Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

POMOCY proszę!! Teksty Niemena na maturze...jutro:/ 2006-05-17 - 2006-06-08 TommyTiger 8 4080
TommyTiger
2006-05-17 14:05:42
Witam wszystkich,
juz na początku się ucieszyłem że wogole znalazlem to forum mając nadzieje że fani Niemena mi pomogą. Wiec moj temat prezentacji do matury ustnej z jezyka polskiego to Dokonaj analizy tekstów piosenek wybranego zespołu muzycznego i oceń zasadność doboru środków wyrazu. Wybrałem Czesława Niemena i muszę dokonac analizy kilku jego tekstow piosenek. Kupiłem sobie nawet ksiązke Romana Radoszewskiego "Kiedy sie dziwic przestane..." lecz wydaje mi sie ze nie ma tam jako-takiej analizy tekstow pod katem jezykowym. Wiec prosze o szybka pomoc gdyz jutro mam mature i jak sie nie naucze to polegne:(
szach' raj
2006-05-17 14:12:06
A to się Kolega obudził....
Czy była jakaś lista wykonawców do wyboru ? Wszak Niemen to nie zespół... Czy ma być to analiza własnej twórczości wybranego wykonawcy, czy też adaptacje np poezji romantycznej ...
Pytań wiele, a czasu mało....Powodzenia i dużo szczęscia - chyba będzie Ci potrzebne....
TommyTiger
2006-05-17 14:37:33
No tak obudziłem sie...:/ Listy nie bylo, sam wybrałem Niemena, wiem ze to nie zespol ale wykonawca tez moze byc. Chodzi o to zeby wybrac dowolne 3-4 piosenki Niemena i omowic ich teksty, jakie środki stylistyczne w nich wystepuja, jak sa zbudowane itp.
szach' raj
2006-05-17 14:46:40
Na tym forum możesz przede wszystkim dowiedzieć się "co" śpiewał lub recytował Niemen - wystarczy zajrzeć we własciwe miejsca, np do tematu dotyczącego Norwida w twórczości naszego Mistrza. Jeśli chodzi o analizę literacką - zajrzyj do pierwszego lepszego podręcznika...
A w sprawie: <zespół/pojedynczy wykonawca> jesteś pewny ?
Błąd wyboru - znam kilka osób, które przez to oblały....
TommyTiger
2006-05-17 15:03:11
Tak jestem pewny, jesli moja bibliografia i plan ramowy przeszly i zostaly zaakceptowane pare tygodni temu to napewno moze byc tez wykonawca.
A w pierwszym lepszym podreczniku przeciez nie znajde opisanych tekstow piosenek Niemena...:(
Domin189
2006-05-17 16:07:54
Ja się domyślam, że chodzi o teksty autorskie Niemena (bo jak można analizować piosenkę :N:-na, której słowami jest wiersz Norwida - wtedy wszystko mija się z celem...), dlatego osobiście, gdybym miał wybrać 4 teksty, zdecydowałbym się na:

- Spodchmurykapelusza
- Trąbodzwonnik (choć wydaje mi się trudnym, dogłębna analiza mogłaby wiele rozjaśnić)
- Spojrzenie za siebie
- Terra deflorata (można porównać do psalmów biblijnych, ja tak zrobiłem na pracy klasowej)

...zresztą określ, jakie teksty chcesz interpretować. Aby tekst był atrakcyjny dla komisji, musi mieć w sobie "coś"...
Ed
2006-06-08 11:13:07
Niebawem postaram się o zgodę autorów kilku prezentacji maturalnych na umieszczenie ich w tym podforum... byłaby to jakaś pomoc przyszłym pokoleniom... oby się zgodzili... ;)
Ewa
2006-06-08 11:22:43
Twoja córka pewnie się zgodzi, miejmy nadzieję, że Bitels również. :)
Ed
2006-06-08 11:38:07
To w takim razie apel do BITELSA...

BITELSIE... prosimy o Twoją prezentację... ;)
PS. Nazwisko, szkołę i klasę możesz pominąć... ;)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony