Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

SAMOCHODY - Mistrza - 2011-12-04 - 2011-12-22 miro 7 4874
miro
2011-12-04 11:59:34
Przykro mi stwierdzić , że znam tylko dwie marki.Mistrz kierował na początku lat 70-tych Jaguarem i w latach 90-tych Mercedesem Tranz. kol. żółty (ukradziony - mam nadzieję , że nie przez jego fana).
Oczekuję na edukację w tym temacie.
Ewa
2011-12-05 15:52:29
miroMistrz kierował na początku lat 70-tych Jaguarem i w latach 90-tych Mercedesem Tranz. kol. żółty (ukradziony - mam nadzieję , że nie przez jego fana).

O Jaguarze nic nie słyszałam, natomiast a całą pewnością w latach 70-tych Niemen jeździł czerwonym Fordem Mustangiem, kupionym od Jerzego Skolimowskiego.
Co do żółtego furgonu, to czytałam gdzieś, że był on marki Lublin, ale nie mam w tym temacie pewności, zresztą aż tak nie interesują mnie marki samochodów Niemena.
Jeśli chodzi o kradzież furgonu, to na pewno nie dokonał jej żaden fan Niemena, nie wiem, jak coś takiego mogło Ci w ogóle przyjść do głowy. :o
Waldorf
2011-12-15 19:45:33
A mnie zainteresowało (pewnie trochę z forumowej "nudy") jakim Mustangiem jeździł Czesław Niemen. Mam ogromny sentyment do tych samochodów.

Pewnie jest to bez znaczenia i trochę banalne, ale zapytam - zna ktoś model tego auta? Może zdjęcie?
Ewa
2011-12-17 18:25:24
Niemena w Mustangu można zobaczyć w filmie "Spona" (ok. 34').
Nie wiem tylko, czy to jest ten jego Mustang, bo film powstał w 1998r., więc samochód musiałby mieć ze 30 lat. W każdym razie kolor się zgadza. :)
wladek
2011-12-18 16:22:22
na początku był biały, kiedy był zaparkowany na Połczyńskiej to cieszył się sporym zainteresowaniem przechodniów. Romuald powiedział, że był przemalowany na kolor czerwony - ford mustang
Ewa
2011-12-18 16:41:51
wladekna początku był biały(...)

To chyba ten biały jest na zdjęciu w książce J.Czachora (str.67)...
cocomo
2011-12-20 15:25:15
Jeśi mnie pamięć nie myli w filmie "Sposób na Alcybiadesa" / "Spona" Niemen pojawił się kabriolecie. Ktoś pamięta jaki to był samochód ?
Ewa
2011-12-22 20:56:25
cocomoJeśi mnie pamięć nie myli w filmie "Sposób na Alcybiadesa" / "Spona" Niemen pojawił się kabriolecie. Ktoś pamięta jaki to był samochód ?

Pisałam o tym trzy posty wyżej: :wink:
EwaNiemena w Mustangu można zobaczyć w filmie "Spona" (ok. 34').


Przypomniał mi się dziś artykuł Tadeusza Sklińskiego "Mandatowa jazda Niemena", w którym jest mowa o jeszcze jednym samochodzie Niemena - Polskim Fiacie 125 p w wersji eksportowej, nabytym w sprzedaży złotówkowo-dewizowej w maju 1971r., a więc jeszcze przed Mustangiem. Samochód miał numery rejestracyjne WF 5617.

Jeszcze wcześniej Niemen jeździł Fiatem 124 z gdańską rejestracją GF 32-74 (info od Piotra Podolczaka).
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony