Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Rzeczywiście.... ten Świat jest dziwny 2004-09-25 - 2007-05-14 Tadeusz 3 2673
Tadeusz
2004-09-25 17:12:11
Od lat, od początku, jestem wiernym fanem Czesława Niemena. Toteż wiem ile krzywdy mu wyrządzono, rzucając kalumnie, żeby nie powiedzieć obelgi pod jego adresem. Zmowa milczenia wokół jego, jakże wielkich, poczynań artystycznych była i o ironio jest normą . On jednak przetrwał i wygrał, bo jest w w pamięci swoich fanów, kiedy o innych z tamtych lat dawno i na zawsze zapomniano.
Niech wiersz ten, napisany dzisiaj rano, uzmysłowi co zrobiono temu człowiekowi

Zatracenie

słowa gorzkie jak pieprz
po kątach rozrzucone
pieką w serce
niczym pochodnia żałobna
w dłonie
bo drzewiec za krótki

gesty złowrogo pokazane
jak cień na ścianie
malują się trwale
niczym obraz olejny
ręką mistrza
doskonale namalowany

dni kolejne zegar odmierza
pan czasu nieubłagany
biernie spogląda
na ludzkie zmagania
na zmartwienia w misterną
sieć utkane

- kto i co pomóc może ?
- nikt !
tylko jestestwo
swoje i moje szanuj
a ocali się to
co ocalić można !

TW wrzesień 2004
Czesław Sergio
2007-05-14 06:56:56
Piękny wiersz , niestety zamiast artsytę , heh , co to słowo dziś znaczy jak nadaje się go takim ludziom jak Mandaryna co zaśpiewać nie potrafi !?
Współcześni słuchacze są na tyle stępieni tą tzw."muzyką przechodnią" że nie są w stanie dostrzec co jest dobre , słuchają niewydarzonych krzykaczy którzy potępiają wielkich artystwó a schlebiają ciemnej masie bez matury czy
też egazminu gimnazjalnego (Blog27) i jak tak dalej pójdzie to współczesna młodzież zgłupieje do reszty! Dzisiaj za muzykę przyjemną dla ucha uważa się to co modne , jak moda przejdzie Ci co byli na podium trafią do rynsztoku.Moim zdaniem jak ludzie odpowiedizlani za muzykę w Polsce nie otworzą oczu to po ulicy będą pomykać wielcy biznesmeni tyle że wewnątrz będą pół nagimi troglodytami , bo żyjac wedle mód można szybko zatracić swoją duszę i zaprzepaścic honor.
matt
2007-05-14 11:24:57
Czesław Sergio Dzisiaj za muzykę przyjemną dla ucha uważa się to co modne , jak moda przejdzie Ci co byli na podium trafią do rynsztoku.Moim zdaniem jak ludzie odpowiedizlani za muzykę w Polsce nie otworzą oczu to po ulicy będą pomykać wielcy biznesmeni tyle że wewnątrz będą pół nagimi troglodytami , (...)business is business

W takim razie nie badzmy szarą masą i nie bierzmy wszyskiego co nam daja a sami wybierajmy to co jest tego warte. :)


Co do tych troglodytów to raczej pieniadze, ani mody ich nie interesowaly. :wink:
gasket
2007-05-14 11:36:48
Czesław SergioDzisiaj za muzykę przyjemną dla ucha uważa się to co modne , jak moda przejdzie Ci co byli na podium trafią do rynsztoku.
Hmmmm, zjawisko to nie wydaje mi sie az tak nowe...

Czesław SergioWspółcześni słuchacze są na tyle stępieni tą tzw."muzyką przechodnią" że nie są w stanie dostrzec co jest dobre , słuchają niewydarzonych krzykaczy którzy potępiają wielkich artystwó a schlebiają ciemnej masie bez matury czy
też egazminu gimnazjalnego (Blog27) i jak tak dalej pójdzie to współczesna młodzież zgłupieje do reszty!
Natomiast tutaj Czeslaw Sergio dotknal najistotniejszego punktu! Bo to jest zjawisko stosunkowo nowe! No powiedzmy powstale w ostatnich 50 latach. Mam na mysli - mlodziez jako klase spoleczna energicznie dyktujaca mody, takze w muzyce.

Bo mlodziez, jako taka, nie isniala wczesniej! Nie bylo pokolenia 16-25 latkow majacych czas, troche pieniedzy i energie, zeby robic to - co chca. W dziedzinie kultury zwlaszcza nowa ta klasa spoleczna porobila zmiany takie, ktore przyrownac moznaby do zmian wywolanych niegdys dyktatura proletariatu... Choc nie tak rewolucyjne, jednak bardziej skuteczne.

Czesław SergioMoim zdaniem jak ludzie odpowiedizlani za muzykę w Polsce nie otworzą oczu to po ulicy będą pomykać wielcy biznesmeni tyle że wewnątrz będą pół nagimi troglodytami , bo żyjac wedle mód można szybko zatracić swoją duszę i zaprzepaścic honor.
A ktoz to sa ci "ludzie odpowiedzialni za muzyke w Polsce"????? Co za myslenie...

Jak ci ktos "odpowiedzialny za muzyke" robi rok Szymanowskiego, to Ty go wtedy sluchasz???

Nie da sie nikogo zmusic do sluchania muzyki. Mozna go zachecic, moze troche wyksztalcic, ale to czy bedziemy sluchali muzyki i jaka to bedzie muzyka, to zalezy od nas samych!

Czy kupujemy plyty? Czy aktywnie sluchamy muzyki? Sami sobie musimy odpowiedziec, bo nikt nie wyda dekretu "O koniecznosci sluchania dobrej muzyki", czy interesowania sie sztuka w ogole.

Co do troglodytow, to takze zalezy to tylko od konkretnych ludzi. Znam biznesmenow z ktorymi jesli tylko mozemy to chodzimy na koncerty. Znam i madrych gadulow, ktorzy byli moze na jednym koncercie... Nie ma reguly. Sprawy "duszy i honoru" nie zalatwi za Ciebie nikt "odpowiedzialny za muzyke w Polsce"
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony