Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

KRZAK 2008-10-01 - 2011-02-05 ratajczak bogdan 21 10795
ratajczak bogdan
2008-10-01 13:19:24
Krzak i Jan Błędowski!
W naszej okolicy. :)

Mam do wyboru alternatywnie :
2008 / 11 / 26 - Poznań - Piwnica 21 (Dominiku! Tym razem nie przegap :) !!!)
2008 / 11 / 21 - Toruń - Blues Meeting

Może się uda, bardzo bym tego pragnął.
Z Janem Błędowskim rozmawiałem wielokrotnie - ale to jednak zupełnie inne doznania - koncert i spotkanie face to face.

(*)
Domin189
2008-10-01 22:06:47
No nie... Tylko nie środa... Oby koncert był w późnych godzinach, w innym wypadku zamiast pod sceną, będę na uczelni!

Ale ze wszystkich sił, postaram się być.

P.S. Czy ktoś orientuje się, jaki materiał realizuje obecnie KRZAK na koncertach? Mam niewiele czasu, a chcę zapoznać się z ciekawszymi utworami. Mam nadzieję, że uda mi się porozmawiać :D No i Potencjometry także muszą zostać podpisane!

...chyba, że ktoś z Was posiada w dobrej jakości (bez zgięcia na środku) zdjęcie z wnętrza książeczki Potencjometrów - prezentacja całego zespołu - marzy mi się Niemen Aerolit wywieszony z autografem na ścianie... ;)
ratajczak bogdan
2008-10-02 08:00:56
Domin189
Oby koncert był w późnych godzinach, w innym wypadku zamiast pod sceną, będę na uczelni!


Dominie189, powinieneś wiedzieć, że takie koncerty są na ogół po 20-tej, a zatem bez paniki.
Poza tym, mału "skok w bok" (w perspektywie setek godzin innych zajęć na uczelni) żadnemu studentowi nie zaszkodził.
To element życia studenckiego - ponoć jedyny i niepowtarzalny.
A zaprzepszczonych sytuacji czasem nie da się powtórzyć.
Dla Jana Błędowskiego - warto !

Domin189P.S. Czy ktoś orientuje się, jaki materiał realizuje obecnie KRZAK na koncertach?


:arrow:
jeden z klipów z ostatniej płyty "EXTRIME"

I przy okazji wypłynęła kolejna rola, jaką spełnił przy realizacji tej płyty inny muzyk z Niemen Aerolit - Maciej Radziejewski - jak pamiętamy - oryginalny współzałożyciel Krzaka.
To on w swym nowojorskim studiu domowym dokonał obróbki komputerowej muzyki z tej płyty.

:arrow: Krzak - "EXTRIME" z kolejnym nawiązaniem do gitarzysty GRUPY NIEMEN - Anthimosa Apostolisa - któremu dedykowany jest jeden z utworów "Lakis".
Trochę jest tych powiązań (zwłaszcza, gdy doda się jeszcze, grającego na gitarze basowej Krzysztofa Ścierańskiego - ten pamiętny epizodzik Niemena z Di Rock Cimbalisten "ACT ONE", czy jego udziałem w festiwalu Jazz Yatra'78), zatem warto chyba bliżej zapoznać się z tą płytą.

(*)
Kazimierz Wlekły
2008-10-03 17:35:35
I tej płyty także posłuchamy we wtorek 7. października od godziny 18-tej.
tył.jpg tył.jpg
wnętrze.jpg wnętrze.jpg
przód.jpg przód.jpg
Lau
2008-11-20 13:48:56
Uzupełnię dane trasy koncertowej Krzaka o jeden termin:

Niedziela, 23 listopada godz. 19:00, Warszawa, ArtBem
http://www.artbem.pl/old/bassdays/program.php

Ja się wybieram :).

A podobno sporo nagrań Krzaka jest do ściągnięcia z ich oficjalnej strony. Nie wiem jakie, jeszcze nie byłam.
Markovitz
2008-11-20 14:17:04
Jest tu już sporo ciekawych postów o zespole KRZAK - może czas już wydzielić odrębny wątek poświęcony temu zespołowi, hę ? :)

Kilka kwestii wymaga wyjaśnień. np. spotkałem się z info, że Piotr Dziemski grał w tym zespole, co raczej nie jest prawdą... Wojciech Grabiński - to muzyk, którego w zespole N.AE. zastąpił Piotr. Nie wiem, czy były koncerty, na których zdążył zagrać perkusista Krzaka ?

Z płyt Krzaka lubię poszczególne nagrania - nie mam ulubionej płyty.
Ta nowa ma kilka b.dynamicznych kawałków,ale momentami trudno znaleźć mi klimat ze starych nagrań zespołu. Zapewne na koncertach będzie o to łatwiej 8)
radomusic
2008-11-21 06:01:26
halo halo .
Wojtek Grabinski NIDGY nie gral z Czeslawem. na miesiac przed probami na zamku w Lagowie 73 rok

mielismy ostateczne przesluchanie w Stodole jako caly krzak.To byl okres lata i cale 2 miesiace gralismy w stodole

koncerty-tance. przed tym wielkim przesluchaniem Grabinski zemdlal i Gazda bil go po twarzy .

podczas koncertu mielismy genialne swiatla . okazalo sie ze to Czeslaw wdrapal sie gdzies wysoko pod sufitem

i operowal swiatlami.CZESLAW zaprosil pelno ludzi (m.in. Poplaski , Ada Korda )

pewnie oczekiwal wsparcia w decyzji. pod koniec sierpnia zaczely sie proby w Lagowie.

pozdrawiam rado
radomusic
2008-11-21 06:29:25
co do nastepnej (jezeli kiedykolwiek) plytyKrzaka. zlozylem propozycje ze bede miksowal i produkowal

nastepna. (JEZELI DOZYJE) MUSZE COS ZROBIC ZE SCIERANSKIM. bardzo mnie inspiruje.

ta ostatnia plyta byla robiona i miksowana w ogromnym balaganie i w wielu miejscach.

Michalowi zepsul sie komputer i byl do tylu z piecioma plytami. ja dolozylem sie do 2 nagran

ktore latwo mozna rozpoznac przez powtarzenie pewnych efektow. DOSTALEM szalu po przesluchaniu

mixu do jednego z utworow. zagralem pare akordow hammonda aby wprowadzic Leszka na solo

sciezka dzwiekowa w tym calym balaganie zostala w Polsce umiejscowiona tak ze wyszlo na to ze RADZIEJ

rytmicznie gra po niemiecku. JAKI TO WSTYD-PO 25 LATACH -W NAJBARDZIEJ RYTMICZNYM KRAJU
NA SWIECIE

Jan zostal opieprzony ale juz bylo za pozno.


SERDECZNOSCI RADO

ps. dzieki wszystkim za te notki . jak to milo wspominac . MIALEM JEDNAK PIEKNE ZYCIE.
ratajczak bogdan
2009-06-17 19:23:20
radomusic(JEZELI DOZYJE) MUSZE COS ZROBIC ZE SCIERANSKIM. bardzo mnie inspiruje.

Dawno nie słyszeliśmy nic nowego o Krzaku ani Maćku Radziejewskim.
Maciek może odezwie się na wieść, że Krzysztof Medyna zamierza w PR w NY przypomnieć nie tylko jemu sylwetkę i karierę Krzysztofa Ścierańskiego.
Będę starał się to jakoś pilotować.
A Krzak - czy ktoś może wie, co u nich słychać?

(*)
art
2009-06-17 21:38:09
Krzak ma się dobrze, w lipcu gra na Festiwalu Ryśka Riedla. Energia bez zmian, co potwierdzili m.in. w maju podczas doskonałego, treściwego godzinnego występu - w składzie poszerzonym o Apostolisa Anthimosa.
radomusic
2009-06-18 03:43:36
z Radziejem to jest tak jak w piosence " umarl maciek umarl lezy juz na desce gdyby mu zagrali podskoczylby jeszcze" no i CHYBA podskocze. rozmawialem wczoraj z Winderem

i moglbym zagrac z Krzakiem na fesliwalu Ryska . no i ze Slaska Grupa Bluesowa . jest tam SBB . gralem z Jozkiem chyba 7 lat temu a z Lakisem 8 MOZE TO OSTATNIA SZANSA

a w sierpniu juz tradycyjnie pojedziemy z Medyna do Vermont. SGB nagrywa plyte i chcialbym kolegom pomoc . mowie o tym wszystkim glosno bo jak znam siebie to zawsze cos wycofam po drodze

a Bogdan gdyby tylko chcial to moglby do mnie napisac i wszystko by wiedzial. serdecznosci rado
ratajczak bogdan
2009-06-18 10:51:17
radomusic (...) a Bogdan gdyby tylko chcial to moglby do mnie napisac i wszystko by wiedzial. serdecznosci rado


Drogi Maćku - oczywiście, że wkrótce napiszę do Ciebie obszerniej i wymienimy newsy, ale "na tą chwilę" cieszy mnie fakt, że masz PLANY na jakąś formę współpracy z naszymi muzykami, że ciągle utrzymujesz kontakty z kumplami i trzymasz rękę na pulsie.
Wiesz, że masz tu wielu przyjaciół i oni tylko czekają, kiedy zdecydujesz się na ten krok i zawitasz na jakieś jamowanie czy dłuższą trasę koncertową, choćby taką, jaką planuje Krzysztof Medyna z Komeda Project późną jesienią.
:arrow:
viewtopic.php?f=3&t=1695&start=30

Maćku jak wspominasz będziesz z Krzysztofem wkrótce wypoczywał w Vermont - będzie okazja do omówienia szczegółów.
Po-Zdrowienia i zaglądaj TUTAJ częściej. :)
I... pisz, co u Ciebie słychać. Wielu na Twoje posty czeka z zainteresowaniem.
Nie każ nam znowu czekać tak długo, bo nas interesują losy ludzi, którzy tak pięknie zapisali się w życiu Czesława.
Po "Idee Fixe" ukazała się Wasza kolejna płyta z JJ'75.
Jest się z czego cieszyć i czekamy na ciąg dalszy.
Choćby na ciekawe koncerty z tournee po ZSRR czy Niemiec.

(*)
radomusic
2009-06-18 12:29:40
z Medyna to jest koncert. rok temu bylo genialnie. tam jest fantastyczna atmosfera pozr rado
ratajczak bogdan
2009-06-18 18:29:03
Polecam!
Ciekawy link do strony poświęconej Maćkowi!
I następny link o udziale Maćka Radziejewskiego w nagraniu z płyty Michała Urbaniaka
"Code Blue" w utworze "Y Note" (1995)
Fragmenty muzyczne:
:arrow: http://cdbaby.com/cd/urbaniak4

..............
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Zresztą z Michałem Urbaniakiem, Maciej Radziejewski nagrał kilka innych płyt.
Jedną z nich znamy, bo ukazała się przed laty na winilu "SONGS FOR POLAND". (1989)
Dzisiaj jest już do nabycia w formie CD.

..................................
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Zawierała znakomitą kompozycję Maćka "Imigrants Song", zagraną wspólnie z Michałem.

W 1988 roku Maciek wspólnie z Michałem znaleźli się na składankowym albumie "Summer Cooler" -
piorunujący skład osobowy.

..............................
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Skoro przypominamy sobie dokonania Maćka z Urbaniakiem, nie można zapomnieć o płycie "Milky Way" z 1989 roku- z wokalem Urszuli Dudziak - tu także słyszymy gitarę Maćka.

...........
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.


Warto zapoznać się z inną płytą Michała Urbaniaka, na której także widniej nazwisko - Matthews Radziejewski.
To "Urban Express" z 1989 roku.

.........................................................
Obrazu nie udało się pobrać z zewnętrznego adresu.




(*)
ratajczak bogdan
2009-07-18 12:01:32
Krzak, to w głównej mierze Janek Błędowski.
Złapałem się na tym, że zapomniałem o jego urodzinach.
Niniejszym to naprawiam i życzę Ci drogi Janku dalszych sukcesów i niegasnącej, młodzieńczej energi, entuzjazmu i pasji z jaką oddajesz się ukochanej MUZYCE.
Wszystkiego dobrego w kolejnym roku pobytu na tej planecie, ponoć najlepszej z najlepszych.

(*)
radomusic
2009-07-21 04:40:26
mozna powiedziec ze robimy Jankowi prezent urodzinowy. GRAMY WSZYSCY (prawie) KRZAKOWCY w sobote na festiwalu Riedla

tym razem po raz pierwszy w parku w Chorzowie a bedzie tam plejada muzykow i LESNICZOWKA pewnie peknie w szwach

pozdrawiam rado

www.myspace.com/bluesmatt
ratajczak bogdan
2009-07-21 08:43:13
radomusicGRAMY WSZYSCY (prawie) KRZAKOWCY w sobote na festiwalu Riedla


Dzięki Maćku, że dałeś sygnał, bo nie każdy z nas na bieżąco śledzi wydarzenia bluesowe (cóż - wakacje), a tutaj szykuje się naprawdę wspaniałyy festiwal i zarazem obraz konsolidacji środowiska, typowego dla braci bluesowej i Śląska, jakiego trudno szukać pomiędzy muzykami, przez lata związanymi z Niemenem.
Rozumiem, życie porozrzucało ich po świecie, ale taka idea mogłaby przenieść góry.
Rzucam odważne hasło : LUDZIE NIEMENA (porozrzucani po świecie) ŁĄCZCIE SIĘ!

Wracając do Ryśka Riedla:
Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla, zmarłego przed 15 laty charyzmatycznego wokalisty grupy Dżem, odbędzie się 24 i 25 lipca w Chorzowie. W tym roku, po raz pierwszy w jedenastoletniej historii imprezy, nie zorganizowano jej w Tychach, z którymi związany był Riedel.


Chciałoby się, aby podobna impreza poświęcona Czesławowi Niemenowi z Waszym oczywiście udziałem, zaistniała w naszej rzeczywistości.
To nie fantasmagorie - to jest realna SZANSA i WYZWANIE!
To byłby PRAWDZIWY HIT nie tylko na 55. lecie rock'n'rolla w Polsce.
A jest z pośród kogo tworzyć przeróżne konstelacje.
Jesteś Ty, Staszek Kasprzyk, Jacek Gazda, Janek Błędowski, Jurek Dziemski, Sławek Piwowar, Andrzej Nowak, Jarek Jakimowicz - to Niemen Aerolit.
Są na miejscu Lakis i Jo, a zapewne byłaby szansa ściągnąć zza Oceanu Ketę, namówić (wciąż będącego w świetnej formie) - Andrzeja Przybielskiego, czy zaprosić z Niemiec Helmuta Nadolskiego - a więc Grupa Niemen.
Z Akwarelami i Niebiesko-Czarnymi też jakoś by się zapewne ułożyło (są wszak świetni instrumentaliści, którzy z Czesławem grali i śpiewali okazjionalnie, że rzucę kilka nazwisk - Janusz Yanina Iwański, Staszek Sojka, Mateusz Pospieszalski, Rysiek Sygitowicz, Grzegorz Markowski, Grzegorz Skawiński, Darek Kozakiewicz, Grzegorz Strużniak, Janusz Smyk, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Jerzy Grunwald... ) - a trzon to "stara gwardia" - mam na myśli ciągle aktywnych: Tomka Jaśkiewicza, Tomka Butowtta, Andrzeja Nebeskiego, Ryszarda Podgórskiego, Wojtka Kordę, Włodka Wandera, Zbyszka Bernolaka, a pewnie i Paweł Brodowski chętnie sięgnąłby po instrument i troche poćwiczył...
Niemen Enigmatic? Cóż trudnego dla chcącego? Jest wspomniany Tomek Jaśkiewicz, jest Czesław Mały Bartkowski, jest Janusz Stefański. Są do osiągnięcia Jacek Mikuła, Tadeusz Gogosz, Alibabki, Krystyna Prońko z koleżankami...no i trio jazzowe rzadkiej urody: Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak i Wojciech Karolak!!!
A w odwodzie Laborka ze Stryszowskim, Grzywaczem i Górką.
Coraz częściej w Polsce bywają muzycy z USA - John Abercrombie, mógłby dojechać Pan Jan Hammer, Krzysztof Medyna, Andrzej Zieliński - wszyscy grali z Czesławem!
Będzie jeszcze pięknie, będzie jeszcze wspaniale (?)

A odnośnie festiwalu w Chorzowie => więcej na stronie internetowej, gdzie nie tylko :arrow: Krzak.
Mam pewność, że gdyby Czesław był pośród nas, nie zabrakoby Go na tym zlocie poświęconym Ryśkowi.

Pozdrowienia Maćku i do usłyszenia. :D

(*)
radomusic
2009-08-18 21:20:19
spotkanie po latach . az milo patrzec jak szczesliwy jest Scieranski
http://www.youtube.com/watch?v=igfyNekz ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=GjJ7Hg-Q ... re=related a juz jutro z Medyna moze wreszcie bedzie kiedys rok radzieja

www.myspace.com/bluesmatt
Markovitz
2010-03-20 16:17:36
Na 12 kwietnia zapowiedziano ukazanie się koncertowego albumu nagranego w styczniu 2010r. przez Nocną Zmianę Bluesa i Jana Błędowskiego. Okładkę płyty zaprezentował Andrzej Jerzyk z Okolic bluesa :

Obraz pobrany 2023-04-10 z zewnętrznego adresu.


To nie koniec dobrych wiadomości, bo na sierpniowym festiwalu bluesa w Suwałkach* wystąpić ma KRZAK... 8)


PS Może nie wszyscy wiedzą, że hymn tego miasta skomponował Skald Jacek Zieliński do tekstu L.A.Moczulskiego
pkosela
2010-07-21 18:49:28
... a podepnę się tu ;-)
W niedzielę miałem okazję widzieć Krzak na żywo. Panowie zaprezentowali się z jak najlepszej i najenergetyczniejszej strony. Jestem pod wielkim wrażeniem.
Ale gdyby ktoś mi powiedział dwadzieścia lat temu, że moja córka nie dość, że pójdzie na koncert Krzak'a, to jeszcze nabędzie płyty, to bym na niego dziwnie popatrzył (oględnie mówiąc).
No i ma być nowa płyta! Czekam(y) niecierpliwie.
Markovitz
2011-01-12 11:43:23
O nowej płycie zespołu KRZAK (4 basy) informuje strona internetowa magazynu => LIZARD.

A przy okazji- dobiega końca wizyta w Polsce Macieja Radziejewskiego, w trakcie której udzielił kilku wywiadów i dał koncert w znanym kaliskim klubie bluesowym BEKA 8)
Markovitz
2011-02-05 14:45:08
Z zespołem KRZAK pod koniec swego krótkiego życia współpracował znakomity harmonijkarz i kompozytor Ryszard Skiba Skibiński, którego 60. rocznicę urodzin obchodzono tydzień temu. Wraz z kolegą Januszem (organizatorem słynnych, elitarnych spotkań) i braćmi Dziemskimi miałem okazję być na koncercie formacji Kasa Chorych założonej w latach 70. przez Skibę i nadal prowadzonej przez współzałożyciela zespołu Jarosława Tioskowa. Rocznicowy koncert odbył się w sali kinoteatru FORUM* przy komplecie publiczności.
Z tej okazji TVP Białystok przygotowała => relację z tego wydarzenia (początek ok. 10 minuty programu Przystanek Kultura). W tym reportażu pianista Marek Kisiel opowiada o ostatnim koncercie Skiby i KRZAKA w poznańskiej Arenie. Niestety TVP przekręciła nazwisko jednego z muzyków (i tak przemiły gawędziarz - Mirek Kozioł został Dzięciołem- skąd my to znamy..? :? ). Duże wrażenie zrobił na mnie sound gitary Włodka Dudka i harmonijkarz (jakby przeniesiony z Delty) - Michał Kielak.

Końcowa scena przedstawia cmentarz, gdzie Tadeusz Dziemski zapala znicz na grobie Skiby.

PS W tym samym miejscu w latach 90. solowy koncert dał :N:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony