Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Asfaltowe łąki 2008-09-22 - 2008-09-23 dzek 2 2734
dzek
2008-09-22 22:20:13
Niedawno zespół De Mono przypomniał,a zrobił to udanie i z pewnym przymrużeniem oka,klasyczny przebój zespołu ABC "Asfaltowe łaki".Postanowiłem o tym wspomnieć ,bo uważam,że ta piosenka na to zasługuje.To był w owych czasach jeden z niewielu klasycznych,"krwistych"utworow rockowych.Ma coś co często miewaja rockowe przeboje,charakerystyczny rockowy riff/"Smoke on the Water","Satisfacion"/Jest nieskomplikowany a zarazem drapieźny.Brzmi hardrockowo,a z drugiej strony poprzez trochę rythm nad bluesowy wokal H.Szymczyńskiego wychodzi jakby dalej niż np piosenki zespołu Test.Wypada żałować,że zespól ABC nie poszedł za ciosem i nie nagrał więcej tego typu piosenek.Zdaje się,że w tym samym skladzie nagrał jeszcze rownie udaną piosenkę "Za majem maj".Te dwa utwory nie ustępują wspomnianym tutaj produkcjom zespołów Klan czy Romuald i Roman.
cocomo
2008-09-23 17:40:55
Utwór rzeczywiście świetny, jak większość piosenek ABC - szkoda, że wydali tylko jeden LP. Wersji DeMono nie słyszałem - muszę nadrobić zaleglości.

Jeżeli masz ten drugi utwór (Za majem maj) to daj znać na PW.
Markovitz
2008-09-23 18:13:49
Szkoda, że topik nie otrzymał podtytułu piosenki Mariana Zimińskiego ... 8)

Byłaby wtedy okazja wspomnieć o innych kompozycjach akwarelowego mistrza organów.

Wymienione przez Dzeka utwory śpiewał zapomniany Grzegorz Szczepaniak...

Wersję De Mono można obejrzeć na You Tube :)

Co myślicie o tym klipie ?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony