Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Konkursy radiowe 2006-05-18 - 2007-03-23 Ed 11 4472
Ed
2006-05-18 20:25:42
MarkovitzNiegdyś dzięki prawidłowej odpowiedzi na pytanie dotyczące właśnie tego utworu Tadeusz pokonał mnie w konkursie radiowym prowadzonym przez M.Gaszyńskiego.

Nie tylko Tadeusz ale i jeszcze chyba siedem innych osób - jak pamiętam :D Mam nagrane wyniki tego konkursu - Markovitzu Sympatyczny - chcesz fajną pamiątkę???
Markovitz
2006-05-18 20:34:17
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2006-05-18 20:34:17 przez Markovitz
Ed Mam nagrane wyniki tego konkursu - Markovitzu Sympatyczny - chcesz fajną pamiątkę ???
Jeśli masz nagrane to oczywiście, ale nie jestem pewien Edzie, czy myślimy o tym samym konkursie, bo wówczas (w 1986r., a może rok lub dwa później) o jeden punkt mniej od Tadeusza miałem tylko ja i bodaj pan Jerzy Żołnierkiewicz (nie wiem czy nie przekręciłem tego nazwiska), pozostali uczestnicy mieli jednak większe straty ...

W nagrodę Tadeusz ułożył własną półgodzinną audycję, którą mam gdzieś na kasecie. Ech.. się działo :wink:
Ed
2006-05-18 20:37:48
W takim razie - moze wyniki tego konkursu wysłać do ogólnodostępnej skrzynki, z której kazdy mógłby sobie ściągnąć??? Moze odnajdzie się jeszcze ktoś z tej listy??? Co Ty na to???
Markovitz
2006-05-18 20:45:02
A może po prostu tu wymienić wyróżnione wówczas na antenie programu drugiego Polskiego Radia Osoby .. ?

Zresztą nie wiem- to było chyba 20 lat temu !
Może Ci ludzie przerzucili się już na Krawczyka ? :twisted:
Ed
2006-05-18 20:49:44
Kto chce niech wejdzie
[email protected]
haslo konkurs

i można sobie ściągnąć
A nazwiska były w publicznym radio więc żadnej ujmy dla nikogo chyba nie robię... ;)
dwadzieścia lat temu - jejku... :D
Ed
2006-05-18 22:17:31
... i jak wrażenia po przesłuchaniu - Markovitzu????
Markovitz
2006-05-18 22:36:32
Ed... i jak wrażenia po przesłuchaniu - Markovitzu????


Ciekawe, że prawie wszystkich zwycięzców kojarzę: Ed , Tadek, Krzyś , p.Jerzy- Sonata :wink:

Ale czy to jest ten sam konkurs , w którym Tadeusz był zwycięzcą i układał audycję ? W tym czasie były co najmniej dwa konkursy poświęcone :N:-owi, a grono zgadujących -pewnie jak zwykle 8) ; audycja zwała się chyba "Co było grane?" i M.Gaszyński później dzwonił do Niemena pytając , czy On poradziłby sobie z tymi pytaniami...
angur
2006-05-18 23:45:05
Pamietam podobny konkurs w Trojce w latach 70-tych. Rozwiazywalem go w akademiku, stad wiem ze musialo to byc w latach 74-77.

Nagroda byla jedna z zachodnich plyt Niemena (chyba LP Mourner's Rhapsody). Potknalem sie (do dzis nie wiem czy sprawiedliwie) na najlatwiejszym pytaniu dot. pierwszej zlotej plyty, odpowiedzialem Niemen a mialo byc Niemen i Akwarele: :? .

Jako nagrode pocieszenia dostalem plyte Niemen Aerolit :D .
Ed
2006-05-19 07:28:00
MarkovitzAle czy to jest ten sam konkurs , w którym Tadeusz był zwycięzcą i układał audycję ? W tym czasie były co najmniej dwa konkursy poświęcone :N:-owi, a grono zgadujących -pewnie jak zwykle 8) ; audycja zwała się chyba "Co było grane?" i M.Gaszyński później dzwonił do Niemena pytając , czy On poradziłby sobie z tymi pytaniami...

...a to było w rok później - właśnie wtedy nie mogłem dodzwonić się do radia... ;)

angurPamietam podobny konkurs w Trojce w latach 70-tych. Rozwiazywalem go w akademiku, stad wiem ze musialo to byc w latach 74-77. Nagroda byla jedna z zachodnich plyt Niemena (chyba LP Mourner's Rhapsody). Potknalem sie (do dzis nie wiem czy sprawiedliwie) na najlatwiejszym pytaniu dot. pierwszej zlotej plyty, odpowiedzialem Niemen a mialo byc Niemen i Akwarele: :? .
Jako nagrode pocieszenia dostalem plyte Niemen Aerolit :D .

Tę audycję prowadził D.Michalski - było 10 pytań, odpowiedzi wysyłało się na kartkach pocztowych, zwyciezców było 17-tu, którzy otrzymali Mourners Rhapsody. Pytania dotyczyły nie tylko Niemena. A pytanie na którym padłeś brzmiało: Kto otrzymał pierwsza polską złotą płytę???
Poprawna odpowiedź to oczywiście Niemen i Akwarele... ale pociesz się że ja też odpisałem w odpowiedzi "Niemen" i Michalski mi tego nie zaliczył ani żadnej płyty nie przysłał... :D
Zobaczcie, jaki MAŁY JEST TEN ŚWIAT :D
Markovitz
2006-05-19 07:40:32
Angur Potknąłem się (do dziś nie wiem czy sprawiedliwie) na najłatwiejszym pytaniu dot. pierwszej złotej płyty, odpowiedziałem Niemen a miało być Niemen i Akwarele: :? .
Jako nagrodę pocieszenia dostałem płytę Niemen Aerolit :D .


Oj, chyba była to nadgorliwość Redaktora, bo przecież najistotniejszy był prawidłowy tytuł płyty! Pociesz się Angurze, że dziś wielu Kolegów wyżej od "Mourner's Rhapsody" ocenia ":n:. Aerolit".

Ja też słuchałem radia w akademiku, po czym musiałem biec na pocztę do najbliższego czynnego automatu telefonicznego, gdzie oczywiście odstałem swoje w kolejce... Dodzwoniłem się jako ostatni (już po czasie) i Redaktor M.Gaszyński powiedział mi :
"-Zabchrrrakło panu jednego punktu, zchrrresztą mamy już zwycięzcę .. ".

"-Pan Skliński ?" -spytałem.

"-:o -A skąd pan wie ?! "

A ja już wiedziałem, jaki Gigant z Tadeusza, bo poznałem Go w październiku 1986r., więc konkurs, o którym tu pisałem musiał być nieco później. Mieszają mi się już te quizy i audycje -pora chyba przejść na forumową emeryturę ... Dziewczyny już przede mną drżą ze strachu... dziadzisko :?
angur
2006-05-19 09:13:19
Tak Edzie, to ten sam konkurs. Pamietam tez ze trzeba bylo znalezc blad w wypowiedzi Czeslawa dotyczacej Rhapsody, gdzie powiedzial ze nagral plyte w RCA Victor. Taki kawalarz... :lol:

A nasz swiat jest rzeczywiscie maly, wg stanu na dzis zamieszkuje go 198 osobnikow, a byloby jeszcze mniej gdyby nie mlodziez.

Markowitzu, przeciez wiesz ze Aerolit musialem miec juz od pierwszego dnia wydania plyty a Rhapsody to bylo wtedy marzenie scietej glowy.
Ewa
2007-03-23 11:25:08
Na prośbę Szach'raja oddzieliłam wątek konkursowy nie pasujący do tematu "Artystyczne kontakty".
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony