Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Jodłowanie 2007-09-19 - 2007-09-23 Andrzej Mróz 3 2893
Andrzej Mróz
2007-09-19 16:54:59
Posłuchajcie. Kiedyś podobnie jodłował Niemen i.... są jeszcze ślady tych wykonań.

http://video.interia.pl/obejrzyj,film,56582
Piotr Starzyński
2007-09-19 17:15:44
Ale miło się zrobiło. :lol:
Te echa piosenek :N: są...
Andrzej Mróz
2007-09-19 19:05:38
Te echa są. :D Niemenowe jodłowanie słyszałem jeszcze w 1976 lub 1977 roku na antenie radiowej.
Markovitz
2007-09-23 21:39:24
Miałem już Kolegów wyśmiać za ten sentymentalny zachwyt, bo jak zauważył w Opolu Marek Gaszyński - takie piosenki były archaiczne nawet na początku lat 60-tych, gdy świat zdobywał rock 'n 'roll .

Jednak, gdy sam posłuchałem pewnego nizinnego cepra w tyrolskiej piosence z zamierzchłych czasów, to urzekły i niesłychanie wzruszyły mnie śpiewane przez Niego strofki, choć samo jodłowanie skłania raczej do uśmiechu, a i tekst jest prościuteńki...

Ale tak jak oglądając dobry film zapominamy, że na ekranie jest aktor a nie sam bohater, to tu słyszę młodego obieżyświata, któremu wierzę, gdy przy dźwiękach gitary tak zapewnia mnie o swym pochodzeniu :

Urodziłem się wśród gór..

Wśród wysokich, pięknych gór.

Tyrolczykiem jestem ja,

więc niech zabrzmi piosnka ma..

Alla li hi,alla li hi
...
:)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony