Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Przestroga 2006-08-11 - 2006-08-15 Markovitz 27 9202
Markovitz
2006-08-11 11:58:39
Dziś dowiedziałem się, że Ktoś kto nagrania ze swoich zbiów obwarowuje dziesiątką przysiąg lekką rączką obdarowuje Innych cudzymi rarytasami.
Tak do obiegu trafił przeze mnie nagrany za zgodą :N:-a koncert z Mrągowa.
Chciałoby się przestrzec , że z Waszymi skarbami może być podobnie, ale czy to coś da ..?
:?
gasket
2006-08-11 14:43:30
Markovitzdo obiegu trafił przeze mnie nagrany za zgodą :N:-a koncert z Mrągowa.
To straszne!!! Inni tez beda mogli posluchac koncertu z Mragowa! Rzeczywiscie - dramat!!!
Okropne...
Markovitz
2006-08-11 14:45:39
Nikt Cię Gaskecie nie pytał o zdanie.

Słowo jest słowem -Ten kto je daje powinien go dotrzymywać.

Jeśli za moją wiedzą, ktoś to dostanie - niech słucha i jest OK.
Jeśli za plecami- nie jest OK.
Tyle.
gasket
2006-08-11 14:53:16
MarkovitzNikt cie głąbie nie pytal o zdanie
..szybko wyedytowales... milo mi...
Markovitz
2006-08-11 15:40:30
Jakoś nie zauważyłem wcześniej Twojej dbałości o to żeby było miło...
Sarkazm nie na miejscu .
Gdyby rzecz dotyczyła Twojej własności nie oburzyłoby Cię takie postępowanie ?
gasket
2006-08-11 16:05:05
MarkovitzSłowo jest słowem -Ten kto je daje powinien go dotrzymywać.
Sam najlepiej wiesz jak jest z tymi slowami...

A gdzie Twoje slowo o dostarczeniu pochwal Niemena pod adresem SBB? Ciagle czekam...
Ed
2006-08-11 17:01:34
MarkovitzDziś dowiedziałem się, że Ktoś kto nagrania ze swoich zbiów obwarowuje dziesiątką przysiąg lekką rączką obdarowuje Innych cudzymi rarytasami.
Tak do obiegu trafił przeze mnie nagrany za zgodą :N:-a koncert z Mrągowa.
Chciałoby się przestrzec , że z Waszymi skarbami może być podobnie, ale czy to coś da ..?
:?

Wywlekasz na forum publiczne informacje uzyskane od pewnej osoby i to bez jej zgody - zachowałeś się w stosunku do niej jak ostatni... PRZEPROŚ TĘ OSOBĘ!!!
Markovitz
2006-08-11 17:21:06
Gratuluję, Edzie, samopoczucia - nadzwyczaj łatwo innych pouczasz, co mają robić.
Napisałbym Ci o tym na PW, ale od dawna nie odpowiadasz, więc tylko zapytam :czy nie od Ciebie najpierw powinienem usłyszeć "przepraszam "...?

I jeszcze coś : Nie potrzebna mi zgoda na dochodzenie praw do mojej własności, którą raczyłeś rozporządzić bez mojej zgody i wiedzy ...

edit
Ed
2006-08-11 18:07:08
Markovitz nadzwyczaj łatwo innych pouczasz, co mają robić.


Ktoś, kto będąc niemal osobą "zaufania publicznego" potrafi wykorzystać do swoich celów na forum publicznym, poufną rozmowę bez zgody rozmówcy, dla mnie nie jest wart nawet pouczeń.
Markovitz
2006-08-11 18:52:23
Edytowany 3 raz(y), ostatnio 2006-08-11 18:52:23 przez Markovitz
Tchórzliwie ciągle się w tym wątku chowasz za Tą Osobą :evil:
W moich postach nie było o Niej ani słowa.
Kiedy rzecz się wydała -o całej sprawie poinformowała Cię w zaufaniu właśnie ta Osoba !
Miałem Cię za osobę godną zaufania a puszczasz powierzone nagrania na prawo i lewo bez wiedzy właścicieli :!:

Daruj sobie zatem te morały .
Ed
2006-08-11 18:53:46
Teraz może trochę wyjaśnień:
1. Koncert z Mrągowa, który kiedyś dostałem od dawnego znajomego jest nagrany "z kolana", przez mikrofonik magnetofonu kasetowego z widowni. Gdy go otrzymałem wraz z listem, który posiadam (takich pamiątek się nie wyrzuca) nic w nim nie było o zachowaniu go wyłącznie dla siebie - treść listu do wglądu. Teraz okazuje się jednak że to RARYTAS, "za zgodą Niemena nagrany". A ja nieodpowiedzialnie ten "rarytas" komuś udostępniam.

Jeśli zatem nie napisałeś Markovitzu, że koncert mam schować w szufladzie a pomyśłeś jedynie i myśl ta do mnie nie dotarła, to przepraszam.
A teraz, za chamskie zachowanie wobec osoby, którą znieważyłeś wykorzystując bez jej wiedzy waszą korespondencję - PRZEPROŚ JĄ!!!!

2.Markovitz napisał: "Nikt cie głąbie nie pytal o zdanie..."

Była kiedyś na allegro taka akcja (to opowieść już niemal legendarna): po śmierci Niemena pewnien osobnik o nicku oksza17 zacięcie walczył o rarytasy płytowe. Windując nieprawdopodobne ceny zawsze dostawał to, co licytował. To tymi licytacjami zachwycaliśmy się na forum. Aż do pewnego momentu, w którym pewien inny nick rozgryzł metodę okszy i kilka licytacji wygrał, na co w odpowiedzi od naszego bohatera otrzymał stek wyzwisk znacznie przewyższający jakością epitet powyższy Markovitza. Co to jest oksza? To pewnie z lubością używany herb rodowy tylko nie wiem czyj...
A wspominam o tym, bo moją dawna sprawę z Romanem ponownie wyciągnął nasz prawik: "Markovitz napisał "I jeszcze coś : Nie potrzebna mi zgoda na dochodzenie praw do mojej własności, którą raczyłeś rozporządzić bez mojej zgody i wiedzy ... "

Więc dochodź swoich praw i jako osoba zaufania publicznego rób to w sposób cywilizowany i kulturalny a nie rzucając wyzwiskami na forum.
Ed
2006-08-11 19:11:46
Dochodzę do wniosku, że mi nie wypada spierać się z sfrustrowanym, niedocenionym medialnie fanem grupy Myslovitz, Niemena...
Przepraszam wszystkich, którzy zmuszeni byli czytać te wypociny, bo na PW z Markovitzem żadnych rozmów prowadził nie będę i nikomu nie radzę ze względu na dzisiejszy przypadek.
Markovitz
2006-08-11 19:12:55
To już naprawdę żenujące :

Dowiedziałem się , że ktoś uzyskał moją rzecz bez mojej wiedzy i zgody.

To ja mam się wstydzić ? To ja mam przepraszać ?

A co tu mają do rzeczy insynuacje z jakimiś aukcjami i wywlekanie herbów rodowych ?!

Przemyśl to.

P>S> Gdybyś nie potrzebował mojej zgody na dysponowanie nagraniem to nie pytałbyś mnie w Mierzwicach , czy możesz dać kopię koncertu innej osobie ? Ja też mam dobrą pamięć. Może nawet zbyt dobrą.
I jeszcze jedno: nie widzę potrzeby, żebyś w każdym poście robił aluzje do zawodu, zaufania publ. etc. Tu nie o to chodzi Ed.
Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość. Kiedy zrozumiałem, że chodzi o Ciebie -krew mnie zalała i na nagłą ripostę nadział się Kolega , który figlarnie wtrącił się z sarkastyczną uwagą. A sprawa jest bardzo poważna:
Jeśli w tej sprawie nie można zaufać Tobie, to -przepraszam - komu można ?
I oszczędź sobie tych medialnych złośliwości . To nie ja leciałem do Romana i innych autorów z ofertą współpracy, by następnie wylewać pomyje...
Tadeusz
2006-08-11 19:51:48
Moje dawne zgrzyty z Mackiem w sprawie ostatniej płyty Niemena były salonowym , pełnym zrozumienia i życzliwości dialogiem dwóch światowych dżentelmenów :P :D
Markovitz
2006-08-11 20:19:27
O prywatnym liście pewien..
dżentelmen treść listu do wglądu


Widocznie takie zasady.
Na początku napisałem o swoim zdumieniu, że Ktoś, kto daje wszystkim przestrogi, sam nie dotrzymuje zobowiązań.
Na ten post odezwał się ów Dżentelmen przywlekając Osobę , o której istnieniu w tej sprawie Userzy nie mieli bladego pojęcia.

I tylko ta -Bogu ducha winna Osoba - mogła ponieść szwank na skutek tej forumowej utarczki.
Jest mi z tego powodu przykro.
Ed
2006-08-11 20:52:32
MarkovitzNapisałem o swoim zdumieniu, że Ktoś, kto daje wszystkim przestrogi, sam nie dotrzymuje zobowiązań.
Na ten post odezwał się pewien Dżentelmen przywlekając Osobę , o której istnieniu w tej sprawie Userzy nie mieli bladego pojęcia.

I tylko ta -Bogu ducha winna Osoba - mogła ponieść szwank na skutek tej forumowej utarczki.
I jest mi z tego powodu przykro.


Trzeba się było zastanowić wcześniej, zanim podjałeś próbę manipulacji faktami:
MarkovitzDziś dowiedziałem się, że Ktoś, kto nagrania ze swoich zbiów obwarowuje dziesiątką przysiąg.. .

czyli ja...
Markovitz lekką rączką obdarowuje Innych cudzymi rarytasami.

Innych czyli tę jedną, jedyną osobę, od której się dowiedziałeś w prywatnej rozmowie, ze takim koncertem ona już dysponuje...
Markovitz Tak do obiegu trafił przeze mnie nagrany za zgodą -a koncert z Mrągowa.

Obieg... śmiechu warte, ale to może stylistyka persfazji taka, bo przecież musiałeś sobie zdawać sprawę z tego, że ta osoba ten post przeczyta... tylko nie docierało zapewne do twojej mózgownicy to, że sprawa dotyczy tylko jednej, jedynej osoby, która obdarzyła cię zaufaniem, które wystawiłeś na szwank...
POMYŚL zanim cokolwiek, kiedykolwiek napiszesz - ilość nie zawsze idzie w jakość...
Markovitz
2006-08-11 21:47:29
Perswazji pisze się właśnie tak .

O swoich prywatnych wiadomościach na forum nie trąbiłem i nie zamierzam tego robić .
Nawet jeśli było Ci o nich wiadomo, to powinieneś zachować ten fakt w dyskrecji /over
Nie stać Cię było na krótką wiadomość : sorry stary , zapędziłem się ,nie spytałem ,dałem bez pytania" .
Odpowiedź byłaby mniej więcej taka: "OK. Wierzę Tej Osobie. Na przyszłość zapytaj."
Zrobiłeś wielkie halo odsądzając mnie od czci i wiary, wieszasz na mnie pomówienia i kręcisz jak tylko ty potrafisz.
Jeśli tak postępujesz z powierzonymi Ci nagraniami Innych -mogę Im tylko współczuć.

P>S Złapany za rękę wijesz się jak ..mniejsza z tym.
Ja naprawdę nie wiem komu jeszcze to dałeś i w zamian za co ..?
Markovitz
2006-08-11 22:32:42
Markovitz nie wiem komu jeszcze to dałeś i w zamian za co ..?


I po namyśle -jednak nie chcę o tym wiedzieć - podniesiesz zaraz larum , że kogoś poniewieram.
Dosyć.
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-12 16:22:58
EdDochodzę do wniosku, że mi nie wypada spierać się z sfrustrowanym, niedocenionym medialnie fanem grupy Myslovitz, Niemena...
Przepraszam wszystkich, którzy zmuszeni byli czytać te wypociny, bo na PW z Markovitzem żadnych rozmów prowadził nie będę i nikomu nie radzę ze względu na dzisiejszy przypadek.
,,,,,,,,,,,,,, :?: :!:
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-12 16:24:19
Edytowany 2 raz(y), ostatnio 2006-08-12 16:24:19 przez stan.i.slaw N.AE.
MarkovitzGratuluję, Edzie, samopoczucia - nadzwyczaj łatwo innych pouczasz, co mają robić.
Napisałbym Ci o tym na PW, ale od dawna nie odpowiadasz, więc tylko zapytam :czy nie od Ciebie najpierw powinienem usłyszeć "przepraszam "...?

I jeszcze coś : Nie potrzebna mi zgoda na dochodzenie praw do mojej własności, którą raczyłeś rozporządzić bez mojej zgody i wiedzy ...

edit
,,,,zgoda, zgoda a Bóg...rękę poda
migaweczka
2006-08-12 17:02:00
Przeczytaj całą dyskusję obu panów, Stan.i.slawie N.AE., a znaki zapytania nie będą konieczne.
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-12 17:22:10
migaweczkaPrzeczytaj całą dyskusję obu panów, Stan.i.slawie N.AE., a znaki zapytania nie będą konieczne.
,,,,,,,,,,takie uwagi to mów pani,którą zobaczysz w lustrze i nie mów mi co mam robić,nie układaj mi życia,doradców dośc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
migaweczka
2006-08-12 17:59:19
stan.i.slaw N.AE.
migaweczkaPrzeczytaj całą dyskusję obu panów, Stan.i.slawie N.AE., a znaki zapytania nie będą konieczne.
,,,,,,,,,,takie uwagi to mów pani,którą zobaczysz w lustrze i nie mów mi co mam robić,nie układaj mi życia,doradców dośc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie chciałam pisać, że Twoje enigmatyczne posty nic nie wnoszą, a jak się trochę pomyśli, to można wszystko wyczytać z postów dyskutantów, ale aluzje tu rzadko docierają.
Maciek
2006-08-12 19:00:46
stan.i.slaw N.AE.,,,takie uwagi to mów pani,którą zobaczysz w lustrze i nie mów mi co mam robić,nie układaj mi życia,doradców dośc!!!


Stanisławie po co się wtrącasz w wymianę zdań między Markiem, a Edem ? Sprawa nie jest zbyt ciekawa i chyba najmniej w tym wszystkim potrzebne jest dogadywanie osób trzecich ! Zwłaszcza tych, które nie mają nic do powiedzenia, a jedynie podsycają całą sprawę. I na koniec ostatnia uwaga - zachowałeś się jak prostak w stosunku do kobiety i chyba wypada teraz przeprosić !

P.S. Podzielam zdanie Tadeusza, że należy troszkę ostudzić emocje i spróbować dojść do porozumienia. Wydaje mi się, że z czasem Marek i Ed spokojnie wyjaśnią sobie całą sprawę i dalej wspólnie będą działać dla dobra muzyki CN. Panowie nas naprawdę została już garstka !
wireq
2006-08-12 20:09:33
Stan.i.slaw.N.AE. "napisał":
takie uwagi to mów pani,którą zobaczysz w lustrze i nie mów mi co mam robić,nie układaj mi życia,doradców dośc!

A teraz udaj się Waszmość do swojej słynnej świątyni dumania, rozchyl karty pism Norwida i Niemena, po czym spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie: czy mój Guru wyraziłby aplauz dla takiego publicznego postępku?

Czyżby rację miał Gasket charakteryzujący wczoraj fanów Niemena?
stan.i.slaw N.AE.
2006-08-13 08:02:08
Do Macka i wirqa... :D
Markovitz
2006-08-13 08:41:29
Temat fani-szpile dawno zamknięty, więc dajmy spokój...

Ten temat miał być przestrogą , by jednak pamiętać o własności przy wymianie nagrań.
Niestety- okazało się , że łatwiej zareagować obrazą niż przyznać rację właścicielowi.
Można i tak tylko to do niczego nie prowadzi.
gasket
2006-08-15 08:41:21
stan.i.slaw N.AE.,,,,,,,,,,,, :?: :!:
,,,,,,,,,,,, :?: :!:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony