Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Dyskusje...dyskusje 2007-01-19 - 2008-10-18 Stach 28 12355
Stach
2007-01-19 08:52:55
O relacji z I F.M.T. NIEMEN NON STOP Słupsk 2006 w Jazz Forum-Paweł Brodowski- pisałem wcześniej .lecz to dobrze,że są dodatkowe informacje.Natomiast jeżeli idzie o"żal" i "okazję " !!! a do czego okazję?.Wszystko ma swój czas i miejsce,to nie jarmark ,gdzie sprzedaje się i mydło i powidło.Trzeba pewne rzeczy rozgraniczyc ,gdyż w innym razie następuje rozmazanie,rozdrabnianie, co nie służyłoby dobrze ani festiwalowi ani albumowi Pana Sklińskiego,chociaż wszystko służy NIEMENOWI.Widziałem pewnego pana ,który chodził(podczas festiwalu) jak domokrążca i mówił ...kup pan książkę ..kup ( właśnie owy album)! No chyba nie o taką formę promocji ,bądz sprzedaży chodzi? *** " i nie żal nic i żal tak wiele"
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-01-31 22:08:40
Kiedy szukasz w ludziach zła zawsze go znajdziesz. Tu nie trzeba szukać!. Porównanie Dyskografii TS do mydła i powidła !!!???Okropność. To genialny Album , dostałeś go gratis od Autora. Opamiętaj się. Masz tam wszystko co chce każdy normalny Fan. Właśnie przy okazji Koncertów sprzedaje się oficjalnie wszystko: plakaty, zdjęcia itp w tym Książki ku radości prawdziwych Fanów, aby nie musieli ich zdobywać okazjonalnie ! Zastanów się ilu ludzi brak na Forum ! To też twoja zasługa i tobie podobnych !!! :o :(
Stach
2007-02-01 08:01:12
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-02-01 08:01:12 przez Stach
Ot cała Twoja filozofia...z kontekstu wyrwac parę słów ułożyc w/g własnego widzi-mi się i wredny produkt gotowy.Te pozostałe zarzuty pod moim adresem są bezpodstawne-śmieszne,,sobie wystawiasz świadectwo nie mnie.Przeczytaj dokładnie mój post ,zastanów się i wówczas odpisuj ale nie wkładaj mi słów ,których nie wypowiedziałem.
roman
2007-02-01 09:09:59
Przez długi czas milcząco obserwowałem jak to Forum za sprawą kilku - powiedzmy najdelikatniej - NIEZRÓWNOWAŻONYCH userów przemienia się w typowe "polskie piekiełko", w pyskówki, pretensje, a momentami wręcz swarliwe bagno. Czytając jednak ostatni poszt tzw. STACHA powiadam: DOŚĆ!!! Miarka się przebrała. Jak śmie ktoś tak samolubny i bezczelny w tak bezpardonowy sposób atakować Człowieka, który nie tylko ma swój wiek i godność, ale jest jednym z najbliższych żyjących krewnych CN i osobą walczącą z samozaparciem o upowszechnienie Jego dorobku. Nie wkraczam w sferę nieporozumień rodzinnych - to nie jest sprawa, która powinna paść żądzę plotkowania, lecz DOMAGAM się usunięcia STACHA z grona forumowiczów pod wszystkimi wcieleniami. Jego posty niech zostaną jako świadectwo pychy i pogaerdy. I tyle!
To apel do Administratora. Do pozostałych Forumowiczów mam natomiast propozycję: NIE WDAWAJCIE SIĘ W JAKIEKOLWIEK DYSKUSJE z prowokatorami, ignorantami i intrygantami! Nie komentujcie i nie odpowiadajcie na ich posty - niech sami się kiszą w sosie swoich kompleksów i zawiści! Niech to Forum odzyska swoją rangę i blask, przestanie być plotkarską karczmą. Tylko wtedy ma przed sobą przyszłość i perspektywę przyciągnięcia innych, którzy MAJĄ COŚ DO POWIEDZENIA, a nie są zajęci kreowaniem swojej skarlałej "osoby". Bez nerwów - spokojnie i skutecznie można wyeliminować oszołomstwo i chamstwo. O to APELUJĘ I PROSZĘ!
Stach
2007-02-01 09:20:09
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2007-02-01 09:20:09 przez Stach
Rozumiem,że jest to twoja odpowiedz (reakcja)na mój list ,który wysłałem ci w swoim czasie.Można i tak...
Andrzej Mróz
2007-02-01 09:48:58
Zapewne nie o takich okolicznościach myślałeś Romku w kontekście powrotu na stare dobre forum. Witaj wsród oczekujących tej chwili.


Jestem za całkowitą ignorancją toksycznych wpisów skarłowaciałych człowieczków grzmiących swoje banialuki wszem i wobec, bez cienia refleksji nad swoimi wpisami.

I jeszcze jedna sprawa. Zeszły się nam dwa jubileuszowe posty tuż obok siebie. Gratuluję.
Markovitz
2007-02-01 10:00:31
Stach do RJW Wiem od kogo nasłuchałeś się bredni i je kolportujesz.

Ja też wiem, bo sam Stanisławie o tym napisałeś, ale prędko wymazałeś !

Otóż podobno z Warszawy te brednie pochodzą :twisted:
Stamtąd rzadko dochodzi jakiś pozytywny przekaz .

Pisałem już w innym wątku : "Gasket i Stachu" :).

Nie uwierzyliście, a Stach się nawet oburzył.

Zobacz Stachu, co się dzieje: jak przyszło co do czego, to możesz liczyć tylko na Gasketa...

Dziękowałem za Słupsk, a teraz dziękuję, że swoją upartą postawą wywołałeś powrót milczącego Romana 8)
gasket
2007-02-01 10:34:21
MarkovitzPisałem już w innym wątku : :twisted: "Gasket i Stachu" :)
Nie widze powodu aby laczyc poszczegolnych uzytkownikow w jakies sztuczne podgrupy.

Jestem przeciwnikiem usuwania kazdego z aktywnych userow. Nawet Markovitza!

Mniej zalezy mi na nieaktywnych, badz aktywnych raz na piec lat...

RomanPrzez długi czas milcząco obserwowałem...
lecz DOMAGAM się usunięcia STACHA z grona forumowiczów pod wszystkimi wcieleniami.
- po dwoch latach nieobecnosci na forum.

Zabrzmi to moze nieco dziwnie ale 100x wole PISZACEGO na forum Stacha niz NIEPISZACEGO romana... PISZACE Ewe i migaweczke od NIEPISZACEGO romana... PISZACYCH Markovitza i Tadeusza od NIEPISZACEGO romana...

Jestem na tym forum od ponad roku... Nie spotkalem sie jeszcze virtualnie z romanem... A tu nagle "DOMAGA" sie on - usuniecia aktywnego usera a innych zacheca do milczenia! Kto chce - niech milczy...

Jesli ma sie odbyc, czy juz sie odbywa, jakis sad nad Stachem i jego wieloma wcieleniami i kropkami - to bede za nieusuwaniem go z forum. Pisze jak pisze, nie kazdemu musi sie to podobac. Podobnie bylo z Niemenem. Nie wszystkim sie podobal. Ale czy byl to powod aby i jego skreslac/usuwac?

Trzeba byc tolerancyjnym. Ponosi go czasami - ale to z zaangazowania!

Nikt z nas nie ma licencji na prawde. I nikt z nas nie siedzi w srodku innych, zeby moc oceniac, czy są, czy "nie są zajęci kreowaniem swojej skarlałej "osoby". " Kazde dzialanie, od organizacji posmiertnych koncertow-konkursow, po wydawanie rownie posmiertnych "biografii" moze zostac, albo i nie, ocenione przez innych jako "kreowanie swojej skarlałej "osoby""...
Ewa
2007-02-01 12:08:35
Ja również chciałabym opowiedzieć się za wyeliminowaniem oszołomstwa i przywróceniem normalnej, zdrowej i miłej atmosfery na naszym forum.
Przykro mi stwierdzić, że są ludzie, którzy propagując twórczość Niemena, wyrządzają Jego pamięci więcej szkody niż pożytku.
Co do aktywności poszczególnych userów, to dla mnie nie jest ważne, kto ile pisze, lecz co ma do powiedzenia. Wiele osób przestało zaglądać na to forum, bo męczy je czytanie bezsensownych elaboratów albo fanatycznych poglądów niektórych userów. Może wrócą, gdy zrobi się normalniej...
gasket
2007-02-01 13:02:40
EwaWiele osób przestało zaglądać na to forum, ... Może wrócą, gdy zrobi się normalniej...
Moze wroca - a moze nie wroca...

Gdyby mieli cos do napisania, to by napisali. Ale oprocz - "bardzo podobaja mi sie piekne piosenki Czeslawa Niemena" nie maja nic do powiedzenia. O Niemenie powiedzieli juz wszystko.
Ewadla mnie nie jest ważne, kto ile pisze, lecz co ma do powiedzenia.
Dla mnie tez nie jest wazne ile kto pisze. Wazne jest jednak, zeby w ogole - pisal, bo bez tego nie wiadomo "co ma do powiedzenia".
EwaJa również chciałabym opowiedzieć się za wyeliminowaniem oszołomstwa i przywróceniem normalnej, zdrowej i miłej atmosfery na naszym forum.
Czy na tym forum zrobi sie kiedykolwiek normalniej? Watpie, bo temat jest nieslychanie kontrowersyjny, sliski, grzaski i ciekawy bardzo... Nie jest niestety "normalny" w grzecznym rozumieniu tego slowa. Nie jest tez ani "zdrowy", ani "mily". Zawsze ktos moze poczuc sie urazony. Ja wiec wole skupic sie na "ciekawosci" tematu, niz na niezdrowych emocjach i urazach.
EwaWiele osób przestało zaglądać na to forum, bo męczy je czytanie bezsensownych elaboratów albo fanatycznych poglądów niektórych userów.
Przypuszczam, ze powody sa inne, bo mimo, ze meczy mnie czytanie mniej lub bardziej fanatyczno-fantastycznych pogladow - ciagle tu jestem!
Romuald Juliusz Wydrzycki
2007-02-03 22:15:07
Panowie, czy wy pojmujecie że nie każdy chce się babrać w błocie, że to co dla was jest życiem , dla większości nie jest do przyjęcia !!! :( :( :(
Stach
2007-02-04 13:12:50
Spodobał mi się pomysł Ewy, wykluczenia ..oszołomstwa.Zatem róbmy to ,do dzieła "Joanno d'Arc" !!!
Markovitz
2007-02-04 13:53:29
StachSpodobał mi się pomysł Ewy, wykluczenia ..oszołomstwa. Zatem róbmy to ,do dzieła "Joanno d'Arc" !!!

Na Twoim miejscu Stachu byłbym raczej daleki od popierania tej inicjatywy...

:)
migaweczka
2007-02-04 13:59:52
StachSpodobał mi się pomysł Ewy, wykluczenia ..oszołomstwa.Zatem róbmy to ,do dzieła "Joanno d'Arc" !!!

Stachu... Ja byłabym ostrożniejsza na Twoim miejscu... kto mieczem wojuje... hehehe :wink:
Stach
2007-02-04 14:10:57
Jeśli podeszliście do tego z humorem, to ja także odpowiem.

Dalszy ciag ...kto od miecza wojuje to od ...pochwy ginie.
migaweczka
2007-02-04 14:14:00
StachJeśli podeszłaś do tego z humorem to ja także odpowiem. Dalszy ciag ...kto od miecza wojuje to od ...pochwy ginie.

Stachu, mój humor ma trochę inną lokalizację, ale rozumiem, że każdy działa wg (według) własnych preferencji ;)
Stach
2007-02-04 14:16:42
Lokalizacja jest właściwa ,tak nazywa się przedmiot do przechowywania białej broni.
migaweczka
2007-02-04 14:21:02
Wiem do czego służy, dlatego powiedziałam, że mój humor ma inną lokalizację. Nie interesuje mnie biała broń, tylko przenośny sens przysłowia :roll:
Stach
2007-02-04 14:36:18
Militaria,ciekawy temat,ale nie jest to adekwatne forum.Tu rozmawiamy tylko i wyłącznie o NIEMENIE.
Ewa
2007-02-04 15:13:30
StachTu rozmawiamy tylko i wyłącznie o NIEMENIE.

Już któryś raz dzisiaj to powtarzasz, tak jak byśmy nie wiedzieli komu poświęcona jest ta strona. :?
Przeczytałam dziś kilkanaście Twoich postów, ale w żadnym nie było nic ciekawego o Niemenie, większość z nich w ogóle była bez większego sensu.
Więc chciałam się zapytać, czemu ma służyć takie "pisanie o Niemenie"?
Stach
2007-02-04 15:42:11
Ma służyc NIEMENOWI a nie rozpisywaninu się o piłce,M.Grechucie,sbb, itp. kwestiach.Proponuję n.p. temat: analiza dzieła(album) T.Sklińskiego,wnioski spostrzeżenia,radości ,smutki,zachwyty,negacje,uzupełnianie faktów(pomoc panu Sklińskiemu w aneksie do owgo albumu),cytaty z tego albumu ,co byłoby dobrą promocją albumu.Kto wie co znajduje się na 305 stronie? Zagłębiajmy się w las faktów zamieszczonych w albumie,za pośrednictwem tego forum powiedzmy ,że jest coś sensownego,prócz "romansów",czy książek produkowanych na "tony"!!!!!!
Ewa
2007-02-04 15:48:34
To załóż odpowiednie tematy, zamiast bez przerwy pouczać innych co i jak mają pisać.
Stach
2007-02-04 15:51:45
...ja niczego nie narzucam,proponuję tylko.
Markovitz
2007-02-04 16:00:45
EwaTo załóż odpowiednie tematy, zamiast bez przerwy pouczać innych co i jak maja pisać.

Jeszcze tego brakowało, żeby inicjował tematy tak często jak Gasket... :roll:

Prościej byłoby chyba założyć własne forum. Wszak stronka o festiwalu już jest... :idea:

W drylu, który proponuje Stachu, nie ma miejsca na samodzielne myślenie.Wydaje mu się, że straszna rzecz się zdarzy, gdy ktoś nawiąże do fascynacji Niemena jakimś artystą lub współpracy z innym muzykiem. Nie chce konfrontować swojej wiedzy, bo widocznie jest jeszcze płytka...
Stach
2007-02-04 16:29:53
Markovitzu,prościej będzie jak zagłębisz się w myśl wypowiedzianą przez Helmuta Nadolskiego w "Requiem dla Van Gogha"
Maciek
2007-02-05 07:44:39
StachMarkovitzu,prościej będzie jak zagłębisz się w myśl wypowiedzianą przez Helmuta Nadolskiego w "Requiem dla Van Gogha"


Dla mnie Forum jest miejscem, w którym spotykają się ludzie, którzy pokochali muzykę CN na dobre i na złe. Nie znaczy to, że jedynie słuszne jest tu wpisywanie zachwytów i laurek na cześć Mistrza. Myślę, że cenniejsze jest przedstawianie własnego obrazu zarówno muzyki CN, jak i Jego samego. Każdy z nas odbiera muzykę inaczej i nie można jej oderwać od muzyki, czy kultury w ogóle. Stąd Stachu...SBB ( akurat ten zespół bardzo wiąze się z historią bohatera forum ), N-C, Wyrobek, Kubasińska, czy Skaldowie. Forum to spotkanie różnych ludzi, różnych zdań ( a Ty czasami chcesz odmówić nam tego prawa ! ), które należy szanować, choć można mieć odmienne sądy. Szanujmy się wzajemnie ( nie musimy się zgadzać ) bo zostało nas już niewielu ! Nie chce pisać na Twój temat - wielu z nas ma dość twojego pouczania... co nam wolno! Naprawdę trudno jest znaleźć temat, który przedstawiłeś lub skomentowałeś merytorycznie. Za to pełno tu papugowego powtarzania nie swoich mądrości i silenie się na pseudofilozofię CN. Pisałem już wiele razy zarówno na forum, czy też w prywatnych odpowiedziach na twoje wiadomości do mnie - zmień podejście i zacznij pisać rzeczowo ! Zobaczysz, że poczujesz się lepiej :) Rozumiem, że bronisz Pań N. Nie wiem, jakie masz z Nimi układy? To twoja sprawa ! Jedno jest pewne, że to co do tej pory zrobiły, a raczej czego nie zrobiły to jeden wielki wstyd ! Nie znając żadnego sensownego wyjaśnienia tego stanu rzeczy ( bo i skąd ? ) śmię sądzić, że los dorobku fonograficznego CN jest Im obojętny ! W przeciwieństwie do nas !
Tadeusz
2007-02-05 12:31:11
Maciek bardzo cierpliwie i bardzo klarownie wytłumaczył pewnemu (pewnym) forumowiczom, na czym polegają spotkania na tym forum i czego nawzajem od siebie oczekujemy. Nie będę powtarzał za Maćkiem, ani cytował Jego wypowiedzi. Powiem tyle: niech każdy przeczyta post Macka i wyciągnie z niego prawidłowe wnioski.
Bywa, że porywają nas czasami emocje i w ferworze dyskusji zapominamy się trochę. Na szczęcie ci zapominalscy opamiętują się w porę i, jak to wśród przyjaciół bywa , sprawa ulega zapomnieniu.
Gorzej z tymi, którzy są ortodoksami lub „ rozpłodowcami tematów”- tylko dla samego ( marnego) zaistnienia. Tych żadne perswazje, jak do tej pory, nie zmieniły.
Głos Macka jest głosem dobrej woli, ja jednak w tym wypadku popieram głos Romana – blokada dla nieodpowiedzialnych.
Niech i takie zaistnieją fakty na tym forum. Lepsze to, niż polskie piekiełko
gasket
2007-02-05 13:47:53
Po weekendzie czytam forum i oczom nie wierze... Powtorze wiec wykrzyknik z soboty:
Romuald Juliusz WydrzyckiPanowie, czy wy pojmujecie że nie każdy chce się babrać w błocie, że to co dla was jest życiem , dla większości nie jest do przyjęcia !!! :( :( :(
Zrobcie cos ze soba!!!
Stach
2008-10-18 13:20:10
gasket
romanPrzez długi czas milcząco obserwowałem...
lecz DOMAGAM się usunięcia STACHA z grona forumowiczów pod wszystkimi wcieleniami.
- po dwoch latach nieobecnosci na forum.

Jesli ma sie odbyc, czy juz sie odbywa, jakis sad nad Stachem i jego wieloma wcieleniami i kropkami - to bede za nieusuwaniem go z forum. Pisze jak pisze, nie kazdemu musi sie to podobac. Podobnie bylo z Niemenem. Nie wszystkim sie podobal. Ale czy byl to powod aby i jego skreslac/usuwac?

Trzeba byc tolerancyjnym. Ponosi go czasami - ale to z zaangazowania!

Nikt z nas nie ma licencji na prawde. I nikt z nas nie siedzi w srodku innych, zeby moc oceniac, czy są, czy "nie są zajęci kreowaniem swojej skarlałej "osoby". " Kazde dzialanie, od organizacji posmiertnych koncertow-konkursow, po wydawanie rownie posmiertnych "biografii" moze zostac, albo i nie, ocenione przez innych jako "kreowanie swojej skarlałej "osoby""...

"ludzka ,nieludzka "postawa wobec mnie przez romana ma mocne korzenie ...
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony