I już za moment drugi rok minie.
Mając w moim przypadku codzienny kontakt z zespołem "PROJEKT NIEMEN" mam bez przerwy kontakt z muzyką Niemena na żywo, z repetruarem koncertu przygotowanym przez zespół.
I tak przed każdym koncertem ,czy kameralnym recitalem Joachima Perlika - wykonawcy niemenowskiej sztuki (odtwórcy tych pięknych perełek) mam wrażenie, że gdziś z wysoka patrzy Niemen, spogląda na scenę,na widownię, słucha jej szmeru, zastanawia się moment, potem przysyła niebieskiego smsa, a w nim OK i zaczyna się...
A On siedząc w niebieskiej kawiarence Pod papugami, coś tam sączy z trzymanej w ręce szklaneczki, po czym zabiera swój kapelusz, by spod jego chmury spjrzeć na niebieski, ale złoty park, w którym...mimozami jesień się zaczyna...słucha jak ktoś tam...płacze szeptanymi słowy, (koncert trwa) On staje w oknie nieznanego domku bez adresu i widzi że obok nas, płynie czas, jak rzeka, pyta... czy mnie jeszcze pamiętasz...
chcę powiedzieć:...wiem, że nie wrócisz...ale ...jeszcze sen mi został...a słyszę już, że jednego serca tak mało, że... kiedyś zatrzymam czas i na skrzydłach jak ptak...i zatrzymał ten czas dwa lata temu...Już dwa lata. ela