Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Czy wiesz o tym, że

Komentarze dotyczące działania forum i nieoficjalnej strony Czesława Niemena. Opinie, uwagi, sugestie...

strony o Niemenie 2004-06-03 - 2006-10-08 matt 12 2355
matt
2004-06-03 13:14:27
oto adresy stron dotyczących Czesława Niemena: jedna bardziej, druga nieco mniej ciekawa:

http://www.radio.bialystok.pl/niemen/index.php - dotyczy audycji "jak ta rzeka" i zawiera dosyc duzo informacji, takze do odsluchania.


http://www.poloniacalgary.com/niemen.htm - autor wykazał sie "duza" znajomościa tematu i jak widac w pelni przyblizyl postac artysty. Mysle ze sie nie obrazi, gdy po przeczytaniu jego artykulu, kazdy wyrazi mu swoje uznanie za efekt jego pracy (np. w ksiedze gosci).
kris
2004-06-13 18:34:24
http://www.poloniacalgary.com/niemen.htm - autor wykazał sie "duza" znajomościa tematu i jak widac w pelni przyblizyl postac artysty. Mysle ze sie nie obrazi, gdy po przeczytaniu jego artykulu, kazdy wyrazi mu swoje uznanie za efekt jego pracy (np. w ksiedze gosci).[/quote]

O wszyscy Anieli Panscy!!!! Brak czegokolwiek do powiedzenia tylko niewielu powstrzymuje przed mowieniem. Nawet mi sie nie chcialo wpisywac do ksiegi gosci. Pewnie uzylbym kilku "slow, ktorych sie zwykle nie przytacza w pelnym brzmieniu". Jak wiadomo "plytki elektronicznie odwzorowanej pamieci" wszystko zniosa.

pozdr.
kris
Meseems
2004-08-22 23:01:34
Żeby nie stracić całkiem wiary w Polonię :
http://www.networkpl.com/modules.php?na ... e&sid=9575
matt
2004-08-23 15:59:00
szkoda tylko, że dosłownie wszystko jest ściągniete ze strony Janusza Popławskiego, o czym nie ma żadnej wzmianki oczywiście (nie chce osądzac, bo może pan Popławski wyraził na to zgodę, jednak na swojej stronie ma to podpisane a na tej z adresu wyżej nie ma nic). niedbalstwo? czy coś gorszego...?
Meseems
2004-08-23 16:23:46
mattszkoda tylko, że dosłownie wszystko jest ściągniete ze strony Janusza Popławskiego, o czym nie ma żadnej wzmianki oczywiście (nie chce osądzac, bo może pan Popławski wyraził na to zgodę, jednak na swojej stronie ma to podpisane a na tej z adresu wyżej nie ma nic). niedbalstwo? czy coś gorszego...?


Hm... smutne to i beznadziejne. Może chociaż Niemcy ?
http://www.abvmob.de/content/inmemoriam ... niemen.php
http://www.mdr.de/eu/beitrittslaender/p ... 62170.html
http://home.arcor.de/th.wilhelm/cssrpol ... iemen.html

i Francuzi :
http://www.beskid.com/niemen.html
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-07 17:33:41
Zapraszam na stronę:www.niemennonstop.pl
Markovitz
2006-10-07 19:54:04
stan.i.slaw N.AE.Zapraszam na stronę:www.niemennonstop.pl


Strona piękna :) , ale czemu Stanisławie zapraszasz nas w każdym podforum ..?

Na stronie festiwalu chyba nic się ostatnio nie zmieniło ?

Nadal uważam, że postawiliście poprzeczkę (lista utworów) zbyt wysoko ...
migaweczka
2006-10-07 20:48:36
Markovitz
Nadal uważam, że postawiliście poprzeczkę (lista utworów) zbyt wysoko ...

Tu się zgadzam z Markovitzem... Trudne utwory mogą zniechęcić potencjalnych uczestników... Rozumiem, że chodziło Wam o elitarną grupę wykonawców, ale ta poprzeczka może się okazać zbyt wysoka dla wszystkich chętnych... :wink:
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-08 07:39:18
W podforum "W poszukiwaniu żródła",temat"-Stare,ale może być ciekawe" znajduje się wywiad "Gazety Lubuskiej"(D.Piekarska) z MAŁGORZATĄ NIEMEN.Już w 1-szych słowach wypowiedzi Pani Małgorzaty,znajdujemy powody i uzasadnienie,takich a nie innych działań w zakresie ,choćby zestawienia(listy ) utworów.Także i NIEMEN w swoich wypowiedziach poruszał,ograniczanie Jego dorobku do lat 60-tych,70-tych.No i wreszcie niniejsze forum ,również o tym mówi.Bardzo się dziwię Markovitzowi i Migaweczce,że usiłują poprzez zniechęcenie(poprzeczka za wysoko i te sprawy)ograniczyć ,ostudzić zapał młodych muzyków,miast zachęcać i wskazywać, na drogi,metody,własne pomysły,nie ślepe naśladownictwo.
Markovitz
2006-10-08 08:31:22
stan.i.slaw N.AE.Bardzo się dziwię Markovitzowi i Migaweczce, że usiłują poprzez zniechęcenie(poprzeczka za wysoko i te sprawy) ograniczyć, ostudzić zapał młodych muzyków, miast zachęcać i wskazywać na drogi, metody, własne pomysły, nie ślepe naśladownictwo.


A ja się dziwię Stanisławie, że podejrzewasz nas o tak niskie pobudki... :o

To bardzo szlachetnie, że chcesz przybliżyć młodym ludziom trudniejsze utwory Niemena.
Problem w tym, że najlepszym a często i jedynym ich wykonawcą był sam Niemen.
Myślę , że nasze wątpliwości spowodowane są troską, iż młodzi ludzie mogą sobie z takim repertuarem zwyczajnie nie poradzić :idea:
Posłuchaj, jakie problemy interpretacyjne mieli bardziej utytułowani i uznani od nich wykonawcy, próbujący sił w evergreenach (Dziwny, Pod papugami, Sen o W.). Okazuje się, że wbrew pozorom to także nie są łatwe do wykonania piosenki.
Co dopiero, jeśli Korze, Piaskowi, czy Leszczom przyszłoby zaśpiewać Larwę, Kamyk albo Śmiech Megalozaura ?! :twisted:

Nie obawiam się efektu interpretacji tych utworów przez M.Bałatę, St.Soykę, czy instrumentalnych wersji T.Jaśkiewicza. Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że Tej miary artystów możesz dziś ze świecą szukać .. i niekoniecznie z pozytywnym rezultatem.

Nie chcemy zniechęcać ani ograniczać , ale ostudzić gorącą głowę nie zaszkodzi ... :wink:
migaweczka
2006-10-08 08:43:16
stan.i.slaw N.AE.Bardzo się dziwię Markovitzowi i Migaweczce,że usiłują poprzez zniechęcenie(poprzeczka za wysoko i te sprawy)ograniczyć ,ostudzić zapał młodych muzyków,miast zachęcać i wskazywać, na drogi,metody,własne pomysły,nie ślepe naśladownictwo.

Dziwić się Stanisławie masz prawo, bo żyjemy w wolnym kraju :)
Mój sceptycyzm wynika z tego, że w wielu konkursach wokalnych brałam udział i wiele piosenek różnych wykonawców miałam do zaśpiewania. "Tańczące Eurydyki" w Zielonej Górze też brałam pod uwagę wraz z resztą wokalistek z zespołu, w którym śpiewam, ale niestety rzeczywistość była nieubłagana. Aby przygotować ciekawą aranżację jakiegokolwiek utworu Niemena potrzeba mnóstwa czasu i idealnego słuchu oraz aparatu wykonawczego. Nie wierzę w to po prostu, że znajdzie się jakaś w miarę duża grupa osób chcących się podjąć tak trudnego zadania w konkursie słupskim.
Ale mam nadzieję, że osoby, które się zgłoszą - sprostają zadaniu. Tak jak napisał Markovitz, uważam, że
Markovitzostudzić goracą głowę nie zaszkodzi ...

żeby potem nie było rozczarowania... 8)

Aha, a usiłowań żadnych nie uskuteczniam i daleko mi do tego ;)
stan.i.slaw N.AE.
2006-10-08 10:15:00
...krótko odpowiem ,słowami Norwida :"Podzielam,mówię,gorącość i zapał,/Kórych-em z dziejów twych usty nałapał".
Markovitz
2006-10-08 18:07:54
stan.i.slaw N.AE....odpowiem, słowami Norwida :"Podzielam, mówię, gorącość i zapał,
Kórych-em z dziejów twych usty nałapał".


Ja raczej nałapałbym w usty wody i wziąłbym sobie do serca uwagi Migaweczki, która poznała drugą stronę medalu. Naprędce znaleziony cytat z Norwida nie usuwa wątpliwości.

Repertuar Niemena był ogromny. Naprawdę jest w czym wybierać .

Jeszcze jeden link do kolekcji :

http://www.winyle.rembertow.net/search. ... kst=Niemen
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Czy wiesz o tym, że | górę strony