Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

10 rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej 2007-03-07 - 2007-03-08 Ewa 2 2350
Ewa
2007-03-07 10:26:05
Dokładnie 10 lat temu odeszła ta wspaniała poetka, autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez M.Rodowicz, S.Krajewskiego , Skaldów, Raz,Dwa,Trzy, a także przez Cz.Niemena:

Płaczmy razem,
wrogu mój, wrogu mój
nad niedolą, wojną, złem.
Płaczmy razem diable,
stróżu mój, stróżu mój,
bo ja jestem twoim synem.
Płaczmy razem,
wrogu mój, wrogu mój,
gdy zamieniasz mnie na miał.
Opadajmy orle z gór,
gdy dziką gęś ugodzi strzał.
(...)
Markovitz
2007-03-07 21:25:40
8 marca do Dziennika będzie dołączona płyta z dziesięcioma piosenkami do tekstów Agnieszki Osieckiej.
Maciek
2007-03-08 07:32:38
Markovitz8 marca do Dziennika będzie dołączona płyta z dziesięcioma piosenkami do tekstów Agnieszki Osieckiej.


...i jest ! Jednak nie to jest najważniejsze ! Najważniejszy jest fragment informacji zamieszczony na albumie " Upamiętnieniem osoby i twórczości Poetki zajmuje się Funadacja " Okularnicy " im. Agnieszki Osieckiej ".
Fundacja, która od momentu śmierci Poetki zrobiła bardzo dużo, by pamięć o Niej nie minęła: płyty, spotkania, VI tomów ( a przygotowywany jest już VII ) " Wielkiego śpiewnika A. Osieckiej ". I tak się zastanawiam, dlaczego jedni mogą, a drudzy tylko gadają i nic nie robią !!! Odpowiedź jest prosta - po prostu jednym zależy, a drugim nie i the end :(
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony