Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Pamięci Janusza Popławskiego 2007-08-10 - 2010-07-30 Ewa 7 4258
Ewa
2007-08-10 09:57:02
Miasto Gdynia postanowiło uczcić pamięć Muzyka tworzącego historię polskiego rocka.
Już po raz trzeci w klubie Ucho odbędzie się koncert poświęcony jego pamięci.
Impreza ta znajduje się na stałe w kalendarzu kulturalnym miasta.

Zagrają:
ANTHIMOS APOSTOLIS TRIO i MISSISSIPPI BLUES

Jeśli ktoś z Was jest teraz w Trójmieście niech zajrzy o 20-tej do Ucha przy ulicy św. Piotra w Gdyni. Wstęp jest wolny.
My z Markovitzem też tam będziemy. :wink:
Stach
2009-01-11 10:35:37
Miasto Gdynia postanowiło uczcić pamięć Muzyka tworzącego historię polskiego rocka.
Już po raz trzeci napisała Ewa
a czy uczczono czwartą:?:
Ewa
2009-01-11 12:14:11
Stach
a czy uczczono czwartą:?:

Oczywiście czwartą rocznicę też uczczono. :) Byłam na tym koncercie- wystąpiła Grażyna Łobaszewska ze swoim zespołem. Była też na sali żona Janusza Popławskiego...
Stach
2009-01-11 12:49:15
Podana była informacja, czy przegapiłem :| ?
Ewa
2009-01-11 13:22:05
Nie podawałam wcześniej tej informacji, bo nie sądziłam, że to kogoś zainteresuje.
Ewa
2010-07-27 22:17:18
W tym roku na koncercie pamięci Janusza Popławskiego wystąpi trio Jarosława Śmietany z basistą Marcinem Lamchem i perkusistą Adamem Czerwińskim. W programie znajdą się m.in. kompozycje Janusza Popławskiego w aranżacjach lidera.

29 lipca, godz. 20.00. Klub Muzyczny Ucho, ul. św. Piotra 2, Gdynia, wstęp wolny
Stach
2010-07-28 06:36:29
Miałem przyjemnośc słuchania Jarosława Śmietany i jego muzyków, gdzie przedstawiał m.in. "jazz z ludzką twarzą" jak sam to okreslil.
Niestety obowiązki nie pozwola mi na wysłuchanie kompozycji Janusza Popławskiego w aranżacjach J.Śmietany.
To świetny pomysł na koncert poświęcony pamięci J.Popławskiego!
Ewa
2010-07-30 10:14:04
Stach
Niestety obowiązki nie pozwola mi na wysłuchanie kompozycji Janusza Popławskiego w aranżacjach J.Śmietany.

Kompozycja Popławskiego w zasadzie była tylko jedna ("Taka była moja dziewczyna"), ale za to zagrana na ulubionej gitarze Popławskiego (Gibson Les Paul),którą Śmietana otrzymał po jego śmierci od żony p.Janusza. Pani Krystyna Popławska zresztą obecna była na sali, wśród gości była również córka Franiszka Walickiego z mężem. Sam koncert był naprawdę wspaniały - dwie godziny cudownej, aczkolwiek bardzo różnorodnej muzyki: od przedwojennych utworów H. Warsa i J. Petersburskiego poprzez filmową muzykę powojenną („Pamiętasz była jesień” Kaszyckiego ),wspaniałe kompozycje Jimmy Hendrixa (te chyba wzbudziły największy aplauz) i Petera Greena aż po free-jazzowy utwór Colemana. Wszystko oczywiście w aranżacjach Jarka Śmietany.
Śmietana wspominał też swojego przyjaciela Janusza oraz zadedykował jedną swoją kompozycję. Zapowiadał, jak zwkle, Przemek Dyakowski (w specjalnej, okolicznościowej koszulce).
Oby jak najwięcej takich koncertów!
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony