Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Poznańskie "Brzmienia" Krzysztofa Wodniczaka 2008-06-06 - 2008-06-12 Tadeusz 8 3963
Tadeusz
2008-06-06 11:58:08
Stowarzyszenie Muzyczne „Brzmienia” i Krzysztof Wodniczak nie pozwalają , aby muzyka Niemena i towarzysząca jej poezja Zbigniewa Herberta przestały brzmieć. W myśl tego postanowienia odbył się wczoraj w poznańskim klubie „Nasz Klub” spektakl słowno- muzyczny z udziałem aktorów ze Studia Rapsodycznego CK ZAMEK pod kierunkiem Henryka Dąbrowskiego i muzyków: multiinstrumentalisty Krzysztofa Jarmużka i wokalisty Jarka Królikowskiego.
Poznań i Wrocław połączyły swoje siły w krzewieniu dobrej poezji śpiewanej.
Jarek po raz pierwszy zaśpiewał na tej scenie „Kamyk” Zbigniewa Herberta. Wiersze Herberta recytował też nasz formowy kolega Piotr Starzyński.
Nie muszę mówić, że wykonania oklaskiwane były gromkimi brawami, a po koncercie uciąłem sobie miłą i długą pogawędkę z Krzysztofem Wodniczakiem i Piotrem Starzyńskim.

Winien jestem opisania jednego zdarzenia, które zostało bardzo ciepło przyjęto przez publiczność: kiedy na zakończenie koncertu Jarek odbiegł już od tematu i wykonywał „Jednego serca”, na scenę wbiegł zupełnie spontanicznie Piotr Starzyński i zajął miejsce przy drugim mikrofonie. Duet wypadł z tego całkiem niezły, rzec by można - mistrzowski.
Widać – Niemen i Herbert wywołują u ludzi pozytywne emocje. Mnie bardzo się podobało to ułańskie zachowanie Piotra.
Wybacz Piotrze, że nie dochowałem tajemnicy, ale wcale Ci tego nie obiecywałem. :wink:

We Wrocławiu wylądowaliśmy z Jarkiem dobrze po północy – Jarek wypoczęty, a ja zdrożony pracą za kierownicą.
Dasza
2008-06-06 12:57:49
TadeuszWybacz Piotrze, że nie dochowałem tajemnicy, ale wcale Ci tego nie obiecywałem. :wink:


Szkoda ,że to spotkanie owiane było tajemnicą.
Chętnie wzięłabym w nim udział , być może inni miłośnicy Niemena z Wielkopolski również. :(
Andrzej Kolendo
2008-06-06 13:05:15
Trudno nie zgodzić się z tym zdaniem. Szkoda :(
Tadeusz
2008-06-06 13:15:27
Poczułem się wywołany do tablicy więc jestem i twierdzę, że wnioski powinni wyciagnąć z tego organizatorzy.
Trochę za cicho b r z m i ą

PS Tajemnica nie dochowana wobec Piotra, to jego spontaniczne zachowanie, a nie jak, sugeruje Dasza, tajemnica związana ze spektaklem.
Dasza
2008-06-06 13:24:04
Wnioski powinni wyciagnąć dwaj forumowicze - Piotr i Tadeusz.
Tadeusz
2008-06-06 13:34:29
Dasza napisała
Wnioski powinni wyciagnąć dwaj forumowicze - Piotr i Tadeusz.


Niech rzeknę staroplszczyzną: srogi to osąd, a niesprawiedliwy wielce
Domin189
2008-06-06 15:07:54
Dlaczego nic nie było nam wiadomo o tej imprezie? Przybyłbym na pewno... :|

:evil:

W ogóle, to może zorganizujemy jakieś małe piknikowe spotkanie 18.06? Może jakiś wspólny wypad do kawiarni? Ewentualnie, za karę, że milczeli, Tadeusz i Piotr zrobią grilla... ;)
Piotr Starzyński
2008-06-06 19:01:42
I ja się odzywam.
To nie Tadeusz ani ja byliśmy organizatorami.
Przyznaję, że chyba nie doceniłem wagi tego wydarzenia, zazwyczaj , prosił mnie o powiadamianie K .WODNICZAK (jako organizator), poza tym miałem przykrą sytuację rodzinną ( odsunęła wszystkie sprawy na plan dalszy), ale...i tak...sorry. :(
Po-zdrowie-nia :)
Romuald Juliusz Wydrzycki
2008-06-12 16:12:09
Imprezy organizowane przez Krzysztofa Wodniczaka nie sa naglasniane zbyt mocno w obawie o zablokowanie ich przez jedynie slusznych akceptujacych . Oto i cala tajemnica . :?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony