Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Ciekawy wczoraj film widziałem czyli co warto obejrzeć. 2007-05-15 Czesław Sergio 1 1545
Czesław Sergio
2007-05-15 12:06:24
Obecnie siedzę w Polskiej kinematografii , ogladam filmy zasłużonych reżyserów :
Andrzej Wajda (Kanał ; Popiół i diament ; Ziemia obiecana)
Kazimierz Kutz ( Perła w kornie ; Sól ziemi czarnej )
Tadeusz Chmielewski (Wierna rzeka ; Jak rozpętałem II wojnę światową)
Marek Piwowski (Rejs)
Stanisław Bareja (Brunet wieczorową porą ; Poszukiwany , poszukiwana)
i wymienione dzieła wyżej wymienionych rezyserów polecam.
Nie tak dawno miałem okazję po raz kolejny obejrzeć :
Rockyego ( w ten Piątek na kanale 1 TVP po 20 )
Polecić mogę
z filmów Europejskich :
Frerico Fellini (Słodkie życie ; Wałkonie ; La Strada)
Werner Herzog (Stroszek ; Zagadka Kaspara Hausera ; Szklane serce)
Sergio Leone (Za kilka dolarów więcej ; Dawno temu w Ameryce )
z filmów amerykańskich :
Easy Rider ; Nocny kowboj ; Taksówkarz ; Pojedynek w Corralu O.K. ; Ostatnia walka apacza ; Złamana strzała ; Siedem narzeczonych dla siedmiu braci ; Buntownik bez powodu ; Edward Nozycoręki.
Teraz może od was w zamian jakieś tytuły dobrych filmów ?
gasket
2007-05-15 12:48:02
Czesław SergioObecnie siedzę w Polskiej kinematografii , ogladam filmy zasłużonych reżyserów :

Z przyjemnoscia sie dolacze, bo wiele godzin zycia spedzilem przed telewizorem (nieco mniej w ciemnej sali kinowej). Wymienione przez Ciebie filmy ogladalem w TV w latach 60/70... Potem, w latach 80 byl taki program "Akademia Filmu Polskiego" w ktorym mozna bylo je znowu zobaczyc...
Wiecej napisze, wtedy gdy Ty zechcesz ustosunkowac sie jakos do moich postow napisanych w odpowiedzi na Twoje. Chyba, ze chcesz sobie dalej monologowac.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony