Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Dwa lata temu odszedł Jacek Kaczmarski 2006-04-10 - 2006-04-13 Ed 4 2768
Ed
2006-04-10 18:50:46
Choć to nie rockowiec a bard, zastanowiła mnie teraz jego poezja, pieśni, ich nośność, oddziaływanie na innych - i czy jakąkolwiek miarą można Jego poezję z niemenowską porównywać??? Chyba jednak za daleko się posunałem próbując zestawić te dwa światy... Poznałem Jacka w końcówce lat 70-tych, nawet miałem przyjemność zaśpiewać i zagrać z nim Obławę...
Zawsze się zastanawialem jak w kilku czy kilkunastu zwrotkach (bo i takie wiersze pisał) można tak trafnie ogarnąć, podporządkować sobie i wyśpiewać temat?...
Ewa
2006-04-10 22:06:23
Właśnie przeczytałam, że ukazał się 7-płytowy box Jacka Kaczmarskiego. Właściwie znam niewiele jego utworów, ale trzeba przyznać, że wielka była ich siła oddziaływania, zwłaszcza w tych ciężkich czasach komunizmu, zresztą do dziś robią wrażenie na słuchaczach.
Bożena
2006-04-11 09:03:03
Ed Chyba jednak za daleko się posunałem próbując zestawić te dwa światy...


Te dwa światy jak piszesz Edzie mają ze sobą wiele wspólnego- wbrew pozorom:
Poezja, muzyka ,felietony itd nie sposób napisać w kilku zdaniach.
:Mury" zna każdy Polak mały i duży i przesłanie tego utworu.
Tak jak"Dziwny świat"Niemena
Przyznam się ,że nie sądziłam że J.Kaczmarski napisał ponad
600 wierszy ,albo ,że napisał libretto do blues-opery :Kuglarze i wisielcy"
Nie pisali "o wszystkim i o niczym"ale mieli konkretne cele i przesłania,
a ich treści dawały do myślenia i zastanowienia .
Darek Sieradzki
2006-04-11 09:15:17
Tylko raz widziałem Kaczmarskiego na żywo. Był to rok 1994 albo 1995, (mniej więcej, dopiero co skończyłem liceum) - Kaczmarski oczywiście od dawna był sławą zdolną bez problemu zapełnić Salę Kongresową, a mimo tego przyjechał z gitarą do mojego dawnego liceum, żeby na zwykłej sali gimnastycznej, przed garstką młodzieży zagrać i zaśpiewać swoje piosenki. Ilu artystów zdobyłoby się na coś takiego?...
Bożena
2006-04-13 09:42:11
W ubiełym roku chyba w sierpniu powstała fundacja im.Jacka Kaczmarskiego , która za cel wytyczyła sobie propagowanie twórczości artysty.
Wydano płytę z nagraniami mało znanymi ...itd
Tak sobie myślę- czy w tej sytuacji również spadkobiercy musieli wyrazić zgodę :?: Jeżeli tak, to wielka szkoda ...(wszyscy wiedzą co chcę napisać) :evil:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony