Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Sesje radiowe grupy Test. 2010-08-12 - 2010-08-19 slawkomuzykant1980 2 2325
slawkomuzykant1980
2010-08-12 23:53:10
Witam! Chciałbym poruszyć następujący temat. A mianowicie nagrania radiowe grupy Test.
Podejrzewam, że nie wszystkie wydano na płycie "TEST - Z Archiwum Polskiego Radia vol. 9". Być może z tego względu, że nie do wszystkich się dokopano. Ja osobiście odnotowałem zagraniczny utwór pt. "Shall be released", chyba z repertuaru The Band, z maja 1972 roku (słynna sesja na własny koszt;)), którego osobiście nie słyszałem oraz na płycie z serii wydawniczej Dyskoteka nr. 6 (SXL 1056) z 1974 roku znalazłem dosyć ciekawy, trochę różniący się od innych nagrań, wg. mnie lekko psychodeliczny, dość transowy, ale w typowo Testowym, hard-rockowym stylu utwór pt."Zagubieni w ciemności" (M.Sewen - M.Szop), chyba nigdzie poza tym wydawnictwem niepublikowany. Słychać tu już zwiastun brzmień z jedynego longplaya grupy z 74 roku. Sądząc po tym samym brzmieniu nagrał go prawdopodobnie najsłynniejszy skład grupy z sekcją rytmiczną Tomala - perkusja/ Kłoczewiak - bas. Podejrzewam też, że nagranie może pochodzić z tych samych sesji co opublikowane już na CD "TEST - Z Archiwum Polskiego Radia vol. 9" wcześniejsze wersje radiowe utworów:
14. Śnij o mnie
15. Inna jest noc (wersja radiowa wykorzystana na płycie Dyskoteka nr. 6 (SXL 1056) z 1974 roku).
16. Gdy gaśnie w nas płomień.
Być może ktoś z was drodzy forumowicze coś o tym wie?

Zabawne jest to w jak pewny sposób prezenter zapowiada te radiowe wersje, jako utwory dostępne na longplayu grupy, którego jeszcze nie miał w ręku. Ha ha ha!:P:D:D:D Teraz nikogo nie oszuka:D:))))
Może wiadomo wam coś więcej na temat sesji radiowych Testu, bądź jakichś zagubionych utworów?
Być może, ktoś z was ma dostęp do wydawnictwa pt.Encyklopedia Polskiej Muzyki Rockowej. Rock 'n' Roll 1959-1973 - Jan Kawecki, Janusz Sadłowski, Marek Ćwikła, Wojciech Zając, Wydawnictwo Rockserwis Kraków"?
Może tam jest szczegółowo wszystko opisane?
Pamiętam, że jak je przeglądałem to tak w sumie chyba było drobiazgowo.
Byłem wtedy nastolatkiem, nie miałem pieniędzy i nie kupiłem. Do dziś żałuję:(.
Rzucili jedną sztukę do Księgarni a potem już nie mogłem tego nigdzie dostać;(
Ale cóż...
Chętnie zadowoliłbym się jakimś pdf-em, jeżeli by ktoś miał chęć mi to udostępnić;).
To tak na marginesie;):)
Zapraszam do pisania:).
Maciek
2010-08-19 09:42:26
Jeżeli chodzi o TEST to na wydanych ich płytach ( TEST i Z Archiwum PR TEST 1971-75 ) brakuje jedynie utworów: I Shall Be Released ( 1972 ) i Zagubieni w ciemnościach ( 1973 ).
slawkomuzykant1980
2010-08-19 12:12:49
Może wiesz/cie, dlaczego ich nie wydano? Może nie można było ich znaleźć w archiwach, czy jak?
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony