Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Komercja, handel płycizną.... 2006-01-29 - 2007-05-14 Tadeusz 8 4153
Tadeusz
2006-01-29 11:53:37
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2006-01-29 11:53:37 przez Tadeusz
Kandydaci do reprezentowania Polski w konkursie Eurowizji, zaprezentowali poziom godny ich zwolenników. Znowu wygrał ten (jak mu tam) różowy, wyróżniający się spośród uczestników charakterystyczną chrypką. Toż to cały Louis Armstrong ( ha ha ha....). Taki mamy poziom słuchaczy, taki mamy poziom animatorów sztuki - bardzo słaby, a w konsekwencji posuchę na wielkie indywidualności.
Wielu zdolnych i ambitnych muzyków usiłuje przedostać się na szersze wody, ale mają do pokonania niesłychanie silny mur - na „różowo barwiony”. Cóż z tego, że są absolwentami szkół muzycznych, że ich wzorami są muzycy wielkiego kalibru. Nie oni decydują o gustach mas, nie oni te gusta kształtują. To komercja promuje i z całą konsekwencją lansuje płyciznę, i to nie tylko w Polsce. Masowe „święto pojednania” Europejczyków – wspomniany wyżej festiwal- jest tego przykładem, jest też okazją do handlowania bublami. Nie jest mi znany żaden laureat tego konkursu, który by powiększył paletę artystów światowego formatu.

Taki właśnie klimat nas otacza. Trudno więc oczekiwać, że Niemen doczeka się należnego mu miejsca na szerszym forum. To dzięki nam pamięć o nim żyje i mam nadzieję, że jeszcze długo będziemy , na tym forum, wymieniać się poglądami , wrażeniami i wspomnieniami o Niemenie.
Ewa
2006-01-29 13:37:57
Tadeusz Nie jest mi znany żaden laureat tego konkursu, który by powiększył paletę artystów światowego formatu.


A ABBA? Mieli wielu zwolenników na świecie, również w Polsce.
Ale masz rację, że ta cała Eurowizja to jeden wielki kicz i komercja.
Więc wybrani przez publiczność nasi "artyści" bardzo tam pasują.
matt
2006-01-30 11:07:54
Ewa ta cała Eurowizja to jeden wielki kicz i komercja.
Więc wybrani przez publiczność nasi "artyści" bardzo tam pasują.


tutaj sie zgadzam, chociaz przyznaje sie ze nie ogladalem konkursu (slyszalem kto wygral)

w kontekscie tego co napisal tez Tadeusz, przypomnialo mi sie ze bracia Cugowscy wystapili na Eurowizji jakis czas temu z "Jednego serca". Rowniez nie ogladalem tego wystapienia, no ale utwor byl ambitny - gorzej wyszlo z konkursem(a moze wykonanie nie bylo najlepsze). Co tylko potwierdza przedstawione tutaj stanowiska.
Markovitz
2006-01-30 12:00:45
matt..przypomnialo mi się, że bracia Cugowscy wystapili na Eurowizji jakiś czas temu z "Jednego serca"


Jednak to była inna okazja - festiwal piosenki .. europejskiej, czy coś w tym stylu ... chyba w Zielonej Górze :o .
Jednego serca - nie mogłaby stanąć do konkursu Eurowizji, bo zasadą jest, że piosenka na finał musi być premierowa.

Może Was zaskoczę , ale nie mam tak pryncypialnego podejścia do tego festiwalu piosenki lekkiej , łatwej a czasem nawet przyjemnej i kilka finałów obejrzałem bez żenady. :oops:
Z polskich wykonawców oprócz słowikowej Edyty G. podobały mi się kiedyś na tej imprezie także Anna Maria J. i Kasia K.
Przypominam sobie, że :N: pytany o to kogo powiniśmy wysłać (po kolejnym blamażu naszego reprezentanta) odpowiedział , że Golców...
Tadeusz
2006-01-30 13:13:43
Powiem wprost! Ubolewam nad tym, że taki kuglarz jak ów różowy Wiśniewski ma poklask w narodzie. Oj mały to naród... mały. Może Golce, może Kukulska, może inni.. Ale na Boga, ludzie- Wiśniewski !!!!!!!
matt
2006-02-01 12:21:41
Markovitz
matt..przypomnialo mi się, że bracia Cugowscy wystapili na Eurowizji jakiś czas temu z "Jednego serca"


Jednak to była inna okazja - festiwal piosenki .. europejskiej, czy coś w tym stylu ... chyba w Zielonej Górze :o .
Jednego serca - nie mogłaby stanąć do konkursu Eurowizji, bo zasadą jest, że piosenka na finał musi być premierowa.


dziekuje za korekte. wyszlo ze nie jestem "za pan brat" z telewizja i tym co tam pokazuja :?

a w takim razie jak bylo z "Jednego serca" na tym festiwalu? czy to byl konkurs? (ja wlasciwie nie widzialem tego tylko rozmawialem z kims na ten temat stad moje niedoinformowanie)
Markovitz
2006-02-01 14:26:33
matt ..w takim razie jak bylo z "Jednego serca" na tym festiwalu? czy to był konkurs?

Tak- to był konkurs i bracia Cugowscy go wygrali :P

Zapewne bracia Golcowie też daliby radę- kosząc na Eurowizji reprezentantów euroszmiry :twisted:
Czesław Sergio
2007-05-14 06:42:52
Muzyka dobra nigdy nie była dobrze traktowana tak wypada zacząć moje przemyślenia na temat ciekawych artystów których ustawicznie ignorowano i odrzucano ze względu na oryginalne podejście do muzyki , Ci co szli na przekór polityki muzycznej czyli nie robili tego co władza chciała szli do kąta
i dziś mamy to samo , ostatnie bastiony ciekawej muzyki to np. radio lublin ,
posłuchajce w internecie wieczornych audycji nadawanych w czwartki , piątki i niedziele , emitują muzkę która jest odtrącona , niechciana czy zapomniana i robią to bardzo dobrze.
Kiedyś zaciekawiony włączyłem radio ROXY FM , czemu ? Obnosili się z tym że to rockowa stacja i ludzie , nawet nie wiecie jak poczułem się oszukany !!
To że usłyszałem dwa dobre kawałki na godzinę to był cud ale reszta audycji to muzyka pokroju "ple ple ple umcy umcy eee" jeden utwór byli w stanie wyemitować w ciagu godziny pieć razy i był to miękki jak słodka bułka POP a ROCK był tak delikatny że nawet już nie słyszalny dla ucha ludzkiego , może jakieś zwierze usłyszy coś więcej ? Niemniej Robbie Williams i James Blunt to tych artystów katowano w lewo i w prawo , aż miałem dość tego lukru i wyłączyłem radio , wsłuchałem się w ciszę , najlepszą muzykę na świecie ...

P.S.Eurowizja ; Sopot ; Opole ; PPA - to omijam z daleka szerokim łukiem
bo wynik jest widaomy już przed emisją więc po co słuch marnować ?
Zawiodłem się na koncercie ku pamięci Niemena , orkiestra drapieżnym utworom stępiła pazury i zaśpiewał najlepiej tylko P.Cugowski i E.Flinta , reszta była za słodka i nie nadawała się do śpiewania tak ważnych utworów, pwiem więcej w moim odczuciu dokonano tam profanacji wielkich pieśni. :evil:
matt
2007-05-14 11:17:58
Czesław Sergio
P.S.Eurowizja ; Sopot ; Opole ; PPA - to omijam z daleka szerokim łukiem
bo wynik jest widaomy już przed emisją więc po co słuch marnować ?


Chyba jednak te festiwale nie leża na tym samym łuku, czy jak kto woli prostej :wink:

I nie chodzi mi tylko o wiadomy/niewiadomy wynik, ale tez pewną tradycję i charakter poszczególnych z nich.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony