Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Disco Polo w natarciu 2020-11-17 - 2021-03-05 Tadeusz 14 3999
Tadeusz
2020-11-17 09:04:56
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2020-11-17 09:04:56 przez Tadeusz
Skandal!!! Rząd ratuje przed bankructwem kulturę, dotuje mocno zużytych artystów, którzy płaczą, że bankrutują. Wg. mnie nic straconego - rzeczywistość nie znosi próżni, ich miejsce zajmą inni, młodsi, o wiele ciekawsi. A już wyjątkowo bezczelnym i bufonowatym typem jest lider zespołu disco "Bayer Full" ( dowolne tłumaczenie: pełen bajer :lol: )
W dobie pandemii każdy wolny grosz winien być wydawany na potrzeby służby zdrowia, a nie na patałachów. Jestem w stanie zrozumieć wsparcie wyższej kultury, która niesie ze sobą dziedzictwo narodowe, ale -jeszcze raz podkreślę- nie patałachom.

Koleżanka "Człowieka z marmuru" też skromnością i kulturą nie grzeszy, a po kasę łapę wyciąga. Honor i wstyd to cechy chyba już dawno zapomniane

POLECAM

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... d=msedgntp

PS. Na skutek protestów minister wstrzymał te wypłaty, tłumacząc, że to ALGORYTM typował beneficjentów, ale należy się temu jeszcze raz przyjrzeć. Nie podał jednak jakie postawiono warunki brzegowe i jakiego typu ALGORYTM był zastosowany - liniowy, rekurencyjny czy iteracyjny, a może warunkowy?
Tadeusz
2020-11-19 14:45:42
Nawet Wiśniewski drwi z naczelnego discopolowca Polski, a minister go uhonorował ( discopolowca rzecz jasna). Kogo my mamy w rządzie ? Kogo?! Specjalistę ds. zastosowania algorytmów w warunkach pandemii, w aspekcie ratowania rozrywkowo-weselnej kultury muzycznej. Tak mógłby brzmieć tytuł przewodu doktorskiego.
Może by taką pracę doktorską na ten temat napisał nasz pan profesor minister, posiłkując się konsultacjami naczelnego discopolowca. Naczelny discopolowiec mógłby też zostać recenzentem tej pracy. Byłoby profesjonalnie i na poziomie światowym.

Muzyka Bayer Full pomaga chorym? Wiśniewski złośliwie o Świerzyńskim

POLECAM

https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwia ... d=msedgntp

PS Sorry za sarkazm i złośliwość, ale głupotę należy bezwzględnie i bezlitośnie tępić niezależnie od jej źródła pochodzenia.
Tadeusz
2020-11-25 17:30:07
"Ekspert" muzyczny stał się "ekspertem" od zjawisk społecznych i etnografii. Szkoda słów!!! Zachodzi jednak pytanie, kto tego "geniusza pcha na szkło", kto jest aż tak głupi, że naraża widzów na żenujące, sięgające dna absolutnego, widowisko.
Kultura a wraz z nią obyczaje doznają upadku. Po naszej cywilizacji pozostaną jedynie MAJTECZKI W KROPECZKI. A to się zdziwią przybysze z kosmosu szukający we wszechświecie innych kultur. Po półgodzinnym pobycie na naszej planecie w mig odlecą dalej, bo MAJTECZKI W KROPECZKI nie są w kręgu ich zainteresowań. To było u nich setki lat świetlnych temu.
Stwórco, widzisz i nie grzmisz !!!
A tak poważnie. Mamy niezły ubaw...Poważnie byłoby, gdyby to Wojciech Mann wraz z Krzysztofem Materną zrealizowali z udziałem tego "eksperta" kolejny odcinek programu "MdM". Niestety program ten już dawno zszedł z anteny, a szkoda!
https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwia ... d=msedgntp ( Temat linku: Sławomir Świerzyński po raz kolejny szokuje w TVP. Lider Bayer Full na tropie spisku agenturalnego)
Tadeusz
2020-12-09 16:59:56
Ale rozpacz, obcięto fundusze, ratujące przed upadkiem artystów. Zapoznałem się z listą beneficjentów i jestem rozczarowany, bo zabrakło tam kilku zasłużonych, a przecież to też artyści.
Zobaczmy jak sobie radzili i radzą-dawniej i obecnie.

https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwia ... d=msedgntp

Dawniej
https://www.youtube.com/watch?v=Nw6lBvIOiUY

Obecnie
https://www.youtube.com/watch?v=0o55v4OZa5o

Co, nie należy się ?! Należy się i to jak się należy! :lol: A nie dostał. Dyskryminacja. A mówią, że nikt nie zostanie pominięty w potrzebie :lol:
dzek
2020-12-11 13:21:25
Słuchacze disco-polo to w znacznej mierze wyborcy PIS-u i nic dziwnego,że partia Kaczyńskiego chce się tej grupie przypodobać,tym bardziej,że tzw.elity są w stanie totalnej wojny z rządzącymi.Elity mają swoje rację,ale też nie są bez winy.Słyszę ciągle z ich ust pogardę dla elektoratu PIS-u.W Ameryce jest zresztą dość podobnie.Elity histerycznie zareagowały 5 lat temu na wybór Trumpa.Słyszę,czy to w Polsce czy w USA ciągle te same slogany-demokracja,wolność słowa.W mniemaniu elit demokracja jest tylko wtedy,gdy wybory są po ich myśli.Gdy jest inaczej to oczywiście podnosi się larum,że demokracja jest zagrożona i że generalnie jak tak może być ,że taki motłoch ma w ogóle prawa wyborcze.Wszak my wiemy lepiej jak ma być.Wielu z tych przedstawicieli elit ciągle podkreśla,że wstydzi się,że jest Polakami,że najchętniej z Polski by wyjechało itd.itd.Kompletnie nie rozumiem i nie popieram takiej postawy.Na demokrację nie można się obrażać.
Oczywiście,musze powiedzieć wyraźnie -nie znoszę disco-polo,ale zdaje sobie sprawę,że,czy tego chce czy nie,taka muzyka ma wielomilionową publiczność.Zawsze tak było.W latach 60-tych podobną publiczność np. miał Janusz Laskowski czy Tercet Egzotyczny.A to,że PIS taką muzykę promuję to oczywiście jest to gra jak najbardziej cyniczna.Każdemu politykowi przyświeca jeden cel-wygrać kolejne wybory.I dlatego ten cynizm jest po każdej ze stron politycznych.Nie można się dać zwieść pozorom.Różnica jest tylko taka,że jedni zdają się być ciosani siekierą ,a drudzy wyglądają na bardziej uładzonych i wymuskanych.
Tadeusz
2020-12-11 21:11:17
dzek ma dużo racji, ale nie będę kontynuował tego tematu, bo to nie jest forum o polityce. Moją intencją, poruszając ten temat, było pokazanie gustu muzycznego przeważającej części Polaków. Czy on dobry, czy zły - wie każdy udzielający sią na tym forum. Z moich treści można wywnioskować wprost jakie jest moje zadnie na temat tego nurtu muzycznego.
Darek Sieradzki
2020-12-12 16:46:16
TadeuszMoją intencją, poruszając ten temat, było pokazanie gustu muzycznego przeważającej części Polaków.

Tylko disco polo wcale nie jest w guście przeważającej części Polaków. Zaledwie co trzeci Polak lubi DP, podczas gdy pop lubi dwóch na trzech a rock nieco ponad połowa.

2020-12-12 17_40_22-Window.png2020-12-12 17_40_22-Window.png


Co czwarta osoba lubi muzykę poważną(!) Naprawdę nie jest aż tak źle jak to próbuje nam wmówić polityka.

(Według globalnego badania IFPI "Music Listening 2019", https://www.ifpi.org/wp-content/uploads/2020/07/Music_Listening_2019_Polska.pdf)
Darek Sieradzki
2020-12-12 16:53:51
Ponieważ wyniki mogą się nieco różnić w zależności od metodologii i tego jak zadano pytanie, to jest jeszcze w miarę świeże badanie CBOS (2018):
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2018/K_102_18.PDF. I tam też wcale nie zwycięża Disco Polo:

2020-12-12 17_49_57-Window.png2020-12-12 17_49_57-Window.png
dzek
2020-12-12 19:03:09
To drugie badanie wydaje mi się bardziej wiarygodne,bo jakoś nie mogę uwierzyć w to,że co czwarty Polak lubi muzykę klasyczną.Zresztą,co to znaczy słowo lubić?Ja też mogę powiedzieć,że lubię ,ale żeby być precyzyjny-lubię niektóre,wybrane utwory muzyki klasycznej.Pewnie z tego olbrzymiego oceanu jaką jest muzyka klasyczna ja lubię jakieś mini, mini okruszki.I to moje lubienie jest bardzo,bardzo okazyjne.Nie szukam tych nagrań,nie zbieram płyt,nie chodzę do filharmonii.Więc jeśli w ten sposób te rzekome 25% Polaków lubi muzykę klasyczną to może to być nawet prawdą.Niemniej skłaniałbym był się raczej ku opcji 12%. A z tego takich prawdziwych melomanów to pewnie jest dużo mniej niż jeden procent.Takie mam podejrzenie.A z muzyką disco-polo to jest trochę inna sprawa.Tu nie trzeba żadnego wtajemniczenia.Wystarczy odpowiednie towarzystwo,trochę,albo czasem więcej niż trochę alkoholu i zabawa się kręci .Te 20% czy nawet 30 % procent Polaków lubiących tę muzykę to całkiem sporo.A to,że w mediach rządowych tej muzyki jest pełno i jest ona w istocie,jak zauważył Tadeusz,w natarciu,to fakt niezbity.Gdyby na tej podstawie ktoś chciał wyciągać wnioski jakiej muzyki słuchają Polacy to pewnie jednak disco-polo byłoby na czele.
Darek Sieradzki
2020-12-12 22:59:19
Żeby coś powiedzieć o wiarygodności trzeba by dotrzeć do "gołych" wyników, tak to możemy tylko wróżyć. Ja sądzę, że CBOS zadawał pytanie w stylu "jakie są twoje ulubione gatunki muzyczne" i wprost policzył odpowiedzi, natomiast IFPI pytało o to "jakich gatunków słuchasz" i z tego wyciągnęło które są najczęściej wymieniane. Tak czy inaczej oba badania opierają się o dane, więc ufam im nieco bardziej niż propagandzie.

Co do znaczenia słowa "lubię". No nie oszukujmy się, ludzi którzy na tyle aktywnie poszukują muzyki, żeby pójść na koncert jest 2%, żeby kupić płytę jest 10%. W Polsce słucha się radia i YouTube, więc "lubię muzykę poważną" interpretowałbym raczej jako "nie wyłączę radia jeśli mi się trafi RMF Classic" niż "kupuję bilety do Filharmonii Narodowej". Ludzie słuchają muzyki dla relaksu bądź zabicia czasu (np. jadąc autem). Takich dla których muzyka jest pasją, hobby będzie zawsze jedynie garstka.

A kontynuując przegląd badań: młodzież najchętniej słucha rapu/hip-hopu. I to jest muzyka przyszłości, choć pewnie starsze pokolenia będą nad tym faktem biadolić jak i nad disco polo.

image-20190131153544-2.pngimage-20190131153544-2.png

(https://www.nck.pl/badania/aktualnosci/preferencje-muzyczne-nastolatkow)

Pamiętajmy, że nad rock'n'rollem też ktoś kiedyś biadolił ;)
Tadeusz
2021-01-11 09:49:17
Nasi Wielcy mają swoich godnych następców...
Zenon Martyniuk.jpg Zenon Martyniuk.jpg | Komentarz: Znakomity muzyk, godny tego pomnika...
Tadeusz
2021-02-27 10:04:26
Pisałem tutaj o tym jak to artyści skamlą, że pandemia wykończyła ich finansowo oraz o tym, że nie byli zapobiegliwi. Skamlenie to odniosło skutek, bo rząd podparł ich znacznymi kwotami ale jednocześnie cała ta sytuacja pokazała ich kołtuństwo, choć może nie wszystkich...
Są w Polsce jeszcze dosyć duże obszary biedy zasługujące na uwagę władz, a tymczasem Pani Beata Kozidrak za wyłudzone od władz pieniądze beztrosko "buja" się po świecie. Wiem ile kosztują takie wyjazdy, bo sam też czasami gdzieś się "bujnę", ale za swoje zarobione pieniądze-nigdy za wyłudzone.

Czuję się głupio, bo to między innymi ja funduję wbrew swojej woli wyjazd tej "artystki" na zagraniczne wojaże.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... d=msedgntp
Tadeusz
2021-03-02 11:45:51
Wracam do skamlenia artystów, że nie mają pieniędzy, że skandalicznie niskie emerytury - ok 2 000, 00 zł - jak z tego wyżyć ?!
A Zenek Martyniuk -discopolwiec- był zapobiegliwy. Niby artysta "kręcący wiochę", a zapobiegliwszy od innych.
Każdy buduje sobie swoją przyszłość, więc w tym przypadku skamlenie uważam za samoponiżenie się.

https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/news ... d=msedgntp

A teraz występ rekina emerytalnego, "wspaniałego artysty" i jego "piękna" piosenka :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=t259ZGWq894
Tadeusz
2021-03-03 10:45:04
Odnoszę się do disco polo z największa rezerwą graniczącą z pogardą. Niektorzy wykonawcy tej "sztuki" robili nawet karierę w Chinach.
Tutaj jest opis tej kariery.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... d=msedgntp

Niestety, TVP ostatnio karmi widzów aż nadto tą "sztuką". W tym momencie używam pilota.
Tadeusz
2021-03-05 19:30:35
Kolejny płaczek...Za taki teleturniej to on mi powinien dokładać do emerytury.
https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwia ... d=msedgntp
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony