Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Piłka ręczna 2007-02-01 - 2007-02-08 Markovitz 13 5942
Markovitz
2007-02-01 08:53:19
Ed założył w tym podforum tematy związane z mistrzostwami świata w piłce nożnej i siatkówce. Pora założyć topic dotyczący dyscypliny, której wiernym kibicem był ... sam Mistrz Czesław 8)
Słyszałem, że jeszcze w czasach szkolnych oprócz gimnastyki przyrządowej uprawiał szczypiorniaka.
Dla niezorientowanych : nie szczypiorek tylko piłkę ręczną :wink:

Obecnie nasza reprezentacja staje przed wielką szansą w Mistrzostwach Świata w Niemczech.
To czego dokonali nasi szczypiorniści na tej imprezie już nie mieści się w głowach nawet tym, którzy żywo interesują się sportem.
Gdyby takie sukcesy odnosili futboliści - nie byłoby w Polsce innego tematu a wieczorami ruch uliczny zamierałby całkowicie !
Myślę, że Niemenowi odpowiadał ten sport również z uwagi na mniejszą wrzawę, jaka od początku towarzyszy rozgrywkom tej dyscypliny.
Ed
2007-02-02 08:31:38
No i zanosi się w niedzielę na WIELKI FINAŁ Polska-Niemcy...
Z Danią o sukcesie zadecydowała druga dogrywka a właściwie kilka niemal ostatnich minut... Takie sukcesy są nam wszystkim potrzebne... :)

PS. Szczypiorniak to polskie określenie tej dyscypliny... podobno legioniści Piłsudskiego z lubością bawili się w tę grę w Szczypiornie ( k. Kalisza)
Markovitz
2007-02-03 16:16:44
Chyba trzeba poprosić fanów zamieszkałych w RFN o dopingowanie naszych szczypior-piłkarzy :)

To co przeczytałem o gospodarzach mistrzostw nie przystaje do lukrowanego wizerunku Europejczyków zza Odry :arrow: Tak to wygląda ...
Tadeusz
2007-02-03 16:33:10
A kto powiedział, że Niemcy charakteryzują się wysoka kulturą osobistą. Oni sami tak twierdzą! Czym tu się przejmować ? "Panami Świata" ? Nigdy!
Znam ich dobrze - z pozoru kulturalni, wyrozumiali, a tak naprawdę fałszywi i do tego nacjonaliści. Stereotypy o narodach nie są wcale z palca wyssane. "Kretyński" serial komediowy "Allo, allo" angielskiej produkcji pokazuje, że stereotyp Niemca w oczach Polaka i w oczach Anglika jest taki sam.
A więc: stereotyp odzwierciedleniem rzeczywistości. Tępawy pułkownik Wermachtu jest prawdziwy....
Więcej nie będę pisał, bo blisko granicy niemieckiej mieszkam, więc...
Markovitz
2007-02-03 16:41:30
Więc pamiętajmy i o tym, że za zachodnią granicą Muzyka NAE znalazła wielu zwolenników :)

Poza tym trener Bogdan Wenta .. ma również niemiecki paszport. Jeszcze jako zawodnik grał najpierw w polskiej reprezentacji , a gdy Nasi Go nie chcieli .. występował w niemieckiej kadrze.

W sporcie należy pamiętać o zasadzie fair play.
Po tym co przeczytałem wydaje mi się, że nasi Sąsiedzi czasem nie chcą o niej pamiętać...
matt
2007-02-04 00:04:43
MarkovitzWięc pamiętajmy i o tym, że za zachodnią granicą Muzyka NAE znalazła wielu zwolenników :)

Poza tym trener Bogdan Wenta .. ma również niemiecki paszport.


No wlasnie, w takiej sytuacji mysle ze i :N: i trener naszych piłkarzy mogli by wiele powiedziec o ludziach dobrej woli w Niemczech.

Tak to juz jest ze istnieja stereotypy. Poza tym wydaje mi sie ze niemieckie media szukaja sensacji (głownie po to zeby sie dobrze sprzedac), a jesli chodzi o organizatorow to robia to w imie solidarnosci i pomocy dla swojej reprezentacji ale nie znaczy ze wszyscy Niemcy popieraja takie dzialanie.

Trudno zreszta nieraz opanowac emocje w sytuacji tak podwyzszonej adrenaliny i to nie tylko wsrod sportowcow :wink:

Markovitzwiernym kibicem był ... sam Mistrz Czesław

a dowiemy sie tego z ksiazeczki M. Sarta(?) z wywiadem rzeka :)
czy moze miales jakies inne źródlo Markovitzu? :wink:
Markovitz
2007-02-04 08:09:19
Cze. bywał nawet na niektórych meczach ligowych. Pierwszą imprezą od czasu wprowadzenia stanu wojennego, na jakiej wystąpił był właśnie turniej piłki ręcznej .. a może koszykówki :wink:

W książeczce na ten temat sportu więcej jest o futbolistach (po sukcesie na Olimpiadzie w Monachium w 1972r.). Broszurkę napisał szef Warszawskich Smyczków -Marek Sewen, którego również miałem przyjemność poznać. Dowcipny Gość- chciał mnie po półgodzinnej rozmowie przyjąć do zespołu, ale ja niestety po tych smykach nie pomykam :? .

Tu prześledzić można drogę Polaków do finału. Ze skruchą muszę przyznać , że wieszczyłem Naszym Szczypiornistom trofea z kartofla , a teraz...

Kto dziś wygra..?

Zwycięska drużyna ma zagwarantowany udział w turnieju olimpijskim w Pekinie.
Stach
2007-02-04 12:52:50
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2007-02-04 12:52:50 przez Stach
To jakieś kpiny z pisowni imienia CZESŁAWA NIEMENA ,jakiś absurd .Strona jest przeznaczona dla CZESŁAWA NIEMENA a nie piłce - coś niesamowitego !!!
Markovitz
2007-02-04 13:50:53
Stach Strona jest przeznaczona dla CZESŁAWA NIEMENA a nie piłce - coś nie samowitego !!!


:N: nie był takim ponurakiem , jakim chciałbyś Go widzieć Stanisławie.

Poza tym niesamowitego -piszemy razem.
Stach
2007-02-04 13:57:41
Grzecznie proszę o pełną pisownię imienia Czesław . Nic więcej,gdyż jak zaczniemy skracac również wyrazy to sam nie będziesz wiedział co piszesz n.p.ja przep. za muz. Cze.Nie.,któ.zaw. przesł.
migaweczka
2007-02-04 14:04:30
Stach n.p.ja przep. za muz. Cze.Nie.,któ.zaw. przesł.

Jasne Stachu, wiemy, wiemy ;)

A skróty... No cóż, jakoś nie zauważyłam, by któryś z Userów miał problemy z odczytaniem ich. Pewnie dlatego, że stosowane są takie, które każdy jest w stanie rozszyfrować :) Nie twórz proszę problemów tam, gdzie ich nie ma :roll:
Stach
2007-02-04 14:19:58
"To nie my "-nie ma problemu...czy to aż tak wiele wysiłku trzeba aby napisac CZESŁAW?
migaweczka
2007-02-04 14:25:30
Stach"To nie my "-nie ma problemu...czy to aż tak wiele wysiłku trzeba aby napisac CZESŁAW?

Nie chodzi o wysiłek czy jego brak, tylko o niepotrzebną produkcję problemów... Nikomu tu nie przeszkadzają te skróty, a myślę, że nawet nikomu do głowy nie przyszło, by się o to ciskać... Istotny jest przekaz, a ten nie jest zakłócony, więc nie widzę sensu dyskutowania na temat skrótów.

Szczypiorniak, fajna nazwa :) Podoba mi się :) Mało się znam, ale poczytałam trochę ;)
Wikipedia
matt
2007-02-08 10:39:05
Jesli chodzi o futbolistow to pamietam ze :n: powiedzial ze znal osobiscie W. Lubańskiego. :)

A piłkarze reczni - no coz, wicemistrzostwo swiata to wielki sukces :!:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony