Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Krzysztof Klenczon 2006-04-07 - 2021-04-07 Ewa 67 38568
Ewa
2006-04-07 21:19:32
25 lat temu, w nocy z 7-go na 8-go kwietnia 1981r. w chicagowskim szpitalu zmarł K. Klenczon, przyjaciel Niemena z Niebiesko-Czarnych, lider Czerwonych Gitar i Trzech Koron.
Jutro o 14.35 TVP 3 pokaże film "Zagubiona dusza", przedstawiający sylwetkę Klenczona.
bitels
2006-04-08 07:12:44
Szkoda, że tak mało w telewizji pokazują Klenczona :( A zwłaszcza jego występy z Trzema Koronami....i genialne utwory jak "Nie przejdziemy do historii", "Spotkanie z diabłem", "Droga pełna słońca" czy "10 w skali Beauforta"....
Markovitz
2006-04-08 07:56:39
Ewa .. o 14.35 TVP 3 pokaże film "Zagubiona dusza", przedstawiający sylwetkę Klenczona.


Znakomita wiadomość 8)

Choć nie powiem żeby otuchą napawała nas inna wieść związana z K.Klenczonem , a ściślej z Jego niewydaną dotąd spuścizną...

Otóż Wdowa po Tym Muzyku dopiero 25 lat po śmierci Męża przywiozła nieznane taśmy do Polski , żeby Ktoś .. coś z tym zrobił...

:o
szach' raj
2006-04-08 08:17:49
25 lat (!) fani Klenczona czekają na wydanie nieznanej strony jego dorobku.....Ta informacja powinna dopomóc nam, niemenowym fanom, wytrwać w dobrej kondycji psychicznej w oczekiwaniu na kolejne wydawnictwa naszego Mistrza. Pozdrawiam
Piotr Starzyński
2006-04-08 12:27:36
Dziś o 14.35 w TVP 3 ( nie wiem, czy tylko w lokalnej) program poświęcony Krzysztofowi.
Pośpieszcie się!
PS.
Piotr Starzyński
2006-04-08 12:31:27
Ewo,
przepraszam.
Z pośpiechu nie przeczytałem uważnie Twojego posta, w którym informujesz o tym programie. :oops:
Piotr S.
Ewa
2006-04-08 19:29:37
OK, Piotrze, nic się nie stało. :)
Myślę, że warto było obejrzeć ten film, choć powstał już dosyć dawno.
Może kiedyś i Klenczon doczeka się swojego dnia w TVP Kultura. Na pewno na to zasługuje.
stan.i.slaw N.AE.
2006-06-15 15:03:11
za jaką płytę NIEMEN i Klenczon w 1968 r. odbierali "srebrną płytę?
bitels
2006-06-16 19:23:56
Byli razem na zdjęciu jak odbierali, ale zapewne chodziło o osobne płyty - Czerwone Gitary (2) [chyba] i Niemen & Akwarele.
stan.i.slaw N.AE.
2006-06-16 19:31:22
bitelsByli razem na zdjęciu jak odbierali, ale zapewne chodziło o osobne płyty - Czerwone Gitary (2) [chyba] i Niemen & Akwarele.
dzięki za odpowiedz.
Markovitz
2007-01-15 10:39:33
w dniu 14 stycznia minęła kolejna rocznica urodzin K.Klenczona.

Tvp Kultura przypomniała wczoraj m.in. "Kwiaty we włosach" z programu zrealizowanego w 1969r. (Cz.Gitary w archiwum TVP). :)

Chciałem tu zacytować fragment z okolicznościowego artykułu w Gazecie Olsztyńskiej, z którego można dowiedzieć się, jakie działania podejmują Wdowa i Córka Muzyka...

Chciałem, ale nie mogę... Analogia nasuwa się sama...

Niestety :?
Tadeusz
2007-01-15 13:50:28
Markovitz napisał: "Chciałem, ale nie mogę... "
Nie kokietuj przjacielu, tylko kończ temat jak zacząłeś.

Znam podobne powiedzenie: "nie chcę ale muszę". :lol: :lol: :lol:
Ewa
2007-01-15 13:59:15
TadeuszMarkovitz napisał: "Chciałem, ale nie mogę... "
Nie kokietuj przjacielu, tylko kończ temat jak zacząłeś.

No właśnie, trzeba było nie zaczynać. Ja też jestem ciekawa co tam wyczytałeś w tej gazecie.
Markovitz
2007-01-15 14:19:34
Eee - nic takiego ...
Okazuje się , że Pani Bibi regularnie przyjeżdża na spotkania fanów, koncerty i inne uroczystości. Jej Córka , która jest w Stanach kierowcą ciężarówki również żywo interesuje się spuścizną Ojca . Sama śpiewa Jego piosenki, co roku jest w Polsce, spotyka się z fanami, zachęca do działania.
Władzom Szczytna już nie wystarczy pomnik na cmentarzu, aleja, tablica na Domu Krzysztofa ... Miniony rok był tam Rokiem Krzysztofa Klenczona !
I znów piękne koncerty do białego rana , wystawy, spotkania...

Sami widzicie - normalka ... :wink:

:twisted:

Wyrzuciłem tę gazetę i nie ma tematu !
Ewa
2007-01-15 14:33:54
Możemy tylko pozazdrościć Klenczonowi takich Spadkobierczyń.
matt
2007-01-15 15:51:30
rowniez z niecierpliwoscia i niezadowoleniem czekam na efekty dzialan* spadkobierczyn :N:-a.

Zwrocmy jednak uwage ze wszystko to co zostalo tu wymienione w kontekscie Klenczona odbywa sie po ilu juz latach po jego smierci!?

Mam nadzieje ze jednak szybciej bedziemy mogli mowic o owych efektach jesli chodzi o :N:.


* zeby ktos nie dopisal :twisted: : chodzi mi o pozytywne dzialania :wink:
Ewa
2011-01-16 19:24:15
Warto czasem zajrzeć na stronę Klenczona, zawierającą sporo ciekawych informacji, m.in. o aktualnie powstającym filmie dokumentalnym. Wśród archiwalnych artykułów i zdjęć można też znaleźć materiały dotyczące :N: .
Tadeusz
2011-04-12 19:48:59
Ulica Krzysztofa Klenczona:

http://www.archiwumrocka.art.pl/blog/po ... pocie.html
Ewa
2011-04-30 10:05:11
Fotorelacja z odsłonięcia muralu i ulicy Krzysztofa Klenczona w Sopocie:

http://sopot.naszemiasto.pl/artykul/884 ... ml#galeria

Mural w zbliżeniu (piękny, prawda?) :

Mural.jpgMural.jpg

fot.Wiesław Wilczkowiak

Na odsłonięciu muralu nie byłam, czekam aż domalują Niemena, Nalepę i innych. :wink:
Byłam za to na prapremierze filmu "10 w skali Beauforta" i koncercie zespołu B.Dornowskiego, w którym grał na gitarze i śpiewał niemalże sobowtór Klenczona. Wielu słuchaczy miało wrażenie, że to sam Krzysztof powrócił do nas z zaświatów...
Na pokazie filmu obecnych było wielu znamienitych gości, wśród nich sam Franciszek Walicki (szkoda, że jego wypowiedzi zabrakło w tym filmie). Na szczęście na dvd ukaże się pełniejsza wersja filmu, obejmująca również okres współpracy Klenczona z Niebiesko-Czarnymi...
Tadeusz
2011-04-30 11:09:58
Ewa napisała:
Byłam za to na prapremierze filmu "10 w skali Beauforta"...


Wielki świat... na prapremierze... :)
Ewa
2011-05-03 08:07:15
http://www.dziennikbaltycki.pl/kultura/ ... ,id,t.html
Tadeusz
2011-05-03 11:14:33
W artykule, do którego podaje link Ewa jest takie zdanie:
Na razie wypada cierpliwie czekać na rezultat negocjacji reżyserki z TVP, tak by jak najszersze grono fanów mogło się szybko zapoznać z tym cennym dokumentem?.


Znając "misyjny" charakter TVP ( wartościowe filmy i programy kulturalne po północy, a seriale dla bezmózgowców w godzinach funkcjonowania normalnego człowieka) doczekamy się prędzej kolejnej epoki lodowcowej...

Co tu dużo mówić o szacunku do własnej kultury i jej rzetelnej popularyzacji w sytuacji kiedy są dziennikarze, którzy tak oto napisali w prasie o tragicznej śmierci Klenczona:
"W USA zginął w wypadku samochodowym piosenkarz polskiego pochodzenia Krzysztof Klenczon"
.
Pamiętam, że długo nie mogłem otrząsnąć się z wrażenia, że może znaleźć się taki dziennikarz- szmaciarz. Niestety, nie pamiętam nazwiska tego "geniusza"
Ewa
2011-05-08 12:38:41
W Pomorskiej TV można obejrzeć filmik z uroczystości poświęconych Klenczonowi.

P.S.
Pozdrowienia dla Asi i Andrzeja.:)
Ewa
2011-06-09 19:19:50
Przeczytałam dziś na fejsie słowa Alicji Klenczon-Corona, która chce założyć oficjalną stronę Krzysztofa Klenczona.
Alicja Klenczon Corona
Jestem w trakcie negocjacji z domenami...i serwerem. Strona bedzie zupelnie inna taka dla fanow gdzie bedziemy zamieszczac dotad nieznane , dokonczone, niedokonczone utwory nawet nagrania z koncertow czy tasm domowych..kazdy moze dodac co uwaza .Trzeba to zaprojektowac z glowa...sugestie fanow mile widziane na moj email czy innych zaangazowanych w budowe.Zreszta bedzie duzo nieznanych zdjec, kazdy bedzie mogl sobie skopiowac nie bedac narazonycm na prawa autorskie.Chce fanom udostepnic co tylko mozna o KK ale DARMOWO ...zachecam fanow ktorzy maja jakies rarytasy do podzielenia sie z nami....dziekuje za wsparcie

Piękne i chwalebne są działania pani Alicji. :D Gdyby tak mogła wyglądać oficjalna strona Niemena... Niestety w świetle ostatnich działań pani Małgorzaty wydaje się to raczej niemożliwe...
Ewa
2011-08-02 18:19:16
Relacja z imprezy poświęconej Krzysztofowi Klenczonowi, która odbyła się 23 lipca nad jeziorem Szpyrek w Antoninie k/ Ostrowa Wielkopolskiego:

Jarosław Kędziora

Gdy odlatują bociany


W tym roku minęła 30. rocznica tragicznej śmierci wybitnego muzyka Krzysztofa Klenczona. Koncerty rocznicowe odbywają się w wielu miastach Polski i Ameryki Północnej. Ostrowiacy, którzy pamiętają występy Klenczona w zespołach Niebiesko Czarni, Czerwone Gitary i Trzy Korony mogli cząstkę swej pamięci przypomnieć nie tylko swoim rówieśnikom wychowanym na Jego muzyce, ale i młodszemu pokoleniu.


Głównym organizatorem imprezy „Wróćmy nad jeziora” był Ostrowianin Krzysztof Wodniczak, który razem z siostrą Krzysztofa - Hanną Klenczon prowadzili koncert na scenie ośrodka wypoczynkowego „Lido” położonego nad jeziorem w Antoninie. Po raz pierwszy, ETNO EKO FEST (czyli Etniczno Ekologiczny Festiwal) balował na takiej imprezie! Tradycja ostrowskich i antonińskich koncertów plenerowych została poszerzona o... imieniny Krzysztofa Klenczona (1942 – 1981), Krzysztofa Rasiaka - wójta Gminy Przygodzice i Krzysztofa Wodniczaka - pomysłodawcy i organizatora tej cyklicznej imprezy, które były świętowane ad hoc. I pierwsze i drugie udały się.

Świętowanie zaczęło się od projekcji w sali „Pod kasztanem” filmu dokumentalnego "10 w skali Beauforta", wg scenariusza i w reżyserii mieszkającej w USA, Heleny Giersz. Po projekcji Hanna Klenczon – sistra niezapomnianego artysty dużo (i szczerze) mówiła o swoim bracie. A potem muzyka Krzysztofa i dla Krzysztofa Klenczona, w wykonaniu solistów i zespołów. Na estradzie pojawili się kwartet gitarowy Black Night, przypominający utwór Klenczona „Gdy odlatują bociany” , Tadeusz Lis śpiewający i grający na gitarze, harmonijce ustnej i bębnach, oraz wokalista Grzegorz Kupczyk z połową grupy Ceti i po swojemu zaśpiewał piosenki Wolny wieczór, Port, Wróćmy nad jeziora, Historia jednej znajomości i... Hause of the raising Sun z repertuaru The Animals. Utwór ten był ulubioną kompozycją Krzysztofa Klenczona. Na koniec koncertu wystąpił zespół Bardowie, który wielokrotnie koncertował wspólnie z Trzema Koronami na imprezach „Musicorama” organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe. Wszyscy wykonawcy postarali się, żeby wehikułem czasu przenieść nas w bigbitowe czasy. Podczas koncertu odbyliśmy nie tylko wycieczkę wspomnieniową w lata 60. XX wieku, ale co ciekawe cień Klenczona przechadzał się po antonińskim Lido. Przecież działalność Krzysztofa Klenczona to krok
milowy w polskim rocku.
Ewa
2012-01-13 13:15:49
14 stycznia 2012 o godz.15.35 w TVP KULTURA emisja filmu o Krzysztofie Klenczonie "Zagubiona dusza" z 1993r.
Ewa
2012-04-01 08:55:41
28.04. na scenie teatru Off de Bicz w Sopocie premiera poematu rockowego KLENCZON.
Jurek
2012-04-27 05:05:14
Dzień dobry, byłem na koncercie , na którym grał i śpiewał Krzysztof Klenczon z zespołem Trzy Korony. Porządny rockowy koncert nad morzem Bałtykiem. Pozdrawiam
Jurek
Ewa
2012-04-29 18:54:53
Echa poematu rockowego "Klenczon" w sopockim teatrze Off de Bicz:
http://kultura.trojmiasto.pl/Klenczon-m ... 57793.html
http://www.portkultury.pl/index.php?id=2&t=1&page=36176

Byłam na tym przedstawieniu i bardzo podobały mi się interpretacje Marka Piekarczyka oraz Kasi Cygan, nieco mniej interpretacje Anny Daukszy.
Świetny był też akompaniujący zespół w składzie :
Hubert Świątek - piano
Janusz Mackiewicz - kontrabas, gitara basowa
Grzegorz Sycz - instrumenty perkusyjne
Michał "Wierzba" Saidowski - gitara, wokal

Na zakończenie spektaklu wspólnie odśpiewano utwór "Nie przejdziemy do historii".

http://www.youtube.com/watch?v=4I-pc5O5 ... ure=relmfu
dzek
2012-04-30 12:54:14
Ładna piosenka w wykonaniu Klenczona do słów Jonasza Kofty.
http://www.youtube.com/watch?v=PbuByYZtFy0
Ewa
2012-04-30 17:26:12
dzekŁadna piosenka w wykonaniu Klenczona do słów Jonasza Kofty.

Piosenka owszem ładna, tyle, że Grechuty... :wink:
dzek
2012-04-30 21:11:14
Przepraszam,nie wiem jak to się stało.Mam nadzieję,że teraz już się nie pomylę.
http://www.youtube.com/watch?v=KPziT7rr4Mg
Jurek
2012-10-10 06:10:11
Napiszę nieco o koncercie , na którym byłem . Grał i śpiewał Krzysztof Klenczon i zespół Trzy Korony. Sopot, lato , co się dzieje w tym mieście. Jest jakiś festiwal posenki zagranicznej w Operze Leśnej w Sopocie , plakaty , są ludzie z telewizji , transmitują koncerty na całą Polskę. Idę , patrzę , na jednym z drzew jest umieszczona kartka formatu około A4 z ręcznym opisem w treści : " Koncert zespołu Trzy Korony , jest opisane miejsce, data, godzina tego koncertu". Kartka możliwie przyklejona do drzewa taśmą klejącą , lub przybita do drzewa małymi gwózdkami. Koncert pod niebem, na dachu budynku, można było wejść schodami zewnętrznymi na ten dach . Warunki surowe , było zimno, wiatr od morza , morze w odległości około 100. metrów. Praktycznie to wrażenie takie, jakby ten koncert odbywał się na kutrze rybackim na pełnym morzu podczas niezłych fal . Piosenki "Port" , "10 w skali Buforta" , "Spotkanie z diabłem" , ale brzmiały! Niedawno w telewizji widziałem produkcję video takiej piosenki czarnych muzyków w przestrzeni zatapianej wodą, woda zatapia wszystko, muzycy grają i grają. I właśnie patrząc na ten teledysk czarnych muzyków przypomniałem sobie koncert Krzysztofa Klenczona i zespołu Trzy Korony. Zimno, wiatr od morza, muzycy grają , my publiczność , nie pozwalamy zakończyć koncertu , domagamu się bisu .Jest bis "10 w skali Buforta". Ale to był świetny koncert polskich muzyków rockowych nad polskim morzem Bałtykiem.
Pozdrawiam
Jurek
Ewa
2012-11-17 11:58:22
Wczoraj miała miejsce premiera płyty „Klenczon Legenda”.Z tej okazji wczoraj w radiowej Jedynce gościła Alicja „Bibi” Klenczon, która objęła honorowy patronat nad tą płytą.
Dziś z kolei promowała płytę w radiowej Trójce, najpierw u Marka Niedźwieckiego, a później w audycji „Historia pewnej płyty”, gdzie zaprezentowano wiele utworów z nowego CD. Wypowiadali się też artyści biorący udział w tym projekcie, m.in. Kasia Kowalska, Maciej Balcar, Muniek Staszczyk, Staszek Soyka.
Fajnie, że wraz z płytą CD, wydano również płytę DVD, zawierającą bardzo ciekawe materiały, m.in. ostatni wywiad z Klenczonem, rodzinne filmiki i zdjęcia. :D
Ewa
2013-01-21 10:33:13
Jutro, 22.01.2013 o 14.30 w TVP 2 telewizyjna premiera filmu Heleny Giersz o Krzysztofie Klenczonie "10 w skali Beauforta".
Tadeusz
2013-01-21 11:07:28
Ewa napisała:
Jutro, 22.01.2013 o 14.30 w TVP 2 telewizyjna premiera ...


TVP ma misję - przed 22:00 seriale dla debili, teleturnieje dla kretynów i wywiady oraz dyskusje z pozbawionymi honoru i poczucia przyzwoitości politykami dla "jednokomórkowców" , a wartościowe filmy i programy muzyczne tuż przed pólnocą, albo w godzinach porannych, kiedy większość ludzi pracuje - i za tę "misję" wyciąga ŁAPY po abnonament, i za tę "misję" płaci aktorom ze złomowiska nieprzyzwoicie wysokie wynagrodzenia, a i prezesom też nie skąpi...
Skandal jakich wiele w tym "sympatycznym" kraju...
Jurek
2013-01-31 05:09:19
Film o Krzysztofie Klenczonie obejrzałem i wysłuchałem w całości . W filmie był Czesław Niemen na estradzie podczas koncertu. "Przedziwne czasem sny się ma".

Pozwolę sobie nieco opisać moje wrażenia z oglądania programów telewizji polskiej.

Widziałem niedawno w telewizji polskiej film dokumentalny o Henryku Warsie. Jakie to podobne losy Polaków. Henryk Wars komponował w Polsce piosenki ; "Panie Janie", "Ach , jak przyjemnie" , "Jak za dawnych lat" , a w Stanach Zjednoczonych komponował między innymi symfonie na pełną orkiestrę symfoniczną.

Widziałem niedawno w telewizji film dokumentalny o armii generała Andersa, o niedżwiedziu Wojtek, który to niedżwiedż był etatowym żołnierzem polskiego wojska.

Widziałem niedawno w telewizji film dokumentalny o Kazimierzu Leskim .

Widziałem niedawno w telewizji film o obozie w Oświęcimiu.

Widziałem kilka lat wstecz film dokumentalny o polskiej wyprawie w góry Himalaje , sprzed drugiej wojny światowej, i o fakcie znalezienia niedawno taśm wizyjnych nagranych podczas tej wyprawy.
.
Widziałem , jest emitowany kanał muzyczny "Polo tv" , można się mnóstwo dowiedzieć o disco polo. Co to jest za muzyka , kto wykonuje taką muzykę.

Widziałem film "Pan Tadeusz" zrealizowany w 1928 roku, emisja w 2012 roku w listopadzie w telewizji polskiej.

Widziałem mnóstwo polskich filmów fabularnych zrealizowanych przed drugą wojną światową.

Wymieniłem te filmy dokumentalne emitowane w polskiej telewizji w 2013 , 2012 roku. Filmy rzeczowe, porządnie przedstawione postacie, wartościowe filmy, wiele się dowiedziałem z tych wymienionych przeze mnie filmów dokumentalnych .

Pozdrawiam
Jurek
Maciek
2013-06-05 12:09:32
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2013-06-05 12:09:32 przez Maciek
Już za kilka dni ukażą się dwa wydawnictwa Krzysztofa Klenczona... wydawcą jest Kameleon Records ( wydawca płyty zespołu Skaldowie ).

Info za wydawcą:

CD po raz pierwszy w historii zawiera oryginalny, niezmodyfikowany przód i tył edycji winylowej oraz oryginalny label.

20-sto stronicowa, kolorowa książeczka z tekstami wszystkich utworów oraz mnóstwem niepublikowanych fotografii i materiałów.

Ponad 79 minut muzyki !!!

12 unikatowych nagrań dodatkowych, w tym:

- dwa zaginione amerykańskie nagrania (m.in 'Jesień idzie przez park' w wersji angielskiej)

- 5 domowych nagrań demo z tekstami napisanymi przez samego Klenczona

- 5 domowych nagrań demo do których nie powstały już teksty


Nowa, zremasterowana i rozszerzona (2CD+DVD) edycja legendarnej płyty Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron.

Komplet zachowanych nagrań artysty z lat 1970-1972. Wydanie w rozkładanym na 4 części digipacku.

Na 2CD znalazły się 44 utwory - 150 minut muzyki !!! 13 nagrań to utwory publikowane po raz pierwszy na jakiejkolwiek płycie.

Odrestaurowane z najlepiej zachowanych kopii ultra-rzadkie piosenki: Ty albo więcej nikt, Koncert, Uchwyć wiatr, Popatrz prawdzie w oczy, Legia Gola…

Pełne, nieedytowane wersje utworów: Kronika podróży czyli ciuchcią w nieznane, Budzi się dzień i Śmigła Diana

Dwa koncertowe nagrania z Festiwalu Opolskiego w 1970 roku

Zaginiony utwór Stara szkapa w autorskiej wersji demo Krzysztofa Klenczona

Dodatek specjalny DVD z dwoma teledyskami TVP, zgranymi bezpośrednio z taśmy filmowej po raz pierwszy we właściwych prędkościach.

Zremasterowane, dynamiczne pełne brzmienie

24-ro stronicowa, kolorowa książeczka z omówieniem wszystkich utworów, uzupełnionych wypowiedziami, m.in. Janusza Kondratowicza i Piotra Stajkowskiego

8-śmio stronicowa wkładka z tekstami wszystkich utworów

Oryginalny przód i tył edycji winylowej

Mnóstwo unikatowych zdjęć z archiwów Alicji Klenczon oraz fanów Krzysztofa Klenczona
kk.jpg kk.jpg
kk2.jpg kk2.jpg
Tadeusz
2013-06-05 13:22:11
21-22 czerwca 2013 - Pułtuski Festiwal im. Krzysztofa Klenczona
Wybieram się tam.

http://www.krzysztofklenczon.com.pl/ind ... wydarzenia
kangie
2013-06-07 04:53:24
Lubię piosenki, które śpiewał Klenczon. Niedawno zrozumiałem zachwyt mojego ojca nad Klenczonem, którego bardziej cenił niż Krajewskiego. Kupiłem kilka płyt. Piękne, ale często bardzo smutne piosenki.
Tadeusz
2013-06-23 16:41:00
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2013-06-23 16:41:00 przez Tadeusz
Wcześniej napisałem:
21-22 czerwca 2013 - Pułtuski Festiwal im. Krzysztofa Klenczona
Wybieram się tam.

I rzeczywiście byłem tam wraz z jednym ze zlotowiczów, Andrzejem Szlachtą.
Atmosfera byłą wspaniała. Koncert galowy zagrały Czerwone Gitary z Jerzym Skrzypczykiem i Jerzym Koselą w składzie.
Konkurs festiwalowy był na wysokim poziomie; brali w nim udział młodzi wokaliści i wokalistki z Polski, Ukrainy i Litwy. Każdy z wokalistów śpiewał dwie piosenki. Zwycięstwo odniosła niezwykle utalentowana i przemiła wokalistka z Kielc, Magdalena Chołuj. Po pierwszych dźwiękach powiedziałem Andrzejowi, że dziewczyna ma talent i ogromną szansę na zwycięstwo. Po wykonaniu podszedłem do niej z gratulacjami i prognozą sukcesu, a po ogłoszeniu wyników z ponownymi gratulacjami i z życzeniami wspaniałej kariery. Magdalena cieszyła się ze zwycięstwa, a ja wraz z nią. Rozmawialiśmy o jej drodze artystycznej i muzyce. Okazało się, że prezentuje ona swoje nagrania na YT (jest tam też Niemen) a piosenka-laureatka nie jest nią po raz pierwszy. Polecam:

Piosenka-laureatka
http://www.youtube.com/watch?v=BHdbsBKxT6A
Inna piosenka Magdaleny Chołuj
http://www.youtube.com/watch?v=q5DBM--8WkA
Dziwny...
http://www.youtube.com/watch?v=NhiimVBRHoY

Mam nadzieję, że jej zdjęcia wkrótce pojawiać się będą w prasie muzycznej i na plakatach koncertowych.
Trzeba jeszcze dodać, że w skład jury wchodziły tak znakomite osoby jak Jerzy Skrzypczyk i Janusz Kondratowicz.
SAM_0965.JPG SAM_0965.JPG | Komentarz: Fot. Tadeusz Wójcik Mam nadzieję, że jej zdjęcia wkrótce pojawiać się będą w prasie muzycznej i na plakatach koncertowych. Życzę jej tego z całego serca. Czas odmienić oblicze polskiej wokalistyki.
kangie
2013-06-24 05:11:28
Tadeusz(...) Po pierwszych dźwiękach powiedziałem Andrzejowi, że dziewczyna ma talent i ogromną szansę na zwycięstwo. Po wykonaniu podszedłem do niej z gratulacjami i prognozą sukcesu, a po ogłoszeniu wyników z ponownymi gratulacjami i z życzeniami wspaniałej kariery. Magdalena cieszyła się ze zwycięstwa, a ja wraz z nią. Rozmawialiśmy o jej drodze artystycznej i muzyce(...)

Tadeuszu, musisz mieć niezły słuch i wyczucie muzyczne, skoro po kilku dźwiękach potrafisz przewidzieć sukces :)

W ogóle niezła babka. I jeszcze gdy umie zaśpiewać. Nic dodać nic ująć ;)
Ewa
2013-06-24 19:59:04
Tu można zobaczyć filmik o festiwalu:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k5CvSd-fbU

Tadeusza niestety na nim nie ma, ale jest Andrzej. :)
Tadeusz
2013-06-24 20:39:07
Dziękuję Ewie za ten link. Mogę przy tym filmiku powspominać miłe chwile.

14' 51" - moja faworytka i zwyciężczyni festiwalu, Magdalena Chołuj.
Tadeusz
2013-06-24 21:01:56
Jednym z elementów festiwalu była wystawa poświęcona Krzysztofowi Klenczonowi.
SAM_0935.JPG SAM_0935.JPG | Komentarz: Fot. Tadeusz Wójcik Wystawa- strój sceniczny i gitara Krzysztofa Klenczona
Tadeusz
2013-06-24 21:25:16
kangie napisał:
W ogóle niezła babka

Ja Ci dam "niezła babka", interesuj się lepiej muzyką... !!! :D
kangie
2013-06-25 04:38:55
Jasna sprawa :)

Piękny Gibson Les Paul!
Tadeusz
2013-06-26 16:46:48
W pierwszym dniu imprezy Burmistrz Pułtuska przywitał na dziedzińcu pałacu przybyłych gości i uczestników festiwalu, a następnie zaprosił na pałacowe salony, na raut. Wobec tak niespodziewanego obrotu sprawy musiałem odłożyć na później swoje postanowienie o przejściu na dietę wegetariańską
SAM_0936.JPG SAM_0936.JPG | Komentarz: Fot. Tadeusz Wójcik Obficie i po staropolsku zastawiony stół zmusił mnie do odłożenia na później decyzję o przejśiu na dietę wegetariańską
SAM_0929.JPG SAM_0929.JPG | Komentarz: Fot. Tadeusz Wójcik Przywitanie gości Festiwalu. Od lewej: Burmistrz Pułtuska, Jerzy Skrzypczyk, Janusz Kondratowicz
Tadeusz
2013-06-26 17:17:04
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2013-06-26 17:17:04 przez Tadeusz
I jeszcze raz zdobywczyni Grand Prix w kolejnej odsłonie.
Na festiwal do Pułtuska szła jak burza !!! :)

http://www.youtube.com/watch?v=j5_u0_olasA
Maciek
2013-06-26 17:29:49
TadeuszI jeszcze raz zdobywczyni Grand Prix w kolejnej odsłonie.


Tadeusz, dla mnie również bomba.... świetna praca kamery i te nogi :)

P.S. Czy masz może ostateczną odsłonę zdobywczyni Grand Prix ? :)
Tadeusz
2013-06-26 17:40:56
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2013-06-26 17:40:56 przez Tadeusz
Maciek napisał:

...i te nogi...


Ja Ci dam "i te nogi" :D - interesuj się lepiej wokalem i interpretacją, które moim zdaniem są wyjątkowe.
A tak poważnie: zrobiłem mały wycinek video, ale przerwałem, bo wykonanie było tak przejmujące, że chciałem je obejrzeć nie absorbując uwagi nagrywaniem. W Pułtusku wypadła tak samo wspaniale jak na tym klipie, i nogi też... :D
Tadeusz
2013-06-26 18:23:16
I jeszcze jeden klip z naszą bohaterką Festiwalu
- 0' 6"
i
- 5' 41"

http://www.youtube.com/watch?v=pdl_7JZq ... creen&NR=1
Tadeusz
2013-06-26 19:05:55
kangie napisał:
Tadeuszu, musisz mieć niezły słuch i wyczucie muzyczne

Wątpię, bo moje fascynacje muzyką Fado i próby zaszczepienia jej na Forum spełzły na niczym, a więc z moim słuchem i wyczuciem muzycznym jest coś nie tak, albo tylko ja je posiadam :twisted:
kangie
2013-06-27 06:50:55
Nie no. Nogi rewelacyjne! :lol: Nie da się skupić na samym wokalu i interpretacji. Powinni tego zabronić ;)

Tadeuszkangie napisał:
Tadeuszu, musisz mieć niezły słuch i wyczucie muzyczne

Wątpię, bo moje fascynacje muzyką Fado i próby zaszczepienia jej na Forum spełzły na niczym, a więc z moim słuchem i wyczuciem muzycznym jest coś nie tak, albo tylko ja je posiadam :twisted:

Bardzo możliwe, lecz odpowiem tak: zaraziłeś mnie Klanem. A to już mi wystarcza :)
Ewa
2013-07-02 14:59:51
Festwal w Pułtusku widziany oczami Antoniego Malewskiego:
Cz.1
http://www.nasztomaszow.pl/felietony/su ... i-2013-56/

Cz.2
http://www.nasztomaszow.pl/felietony/su ... l-ii-57/1/
Tadeusz
2013-07-03 06:32:17
Wypowiedź Jerzego Skrzypczyka (Czerwone Gitary) o Krzysztofie Klenczonie w czasie uroczystości rozpoczęcia Festiwalu.

http://www.youtube.com/watch?v=3dfVTLgVdNU

I jeszcze jedna, dobrze zapowiadająca się, 11-to letnia gwiazda Festiwalu, Alicja Szemplińska

http://www.youtube.com/watch?v=arlzybw3 ... ZeS8ztrKJw

Pułtuski występ Magdaleny Chołuj i Grand Prix


http://www.youtube.com/watch?v=dScl7SYiQFg
Tadeusz
2013-07-10 14:03:28
Długo zastanawiałem się, czy poruszać temat stroju scenicznego. Na jednym ze zdjęć ( kilka postów wcześniej) pokazałem strój sceniczny Krzysztofa Klenczona i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie konfrontacja tamtych czasów ze współczesnością, a konkretnie z tym Festiwalem.
Otóż, na bardzo ważnym koncercie, „Klenczon – poemat rockowy”, wystąpił znany wokalista, znany też jako juror z programu telewizyjnego „Voice of Poland”, w stroju kierowcy furgonetki z bazaru warzywnego. Pomięta jeansowa kurtka, spodnie z wytartymi kieszeniami od pakunków w nich noszonych, to wizerunek tego artysty. Jedna z kieszeni zdradzała wytartymi śladami ( wytarty prostokąt), że był tam noszony portfel, a druga, że był w niej noszony breloczek z kluczami ( nieregularny kształt, który topolg nazwałby okręgiem).
Nic zatem dziwnego, że pozostali artyści występujący obok tego estety, ubrani byli podobnie. Wszak przykład idzie z góry! Ale czy zawsze musi iść z góry…?!
Nasuwa się też pytanie o szacunek dla widza...

I jeszcze jedno zdjęcie z Festiwalu. Przepraszam, że tak „cedzę” te fotki, ale to moja strategia marketingowa :wink:
Nowy folder 032.JPG Nowy folder 032.JPG | Komentarz: Przejmujący spektakl: „Klenczon – poemat rockowy”
angur
2013-10-24 06:58:40
http://muzyka.wp.pl/gid,681921,title,Awantura-o-Krzysztofa-Klenczona,galeria.html
Ewa
2013-10-24 09:20:58
angurhttp://muzyka.wp.pl/gid,681921,title,Awantura-o-Krzysztofa-Klenczona,galeria.html


Od jakiegoś czasu obserwuję narastający konflikt między Fundacją Sopockie Korzenie i Stowarzyszeniem Christopher, z którym związana jest pani Alicja Klenczon.
Cała sprawa zdaje się zaczęła się od tramwaju nazwanego im. Klenczona...
Oba stowarzyszenia robią naprawdę dużo dla kultywowania pamięci KK, a Alicja Klenczon ma bardzo dobry kontakt z fanami, którym sama udostępnia swoje zbiory zdjęć i pamiątek po mężu. Nie ma więc w tym konflikcie żadnej analogii do tego, co znamy z własnego podwórka. Tym bardziej dziwi mnie pismo, które pani Alicja wystosowała do Sopockich Korzeni, zwłaszcza, że jedynym argumentem na "deptanie pamięci i kupczenie twórczością po zmarłym mężu" jest tam "Rock'n'roll przy kawie - Klenczon w Starbucks"- impreza, która odbyła się w marcu.
Nieoficjalnie wiadomo, że "kością niezgody" między obiema towarzystwami jest osoba p.Heleny Giersz, autorki filmu "10 w skali Beauforta", z którą jedni sympatyzują a drudzy jej nie znoszą...
Maciek
2013-10-24 09:42:50
Niestety, ale zgadzam się i popieram p.Alicję Klenczon! Niestety przejęcie przez p.Giersz materiałów dot.Krysztofa Klenczona skutkuje tym, że nie można wydać żadnej płyty: Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona i Trzech Koron... chyba, że bez oryginalnych okładek i zdjęć. Dla mnie to paranoja! Jeżeli zakazy ( m.in. domaganie się usunięcia zdjęć i okładek ze stron internetowych ) mają służyć propagowaniu KK.... w każdym razie zamieszczam pełne oświadczenie p.Alicji Klenczon:

Drodzy Fani, Miłośnicy twórczości Krzysztofa Klenczona

w imieniu swoim oraz swoich córek chciałam wydać krótkie oświadczenie dotyczące pisma jakie na swojej stronie FB zamieściła Fundacja Sopockie Korzenie:

https://www.facebook.com/FundacjaSopock ... ie?fref=ts.

Od pewnego czasu z uwagą obserwowałam śmiałe poczynania Fundacji Sopockie Korzenie z inspiracji Pani Heleny Giersz, która od 2011 roku wraz z jej współpracownikami powołując się na swoje nieujawnione umowy dotyczące nabycia praw do fotografii z wizerunkiem mojego męża Krzysztofa Klenczona skutecznie blokują za pośrednictwem pism oraz swojego prawnika wszelkie inicjatywy społecznego poparcia oraz inicjatywy którym osobiście od wielu lat patronuję mające na celu propagowanie twórczości Krzysztofa.

Przykładem tego są m.in roszczenia Pani Heleny Giersz w stosunku do licznych osób które przyczyniły się w ostatnim czasie do propagowania pamięci po moim mężu. Jako przykład podaję roszczenia do: blog Eli Celejewskiej poświęcony Krzysztofowi Klenczonowi; http://klenczon.blogspot.com/2011/11/zy ... iesaw.html ; stronę pamięci Krzysztofa: http://www.klenczon.com która istniała od 1997 roku ; strona społecznościowa FB - Fanów Krzysztofa Klenczona, oraz usunięte filmy na YouTube; okładki albumu "Klenczon Legenda - Artyści w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi" z udziałem gwiazd polskiej sceny; Stowarzyszenia "Christopher" im. Krzysztofa Klenczona odpowiedzialnego za wystawę "Polska –Ameryka - Krzysztof" podczas I edycji Pułtusk Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona itp.

Wszystkie osoby otrzymały pisma bądź od prawnika Pani H. Giersz bądź od Fundacji Sopockie Korzenie (również interwencje telefoniczne) z zarzutami bezprawnego wykorzystania fotografii na których jest mój mąż Krzysztof Klenczon z żądaniem całkowitego usunięcia tychże zdjęć.

Ja i moje córki nie możemy już dłużej dopuszczać do blokowania i hamowania inicjatyw oraz pamięci po Krzysztofie Klenczonie. Dlatego nasza decyzja może być tylko jedna - podjąć kroki prawne przeciwko Pani Helenie Giersz w obronie dobrego imienia a także ochrony twórczości i wizerunku mojego męża.

Krzysztof Klenczon żyje w naszej pamięci nie tylko dzięki swojej wspaniałej muzyce, ale także dzięki fotografiom, pamiątkom, wspomnieniom ludzi którzy go znali prywatnie i zawodowo. Próba deptania pamięci po moim mężu w postaci skutecznego zastraszania ludzi działających w zacnym celu jakim jest bezinteresowne propagowanie twórczości Krzysztofa Klenczona - musi spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem moim oraz moich córek.

Krzysztof Klenczon jako mąż, ojciec i artysta zawsze był blisko zwykłych ludzi, z wielkim uszanowaniem prawego życia. Minęło ponad 30 lat od śmierci Krzysztofa i przez cały ten czas nigdy nikomu nie zakazałam upamiętniać jego twórczości czego wyrazem były różne inicjatywy społeczne: konkursy, przeglądy, koncerty, wystawy, płyty itd. Sama przekazywałam fanom na strony związane z Krzysztofem różne fotografie często z prywatnego archiwum rodziny, filmy prywatne. Doczekałam jednak czasów kiedy pieniądz bierze górę nad ideałami. Dlatego po 30 latach dla dobra jego imienia oraz możliwości pokazywania twórczości Krzysztofa oraz jego wizerunku na zdjęciach, fotografiach, plakatach wszystkim ludziom, bez ograniczeń dostępu, podjęłam tak zdecydowane kroki.

Chciałam także zaznaczyć że do 2011 roku nie miałam żadnych zastrzeżeń i nie umniejszam zasług Fundacji Sopockie Korzenie w działaniach z twórczością Krzysztofa Klenczona. Jednak od chwili zawiązania współpracy Fundacji z Panią Heleną Giersz dostawałam szereg informacji na temat poczynań i działań Fundacji których nie jestem w stanie zrozumieć, a tym bardziej zaakceptować. Chciałam także sprostować, iż nigdy nie przekazałam Fundacji Sopockie Korzenie żadnych pamiątek osobistych po Krzysztofie z wyjątkiem gazetki z dawnych lat z artykułem o moim mężu.

Wszelkie działania jakie zdecydowałam się podjąć mają na celu uniknięcie sytuacji gdzie fotografie Krzysztofa , jego wizerunek zarówno w ujęciach zawodowych jak i prywatnych - portretowych będzie znajdował się w posiadaniu tylko jednej osoby, która będzie nim rozporządzać wedle własnego uznania. To inicjatywy społecznego poparcia, fani, ludzie dobrej woli dla których twórczość Krzysztofa i jego muzyka jest ponad biznesami przyczyniają się do tego że pamięć o nim nie zginie. I o to zamierzam będę walczyć.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Alicja Klenczon
Ewa
2013-10-24 10:13:42
Tak, teraz wszystko jest czytelne i zrozumiałe, dziwiło mnie tylko, czemu nic na temat nie było w oficjalnym piśmie skierowanym przez prawników p.Alicji do Fundacji Sopockie Korzenie.

pismo.jpgpismo.jpg


PS
O konflikcie pisze też w dzisiejszym Dzienniku Bałtyckim.
Ewa
2013-10-24 15:45:15
Wojciech KorzeniewskiNigdy nie kupczyliśmy wizerunkiem lidera Czerwonych Gitar. Przypuszczam, że jesteśmy wciągani przez wir wojny, jaka toczy się między dwiema paniami: Alicją Klenczon-Corona, wdową po Krzysztofie, a Heleną Giersz, producentką filmu – skądinąd świetnego - przywołującego postać wybitnego muzyka. To nie jest nasza wojna – mówi Wojciech Korzeniewski, prezes Fundacji Sopockie Korzenie.

Ciąg dalszy tutaj:
http://kfp.pl/page,propozycja,id,12768, ... index.html
Tadeusz
2013-10-24 19:23:40
http://www.youtube.com/watch?v=OVC40RLZbdA
http://www.youtube.com/watch?v=7sCe2HGOrhE
Ewa
2013-10-31 07:21:19
http://gdansk.gosc.pl/doc/1760642.Dzielenie-Klenczona
Ewa
2013-11-16 13:32:37
Dzisiejszy Trójkowy Wehikuł Czasu w całości poświęcony będzie Klenczonowi.
Ewa
2013-12-02 16:37:49
Film Heleny Giersz "10 w skali Beauforta" tylko raz był prezentowany w polskiej tv, więc pewnie nie wszyscy chętni mieli okazję go zobaczyć. Kto nie widział, a chciałby obejrzeć, może to zrobić tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=Yrwf_LK ... e=youtu.be
Jurek
2014-01-30 09:40:40
Dzień dobry, pozwolę sobie napisać jak rzeczywiście był ubrany Krzysztof Klenczon podczas koncertu ze swoim zespołem Trzy Korony , przy morzu Bałtyku w sierpniowy wieczór . Zwyczajnie , spodnie, sweter na koszulę, krótka kurtka jeansowa . W tym ubiorze był Krzysztof Klenczon przed koncertem , widzieliśmy się wcześniej przy barze . Podczas koncertu możliwie bez swetra . Krzysztof Klenczon był ubrany zwyczajnie, codziennie , w odróżnieniu od nas , wczasowiczów, będących na tym świetnym koncercie .

Pozdrawiam
Jurek
Ewa
2021-04-07 12:14:16
Dziś 40. rocznica śmierci Krzysztofa Klenczona. Z tej okazji PR 24 przygotowało specjalną stronę oraz kanał z jego utworami i wywiadami na jego temat. W "Radio Klenczon" można też usłyszeć Niemena. :)

https://polskieradio24.pl/466/
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony