Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

O pomstę do nieba! 2006-09-25 - 2008-03-19 Tadeusz 13 6234
Tadeusz
2006-09-25 10:35:03
O POMSTĘ DO NIEBA !!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=uGalrExCi0Y
Markovitz
2006-09-25 10:42:14
TadeuszO POMSTĘ DO NIEBA !!!!!


Czemu aż takie oburzenie :?:

Że brzmią jak Ich Troje (Dwoje) ?

Czyżby nie uzyskali na wykonanie zezwolenia .. tym razem Twojego Tadeuszu ? :wink:
Tadeusz
2006-09-25 10:52:26
Zgody mojej uzyskiwać nie musieli, i mogą sobie śpiewać do woli (w lesie, daleko od ludzi), ale winno ich się skazać na wieczną banicję – do lasu - za narażanie ludzi na przeżywanie czegoś w rodzaju odrazy. Wszak to szmira okrutna -nawet nie jarmarczne kugle.
Domin189
2006-09-26 18:50:49
Mnie również to oburzyło. I tu już nie chodzi o wykonanie. Sam fakt jest wystarczająco skandaliczny. Żałość.
Tadeusz
2006-09-26 19:12:50
Jedna z naszych Pań napisała mi na PW - "i ten z ćwiekami w pysku".
Bardzo mi się spodobało to określenie. Można mieć ćwieki w pysku, jak się ma talent i coś do powiedzenia na scenie, ale jak się ma tylko ćwieki w pysku – a talentu nie, i do powiedzenia jeszcze mniej- to: do „lasu na jagody”.
Niestety, komercja wypromuje największe „G.” i wmówi , że jest to ciastko tortowe, a ciemny naród uwierzy… Brutalna to prawda…
Masz rację Dominie, sam fakt, że ten kuglarz ( pajac) sięga tak wysoko -oburza.
Dasza
2006-09-27 12:42:11
Uważam,że jest to najgorsze wykonanie Dziwnego Świata,
jakie słyszałam.
Aż strach pomyśleć,że niektórym młodym ludziom,ta piosenka
może kojarzyć się tylko z zespołem Ich Troje.
Tadeusz
2006-09-27 12:46:08
Daszo, jestes bardzo łagodna w swojej ocenie. To nie jest wykonanie, to jest "wywycie" :lol:
Ewa
2006-09-27 12:46:47
Nie sądzę, Daszo, żeby młodym tak źle się kojarzyła ta piosenka. Wszak to sztandarowy utwór Niemena.
A omawiane wykonanie rzeczywiście jest koszmarne. :evil:
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-28 08:08:46
DaszaUważam,że jest to najgorsze wykonanie Dziwnego Świata,
jakie słyszałam.
Aż strach pomyśleć,że niektórym młodym ludziom,ta piosenka
może kojarzyć się tylko z zespołem Ich Troje.
,,,,,tak, istnieje takie zagrożenie ,ja mam przykłady z Flintą( u siebie w pracy).skojarzenia to ...przekleństwo,ten "sztandar"TVP-2,to istny eklektyk.
Markovitz
2006-09-28 08:27:03
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-09-28 08:27:03 przez Markovitz
Dziwne jes to, co tu piszecie...

Nie jest obecnie żadnym problemem mniej (Ich Troje), czy bardziej (Flinta) udane wykonanie tego songu . Zniesmaczył mnie kiedyś Halama parodią "Dziwny jest ten flak", ale to w końcu tylko kabaretowy gag...

Problemem jest to, że na hasło NIEMEN jak echo wraca odzew DZIWNY JEST TEN ŚWIAT !
W taki sposób media kwitują każdą wzmiankę , rocznicę i wydarzenie związane z Niemenem. W ten sposób wiedza o dorobku twórczym tego Muzyka zostaje zredukowana do jednego acz ważnego jej wycinka .
Nie obawiajcie się, że ktoś "zabierze" Mu ten Dziwny !
Obawiajcie się, że tylko z Dziwnym, Snem , Papugami i Wspomnieniem pozostawią Go w pamięci pokoleń :idea:

P.S. Z wersji, które słyszałem swój klucz do piosenki znaleźli : K.Kowalska i G.Ciechowski (jako producent nagrania) oraz M.Bałata ...
stan.i.slaw N.AE.
2006-09-28 08:36:38
To co ,stawiamy "kosy na sztorc"-silne argumenty(potrzeby ,oczekiwania,dbałość o dobro kultury narodowe) i idziemy- w formie listów ...otwartych, na siedziby PR i TVP ?!........albo wołajmy o pomstę do nieba , tylko ,gdzie usłyszymy ...echo.Ja wystąpiłem do władz miast: Koszalina i Gdańska z zapytaniem i o zgodę na manifestację mojej postawy wobec stanowiska PR i TVP ( "zamknięcie "Jego twórczości w latach 60-tych , brak NIEMENA w mediach. np. PR Koszalin emituje ostatnio tylko "Wspomnienie") przed ich siedzibami,czekam na odpowiedz. A pózniej....Warszawa, albo NIE-BO.
Domin189
2006-09-28 11:05:50
sam fakt, że ten kuglarz ( pajac) sięga tak wysoko -oburza.


Tadeuszu! Właśnie w ten sposób nazywałem wspomnianego wykonawcę ("wykonawca" nie równa się słowu "artysta") po obejrzeniu tego materiału. Wstyd przyznać, ale do słowa "pajac" dodałem kilka mocnych acz wulgarnych epitetów :oops: Rozpocząłem akcję bojkotu Ich Troje i ich wokalisty... Za brak szacunku płaci się brakiem szacunku.

A co do "kojarzenia" tej piosenki z kimś innym niż :N: - to niestety muszę przyznać, że za kilka-kilkanaście lat może się okazać, że młodzi znają Dziwny... dzięki takim właśnie pseudo-muzykom. To przykre. Ale to nie jest do końca wina pajaca-W. Muzyczny rynek kształtują słuchacze.

miliony nóg/miliony ciał
miliony rąk/milionów szał
szał...
Tadeusz
2006-09-28 11:33:23
Stanisław napisał:To co ,stawiamy "kosy na sztorc"-silne argumenty

Rzecz w tym, że to nic nie da, bo jak napisałem wcześniej : "Niestety, komercja wypromuje największe „G.” i wmówi , że jest to ciastko tortowe, a ciemny naród uwierzy…"
Komercja potrafi cuda; potrafi nawet wypromować rozpuszczalnik do wszystkiego, tylko dyskretnie przemilczy fakt, że nie będzie do niego naczynia, a ludzie to kupią, i nie załapią, że "kit" kupują. Musimy zatem znosić obok siebie takie "indywidualności" jak farbowany świr.

Markovitz napisał:Obawiajcie się, że tylko z Dziwnym, Snem , Papugami i Wspomnieniem pozostawią Go w pamięci pokoleń

Otóż, widomo od dawna, że tak się stanie, bo tak jest najłatwiej: nie trzeba niczego promować, nikogo przekonywać, nikomu kształtować gustu. Sprzedawany jest sprawdzony „produkt” Po co tracić energię skoro łatwiej jest sprzedać coś chodliwego? KOMERCJA!!!
Stach
2008-03-19 16:22:37
TadeuszStanisław napisał:To co ,stawiamy "kosy na sztorc"-silne argumenty

Rzecz w tym, że to nic nie da, bo jak napisałem wcześniej : "Niestety, komercja wypromuje największe „G.” i wmówi , że jest to ciastko tortowe, a ciemny naród uwierzy…"
Komercja potrafi cuda; potrafi nawet wypromować rozpuszczalnik do wszystkiego, tylko dyskretnie przemilczy fakt, że nie będzie do niego naczynia, a ludzie to kupią, i nie załapią, że "kit" kupują. Musimy zatem znosić obok siebie takie "indywidualności" jak farbowany świr.

Markovitz napisał:Obawiajcie się, że tylko z Dziwnym, Snem , Papugami i Wspomnieniem pozostawią Go w pamięci pokoleń

Otóż, widomo od dawna, że tak się stanie, bo tak jest najłatwiej: nie trzeba niczego promować, nikogo przekonywać, nikomu kształtować gustu. Sprzedawany jest sprawdzony „produkt” Po co tracić energię skoro łatwiej jest sprzedać coś chodliwego? KOMERCJA!!!

Dobry temat, ostatnio ... aktualny.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony