Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Bogdan Loebl Słucham głosu serca 2016-05-24 - 2016-06-10 Jurek 4 2596
Jurek
2016-05-24 17:05:49
Czytam książkę , w której Bogdan Loebl, poeta , mówi o Czesławie Niemenie .
Jurek
Ewa
2016-06-08 20:16:34
JurekCzytam książkę , w której Bogdan Loebl, poeta , mówi o Czesławie Niemenie .
Jurek

A może mógłbyś zdradzić nam, co mówi? ;)
Jurek
2016-06-09 09:29:31
Dzień dobry , Ewo. Świetna książka , rozmowa dziennikarza z poetą , Bogdanem Loeblem. Dzieciństwo wśród narodu ukraińskiego, debiut poetycki w 1955 roku, książka wydana w 2015 roku. Bogdan Loebl posiadał , czy jeszcze posiada płyty winylowe Czesława Niemena. Jest rozmowa , na temat , kto tak w ogóle z panów, w branży muzyki rozrywkowej posiada głos. Są wymienieni ; Freddy Mercury , Czesław Niemen , Krzysztof Cugowski . Na temat Czesława Niemena są wzmianki , niewiele . Fajna książka, jest z książką płyta cd, z której można wysłuchać głosu Bogdana Loebla, recytuje swój tekst.
Myślę , o czymś takim , wydawnictwo, w postaci płyty , dwóch płyt mp3 , i zawartość ; głos Czesława Niemena , różne teksty , po prostu różne wypowiedzi . Chodzi mi o spokojne posłuchanie głosu Czesława Niemena, jak się wysławia, co mówi, jak mówi. Zawartość mniej więcej 16. godzin głosu Czesława Niemena spełniło by oczekiwania moje w temacie. Co Ty Ewo o takim pomyśle myślisz.
Jurek
Ewa
2016-06-09 19:42:31
Dzięki, Jurku za to skrótowe przybliżenie nam książki B.Loebla. :)

Jurek
Myślę , o czymś takim , wydawnictwo, w postaci płyty , dwóch płyt mp3 , i zawartość ; głos Czesława Niemena , różne teksty , po prostu różne wypowiedzi . Chodzi mi o spokojne posłuchanie głosu Czesława Niemena, jak się wysławia, co mówi, jak mówi. Zawartość mniej więcej 16. godzin głosu Czesława Niemena spełniło by oczekiwania moje w temacie. Co Ty Ewo o takim pomyśle myślisz.

Jeśli marzysz o kupnie takiej płyty w sklepie (napisałeś:"wydawnictwo") to raczej nie ma na to szans.

Na szczęście w 2008 r. wydano płytę (2 CD) na której uwieczniono głos Czesława, albowiem między nagraniami jest w sumie około 50 minut różnych jego wypowiedzi. Mówię tu o płycie "Miło wspomnieć. Czesław Niemen o sobie."

Jeśli chciałbyś więcej, to zawsze możesz spróbować pozbierać wszystkie dostępne wywiady z Niemenem i stworzyć taką płytę dla własnych potrzeb. Myślę, że to całkiem dobry pomysł, żeby mieć wszystkie wywiady w jednym miejscu.:)
Jurek
2016-06-10 05:17:33
Wiem , zrób to sam . Moja inicjatywa o wydawnictwie z nagranym głosem Czesława Niemena dojrzała do napisania na forum, z powodów wielu. Jest mnóstwo wydawnictw z nagranymi głosami ludzi branży kultury i sztuki , mnóstwo godzin słuchania głosu . Najbardziej charakterystyczny w Polsce głos lat minionych , Czesław Niemen , trochę minut nagranego głosu w oficjalnym wydawnictwie, niewiele. Dlatego różnica wydaje się taka, aż napisałem .
Jurek
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony