Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Polska plyta wszechczasów muzyki popularnej 2009-05-17 - 2009-05-24 dzek 4 2884
dzek
2009-05-17 05:07:57
Natknąłem sie kiedyś w necie na tę stronę.To oczywiście zabawa.Dorzucę coś więc od siebie/kolejność przypadkowa/
1.Marek Grechuta &Anawa
2.Korowód
3.Droga za widnokres
4.Pieśni-Marek Grechuta
5.Niemen Enigmatic
6.Marionetki
7.Muzyka teatralna i filmowa Andrzeja Kurylewicza
8.Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego
9."Wolanie o slońce nad światem"-Dżamble
10.Tu już mi brakuje pomysłu więc dorzucę coś z innej "parafii"-"Astigmatic"-Krzysztof Komeda
http://lestat.salon24.pl/69815,polska-p ... -salonu-24
angur
2009-05-17 06:25:28
Hmmmm :? "Astigmatic" jako muzyka popularna? Widac niezle jest jednak z kultura muzyczna tego narodu :D
na stronie "Polska płyta wszechczasów muzyki popularnej według Salonu 24Za muzykę popularna ( umowne pojęcie ) rozumiemy wszystko co nie jest jazzem czy muzyką okreslaną jako poważna.

A tak przy okazji, czy nie jest Twoja lista dzeku troszeczke stronnicza :wink:
dzek
2009-05-17 07:08:05
Widocznie należę do tej niedouczonej częsci narodu.Oczywiście wiem,że ta płyta Komedy trochę nieprzystaje do innych,ale podkresliłem wyrażnie,że to rzecz z innej parafii i umiesiłem ją z braku pomysłu na inne plyty.A co do mojej stronniczości to to czymżeż jest stronniczośc jak nie skrajnie subiektywną i wlasną oceną?Tzw obiektywizm jest w tym wypadku niemozliwy ,bo wtedy musialbym umieścic tu plyty,ktore być może "powinny się" tu znależć.A to przecież absurd.Podejrzewam,ze na forum Niemena też są sami "stronniczy" ludzie,bo to wszak zagorzali fani Niemena.I bardzo dobrze.Oczywiscie,jak to w przypadku fanów czesto jest miłość bywa ślepa.Każdy ma swoją prywatną historię,prywatne poglądy i nawet swojego rodzaju prywatną mitologię.Tak już jest i tego się nie zmieni.Pozdrawiam serdecznie.
angur
2009-05-17 10:18:14
Hej! i to mi sie podoba. Obiektywnosc w glosowaniu na najlepsze...cokolwiek...
Ja szczerze, dzeku, bede obiektywny i, niestety (albo na szczescie), umieszcze na pierwszych 15 miejscach listy plyty Czeslawa Niemena, a na 16-tym, no tu sie moge nie zmiescic w kategoriach popularnosci ale sprobuje, taka mala ludowa skladanke "Kujawiak Goes Funky" :wink:
dzek
2009-05-24 12:33:41
A tutaj jest podsumowanie tej zabawy,wraz z paroma komentarzami.
http://lestat.salon24.pl/69821,polska-p ... ie-korowod
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony