Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Jak Czesław ćwiczył głos? 2007-01-20 - 2007-01-25 tado 4 2632
tado
2007-01-20 23:46:55
Nigdzie nie moge natrafic na temat jak Czesław ćwiczył głos?Przecież musiał go gdzies cwiczyc;)Zwłaszcza,że jak sam mówił "przepoczwarzył sie,ze słodkiego szeptacza w rasowego krzykacza".Nie mógł tego zrobić z dnia na dzien:)Interesuje mnie gdzie cwiczył?gdzie spiewał ?o jakich godzinach?czy sie rozspiewywał przed koncertami a jesli tak to jak?:)Jak dbał o głos?(poza tym że unikał dymu).Dziekuje tym,którzy coś wiedzą i powiedzą:)pozdrawiam.Tado
matt
2007-01-21 14:20:20
Wiem, ze w mlodzienczych latach (juz chyba w Gdansku) cwiczyl w .........łaznience. Byla tam odpowiednia akustyka. Opowiadal o tym chyba Seweryn Krajewski.

Ale co do bardziej szczegolowych informacji to niewiele wiem :(
Stach
2007-01-21 15:07:00
tadoNigdzie nie moge natrafic na temat jak Czesław ćwiczył głos?Przecież musiał go gdzies cwiczyc;)Zwłaszcza,że jak sam mówił "przepoczwarzył sie,ze słodkiego szeptacza w rasowego krzykacza".Nie mógł tego zrobić z dnia na dzien:)Interesuje mnie gdzie cwiczył?gdzie spiewał ?o jakich godzinach?czy sie rozspiewywał przed koncertami a jesli tak to jak?:)Jak dbał o głos?(poza tym że unikał dymu).Dziekuje tym,którzy coś wiedzą i powiedzą:)pozdrawiam.Tado
zachęcam do obejrzenia "CZESŁAWA NIEMENA gdański epizod"
tado
2007-01-21 16:19:59
Dzieki za odp.Oglądałem "Gdański epizod"ale to za mało:)Rzeczywiscie była wzmianka ,że Czesław ćwiczył w nocy gdy już wszyscy spali.(Myśle jednak, że czas nocny na ćwiczenie przez Czesława był sporadyczny)bo żeby wyćwiczyc skale i brzmienie głosu trzeba solidnie pracowac i tego nie można wyszeptać;)a w nocy za bardzo nie mógł hałasować:) ktos to musi słyszeć;)Poza tym śpiewanie w nocy zamiast snu na dłuższą mete nie prowadzi do zdrowia;) zwłaszcza u wokalistów...i tak sie po prostu nie da funkcjonowac gdy rano trzeba wstać...Wiemy ,że po gdańskim epizodzie był i to już nie epizod;)warszawski i ten czas bardzo mnie interesuje.Czesław mieszkał swego czasu w hotelu MDM,mieszkał na ul.Niecałej...i do konca na Wieniawskiego...musiał ćwiczyć ale...kto to słyszał?:)Przecież aby zaspiewać "Dziwny..."musiał być rozśpiewany.Ciekawi mnie klimat przed zaśpiewaniam na żywo już na setke "Dziwnego..." w 1967r.Pewnie Akwarelowi Muzycy mogli by coś powiedziec...;)pozdrawiam Tado.
matt
2007-01-25 10:32:15
podstawy "radzenia" sobie z glosem :n: na pewno opanowal juz jako dziecko w rodzinnym domu. Jak wiemy jego rodzice byli takze muzykalni, zreszta jak i dalsza rodzina i sasiedzi (to w domu Wydrzyckich odbywaly sie wspolne proby i spiewy).
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony