Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Grób Niemena 2004-02-28 - 2014-03-30 Falka 6 5864
Falka
2004-02-28 20:14:29
Prawde mowiąc nigdy nie bylam fanką Niemena choć piosenki które słyszałam rzeczywiście mi sie podobały. Dopiero po przeczytaniu wielu artykułów i wypowiedzi Jego przyjaciół doszłam do wniosku ze Niemen to prawdziwy ideał człowieka! I czemu do jasnej cholery tak póżno na to wpadłam?? :( W kazdym razie bardzo chiałabym odwiedzić jego grób... wiem że jest na Powiązkach ale one są na pewno strasznie duuuuże... Czy jest ktoś kto mógłby mnie pokierować jak tam trafić? Byłabym bardzo wdzięczna:)
roman
2004-02-28 20:43:03
Niemen nie ma "grobu", gdyż został skremowany (spalony), a urna z Jego prochami (wbrew Jego woli, gdyż chciał, żeby prochy zostały rozsypany "by uniknąć pielgrzymek") została zamurowana w tzw. arkadach powązkowskich, na wysokości mniej więcej na wprost za budynkiem kościoła pw. Karola Boromeusza.
Falka
2004-02-29 13:06:07
Ok , wielkie dzięki :D
Ewelina
2004-03-05 21:07:20
Tacy ludzie jak Niemen powinni byc nieśmiertelni. Gdy dowiedziałam się o Jego śmierci poczułam ogromny smutek, nie znałam Go osobiście ale czułam jakby odszedł ktoś mi bliski. Nie wiem jak to wytłumaczyc ale ten smutek cały czas trwa. Nie byłam wielka znawczynią Jego twórczości i tego najbardzioej teraz żałuję, że już nigdy nie będzie dane mi Go spotkać. Umarł artysta wszechczasów. A mieliśmy jeszcze usłyszeć "Piękny jest ten świat"... :(
Ewelina
2004-03-05 21:14:24
Ja wiem, ze NIEMEN chciał żeby Jego prochy zostały rozsypane ale dlaczego Roman napisał, że dlatego, żeby "uniknąć pielgrzymek" na Jego grób? Czy Niemen tak właśnie powiedział? Czy nie życzył sobie żeby Jego fani mogli Go odwiedzać? Nie sądzę...
roman
2004-03-05 21:30:15
Odpowiadam: tak, właśnie taka była Jego wola, lecz mam prawo przypuszczać, że wynikała z wielkich rozczarowań, jakich nie szczędziły Mu ostatnie lata i miesiące. Wybuch żalu, który nastąpił w całej Polsce po Jego śmierci potwierdził tylko to, o czym mówiłem Mu kilkakrotnie: by nie przejmował się tak niesprawiedliwą krytyką, złośliwościami i obojętnością, gdyż grono Jego naprawdę WIERNYCH i ROZUMIEJĄCYCH fanów jest znacznie większe, niż możemy przypuszczać i niż wmawiają liczni "lansjerzy" muzycznych mód od siedmiu ucha boleści. To, że Jego woli nie stało się zadość to nic złego. Czas pokaże, że Jego przesłanie pozostanie żywe przez pokolenia. Nie doczekamy tego, lecz mamy prawo w to wierzyć w oparciu nie tylko o własne, silne przekonanie, ale i także dzięki istotnym racjonalnym argumentom, które zaprezentuję w monografii Niemena, przygotowywanej przez "Iskry" do wydania na wrzesień tego roku. Tu nie byłbym w stanie zaprezentować ich nawet w najbardzie pobieżnym skrócie...
Veriton
2014-03-30 20:41:18
Przewodnik po Powązkach http://www.przewodnik.wola.waw.pl/data/ ... owazki.pdf
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony