Wszystkiego Dobrego ,bądzcie zdrów.
Tadeusz
2008-11-13 16:33:38
Darek napisał:
Od tej chwili do odwołania posty wysyłane przez Bogdana będą akceptowane lub odrzucane przez moderatorów


Zdecydowanie protestuję przeciw formie "do odwołania". To nie jest carska Rosja ani PRL, gdzie urzędnik z pieczątką decydował o losie kilku pokoleń !!!. Co to znaczy „do odwołania”? Czy to oznacza, że Darek wstanie pewnego ranka bez boleści stawów i rzeknie: a niech tam- niech Bogdan pisze ?!
Pisaliśmy o Polakach, o ich mentalności, w innych topicach. I co, nie miałem racji ?
Żądam podania konkretnego terminu.
Do czasu spełnienia mojego żądania, zawieszam swoją działalność na Forum, a w przypadku zignorowania mojego żądania, rozstanę się z nim na zawsze!!!
Być może zrobię to w sposób podobny do EDA

A MOŻE BY CENZUROWAĆ ANDRZEJA ZA „PROPZYCJĘ PISANIA NASZYCH EPOPEI NARODOWYCH NA SZLACHETNYM, CZERPANYM PAPIERZE” – CZYTAJ „PODCIERANIU DUPY”

OT, TO POLSKA NASZA CAŁA – POWIATOWA, ZASCIANKOWA, GROTESKOWA I UŁOMNA
Darek Sieradzki
2008-11-13 16:41:56
TadeuszDarek napisał:
Od tej chwili do odwołania posty wysyłane przez Bogdana będą akceptowane lub odrzucane przez moderatorów


Zdecydowanie protestuję przeciw formie "do odwołania". To nie jest carska Rosja ani PRL, gdzie urzędnik z pieczątką decydował o losie kilku pokoleń !!!. Co to znaczy „do odwołania”? Czy to oznacza, że Darek wstanie pewnego ranka bez boleści stawów i rzeknie: a niech tam- niech Bogdan pisze ?!

Coś w tym rodzaju. Do odwołania = do czasu aż moderatorzy uznają, że taki środek zaradczy nie jest już konieczny.

Porównania do "carskiej Rosji" i "losów pokoleń" są chyba mocno przesadzone - przypominam, że nadal jesteśmy na forum, gdzie bawimy się rozmowami o naszym hobby. Możliwość pisania tutaj nie stanowi o ludzkim szczęściu, życiu itp., prawda?
Tadeusz
2008-11-13 16:52:02
Darek napisał:
Coś w tym rodzaju. Do odwołania = do czasu aż moderatorzy uznają, że taki środek zaradczy nie jest już konieczny.


ABW też wpadało w kominiarkach, a potem "wzrok w podłogę". To, co napisałem dużymi literami, czytałeś? Myślę, ze nie, bo było Ci tak wygodnie! A może Bogdan już przemyślał? Wyrocznią jesteś ? Jeżeli tak, to ja spadam .

Drobne sprawy składają się na wielkie. Szeremietiewa helikopterem z promu "zdjęli" kiedy płynął do Szwecji, groziło mu dziesięć lat paki , a dostał trzy tysiące grzywny, bo nie po tej stronie kartki podpis złożył.

Nie odwołuję swojego żądania

PS napisałem wyżej:
PS Dzisiaj jest trzynasty, więc lepiej nie kuśmy losu, bo może się zdarzyć, że
Ministerstwo Tchórzliwych Podejrzeń wywinie nam jakiegoś orła.
No, i wykrakałem !!!
Stach
2008-11-13 17:10:58
Załozyłem temat Scena Niemena w całowicie innym celu.
Obecnie jest on mocno ... "zakrzaczony'.
Prosze moderatorów o USUNIĘCIE tematu. Dziękuję.
Leszek Botwina
2008-11-13 20:37:12
Ja jako zwykły fan uważam , że pan Roman zareagował zbyt nerwowo i emocjonalnie. My wszyscy pana tak szanujemy i podziwiaamy za pańską wizję NIEMENA przedstawioną W KSIĄŻCE, Z KTÓRĄ SIĘ WSZYSCY UTOŻSAMIAMY. WIĘC DZIWIĘ SIĘ SKĄD W PANU TAKA NONSZLANCJA I BRAK WIARY W FANÓW NIEMENA, I OBRAŻANIE NAS USERÓW FORUM ?. Po co to? Forum jest potrzebne bo jest już w tej chwili kopalnią wiedzy o CZESŁAWIE NIEMENIE. Kłótnie też są potrzebne, czasami coś budują. Panie Romanie każdy kto pisze na forum, z każdego najmniejszego zakątka polski jest potrzebny do propagowania trudnej twórczości Niemena. Chwała wszystkim za to, że chcą się wypowiadac na forum NIEMENA. A Stach popełnił nieświadomy bład, nie zdając sobie sprawy z rygorystycznych praw autorskich, z którego się wycofał. Panie Romanie liczę na Pana mądorośc, wyrozumiałośc i prawośc !. :D
ratajczak bogdan
2008-11-13 21:27:01
Tadeusz
ABW też wpadało w kominiarkach, a potem "wzrok w podłogę". To, co napisałem dużymi literami, czytałeś? Myślę, ze nie, bo było Ci tak wygodnie! A może Bogdan już przemyślał? Wyrocznią jesteś ? Jeżeli tak, to ja spadam .
Nie odwołuję swojego żądania

Tadeuszu naprawdę postępujesz w stosunku do mnie niezwykle fair i za to Ci serdecznie dziękuję.
Skoro jednak mnie dotyka karcąca ręka...
Nie ma powodów, abyś i Ty ponosił konsekwencje tych decyzji.
Proszę Cie pozostań, bo Twoje odejście niczego nie zmieni w mojej sytuacji. Ty bądź tutaj i wpływaj na konsolidację ludzi z forum i zachowanie wysokich morale.
Innym dziękuję (zainteresowani wiedzą o kim mówię) za wszelkie dzisiejsze dowody sympatii i wsparcia oraz za wielomiesięczne wspólne budowanie i utrzymywanie wysokiego poziomu rozmów.
Teraz proszę kontynuować to już bez mego skromnego udziału.
Życzę wszystkim owocnych i ciekawych dyskusji.
Rozumiem, że moja osoba powodowała jej zaniżanie i w związku z powyższym podjąłem taka decyzję.
Pro Publico Bono.

(*)
Geronimo
2008-11-13 22:42:09
Moje widzenie sprawy:

kłótnie nic nie budują-są szkodliwe, tworzą niezdrowe podziały.
To twórcze dyskusje budują,oparte na wzajemnym szacunku do rozmówców,umiejętności ich słuchania,często uznania ich wypowiedzi w ważnych dla nas kwestiach-to umiejętność pozostawania otwartym na poglądy drugiej osoby.Powinno się umięjętnie w swoim wnętrzu konfrontować swoje poglądy i refleksje z tym co prezentuje rozmówca.Nie oznacza to bezkrytycznego przyjmowania każdych treści,jednak należy rozumieć i szanować czyjeś zdanie jeśli się nawet z nim nie zgadzamy.To są warunki twórczej dyskusji,takiej która będzie nas rozwijać i kształtować.
Geronimo
2008-11-13 22:51:17
Bogdan,
nigdzie nie odchodź!!
jesteś tutaj cenną osobą jak każdy,który coś wnosi do sprawy rozmów i dyskusji o Czesławie Niemenie.
Choć jestem tu krótko tyle mówię.
I nie staję bynajmniej po niczyjej stronie.
Nie o to chodzi.
Proszę nie kłóćcie się tylko...
Bogdan nigdzie nie odchodź,
znajdźcie coś co Was łączy,nie to co dzieli..
Nawet jeśli rozum podsuwa odmienne pomysły,
znoście się cierpliwie,proszę...
z szacunkiem i życzliwością,a nie wyniosłością tak głęboko nieludzką...
Markovitz
2008-11-14 00:41:24
Niezbyt lubiany tu Gość pisał : w takich chwilach .. zastanawiamy się nad przyczynami i - lekarstwami... "nie cali odchodzimy". Pozostają wspaniale posty, do których wraca się z niekłamaną przyjemnością.

Jednak oprócz dobrych wspomnień pozostaną też wpisy, których celem było po prostu dowalenie niepoprawnemu entuzjaście ze Słupska...
BogdanPermanentnie łamie prawo autorskie i... czeka na splendory i pochwały.
Niektórzy zachowują się tak, jakby to łamane wcale ich nie dotyczyło. Straszenie kolegów paką może przynieść taki skutek jak przykład Tadeusza, który miał przestraszyć a tylko otumanił :
Tadeusz Sz. helikopterem z promu "zdjęli" kiedy płynął do Szwecji, groziło mu dziesięć lat paki, bo nie po tej stronie kartki podpis złożył.
Ależ to nie pan Sz. podróżował promem i to nie jego "zdjęli"... Coś jednak się zgadza - że do Szwecji. Morał : trzeba było zostać 8)
Tadeusz Do czasu spełnienia mojego żądania, zawieszam swoją działalność na Forum, a w przypadku zignorowania mojego żądania, rozstanę się z nim na zawsze!!!

Ojej :)
TadeuszByć może zrobię to w sposób podobny do EDA

Niestety zostają po nas nie tylko sensowne posty, recenzje, wiersze i urocze relacje - jak ta Tadeusza z podróży na Białoruś. Zostanie także spam bitewny...

I brak sił i ochoty, aby dzielić się z innymi radością z zapowiadanych płyt.

P.S. Do Nowych - nie martwcie się - wrócą. Zazwyczaj wracają :D
Andrzej Mróz
2008-11-14 06:30:17
Tak sobie myśle, dlaczego tak łatwo przychodzi nam okazywanie sobie wzajemnie nieżyczliwości?

Nie widzę konkretnych powodów i nie rozumiem.
roman
2008-11-14 07:11:16
A teraz pora na podsumowanie: kolega S. doskonale wiedział, że "Nota anamnesis" jest nazwą zastrzeżoną, bo był na zlocie w Kołobrzegu, gdzie dwa lata temu odbyła się premiera tego programu. Więc niech się nie tłumaczy jak smarkacz i nie zasłania sklerozą. Pozostałym jego obrońcom serdecznie dziękuję i gratuluję arbitralnej bezstronnośi i obiektywizmu. Ciąg dalszy w topicu "Pożegnania 2".
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony