Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Dzień zaduszny 2008-11-02 - 2008-11-03 wladek 7 3821
wladek
2008-11-02 14:46:22
dzień zaduszny :N:
Obraz 036.jpg Obraz 036.jpg
Stach
2008-11-03 10:48:03
1 listopada zwany Świętem Zmarłych ,dostarczył mi kolejnej refleksji na tymi co są " po drugiej stronie Słońca" a nami którzy skutecznie "uprawiają" "Terrę Defloratę".
:N: wyśpiewał nam ,że "groby nas zrównają", Skaldowie namawiają " nie zamykajmy dzrzwi". Z mediów ,ambon lał się obfity strumień słów miłości, tolerancji, poszanowania i PAMIĘTANIA o tych co właśnie są "po drugiej stronie Słońca"... I co ? pstro czar prysł jak mydlana bańka wszystko o kant... rozbic.W miejscu ogólnie dostepnym i WSZYSTKIM ZMARŁYM przeznaczonym - KRZYŻ na cmentarzu w Stargardzie Szcz. zapaliłem lampkę wszystkim bliskim, których grobów nie mogłem odwiedzic w tym ... osobom pochodzących z rodziny Wydrzyckich a np. pochowanych na tym cmentarzu ( Morozik),których grobów nie potrafiłem zlokalizowac.Sczególnie rzecz jasna podszedłem do PAMIĘCI O CZESŁAWIE NIEMENIE i postawiłem pod murem nomen omen ,jak sie później okazało ( Cztery ściany ...) , gdzie włąsnie stał krzyż , zdjęcie NIEMENA w świecach. I do czasu kiedy nie pojawiła sie procesja ów portret spokojnie stał sobie w otoczeniu zapalonych świec, po procesji stwierdziłem ...BRAK NIEMENA. Obchodząc KRZYŻ ZOBACZYŁEM NIEMENA ODSTAWIONEGO ... CAŁKIEM Z BOKU. Dziś wiem ,że STARGARD SZCZ. NIE LUBI NIEMENA JAK I CI,KTÓRZY PROWADZILI OWĄ PROCESJE,..KSIĘŻA Z WSZYSTKICH KOŚCIOŁOW znajdujących sie na terenie miasta, sądzę,że wydali polecenie "posłusznemu i usłużnemu" do usunięcia :N: -a zdjęcia,powód ?.Uczynił to ktoś... kto "za człowieka był przebrany".
Ewa
2008-11-03 11:14:40
To smutne, Stachu, co napisałeś...

Na pocieszenie wkleję wynik sondy przeprowadzonej na nieoficjalnej stronie internetowej Cmentarza Powązkowskiego: "czyj grób odwiedzasz najczęściej na Starych Powązkach". Na pierwszym miejscu znalazły się groby rodziny i bliskich, na drugim grób Czesława Niemena. :)
Tadeusz
2008-11-03 12:26:44
Niestety, Polacy to najosobliwszy naród w Europie- kłótliwy, gnuśny i z uwielbieniem niszczący najcenniejszych przedstawicieli swojego Narodu. Nawet własnych Noblistów potrafi zmieszać z błotem.
Natomiast dobrze się ten Naród czuje w walce o niepodległość. A jak już ją wywalczy, to zaczyna ją z zadowoleniem zboczeńca szargać.
Mało tego, ten Naród jest ułomny, bo nie potrafi wyciągać wniosków z historii.

Niech nikt z członków i czytelników Forum się nie obrazi, bo moja opinia ich nie dotyczy. Dotyczy ona ponad osiemdziesięcioprocentowej bezmyślnej masy, do której my na szczęście nie należymy

Wcale nie jestem dumny z przynależności do najosobliwszej populacji ludzkiej w Europie.
Andrzej Mróz
2008-11-03 16:49:39
Nasz naród (bardziej mi się podoba takie określenie, niż "ten naród"), gdy był w pełni niepodległym przez dwadzieścia lat międzywojennych wychował sobie wspaniałe pokolenie patriotów, wielkiej klasy fachowców i wielkich ludzi kultury. Ale nie było wówczas WSI, TW, donosicieli, spadkobierców PZPR i nie było pozwolenia na niszczenie i okradanie państwa i narodu. Nie było też mediów polskojęzycznych. Były media polskie.

Tadeuszu naród o którym piszesz w swoich pozbiorowościach w zależności od stopnia świadomości albo dziala na szkodę państwa i współbraci rodaków, albo niczym się nie interesuje, albo cierpi bo wciąż śni mu się Strzałopióry Orzeł Biały.... i czeka na Jego wzlot.
ratajczak bogdan
2008-11-03 17:44:49
Andrzej MrózNasz naród (bardziej mi się podoba takie określenie, niż "ten naród"), gdy był w pełni niepodległym przez dwadzieścia lat międzywojennych wychował sobie wspaniałe pokolenie patriotów, wielkiej klasy fachowców i wielkich ludzi kultury. Ale nie było wówczas WSI, TW, donosicieli, spadkobierców PZPR i nie było pozwolenia na niszczenie i okradanie państwa i narodu. Nie było też mediów polskojęzycznych. Były media polskie.

Tadeuszu naród o którym piszesz w swoich pozbiorowościach w zależności od stopnia świadomości albo dziala na szkodę państwa i współbraci rodaków, albo niczym się nie interesuje, albo cierpi bo wciąż śni mu się Strzałopióry Orzeł Biały.... i czeka na Jego wzlot.


Andrzeju!
Nie bardzo rozumiem czemu służyć ma ta dyskusja w tym topiku.
Idylliczny obraz naszego narodu w dobie okresu dwudziestolecia międzywojennego, jaki przedstawiłeś i z którym się nie zgadzam, bo i wówczas były wszelkiej maści szu... (można tak w nieskończoność).
Ale co to ma wspólnego z Dniem Zadusznym?
:arrow: ZADUSZKI.
Rozumiem, gdybyś napomknął o pogańskiej tradycji DZIADÓW, tak pięknie opisanej w romantycznym dramacie przez Wieszcza, do którego Niemen skomponował muzykę (Teatr Mały w Warszawie - 1978 r. w reż. Adama Hanuszkiewicza).
A tak?

(*)
Tadeusz
2008-11-03 19:39:24
Masz rację Bogdanie, ja tylko nawiązałem do wypowiedzi Stacha, próbując wytłumaczyć sobie takie postępowanie. Dyskusja rzeczywiście jest tu nie na miejscu.
ratajczak bogdan
2008-11-03 20:49:23
Tadeusz ja tylko nawiązałem do wypowiedzi Stacha, próbując wytłumaczyć sobie takie postępowanie.


Tak też Tadeuszu zrozumiałem Twoją odpowiedź na post Stacha.
Kończyła dyskusję, a nie miała stanowić wątku do polemiki, odbiegającej od głównego nurtu tematycznego.
Inna sprawa, że mnie wypowiedź Stacha prowadziła w zupełnie inną stronę, ale w porę ugruzłem się w język, by nie zarzucono mi, że pastwię się nad formą, treścią i logiką jego wypowiedzi.
StachSczególnie rzecz jasna podszedłem do PAMIĘCI O CZESŁAWIE NIEMENIE i postawiłem pod murem nomen omen ,jak sie później okazało ( Cztery ściany ...) , gdzie włąsnie stał krzyż , zdjęcie NIEMENA w świecach. I do czasu kiedy nie pojawiła sie procesja ów portret spokojnie stał sobie w otoczeniu zapalonych świec, po procesji stwierdziłem ...BRAK NIEMENA. Obchodząc KRZYŻ ZOBACZYŁEM NIEMENA ODSTAWIONEGO ... CAŁKIEM Z BOKU. Dziś wiem ,że STARGARD SZCZ. NIE LUBI NIEMENA JAK I CI,KTÓRZY PROWADZILI OWĄ PROCESJE,..KSIĘŻA Z WSZYSTKICH KOŚCIOŁOW znajdujących sie na terenie miasta, sądzę,że wydali polecenie "posłusznemu i usłużnemu" do usunięcia -a zdjęcia,powód ?.Uczynił to ktoś... kto "za człowieka był przebrany".

Piękny gest uczynił nasz Stach i, podobnie jak Ewa, rozumiem jego oburzenie.
Tylko te wnioski... :shock:
Stachu, czy ty naprawdę wierzysz w to, o czym piszesz?
To już chyba jakaś chorobliwa obsesja i wiara w teorię spiskową, jaką w ramach współczesnej, tajnej inkwizycji zawiązali przeciwko Niemenowi "KSIĘŻA Z WSZYSTKICH KOŚCIOŁOW znajdujących sie na terenie miasta". :shock: :shock:
Jedno jest pewne - to dla pełnej Stachowej jasności - mnie tego dnia w Stargardzie Szczecińskim nie było.
Natomiast nie jestem w stanie, a przyznam szczerze, iż starałem się to uczynić na wiele sposobów, zrozumieć powody jakie doprowadziły Stacha do tak kuriozalnej konstatacji:
Stach (...) sądzę,że wydali polecenie "posłusznemu i usłużnemu" do usunięcia -a zdjęcia,powód ?.Uczynił to ktoś... kto "za człowieka był przebrany".

No to bezpośredniego sprawcę już znamy, ale wiadomo, że ktoś nim musiał kierować. Ktoś z "centrali"!
Kto zatem, według Stacha, był mózgiem i inspiratorem ODSUNIĘCIA NIEMENA... CAŁKIEM NA BOK?
Stach(...) CI,KTÓRZY PROWADZILI OWĄ PROCESJE,..KSIĘŻA(...)

Bez komentarza.

(*)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony