Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

mainstream i... 2020-02-08 - 2020-02-16 Tadeusz 3 3481
Tadeusz
2020-02-08 20:16:18
No właśnie, mainstream i ściek.
W TV promują jakiegoś "Janka - Franka" ( podobno powstanie o nim film), speca od disco polo, który, jak wieść niesie, sprzedał miliony płyt w Polsce i w Chinach. Przerażenie ogarnia na samą myśl, że taka miernota ma takie wzięcie wśród ludu polskiego, wśród dziewoi wiejskich i chłopaków w pikolakach. Minęło wiele lat od zmian ustrojowych w Polsce, co dało nam nieograniczony dostęp do różnych kultur, europejskich i światowych , a mimo to wiocha górą, a mimo to tkwimy w zaścianku. To jakiś fenomen, to jakaś zmowa sił wyższych przeciwko nam -koneserom. Kto oszalał i promuje ten monstrualny kicz ?
Gatunek ten nie mieści się w głównym nurcie, jest gdzieś na uboczu, a odnosi sukcesy.
Może ktoś wpadnie na pomysł i zorganizuje ogólnopolski plebiscyt pod hasłem: "walczymy z disco polo i zaśmiecaniem kultury ?!" Głosowałbym wówczas przeciwko temu ściekowi bez przerwy-w dzień i w nocy !!!

PS Cudowny jest widok wiecznie uśmiechniętej gęby prezesa TVP promującego "Janka-Franka". Niesamowite przeżycie, pełne emocji i uwielbienia dla promotora.
Tadeusz
2020-02-15 17:40:43
A to wszystko zasługa wiecznie uśmiechniętej gęby prezesa TVP
https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/film ... spartanntp
Ewa
2020-02-16 11:30:17
I na to wydawane są publiczne pieniądze... Masakra... :evil:
Tadeusz
2020-02-16 13:38:14
I na to wydawane są publiczne pieniądze... Masakra...


Tu już nie chodzi o pieniądze, bo one zawsze były źle wydawane (ale to już polityka ) Szlag mnie trafia, że taki kit sprzedaje się publice, a ona łyka to g...o. Ale cóż, gawiedź wszystko kupi...to i prezes TVP robi wszystko ku uciesze gawiedzi. Zapytam po szekspirowsku: Does he have his private biusnes in it, that's the question?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony