Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Miejsce Niemena w internecie 2009-01-10 - 2009-01-17 Stach 8 7267
Stach
2009-01-10 08:14:22
Markovitz w temacie 'Powitanie sympatyków CN'Spodobało mi się na stronie głównej pewnego forum .. powitanie nowych użytkowników- coś w sensie:

Ostatnio zarejestrował się: X. Witamy i serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusjach.

Oczywiście mogłoby to brzmieć inaczej, ale chyba przydałaby się jakaś próba ośmielenia...

Markovitz, czarno to widzę. Sporadycznie pojawiają się "nowe twarze". Napiszą 1, 2 posty i "spadają". Odchodzą starzy stażem :wink: wspomnę Migaweczkę, Szachraja, Eda, Witka, Aktona, ... Na forum piszą ludzie o różnych poziomach zdolności przedstawiania swoich przemyśleń. Niestety ale nie ma zachęty ze strony niemenologów. Jest/był natomiast antagonizm. Kilku userów próbuje dążyc do "przewodzenia" co peszy. Oczywiście jest to sprawa sinusoidalna :) Lecz niestety kiedy "słyszę" głosy typu , tu na forum, że jest tylu innych artystów ,którym należy poświęcic... stronę... :N: -a. Moim zdaniem, z każdym rokiem rosną zastępy innercyjnych userów, czekają "aż ktoś coś im da".
Częśc userów ze strony :N: Aerolit korzysta jak z tablicy ogłoszeń.To nie jest prawda ,że nie ma o czym pisac, lecz zwyczajnie my ludziska jesteśmy leniwi, zazdrośni, zawistni itp.
Sprządzono sztuczne podziały na zwolenników Spadkobierczyń, zwolenników autorów książek, zwolenników SBB, zwolenników Skaldów, zwolenników ... zwolenników lub ich przeciwników.
Porobiły sie podgrupy ,towarzystwa wzajemnej adoracji, coś podobnego "przeżyłem" na Zlocie w Kołobrzegu...........
Poruszyłeś sprawę poważną, gdyz forum zamiera, tli sie resztakami "starej gwardii", młodzi ( Domin) jak 1. jaskółka wiosny nie czyni, tak on niestety nie przyciągnie do forum sympatyków N.AE. , częśc młodych wybierze dopalacze i amerykańską/ anglosaską rap-iochę.
Geronimo
2009-01-10 12:07:25
Forumowicze,

nie wiem czy ten mój post do Was dotrze,czy zostanie jednak przez Admina skasowany,ale podzielę się z Wami swoim zdaniem co tak naprawdę o tym Naszym forum sądzę.

Moim zdaniem po prostu za dużo piszecie w kółko tylko o jednym i tym samym muzyku,czy może nawet niewielkim kręgu pewnej grupy muzyków.I szkoda,że to forum tak naprawdę poświęcacie tylko Niemenowi,czy w ogóle podobnemu kręgu muzyków.W ogóle piszecie w zasadzie tylko o polskich muzykach.A tak naprawdę na całym świecie jest też wiele wspaniałej muzyki,która także teraz powstaje.I warto by było,żeby jednak pisać też o innych muzykach,zespołach i niekoniecznie polskich.Bo pewne ważne prawdy i przesłania przekazywał nie tylko Czesław Niemen.

Pozdrowienia
od Jacka
Stach
2009-01-10 14:04:34
Regulamin forum Niemen Aerolit


Forum "Niemen Aerolit" poświecone jest dyskusji o twórczości Czesława Niemena i związanych z nią wydarzeniach. Dokładniej tematyka przedstawiona jest w opisach poszczególnych podforów- napisał DS

Zatem Geronimo nie pojmuję Twojej poniższej uwagi :shock: . Wchodząc na Nasze forum musiałeś zdawac sobie sprawę , że będziemy pisac o N.AE.

"Moim zdaniem po prostu za dużo piszecie w kółko tylko o jednym i tym samym muzyku,czy może nawet niewielkim kręgu pewnej grupy muzyków.I szkoda,że to forum tak naprawdę poświęcacie tylko Niemenowi,czy w ogóle podobnemu kręgu muzyków." -napisał Geronimo
Markovitz
2009-01-16 09:22:54
W "Gazecie Olsztyńskiej" z 16 stycznia 2009r. jest obszerny wywiad red. Katarzyny Janków- Mazurkiewicz z panią Małgorzatą Niemen zatytułowany "Pozostają wspomnienia i to mi wystarcza". Rozmowa poświęcona jest w dużej części wspomnieniom związanym z Czesławem Niemenem oraz z Olsztynem, ale znalazła się tam także wypowiedź, która pośrednio odnosi się do tematu tego topiku.

Małgorzata Niemen :

- Studiuję na przykład prawo autorskie, które w Polsce naprawdę kuleje. Przedziwne jest to,że jeśli ktoś ukradnie samochód, nazywa się go złodziejem.
Ale, jeśli ktoś bez wiedzy artysty*, umieszcza na You Tube jego utwór, to już nie jest kradzieżą.
A taka osoba z reguły nie pyta artysty*, czy ten chce żeby jego utwór był wykorzystany w ten sposób. Nikt nie widzi w tym nic złego.
Utworów Czesława Niemena używa się nagminnie do różnej jakości filmików.
Ja znając Czesława, wiem, że nigdy by się na to nie zgodził.
Dobrze to podsumowała w wywiadzie w "Machinie" Agnieszka Chylińska.
Są fani i fanatycy. Fanatycy mają postawę roszczeniową wobec artysty.
Myślą,że bez nich Niemen nie będzie istniał, że trzeba wrzucić go do internetu, bez zgody spadkobierców umieszczać na MP3.
Nie wiem, czy to złodziejstwo, ale już na pewno naruszenie prawa artysty do jego dzieła
.


* z kontekstu wywiadu wynika, że oburzenie p. Małgorzaty Niemen wywołuje fakt, iż nie pyta się spadkobierczyń Artysty o zgodę na zamieszczenie filmików na You Tube.
Stach
2009-01-16 11:39:42
Ostatnio szwankował mi odtwarzacz więc, powodowany chęcią obcowania z N.AE. nie oparłem się i tam zajrzec, to bylo silniejsze ode mnie. :cry: :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=Oi_VtU5aRgI
Piotr Starzyński
2009-01-17 17:59:23
http://www.teleman.pl/prog-982875-klasy ... zofia.html
Po-zdrowie-nia :)
Markovitz
2009-01-17 18:52:15
Dzięki za info Piotrze, choć tu akurat dyskutujemy o miejscu Niemena w internecie i bardzo ciekawą wypowiedź Niemena na ten temat usłyszałem dziś w audycji pani Doroty Truszczak ( PR 1). Kto nie chce przyjąć do wiadomości, że to nie była niechęć do internetu jako medium, tylko do pewnych przejawów gwiazdorskiego ekshibicjonizmu- jego sprawa...
Ale nie powinno się automatycznie przenosić powodów niezawinionej nieobecności Czesława Niemena w internecie AD 2001-2003 na NIEOBECNOŚĆ sztuki Niemena w internecie AD 2009.

I jeszcze coś => na stronie Polskiego Radia zamieszczony jest klip do piosenki "Sen o Warszawie" złożony z fotografii Eleonory Niemen oraz fotek znalezionych w internecie - bardzo kiepskiej jakości... :(
Stach
2009-01-17 19:10:14
Sen o Warszawie" złożony z fotografii Eleonory Niemen napisał M-z
Piszesz o fotografii wyk. przez E.Niemen? Ja znam jeszcze innego autora tego samego zdjęcia. Info. w TR.
Patrz zdjęcie obok. :)
Markovitz
2009-01-17 19:38:57
Proszę - nie skręcajmy na wątki poboczne.

Wracając do wywiadu z Gazety Olsztyńskiej - spostrzegłem, że jest tam fotka z EMPIK-u w Olsztynie Być może to wtedy (lipiec 2008) przeprowadzono ten wywiad..?

Mam nadzieję, że od tego czasu coś się jednak zmieniło ...

Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony