Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Plebiscyt Piosenki 95-lecia Polskiego Radia 2020-01-04 - 2020-02-07 dzek 15 8636
dzek
2020-01-04 08:00:42
https://www.polskieradio.pl/436,Plebisc ... ego-Radia/
Ja wiem,że to zestawienie pozostawia wiele do życzenia,mówiąc delikatnie,ale ja postanowiłem jednak wziąć udział w tej zabawie.Jak na razie zagłosowałem na Niemena,Grechutę i Fettinga,ale w kolejce jeszcze czekają -Demarczyk,Woźniak,Prońko,Skaldowie,Łobaszewska i jeszcze parę innych wykonawców.Jedna tylko taka uwaga.Po zagłosowaniu na Grechutę i Fettinga ich poparcie drgnęło 0,2%.Kurczę,nigdy nie byłem mocny z matmy,ale wygląda na to,że strasznie mało ludzi bierze udział w tym głosowaniu.Może powinni dać jakiś solidny zestaw nagród na zachętę?
Piotr Starzyński
2020-01-04 12:29:29
Dzięki, dzeku, za info...zagłosowałem... na razie tylko na :N: , ale...można głosować raz dziennie. :D
Ewa
2020-01-08 16:37:56
Ja też głosuję codziennie, ale Niemen wciąż na 3. miejscu, za Ciechowskim i Zalewskim.
Są ogłoszenia o plebiscycie w grupach Niemena na facebooku, ale odzew niewielki.
Czyżby fanom nie chciało się już głosować na swojego idola? :wink:
Tadeusz
2020-01-08 17:55:45
Ja też głosuję codziennie,


Dziwny jest ten świat - codzienne głosowanie na jednego wykonawcę to coś takiego jak środki dopingujące w sporcie ( sztuczne pompowanie organizmu, sztuczne podbijanie głosów). Konkurencja powinna być uczciwa,bowiem w obu przypadkach wyniki będą skażone, a więc nie będą oddawały rzeczywistości. A chyba nie chodzi o to, aby krzyczeć - Niemen jest the best i jest to moja zasługa !!!. Ale jeśli nie przekonuje użytkowników moje porównanie do dopingu, to może nazwiemy taki proceder klakierstwem. Wybór spośród tych dwóch porównań pozostawiam czytającym ten wątek.
Ewa
2020-01-10 22:24:51
Tadeusz Konkurencja powinna być uczciwa,bowiem w obu przypadkach wyniki będą skażone, a więc nie będą oddawały rzeczywistości.

Niestety rzeczywistość jest taka, że to fani danego artysty mobilizują swoje siły w podobnych plebiscytach.
Teraz doszli do głosu fani Maryli Rodowicz i Niemen znalazł się na 4. pozycji. Widziałam na fb, że fani Nalepy dziś też ruszyli do boju i już awansowali o 3 miejsca.
Szkoda tylko, że mobilizacja fanów Niemena jest tak słaba, a przecież chodzi tylko o jedno małe kliknięcie. :wink:
Tadeusz
2020-01-11 09:14:25
Edytowany 1 raz(y), ostatnio 2020-01-11 09:14:25 przez Tadeusz
a przecież chodzi tylko o jedno małe kliknięcie


No właśnie chodzi o jedno kliknięcie, a nie klikanie każdego dnia.
Klikanie każdego dnia na ten sam utwór to klakierstwo i śmieszy mnie to.
Powiedzmy sobie, że wykonawca X ma 100 fanów i każdy z nich kliknął 100 razy, co daje temu panu aż 10 000 głosów,
a wykonawca Y ma 1000 fanów i każdy kliknął tylko raz, co daje temu panu tylko 1000 głosów.
Dla mnie większą wartość ma przegrana pana Y niż wygrana pana X, bo, de facto, pan Y ma więcej fanów, a ty samym sprzeda więcej płyt, a to jest miarą popularności.
Ale jest demokracja, która jest najgłupszym wynalazkiem ludzkości ( głos paryskiego clochard'a równy głosowi profesora Sorbony) i dlatego, gdzie to tylko jest możliwe, dzieją się festiwale głupoty, w tym wielokrotne klikanie na tego samego wykonawcę i jego utwór. Dziwny jest ten świat, jak zaśpiewał pewien klasyk...
Tadeusz
2020-01-11 12:49:42
Kontynuując wątek:
Niestety rzeczywistość jest taka...
..
Rzeczywistość zależy od nas, my ją tworzymy i tylko od nas zależy jaka ona będzie. Chodzi o to, żeby nie popaść w obłęd. Niestety popadamy, poddając się bezsensownym, często wynaturzonym, trendom.
Jeśli to was nie przekonuje to klikajcie całą dobę na okrągło i tak aż do końca plebiscytu...a będzie wam to wynagrodzone :twisted: Wasz idol będzie the best, będzie na najwyższym piedestale. Tylko co z tego ?! :mrgreen: Wojciech Korda śpiewał kiedyś: :"sztuczne kwiaty pachną woskiem"

Sorry za złośliwości, ale przeraża mnie ta hipokryzja.
A może to tylko taka zabawa, której reguły są dla mnie zniezrozumiałe i nie dorosłem do nich ? Taka niby Wolna Amerykanka....

PS Niemen to też mój idol, ale nie popadłem w fanatyzm. Głosowałem tym razem na mojego imiennika, Tadeusza Nalepę, i żeby było jasne-tylko raz.
Tadeusz
2020-01-11 13:36:57
Wątek bardzo interesujący i inspirujący.
Przypomniał mi się w związku z tym pewien dowcip, który pozwolę sobie sparafrazować:

Dowcip:
Nauczycielka zadała dzieciom za zadanie domowe napisać wypracowanie, a temat wypracowania brzmiał: który z historycznych przywódców państwowych budzi wasze uznanie i dlaczego to jest Lenin ?

Parafraza:
Jak myślisz, kto wygra ten plebiscyt i dlaczego będzie to Niemen ?
Tadeusz
2020-01-12 13:37:36
Niemen Niemenem, ale dla mnie zabrakło na tej liście najpiękniejszej polskiej piosenki:
https://www.youtube.com/watch?v=9oPSXfVY4U8

Czy piszący tu jeszcze nieliczni użytkownicy mogliby powiedzieć jakiej piosenki ( utworu) zabrakło na tej liście.
Andrzej Kolendo
2020-01-15 13:49:53
Kłaniam się Państwu. Przejrzałem tę listę i zadałem sobie podstawowe pytanie, które raczej nie ma szans na odpowiedź, pomijając już oczywiste kwestie wyników wielokrotnego głosowania etc. etc.: w jaki sposób można zmierzyć wartość jakiejkolwiek piosenki? :roll: Pozdrawiam serdecznie.
Domin189
2020-02-01 11:33:21
podium.jpgpodium.jpg

Zestawienie było tendencyjne - gdyby w szranki stanęło Ich Troje, zespół Feel czy Weekend to podium wyglądałoby zdecydowanie inaczej ;-) ale to tylko wierzchołek góry lodowej, bo trudno wyjaśnić na liście brak takich zespołów i solistów, jak Enej, Coma (z Piotrem Roguckim), O.N.A. (Agnieszka Chylińska!), Krzysztof Krawczyk, Doda, Kamil Bednarek, Piersi (z lub bez Pawła Kukiza), Zenon Martyniuk, nie wspominając o całkowicie pominiętych gatunkach muzycznych, takich jak rap... Reasumując jednak, dobrze, że w gronie utworów wybranych przez dziennikarzy PR piosenka Niemena znalazła się tak wysoko!
Piotr Starzyński
2020-02-01 12:03:26
Mina Czesława :N: ...bezcenne...Ma...łgośka? :shock: :shock: :shock: :? :wink:
Ale na zdjęciu...to on jest jako... I-szy. :wink:
Tadeusz
2020-02-02 14:12:13
Mam pytanie do wszystkich, którzy głosowali po klika razy na ten sam utwór i dzięki temu zajął on wysoką lokatę, abstrahując od tego, którego wykonawcy to dotyczy: czy nie czujecie się jak właściciele zakupionego auta o małym przebiegu; o małym przebiegu tylko dlatego, że licznik został przekręcony ?
Tadeusz
2020-02-06 16:01:17
Po moim ostatnim poście zapanowało milczenie "nadgorliwych". Pewnie "kac"...
Ciekawy jestem co Niemen powiedziałby na "pompowane" głosowanie. Jestem pewien, że stuknąłby się czoło...
Ewa
2020-02-06 21:40:21
TadeuszPo moim ostatnim poście zapanowało milczenie "nadgorliwych". Pewnie "kac"...

Jaki kac??? Ja jestem bardzo zadowolona, że dzięki mobilizacji wielu fanów Niemen zajął 2. pozycję w Plebiscycie PR. :D
Fani innych wykonawców głosują zupełnie tak samo, więc generalnie szanse są równe.
Naprawdę nie rozumiem, z czym masz problem? Czy ktoś Cię krytykuje za to, że nie głosowałeś?
Nie wiem, co by Niemen powiedział, ale Maryla Rodowicz bardzo się cieszy z pierwszego miejsca. ;)

Teraz, wraz z innymi fanami, codziennie głosuję na Niemena w Liście Przebojów Kino Polska Muzyka. Chcemy, żeby jego utwór był na miejscu 1. z okazji Urodzin. :)
Pewnie znów Ci się to nie spodoba... No cóż, trudno, jakoś to przeżyję. :wink:
Tadeusz
2020-02-07 07:06:52
Czy ktoś Cię krytykuje za to, że nie głosowałeś?



Nawet gdyby ktoś mnie skrytykował, to zupełnie nie przejąłbym się tym.
Pytasz Ewo w czym mam problem. Odpowiadam: wcale nie mam problemu, ja tylko wyrażam swój stosunek do "pompowania" wyników.
Najzwyczajniej śmieszy mnie to i dziwi, czemu dałem wyraz w kilku poprzednich postach.

PS Głosowałem na Tadeusza Nalepę- i żeby była jasność, tylko raz.
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony