Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

copyrights - muzyka i reszta 2005-08-23 - 2005-08-26 gasket 12 6142
gasket
2005-08-23 16:05:28
w jednym z pierwszych moich postow stwierdzilem ze nie ma sensu zameczanie zwyklych ludzi prawami do kopiowania - copyrights
niestety - nie zyskalem tym sobie popularnosci - wrecz przeciwnie

otoz - generalnie prawem do kopiowania - oprocz samej muzyki i brzmienia - objete jest prawie wszystko - a juz napewno - texty zdjecia/rysunki na okladkach plyt same okladki wkladki etcetc
mozna sobie na nie patrzec w domu czytac texty - i tyle!
nie wolno rozpowszechniac - ani zrobic kopii dla znajomych ani wystawic na internecie - gdzie setki ludzi moga natychmiast wszystko sciagnac - nie wolno!!! - chocby nie wiadomo jak piosenka czy text sie podobal - ani mp3 ani jpg - nie wolno nic wystawic na internecie do czego nie ma sie - wlasnie - praw do kopiowania


tymczasem co widzimy na tym - powszechnie dostepnym - forum - tylko garsc przykladow:
Ed "...c'est la vie..." ...
bitels - okladka z djts ze zdjeciem i twarza
makowiec - nikt sie nie rozczuli (nae nie kryl oburzenia gdy ktos siegal po jego texty) + okladka z amigi chyba - juz co prawda zmieniona
Darek - okladka z katharsis
maciek - kolejna okladka
...
gdyby sie dalo to kazdy dokleilby jakies pare dzwiekow z ulubionych piosenek
...
a juz najgorszy przyklad to wywieszanie wierszykow nae i innych - nawet z gazety przepisanych czy textow spisanych z piosenek - to tez kopiowanie i rozpowszechnianie publiczne!
i to jest zabronione!!!

ergo - nie ma problemu i gasket jest juz ok!
-
Markovitz
2005-08-23 19:37:55
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2005-08-23 19:37:55 przez Markovitz
gasket chocby nie wiadomo jak piosenka czy text sie podobal - ani mp3 ani jpg - nie wolno nic wystawic na internecie do czego nie ma sie - wlasnie - praw do kopiowania
tymczasem co widzimy na tym - powszechnie dostepnym - forum - tylko garsc przykladow:
makowiec - nikt sie nie rozczuli (nae nie kryl oburzenia gdy ktos siegal po jego texty) + okladka z amigi chyba - juz co prawda zmieniona
Darek - okladka z katharsis (...)gdyby sie dalo to kazdy dokleilby jakies pare dzwiekow z ulubionych piosenek a już najgorszy przyklad to wywieszanie wierszykow nae i innych - nawet z gazety przepisanych czy textow spisanych z piosenek - to tez kopiowanie i rozpowszechnianie publiczne!i to jest zabronione! ergo - nie ma problemu i gasket jest już ok!
Gasket nie był OK. Ja krótko wytłumaczę jak pasterz... mniejsza komu... Otóż Gasket nie wiedzieć , że Prawo autorskie z 1994r. dozwala na cytat oraz parafrazę. Prawo autorskie nie zabrania mądrym ludziom również dyskutować o tekstach i muzyce. Widocznie Gość do takich nie należeć skoro "na dzień dobry" bezpodstawnie oskarżać :N: o plagiat , obrażać fanów, przezywać od "makowców" , a w końcu męczyć ludzi blogami o zanudzaniu beduinów na pustyni gadkami o tzw.nae :twisted: .
Co -w takim razie- gasket chcieć udowodnić na tym forum i czemu Dobry pan Darek gasketa zawzięcie osłaniać - oto jest pytanie... :?: na które -po namyśle- oczekiwałbym bardziej przekonującej odpowiedzi .M.
Bożena
2005-08-23 19:46:18
o tak ,tak !!!
chętnie usłyszeć odpowiedz na pytanie :idea:
Brawo! Markovitzu. :wink:
pozdrawiam
Darek Sieradzki
2005-08-23 20:22:29
MarkovitzCo -w takim razie- gasket chcieć udowodnić na tym forum i czemu Dobry pan Darek gasketa zawzięcie osłaniać - oto jest pytanie... :?:


Na mój gust Gasket chce się tylko pokecić, pogadać i może załapac parę bootlegów. Ma ma trochę odmienne od ogółu zdanie i czasami chlapnie to i owo, ale czy to powód żeby doszukiwać się w jego "działaniach" spisku i robić z niego wroga ludu? Dajcie spokój :!:

Niemen po latach dziwacznych przejść z prasą i telewizją miał prawo nieco paranoicznie reagować na wszelkie wypowiedzi o sobie. Ale dlaczego co niektórzy forumowicze podłapali tę manierę, nie mam pojęcia.

Bronię Gasketa, bo na zdanie odmienne od powszechnie pianych peanów na cześć :N: TEŻ jest tu miejsce.
Markovitz
2005-08-23 20:58:10
Darek SieradzkiNa mój gust Gasket chce się tylko pokręcić, pogadać (...) i czasami chlapnie to i owo , ale czy to powód żeby doszukiwać się w jego "działaniach" spisku i robić z niego wroga ludu? Dajcie spokój :!: (...) Bronię Gasketa, bo na zdanie odmienne od powszechnie pianych peanów na cześć :N: TEŻ jest tu miejsce.
Nie zdziw się Darku -jak bardzo odmienne . Nie uważam, żeby te forum było opanowane przez bezkrytycznych pochlebców . Zdarzyło mi się jeszcze za życia :N:-a powiedzieć Mu w oczy, że źle ustawił nagłośnienie przed koncertem. To fakt- nie przyjmował od razu słów krytyki. Ale miałem tę satysfakcję, że kiedy wreszcie zorientował się, iż faktycznie "coś tu nie brzmi", to podszedł, wyciągnął rękę i podziękował . Myślę, że i Wam Fanom z tego forum :n: gdyby tylko mógł (:cry: ) również chciałby podziękować (Tobie Darku na pewno, a może i czegoś pozytywnego doszukałby się u pana G.). Wiem też, że bardzo zabolałyby Go insynuacje rozsiewane na forum SBB .
Pan G. wytłumaczy Wam pewnie -po co te bluźnierstwa...


Cytat z 19 VIII br. : "-takie plotkarskie pytanie - czemu grupa ( :n: ) sie rozpadła? czy nie dało sie juz z nae wytrzymac? czy byl bogiem? bardzo dziekuje i oczekuje odpowiedzi gasket " .

Z takim słowem wychodzi Gasket do ludzi -rozumiecie to ? Dla mnie- obrzydliwość , więc- może to i paranoiczne z mojej strony- ale na razie "cześć".
P.S. Żeby nie było nieporozumień : Jo.Skrzek pamięta i dobre i niedobre strony współpracy, ale dziś nie da złego słowa powiedzieć o :N: -ie...
Ewa
2005-08-24 10:13:13
Wydaje mi się,że Gasket bardzo lubi prowokować, stąd te jego kontrowersyjne nieraz wypowiedzi.
Rozumiem Darka, że dopuszcza i takie glosy, wiadomo, że dyskusje są ciekawsze, gdy rozmówcy są odmiennego zdania.
Jako miłośnicy twórczości :N: -a nie zgadzamy się tylko z bezpodstawnymi zarzutami dotyczącymi naszego Idola i tutaj popieram zdanie Markovitza.
Jeszcze uwaga do Gasketa. Zamiast zalewać forum swoimi postami może pomyslałbyś o założeniu jakiegoś blogu, w którym opisując swoje przeżycia realizowałbyś swoja potrzebę pisania. Może tam byłbyś lepiej rozumiany przez ludzi niż na tym forum. Z tego co widzę, jestes ciekawą osobą i masz wiele do powiedzenia na różne tematy.
Pozdrawiam.
gasket
2005-08-24 11:18:09
- karawana idzie dalej -
wracajac do tematu praw - bo taki jest tutaj temat -

jezeli cytowanie jest dozwolone - i cytujemy sobie tutaj publicznie cale wiersze i zdjecia-okladki
to co zlego w zacytowaniu kilku taktow papug albo sola z leningradu?????????

czy cytowanie calego wiersza jest jeszcze cytatem???

a zdjecia-malunki-okladki plyt tez maja autorow i wlascicieli praw do kopiowania...

spotkalem sie tu z opinia ze zanim sie cos wykorzysta trzeba przynajmniej spytac czy wolno...

czy ktokolwiek tu sie pytal?
i czy dostal zgode?

gasket
czy prawo autorskie z 94 jest jeszcze aktualne? czy bedac w europie nie obejmuja nas prawa miedzynarodowe?
Markovitz
2005-08-25 19:33:19
gasket- karawana idzie dalej -spotkałem sie tu z opinia ze zanim sie cos wykorzysta trzeba przynajmniej spytać czy wolno...
czy ktokolwiek tu sie pytal?
i czy dostal zgode?
czy prawo autorskie z 94 jest jeszcze aktualne?
czy bedąc w Europie nie obejmuja nas prawa miedzynarodowe?
... "karawana" raczej brnie w zaparte , ale cóż - w wątku ulubiona piosenka -ładny post Gasketa, więc się nie czepiam, jak nie ma czego :) ...
W swoim imieniu udzielam odpowiedzi twierdzącej na postawione tu pytania , a co do ostatniej kwestii -oczywiście, że ustawa o Prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 II 1994r. (z późn.zm.) nadal obowiązuje jako część krajowego systemu prawa zgodnego z prawem wspólnotowym. 8) Kto pyta, nie błądzi :wink:

Przekazuję pozdrowienia dla Wszystkich Forumowiczów od szczęśliwych, że mogą je Wam dziś dzięki Opatrzności przekazać -Braci Dzi. z Białego i autora tej ślicznej fotki Janusza też ze stoku ,
Tomasza Jaś. i Tadka z W-wy
, ach i naszego naj-Eda :mrgreen: Bywajcie zdrowi !
gasket
2005-08-26 09:57:24
-
ciesze sie ze w koncu - oprocz bluzgania i pozdrawiania znajomych - odpowiadasz tresciwie - choc w dalszym ciagu posty twoje cudownie ewoluuja z dnia na dzien

ciesze sie ze masz zgode na wykorzystanie okladki-zdjecia z amigi i fragmentu textu piosenki

od kogo ta zgoda?

ciesze sie na rychla odpowiedz
ciesze sie - gasket
i pozdrawiam miska i slonia i antymosa i leona i ptaszka i krzysztofa jaje - zyjecie jeszcze?
Ed
2005-08-26 12:53:09
DO MARKOVITZA MŁODEGO!!!

Dziwię Ci się trochę, że dajesz się wciągać w te niepotrzebne ironiczne "dyskusje"...
gasket
2005-08-26 15:16:26
-
nie przerywajcie

zainteresowanym strasnie kogo o zgode prosic na samplowanie niemena muzy - bo bez zgody zabroniona

po jakiego grzyba zabraniac mlodziezy zabierac po pare sekund ze starych polskich plyt
po co zniechecac do muzykowania - takiego jakie teraz jest
jak beda juz gwiazdami to zaplaca i wymienia skad brali...

dajcie im szanse - niech robia co chca na starcie

w dalszym ciagu czekam na odpowiedz - i ciesze sie - gasket
Markovitz
2005-08-26 16:25:00
gasketczekam na odpowiedz - i ciesze sie - gasket
Nie ma za bardzo z czego się cieszyć. Odpowiedź skierowałem na p.w. ,bo nie tylko Ed się irytuje wymianą zdań na temat interesujący tylko jednego użytkownika. Odkąd piszę na tym forum starałem się nie tworzyć kółek wzajemnej adoracji i b.często odpowiadałem na posty Nowych :P .
Myślę , że sporo z moich postów miało jednak sens i gdzie mogłem uzupełniłem trochę wiedzę Faństwa. A , że za sprawą pobłażliwości Darka forum opanował pan Gasket - mnożąc posty, których treść obraża :N: -a, a teraz również Muzyków z Nim współpracujacych (dla Gasketa- to są panowie misio, słoń etc. :evil:) -zostawię mu więcej miejsca na produkcję chamstwa i kłamstwa.
Copyright by Mark.
Darek Sieradzki
2005-08-26 17:21:10
Gasket, to wszystko jest nie na temat i w dodatku nieciekawe.

Jak chcesz się dowiedzieć o stronę prawną samplowania, podyskutuj z prawnikami na news:pl.soc.prawo. Tutaj nikt prawami do nagrań :n: nie dysponuje i ani zgody udzielić, ani wzbronić niczego nie może.

Topic zamknięty.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony