Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Koncerty i płyty AD.2006 2006-05-08 - 2006-06-11 Markovitz 11 5622
Markovitz
2006-05-08 16:03:07
Jak wieść niesie -majowe koncerty w Polsce węgierskiej grupy Omega zostały przełożone na jesień (dokładnego terminu jeszcze brak).

W dniu 12 maja ukazuje się 'nowy Myslovitz'.

A czy premiera nowej płyty Skaldów odbędzie się w zapowiadanym terminie ?
Maciek ostatnio nic nie pisał, więc o ewentualnych koncertach pewnie nieprędko się dowiemy...
Maciek
2006-05-09 04:38:27
Miałem już więcej nie wypowiadać się na tym Forum, ale dla Skaldów i Markoviza robię wyjątek. Wszystko wskazuje na to, że nowy album Skaldów " Harmonia świata " ukaże się 15 maja. Natomiast 19 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Lutosławskiego, ul. Z. Modzelewskieg 59 ( tel. 645 54 39 ), o godz.19.00 odbędzie się specjalny koncert promocyjny tej płyty.
Ja albumem Skaldów cieszę się już od kilku dni :)
Markovitz
2006-05-09 07:42:03
Ejże : Roman, Maciek z Zielonej Góry, Wireq i wielu Innych jeszcze, a teraz Maciek z Krakowa.. :(
Hej wracajcie Chłopcy ... Bez Was Harmonia tego Forum jakaś niepełna !

Skaldowie- 19 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W.Lutosławskiego, ul. Z. Modzelewskiego 59 ( tel. 645 54 39 ), o godz.19.00 odbędzie się specjalny koncert promocyjny tej płyty ("Harmonia świata").


Czy to oznacza, że będzie transmisja radiowa tego koncertu ?
bitels
2006-05-09 11:58:43
A czemu Omega ma być później ?
Markovitz
2006-05-09 14:35:43
bitelsA czemu Omega ma być później ?


Według wersji, którą słyszałem - przyczyną przełożenia koncertów Omegi w Polsce są problemy komunikacyjne związane z zakończeniem w dniu 28 maja (wtedy miał być koncert w W-wie) pielgrzymki Papieża Benedykta XVI.
Myślę , że do jesieni organizatorzy powinni popracować trochę nad promocją tych koncertów, bo w dzisiejszych czasach zapełnić Salę Kongresową wcale nie jest łatwo.

Jeszcze raz zapytam o Skaldów : czy będzie transmisja radiowa ich koncertu 19 maja ?
Maciek
2006-05-09 15:14:21
Markovitz
Jeszcze raz zapytam o Skaldów : czy będzie transmisja radiowa ich koncertu 19 maja ?


Nie wiem, czy będzie bezpośrednia transmisja. Prawdopodobnie koncert zostanie zarejestrowny i odtworzony w późniejszym terminie.
Gorąco polecam ten koncert ( bilety już do nabycia w cenie 20 zł ) bo Skaldowie są w znakomitej formie i wystąpią w swoim pełnym składzie, czyli z Andrzejem Zielińskim :)
Maciek
2006-05-14 20:08:03
Już wiadomo, że będzie retransmisja koncertu " Harmonia świata " Skaldów - 21 maja w Programie 1 PR !
Markovitz
2006-05-21 10:17:58
Koncert promocyjny płyty " Harmonia świata " Skaldów już dziś po godzinie 16-tej w radiowej Jedynce :P

Płyta Skaldów -jak przeczytałem na stronie Maćka- będzie w sklepach od poniedziałku.

http://www.skaldowie.pl/

Intryguje mnie okładka płyty i tytuł " Blues zmęczony nocą" ...
Ciekawe, czy ten materiał sprawdzi się na koncercie ?
Druga z prezentowanych w tym temacie nowości- "Happiness is Easy " grupy Myslovitz- jest już do nabycia, a singiel od razu zdobył pierwsze miejsce trójkowej LP. Ja jednak chciałbym polecić Wam inne utwory z tej płyty : "Nocnym pociągiem do końca świata" i "Gadające głowy"- inspirowany dialogami z filmu dokumentalnego K.Kieślowskiego.

Z nowości zagranicznych bezkonkurencyjny- jak dla mnie- jest podwójny album Red Hot Chili Peppers promowany klipem, w którym muzycy tego kalifornijskiego zespołu wcielili się kolejno w role m.in. : Elvisa, Beatlesów, ELO, Aerosmith's, KISS , punkowych wymiataczy, a nawet Nirvany (przezabawna parodia ich występu w Mtv Unplagged :twisted:).

P.S. Serdeczne dzięki za miłe słowa na PW.
Maciek
2006-05-21 11:35:14
Koncert promocyjny nowego albumu Skaldów " Harmonia świata " był wspaniały. Skaldowie udowodnili, że nadal są w znakomitej formie muzycznej i fizycznej. Nowe utwory zostały przyjęte przez publiczność bardzo dobrze, która kilka razy podczas tego wieczoru zgotowała Skaldom owacje na stojąco. A tu kilka zdjęć z tego koncertu http://www.polskieradio.pl/jedynka/muzy ... rtu=44&c=0

P.S. " Blues zmęczony nocą " został wykonany podczas tego koncertu, więc pewnie znajdzie się podczas dzisiejszej retransmisji radiowej ( PR1, godz.16.08 )
Markovitz
2006-05-21 17:28:24
Maciek" Blues zmęczony nocą " został wykonany podczas tego koncertu, więc pewnie znajdzie się podczas dzisiejszej retransmisji radiowej ( PR1, godz.16.08 )

I rzeczywiście : ten Blues nie zawiódł moich nadziei ! I w ogóle lepiej słuchało mi się nowych utworów jak starych hitów, choć trudno mi sobie wyobrazić, żeby zaczęli koncert od czegoś innego niż "Wszystko mi mówi" :D.

P.S. Nikt tak jak Oni -nie zasługuje teraz na dzień w tvp Kultura :idea:

Może warto byłoby otworzyć nowy temat na :

http://forum.tvp.pl/forum/index.php?f=4 ... fa328b8134

...
Maciek
2006-05-26 13:49:49
Postaramy się o dzień Skaldów w TV Kultura, a na razie link z fragmencikami utworów z ich nowej płyty:
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/457230
Maciek
2006-06-11 06:38:45
LEGENDA WCIĄŻ ŻYWA

Ich nowa muzyka jest tak samo świeża i porywająca jak ta sprzed 40. lat. Świetne kompozycje, fantastyczne melodie oraz mądre, poetyckie teksty - taka jest nowa płyta Skaldów.

Nagrywali w swojej karierze lepsze albumy. Superprzebojowa "Cała jesteś w skowronkach" czy porywający rockowy "Krywań, Krywań" to dziś absolutna klasyka polskiej muzyki pop. Albumy niedościgłe pod każdym względem.
Nowe dzieło Skaldów - płyta "Harmonia świata" klasyką się nie stanie. Choćby dlatego, że w dorobku zespołu braci, Jacka i Andrzeja Zielińskich podobnych krążków było wiele. Jednak "Harmonia świata" też jest krążkiem niedościgłym. Pokazuje wyraźnie, jak wielka jest odległość pomiędzy Skaldami a młodymi wykonawcami pop. Jak bardzo nieporadnymi twórcami są nasze sezonowe gwiazdki. Jak niewiele wiedzą o pisaniu melodii, ich profesjonalnym wykonawstwie oraz swobodnym poruszaniu się po muzycznej i stylistycznej skali.
"Harmonia świata" nie przynosi żadnych zaskoczeń. No, może tylko jedno - że muzycy z ponad 40-letnim stażem, ludzie po wielu przejściach, wzlotach i upadkach, potrafią grać z werwą, świeżością i energią młodzieńców. Tę młodzieńczość słychać zwłaszcza w głosach Zielińskich - mocnych, pełnych i świeżych. Reszta pozostaje bez zmian. To wciąż to samo potężne brzmienie, specyficzna, inspirowana góralskim folklorem melodyka oraz umiejętne, bardzo dyskretne korzystanie z muzycznych nowinek.
Skaldowie nie chcą oszałamiać i zaskakiwać słuchaczy. Nie zdobywają ich podstępem. Grają czysto i uczciwie. Uwodzą nas solidnością i rzetelnością. Ale potrafią też sprawić niezwykłą niespodziankę.
Na "Harmonii świata" tą niespodzianką jest "Blues pisany nocą" [taki sobie błąd - przyp. mój] Skaldowie, kojarzeni głównie z lżejszymi klimatami, radzą sobie w bluesie doskonale. Są ciężsi niż zwykle, bardziej rockowi, ale wciąż słyszymy, że to oni. Bo Skaldów nie da się pomylić z innym wykonawcą. Nie da się też ich podrobić. Są po prostu wielcy. A "Harmonia świata" tylko to potwierdza.

Tomasz Lada
"Tele Tydzień" nr 23/2006
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony