Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

"Połajanki" 2007-05-27 - 2007-05-28 ratajczak bogdan 5 557
ratajczak bogdan
2007-05-27 10:40:30
Ewo,
A możesz uzupełnić te informację o kolejne tytyły użyte w Hymnie?

Federico Garcia Lorca - "?"
Antonio Machado - "?"
Charles Baudelaire - "?"
Ernesto Cardenal - "?"
Pablo Neruda - "?"
Robert Rożdiestwienski - "?"
Jose Marti - "?"

I co z róznicą odnośnie tekstu niemieckiego (wg Radoszewskiego s.218 - Goethe - wg. Michalskiego s.154 - Heine) ?

A przy okazji pytanie do wszystkich, kto może ma dostęp do tekstów tych wierszy w całości (lub chociaż do tych fragmentów, które śpiewał Niemen) w języku oryginalnym?

To zagadka z rodzaju tych, na które niestety sam nie znam odpowiedzi, a przecież nie powinna stanowić zagadki nierozwiązanej.
Markovitz
2007-05-27 10:47:50
Ten temat ma akurat jasne zasady : po weryfikacji prawidłowości udzielonej odpowiedzi tylko zwycięzca może zadać następną zagadkę...

Ratajczak Bogdan A przy okazji pytanie do wszystkich, kto może ma dostęp do tekstów tych wierszy w całości (lub chociaż do tych fragmentów, które śpiewał Niemen) w języku oryginalnym?


Myślę, że wszyscy na wyścigi Ci je dostarczą, bo przecież potrzebujesz ...
ratajczak bogdan
2007-05-27 17:01:33
Marku
Jeśli Moderator uzna to za stosowne, to przeniesie moje pytanie na inny temat. Na razie nie Ty, Drogi Kolego, o tym stanowisz.
I nie szukaj ze mną zwady pod byle pretekstem, bo juz Ci kilkakrotnie pisałem, że nie uda Ci się mnie sprowokować. Na razie!
Swoje frustracje proszę rozładowywać gdzie indziej i nie na mnie, ani nikim z tego Forum. Weszliśmy do niego nie po to, i nie po to tutaj podejmujemy wspólny trud, starając się dowiedzieć czegoś istotnego o Niemenie.
Jeżeli wszystko kojarzy Ci się z gdzieś głęboko ukrytymi podtekstami, to musisz zrewidować tę podejrzliwość (czyżby zawodowe odchylenie, skrzywienie widzenia rzeczywistości, podejrzliwość godna najgorszych wzorców?), bo to co robimy służy wszystkim, którzy mają internet i chcą, na tej stronie, poszerzyć swą wiedzę o Patronie tej strony.
Markovitz
2007-05-27 17:38:55
Jesteś tu nowy, więc wypadałoby przestrzegać zasady zamiast łajać...

Prawo zadawania pytań w tym temacie przysługuje tym, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi na zagadkę. Ty burzysz ten porządek.

Zaproponowałem tę regułę, kiedy jeszcze był tylko jeden Moderator i nie było wówczas żadnego sprzeciwu. Była za to fajna zabawa. Bez połajanek..
Ewa
2007-05-27 22:12:52
Przeniosłam te Wasze połajanki z "Zagadkowego tematu", żeby nie wystraszyły miłośników zagadek.
ratajczak bogdan
2007-05-28 16:51:07
Ewo, to był prawidłowy ruch.
Jak zwykle zadziałałaś z rozsądkiem i to taki mały prysznic z zimnej wody, który dobrze robi na rozbujałe emocje.
Mam nadzieję, że temat będzie schodził coraz niżej, bo nie będzie więcej postów z nim związanych.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony