Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

Sto najlepszych piosenek 2008-09-13 - 2016-03-15 Tadeusz 4 3567
Tadeusz
2008-09-13 09:19:31
Z okazji pięćdziesięciolecia działalności magazyn "Billboard" przygotował listę stu najlepszych i najpopularniejszych singli w historii muzyki. Miejsce numer jeden w tym zaszczytnym zestawieniu przypadło w udziale Chubby Checkerowi z hiciorem "The Twist", który zadebiutował na "Billboardzie" w 1960 r.

Reszta na stronie:

http://www.billboard.com/bbcom/specials ... s-10.shtml
Piekarz
2008-09-14 11:28:44
Czytam i oczom nie wierzę! Kto ten ranking przygotowywał? Głusi, czy niezbyt zorientowani w historii muzyki rozrywkowej? Sam nie posiadam wielkiej wiedzy, ale wystarczy skromna wiedza, by wyczuć, że coś tutaj jest nie-tak... Co robią w tym zestawienu hity sprzed dwóch miesięcy, o których dzisiaj już wszyscy zapomnieli, puszczane jeszcze tylko czasem na dyskotece szkolnej? A gdzie Wielcy?! Nie spodziewałbym się muzyki najwyższych lotów, ale chociaż uwzględnionoby naprawdę popularne piosenki! A tu co? Wszyscy widzą... :evil:
cocomo
2008-09-14 13:54:47
Być może z amerykańskiej perspektywy wygląda to nieco inaczej niż z europejskiej, o wschodnioeuropejskiej nie wspominając...
Piekarz
2008-09-14 14:35:09
cocomoByć może z amerykańskiej perspektywy wygląda to nieco inaczej niż z europejskiej, o wschodnioeuropejskiej nie wspominając...


Właśnie amerykańskich zespołów, zwłaszcza tych, grających cięższą muzykę jest parę, które zapisały się złotymi literami w historii światowej muzyki rozrywkowej, komponując piosenki, które trwają od dziesięcioleci! I tym większe moje zdziwienie... Ale co ja będę się wywnętrzał... :?
kalina78
2016-03-15 19:17:32
Dla mnie najlepsza z jego piosenek to Wspomnienie, tak apropo najepszych ogólnie to na pewno lata 60,70,80 wtedy była inna muzyka ;)
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony