Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Co zabrać na bezludną wyspę?
Którą z płyt zabrał(a)byś na bezludną wyspę ?
Janis Joplin - "PERŁA" 17% 1
Czesław Niemen - "TERRA DEFLORATA" 17% 1
Czesław Niemen - inna płyta 67% 4
Liczba głosów: 6
2013-10-10 - 2013-10-21 Tadeusz 15 6992
Tadeusz
2013-10-10 09:41:06
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2013-10-10 09:41:06 przez Tadeusz
Którą z płyt zabrał(a)byś na bezludną wyspę ?
Ja wybrałem Janis Joplin.
Ewa
2013-10-10 12:41:29
Sorry, Tadeuszu, ale jakaś niedopracowana ta Twoja ankieta... Dlaczego nie ma wyboru innych wykonawców zagranicznych, tylko Janis Joplin? Bardzo lubię Janis, ale mam też wielu innych ulubionych artystów.
Na bezludną wyspę chętnie zabrałabym płytę "Abbey Road" Beatlesów, ale niestety nie mam takiej opcji. :(

Dlaczego z polskich wykonawców jest tylko Niemen i czemu wyróżniłeś akurat płytę "Terra Deflorata", a inne wrzuciłeś do jednego worka? Chodzi Ci o to, że nie ma jej w boxie " :n: od początku"? Zagranicznych albumów też tam nie ma...
Tadeusz
2013-10-10 13:04:57
Sorry, Tadeuszu, ale jakaś niedopracowana ta Twoja ankieta..

Ktoś na PW zadał mi pytanie dlaczego nie "wrzuciłem" Betty Carter, a ktoś inny - dlaczego na liście nie znalazło się Gonzalo Rubalcaba Trio Giant Steps, a jeszcze ktoś inny - dlaczego....? I tak można by w nieskończoność.
minimoog
2013-10-10 16:06:34
Odchodząc odrobinę od dyskusji, podzielając zdanie Tadeusza, powiem tylko, że wybrałbym album Idee Fixe, a jeśli musi to być tylko jedna płyta, to chyba numer drugi... Musiałbym się mocno namyślić, tego albumu nie powinno się dzielić...
Ewa
2013-10-10 17:24:17
Tadeusz
Ktoś na PW zadał mi pytanie dlaczego nie "wrzuciłem" Betty Carter, a ktoś inny - dlaczego na liście nie znalazło się Gonzalo Rubalcaba Trio Giant Steps, a jeszcze ktoś inny - dlaczego....? I tak można by w nieskończoność.

No właśnie, rozmaitych płyt jest całe mnóstwo, a Ty zrobiłeś ankietę tylko pod swój gust. Myślę, że lepsza byłaby ogólna opcja "muzyka zagraniczna".
Tadeusz
2013-10-10 17:52:54
a Ty zrobiłeś ankietę tylko pod swój gust.


Takie są prawa ankiety, każdy jej autor ma w tym swój zamysł i to on decyduje o jej kształcie i charakterze.
Jak ogólnie wiadomo ankieta nie daje jej uczestnikowi zbyt wiele do powiedzenia, ma on ograniczony wybór i nie zawsze wygodny. Tak stało się i tym razem, i tak będzie zawsze w wypadku dowolnej ankiety przeprowadzanej przez dowolnego autora.
kangie
2013-10-11 08:39:19
Bramka nr 3:
Grupa Niemen - Marionetki Vol. 1, Vol. 2.
Ewa
2013-10-11 08:47:04
Tadeusz
Takie są prawa ankiety, każdy jej autor ma w tym swój zamysł i to on decyduje o jej kształcie i charakterze.
Jak ogólnie wiadomo ankieta nie daje jej uczestnikowi zbyt wiele do powiedzenia, ma on ograniczony wybór i nie zawsze wygodny.

Ok, Tadeuszu, rozumiem- Twoja ankieta, Twój zamysł, a ja nie muszę przecież głosować, jak mi się nie podoba. :)

Mam nadzieję, że na koniec ankiety wyjaśnisz ten swój zamysł, bo nijak nie mogę zrozumieć, dlaczego dałeś nam taki wybór: jedna płyta Joplin contra wszystkie płyty Niemena (z wyróżnieniem płyty TD). Czyżbyś liczył, że fani Niemena wybiorą Joplin? :wink:
Tadeusz
2013-10-11 18:39:45
Mam nadzieję, że na koniec ankiety wyjaśnisz ten swój zamysł

Zamysł jest niezmiernie prosty. Chciałem postawić fanom Niemena trudne pytanie, bo wydaje mi się, że wybór między JJ a CN jest dosyć trudny; przynajmniej dla mnie jest on trudny i sądzę, że dla innych również nie jest on łatwy. Aby jednak dać większą szansę CN, rozszerzyłem wybór na jego korzyść. Ot, i cały zamysł.
Dla mnie równie trudny byłby wybór między JJ a Mirą Kubasińską, ale gdyby ktoś postawił mi takie pytanie to nie dopytywałbym się dlaczego nie ma tam np. Lindy Jones albo Edyty Geppert. Uważałbym, że autorowi ankiety zależy na odpowiedzi na takie właśnie, a nie inne, pytanie. Ot, i cały sekret tej ankiety.

PS Rzecz jasna ankieta jest dobrowolna i jeżeli ktoś nie traktuje jej jak zabawę, i jednocześnie ma wątpliwości w jej czyste intencje, to nie musi brać w niej udziału. Nigdy w życiu nie słyszałem, aby w wolnym kraju ankiety były przymusowe :D
dzek
2013-10-12 08:12:25
Właśnie słucham teraz utworu "Terra Deflorata"i zastanawiam się z jakiego powodu ta płyta właśnie znalazła tak szczególne miejsce w tej ankiecie.Tekstowo to coś w rodzaju dalszego ciągu utworu "Człowiek jam niewdzięczny",a więc takie trochę utyskiwanie,żeby nie użyć mocniejszego słowa "biadolenie"nad stosunkiem ludzi do swojej własnej planety.Tylko,że na "Czerwonym albumie"było przynajmniej soczyste rockowe brzmienie i równie soczysty głos Niemena,a tutaj ...Cóż,już na ten temat kiedyś pisałem.Właśnie przeczytałem wywiad rzekę ze Stanisławem Lemem,który z właściwym sobie poczuciem humoru powiedział,że największym zagrożeniem dla ludzkości są sami ludzie.Ta prawda wydaje się tak oczywista,że te wszystkie artystyczne żale wydają się trochę jakby daremne,bo człowiek i tak zrobi niejako swoje.No,ale od czegóż są artyści?Słynny tekst Jonasza Kofty "Pamiętajcie o ogrodach"mówi przecież o tym samym,ale tam nie ma tego patosu i pompatyczności ,za to wszystko brzmi zgrabnie i lekko.Co do Janis Joplin to dawno jej nie słuchałem,ale podoba mi się ta wersja "Move over"w wykonaniu Natalii Przybysz i chyba muszę sięgnąć do oryginału.Z innych płyt Czesława lubię "Czy mnie jeszcze pamiętasz"/choć czasem wolę wersje jeszcze starsze tych piosenek"/i "Niemen Enigmatic".
Tadeusz
2013-10-12 11:26:02
dzek pyta:
Właśnie słucham teraz utworu "Terra Deflorata"i zastanawiam się z jakiego powodu ta płyta właśnie znalazła tak szczególne miejsce w tej ankiecie.

Przyczyna jest prosta. Wielu fanów uważa ją za najlepszą płytę Niemena, choć ja do nich nie należę. Jest to więc mój ukłon w ich stronę.
kangie
2013-10-18 06:59:11
Ankieta "niszowa". Zaptem 4 głosy.
Tadeusz
2013-10-18 07:43:14
Ankieta "niszowa". Raptem 4 głosy.

To całe forum jest niszowe.
dzek
2013-10-18 09:42:08
Tadeuszu.Mam wrażenie,że cały wirtualny świat przeniósł się teraz na Facebooka.Ja już za tym wszystkim nie nadążam.Jeszcze parę lat temu był szał w naszym kraju na punkcie "Naszej klasy",od kilku lat z kolei słyszę ciągle Facebook,Twitter.Nawet politycy tak się już komunikują ze społeczeństwem i sami ze sobą,uważając pewnie,że bez tego będą niezbyt "trendy".Jest jakiś owczy pęd wśród ludzi.Nawet nie wiem czy to jest jeszcze moda czy to już jakieś szaleństwo.Na Facebooku Grechuty jest zarejestrowanych ponad 80 tysięcy fanów tylko co z tego wynika?O czym ja mogę się tam dowiedzieć?O niczym,albo prawie o niczym.Obecność fanów z reguły sprowadza się do wyznań w rodzaju-kocham jego piosenki od dziecka i tym podobne.I ogłasza się ,że oto mamy już 80 tysięcy fanów,za kilka dni 81 tysięcy,jakby tylko o to w tym wszystkim chodziło.O ilość.W ogóle wiele rzeczy jest teraz bardzo powierzchownych.Na nic nie ma czasu.Wszyscy gdzieś pędzą,biegną.W mediach,radiu,telewizji najważniejsze wydają się być reklamy,a to co jest pomiędzy nimi to już jest kłopot.Przychodzą czy to politycy czy dziennikarze,aby skomentować jakieś wydarzenie polityczne i mają na to raptem minutę,góra dwie.I jeszcze im się ciągle przerywa.Mnie to wszystko jakoś zniesmacza.
Tadeusz
2013-10-18 11:59:03
dzek napisał:
Mam wrażenie, że cały wirtualny świat przeniósł się teraz na Facebooka...


Do wszystkiego, w tym i do zjawisk socjologicznych, potrzebny jest dystans i zdrowy rozsądek.
Widziałem niedawno taki dowcip rysunkowy:

Chowano faceta, a nad grobem był tylko grabarz i ksiądz...
Pod rysunkiem widniał zaś taki oto podpis: "a na Facebook'u miał 2600 znajomych".

Myślę, że to wszystko wyjaśnia.

PS. Miałem konto na Facebook'u, ale doszedłem do wniosku, że to "popelina" i dałem sobie z tym spokój.
Dzięki temu Forum zawarłem kilka znajomości osobistych i to mnie tu trzyma, bo gdyby nie one, to...
kangie
2013-10-21 10:38:31
Tadeusz
Ankieta "niszowa". Raptem 4 głosy.

To całe forum jest niszowe.

Racja. To prawda ;)

Tadeuszdzek napisał:
Mam wrażenie, że cały wirtualny świat przeniósł się teraz na Facebooka...


Do wszystkiego, w tym i do zjawisk socjologicznych, potrzebny jest dystans i zdrowy rozsądek.
Widziałem niedawno taki dowcip rysunkowy:

Chowano faceta, a nad grobem był tylko grabarz i ksiądz...
Pod rysunkiem widniał zaś taki oto podpis: "a na Facebook'u miał 2600 znajomych".

Myślę, że to wszystko wyjaśnia.

PS. Miałem konto na Facebook'u, ale doszedłem do wniosku, że to "popelina" i dałem sobie z tym spokój.
Dzięki temu Forum zawarłem kilka znajomości osobistych i to mnie tu trzyma, bo gdyby nie one, to...


Dowcip niezły! Świetna ujęta ludzka hipokryzja.

Ja też byłem tam przez chwilę i usunąłem (zawiesiłem) konto. Zarejestrowałem się tam tylko dlatego, że chciałem wspomóc zespół muzyczny Redrum i kliknąć "Lubię to".
Uważam, że FB to strata czasu i pewnego rodzaju lans, na który nie mam czasu. Wolę posłuchać muzyki lub chociaż odkurzyć swoje gramofony.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony