Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Moratorium na temat: NIEMEN 2007-06-28 - 2007-09-09 Ed 11 6012
Ed
2007-06-28 13:02:05
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-06-28 13:02:05 przez Ed
Żeby rozruszać starych i zachecić do pisania (czegokolwiek)nowych forumowiczów - proponuję wprowadzić MORATORIUM na temat NIEMEN przez cały okres wakacji - chyba, że byłaby to TYLKO informacja. Może odrodzą się stare przyjaźnie, znajomości i uczucia i nawiążą nowe ???

Zaczynam pierwszy:
Polacy w siatkówce kończą eliminacje do finału ligi światowej. Zostały ostatnie dwa mecze z Bułgarią - w piatek i sobotę.
Myślę, że tak jak w Warnie, nie damy za bardzo pograć Bułgarom... ;)

Mundurki w szkołach: w podstawówce miałem fartuszek z białym kołnierzykiem :) i pewnie w okolicach klasy piątej był już za mały i podarty :D :D więc poszedł w odstawkę...
w liceum miałem garnitur koloru milicyjnej NYSY i też go gdzieś wcięło... ;)
Dopiero na studiach chodziliśmy w tym, co kto miał... a tu pan Giertych rewię szkolnej mody funduje naszym wnukom... ;)

PCK: chcesz się wzbogacić??? wykupuj za bezcen majatek Polskiego Czerwonego Krzyża... ale wcześniej coś prezesowi musisz odpalić ;)
http://www.nie.com.pl/art9115.htm
gasket
2007-06-28 13:30:49
Edwprowadzić MORATORIUM na temat NIEMEN przez cały okres wakacji - chyba, że byłaby to TYLKO informacja.

Moratorium o niepisaniu na temat "Niemen" nie trzeba wprowadzac, bo istnieje na tym forum jako niepisana regula. Niepisanie.

EdDopiero na studiach chodziliśmy w tym, co kto miał... a tu pan Giertych rewię szkolnej mody funduje naszym wnukom... ;)

A coz to Giertych wymyslil, bo nie jestem w temacie? Z opowiadan kolegow wiem, ze w niektorych szkolach to dopiero odchodza rewie mody. Dziewczyny z pepkami na wierzchu, majtki z tylu im wystaja... Ubranka jak ta lala!

A matolki na zachodzie, nie majac pojecia o prawdziwej wolnosci, chodza do szkol w mundurkach! Barany! A im lepsza i drozsza szkola, tym bardziej mundurek mundurkowy. Nie dajmy sobie zabrac tej odrobiny wolnosci ktora wywalczylismy dla naszych dzieci! Nam kazali chodzic w mundkach i chalatach, niech wiec przynajmniej one sie nie mecza i ubieraja jak chca! Albo wcale!
Stach
2007-06-28 15:26:13
Edytowany 7 raz(y), ostatnio 2007-06-28 15:26:13 przez Stach
....usunąłem,efekt moratorium Eda .
Tadeusz
2007-06-28 15:38:14
Stach napisał:

Jakiś czas temu pisałem,że forum staje się poletkiem poligonowym gasketa .

Nie tylko poligonowym ale i doświadczalnym.
Niestety, nie ma co liczyć, że Gasket przyrzecze sobie moratorium na swoje „FELIETONY” Naiwni, nie liczcie na to!!!
Ed
2007-06-28 17:13:50
Stach
A do tego jeszcze Ed ze swoją, pożal się Boże propozycją "moratorium". Pauperyzacja forum Niemen z prespektywą całkowitego "zatarcia śladów "NIEMENA :shock: .Bez ogródek powiem to zabrzmiało jak ZDRADA NIEMENA :cry: Nie mam zamiaru uczestniczyc w tej żenadzie. Żegnam.


Niemen swoje miejsce w encyklopedii i historii muzyki już ma. I forum tego nie zmieni, choćby pisało się tu o "pupie Maryny".
I powiem wam że śmieszy mnie zacietrzewienie zarówno w obronie dobrego imienia Niemena jak i próby zdeprecjonowania jego dokonań. Przecież to wszystko, całe to ulotne forum jest jedynie ZABAWĄ DLA DOROSŁYCH. Kto tego nie rozumie, będzie przeżywał takie niepotrzebne stresy jak ci, co już ich doświadczyli... tylko pytam się PO CO???
Markovitz
2007-06-28 19:12:09
Bo Forum jest trochę takim poligonem, Tadeuszu :)

StachBez ogródek powiem to zabrzmiało jak ZDRADA NIEMENA :cry: Nie mam zamiaru uczestniczyc w tej żenadzie. Żegnam.


Już nie raz nas żegnałeś obrażony i powracałeś już nie taki ... :wink:

Co do istoty propozycji Eda - nie musisz się Stachu tak oburzać....

Sam odbieram wniosek Eda jako apel o zdystansowanie się do własnych postaw na okres kanikuły.

Bo ważniejsze od tego, czy ktoś jest za, czy przeciw jest styl naszej wymiany poglądów. Dotyczy to zarówno Tych, którzy ujawnili nadzwyczajne zacięcie w zabiegach dezawuujących sztukę Niemena, jak i Tych, którzy chcą otoczyć Niemena skorupą uwielbienia, przez którą żadna krytyczna refleksja już się nie przedrze.

Przecież to wszystko, całe to ulotne forum jest jedynie ZABAWĄ DLA DOROSŁYCH. Kto tego nie rozumie, będzie przeżywał takie niepotrzebne stresy jak ci, co już ich doświadczyli... tylko pytam się PO CO ???


Z drugiej strony - dopóki :N: budzi w nas spory natury muzycznej, artystycznej, czy ideowej, to śladom Jego nie grozi zasypanie 8)

Bywa, że w polemicznym zapale czasem wyolbrzymiamy znaczenie podejmowanych tu tematów i samego wymiaru tej wymiany zdań, ale w końcu : gdzie dyskutować o Niemenie - jeśli nie tu ???
gasket
2007-06-29 09:16:30
Edforum jest jedynie ZABAWĄ DLA DOROSŁYCH.

Edzie, jak mogles cos takiego napisac??? Nie moge uwierzyc! Nie ma przeciez niczego gorszego, niz gdy ktos w trakcie zabawy przypomina, ze to zabawa, albo w trakcie filmu, ze
to "tylko" film!

Zreszta zabawa przez niektorych wspolczesniejszych socjologow jest traktowana dosc powaznie... Na tyle, ze wiekszosc naszych czynnosci uwazaja oni za zabawe.
Jestesmy przeciez homo ludens! Mozna nam o tym przypominac... Tylko pytam się PO CO???
migaweczka
2007-06-29 13:54:47
gasket
Edforum jest jedynie ZABAWĄ DLA DOROSŁYCH.

Edzie, jak mogles cos takiego napisac??? Nie moge uwierzyc! Nie ma przeciez niczego gorszego, niz gdy ktos w trakcie zabawy przypomina, ze to zabawa, albo w trakcie filmu, ze to "tylko" film! (...)Mozna nam o tym przypominac... Tylko pytam się PO CO???

Myślę, że po to, Gaskecie, żeby nikt "przypadeczkiem" nie wyłączył w tej zabawie-grze opcji "nieśmiertelność"* i nie zaczął ustawiać kolejnych userów pod murem z zamiarem rozstrzelania, bynajmniej nie "ślepakami".


* mam na myśli "nieśmiertelność" w grach komputerowych polegającą na tym, że zawsze mamy drugą szansę, nawet jeśli fikcyjnie polegniemy :)
Markovitz
2007-07-25 22:12:39
Migaweczka napisała ...

Myślę, że po to, Gaskecie, żeby nikt "przypadeczkiem" nie wyłączył w tej zabawie-grze opcji "nieśmiertelność"* i nie zaczął ustawiać kolejnych userów pod murem z zamiarem rozstrzelania, bynajmniej nie "ślepakami".

* mam na myśli "nieśmiertelność" w grach komputerowych polegającą na tym, że zawsze mamy drugą szansę, nawet jeśli fikcyjnie polegniemy :)


Migaweczko - Gasket doskonale zna ten rodzaj zabawy - przecież już kilka razy poległ : a to na nakryciach głowy Niemena (zupełnie bez sensu), później (za sprawą snu Bożeny) na spotkaniu z :n: ., już to jako Jego zacięty fan ...

Ostatnio nieszczęśliwie poślizgnął się na fałszywej tożsamości, ale znów otrzymał kolejne życie. Może więc kontynuować fraszkę (zwaną przezeń Odą).
Niech no zgadnę: podałaś Mu pomocną rączkę w redakcji wierszyka ?
Może jeszcze Ktoś spoza forum .. ?
Czy tak ? :)
Bo jakoś nikogo innego o talent poetycki tu nie podejrzewałbym...* Zresztą - mniejsza o to. Poczekamy na efekty.

Na razie Gasket się bawi.

Bo taki jest sens istnienia forum - nieprawdaż Edzie ?

* Oczywiście : Andrzeja i Tadeusza już na wstępie wykluczyłem z kręgu grupy poetyckiej Gaskety ...
migaweczka
2007-07-26 07:36:55
MarkovitzNiech no zgadnę: podałaś Mu pomocną rączkę w redakcji wierszyka ?
Może jeszcze Ktoś spoza forum .. ?
Czy tak ? :)
Bo jakoś nikogo innego o talent poetycki tu nie podejrzewałbym...* Zresztą - mniejsza o to. Poczekamy na efekty.

Zgaduj dalej... a raczej podejrzewaj, jak sam piszesz 8)
gasket
2007-07-26 13:37:07
MarkovitzMigaweczko - Gasket doskonale zna ten rodzaj zabawy - przecież już kilka razy poległ : a to na nakryciach głowy Niemena (zupełnie bez sensu), później (za sprawą snu Bożeny) na spotkaniu z :n: ., już to jako Jego zacięty fan ...

Ostatnio nieszczęśliwie poślizgnął się na fałszywej tożsamości, ale znów otrzymał kolejne życie.

Eno, kolego - tylko raz bylem wyrzucony - za caloksztalt! Nie dodawaj mi!

MarkovitzBo jakoś nikogo innego o talent poetycki tu nie podejrzewałbym...
Oczywiście : Andrzeja i Tadeusza już na wstępie wykluczyłem z kręgu grupy poetyckiej Gaskety

A ja nikogo nie wykluczam! Jesli tylko ktos chce zostac jej czlonkiem, bedzie mile widziany. A jesli bedzie chcial zachowac anonimowosc, jego wola bedzie uszanowana. Czlonkowstwo nie bedzie publicznie potwierdzane ani zaprzeczane.

Dlatego nie moge rowniez potwierdzic, ze sam nie jestes jej czlonkiem! Co napisales, to napisales: kto Ci uwierzy, ten uwierzy...
Ed
2007-09-09 14:10:46
Niniejszym oznajmiam, iż zawieszam moratorium na czas bliżej nieokreślony, nakazujac jednocześnie wypowiadanie sie o Niemenie jedynie w sposób pozytywny oraz miłowanie bliźniego... ;)
Tym samym zakazuję wszczynania kłótni raz na zawsze... :)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony