Niemen Aerolit

Archiwum forum fanów Czesława Niemena

Dziwny jest ten świat

Dyskusje na dowolne tematy dla ktorych nie znalazło się miejsce w pozostałych forach. Wątki nie muszą dotyczyć Czesława Niemena, jednak ograniczamy się do tematów związanych z kulturą i sztuką.

To na jubileusz trzechsetnego postu 2006-11-06 - 2006-11-09 Tadeusz 17 7644
Tadeusz
2006-11-06 13:03:17
Edytowany 4 raz(y), ostatnio 2006-11-06 13:03:17 przez Tadeusz
Niech ten roztańczony i rozpustny Świat
porwie nas bez opamiętania, niech korowód
kolorowy przez ulice przejdzie miast.
Niech grzesznicy w pląsach utopieni
zastanowią się nad losem swoich dusz,
pogrążonych w labiryntach kłamstw.
Niech półnagie ciała niewiast lśnią i pląsają
przy rurze srebrnej , okolonej wiankiem
mężczyzn, żądzą wiedzionych – donikąd.
Niech wszyscy zapomną o rzeczywistości,
niech w obłęd popadną zupełny i rzekną
bez trwogi – Świat pomyłką jest Boga...

Bawmy się, bawmy się...
Niech korowód wiecznie trwa!
.




TW Listopad 2006
gasket
2006-11-06 14:06:03
Dziekuje Tadeuszu za poetycka probke, ktora wyslales sobie z okazji swojego 300 postu. Zycze Ci rownie owocnych nastepnych 300 albo i wiecej!
Ubaw po pachy!!!
Tadeusz
2006-11-06 14:16:35
Dzięki drogi Gaskecie za życzenia. Wiem , że masz na mnie alergię - pokazują to Twoje prymitywne reakcje na moje posty.
Obiecuję Ci, że z okazji sześćsetnego postu napiszę wiersz o alergikach. Życzę Ci abyś dożył w dobrym zdrowiu umysłowym- przynajmniej w takim, jak teraz- tej okazji. To będzie ubaw po pachy - Ty będziesz głównym bohaterem !!!!!

Od tej pory nie będę reagował na Twoje prostackie zaczepki. Spełnię jedynie swoją obietnicę( napiszę wiersz o alergikach) z okazji mojego sześćsetnego postu
gasket
2006-11-06 16:06:17
TadeuszWiem , że masz na mnie alergię - pokazują to Twoje prymitywne reakcje na moje posty.
"Pop swajo – czort swajo... Trzeba tylko dobrze przemyć uszy i rozkuć zakuty płat czołowy..."

Moje prymitywne reakcje spowodowane sa pragnieniem bycia zrozumianym przez tych, dla ktorych zbytnie przeintelektualizowanie jest niemile...
A ze forum jest niemenum - oddajmy wiec ponownie glos - Niemenu:

"Należy częściej stawać na głowie, a nie będzie męczącym żadne zderzenie z okrutną prawdą, kiedy staniemy przed lustrem śmiechu. Zaczniemy rozróżniać inwencje od konwencji, anachroniczność od chronicznego zaparcia, tryle od grylo(kokso)wników w stanie wojennym z lat 80. Nie będziemy mylić tego co absolutne z tym co niestrawne. I wtedy nie grafo..., lecz trafo..., nie teksty, ale preteksty trafione celnością metafory, zaświtają nawet w tycieńkiej wyobraźni niepełnosprawnego intelektualnie mózgu."

Slowa idola Twego - Tobie dedykuje...
migaweczka
2006-11-06 17:20:27
TadeuszNiech ten roztańczony i rozpustny Świat
porwie nas bez opamiętania, niech korowód
kolorowy przez ulice przejdzie miast.
Niech grzesznicy w pląsach utopieni
zastanowią się nad losem dusz swoich,
pogrążonych w labiryntach kłamstw.
Niech półnagie ciała niewiast lśnią i pląsają
przy rurze srebrnej , okolonej wiankiem
mężczyzn, rządzą wiedzionych – donikąd.
Niech wszyscy zapomną o rzeczywistości,
niech w obłęd popadną zupełny i rzekną
beznamiętnie – Świat pomyłką jest Boga...

Bawmy się, bawmy się...
Niech korowód wiecznie trwa!
.

TW Listopad 2006


Zdolności ludzkie w zakresie nabycia umiejętności pisania zaowocowały w dziejach tej planety niezwykłym rozwojem dokumentowania ludzkich myśli: pierwej na glinianych tabliczkach, potem na papirusach, pergaminie, wreszcie też na papierze. Gdy niejaki Gutenberg dał ludzkości narzędzie umożliwiające druk tego, co pomyśli określona głowa, nastąpił bujny i niemożliwy do zahamowania rozwój piśmiennictwa. Dobrodziejstwo powszechnego obowiązku oświatowego pogłębiło ów dziejowy proces, a jednym efektów jest funkcjonowanie w realiach naszej współczesności tysięcy kandydatów na poetów. Wielu z nich wychodzi z prostego założenia: Polak skazany jest na poetycki sukces. Polska ziemia wydaje z siebie wielkich poetów niczym gleba kartofle. Palców u rąk nie starcza aby ich zliczyć: Rej, Kochanowski, Mickiewicz, Słowacki, Norwid, Krasiński, Skamandryci, Gałczyński, Herbert, Miłosz, Szymborska. I nawet Niemen, zdaniem niektórych też zasiada w tym panteonie. Dziś witamy w tym gronie kolejnego aspiranta do uwieńczenia skroni laurowym wieńcem.
Problem w tym, że kandydat za bardzo zainspirował się niemenowskim przesłaniem, a zwłaszcza nowymi zasadami ortografii wylansowanymi przez Mistrza w książeczce dołączonej do płyty o równie gramatycznym tytule "Spodchmurykapelusza". :wink: Poeto Tadeuszu, czy w wersie o brzmieniu:

"mężczyzn, rządzą wiedzionych – donikąd"

chodzi o "rządzenie" w sensie sprawowania władzy, czy może o "żądze" w znaczeniu gwałtownego, niepohamowanego pragnienia czegoś :?:
Tadeusz
2006-11-06 18:18:14
Dzięki za zwróconą uwagę Migaweczko, masz rację.... pośpiech jest złym doradcą, już poprawiłem. Sarkazm Twój przyjmuję z pokorą :wink: Jeżeli bezprawnie przekroczyłem zakazany obszar, a Ciebie to zbulwersowało, to przepraszam; a zbulwersowało skoro poświęciłaś temu cały post i z lubością "rozdmuchałaś" moje potknięcie ortograficzne, wynikające z pospiechu, a nie z nieznajomości ortografii. Narobiłaś mi wstydu, i ciesz się z tego.
Dżentelmeni załatwiają sprawy dyskretniej (np. PW), chyba, że chodzi o zdobycie rozgłosu lub popisanie się - a nie o meritum problemu. Sądząc po formie i sposobie załatwienia sprawy, chodzi o rozgłos. I, już go masz (tylko nie czyń uwag do interpunkcji w ostatnim zdaniu, bo jest ona prawidłowa). :wink:
migaweczka
2006-11-06 20:33:21
Nie zamierzam czynić uwag Tadeuszu, wiem, że w Twoim ostatnim zdaniu przecinki są na swoim miejscu ;)
Nie rozdmuchałam, bez przesady... Wspomniałam o tym potknięciu zaledwie jednym zdaniem, więc trudno to nazwać rozdmuchaniem :D
A dżentelmeni to zwyczajowo mężczyźni Tadeuszu, jam zaś białogłową jest... 8)
Tadeusz
2006-11-07 06:25:30
Cyt. "A dżentelmeni to zwyczajowo mężczyźni Tadeuszu, jam zaś białogłową jest... "
Na tym forum wszyscy mają równe prawa i wszystkich obowiązują takie same zasady. Wątpię aby płeć dawała jakieś przywileje lub była powodem dyskryminacji.
Nie o takich białogłowych pisał Sienkiewicz.
migaweczka
2006-11-07 07:57:22
TadeuszCyt. "A dżentelmeni to zwyczajowo mężczyźni Tadeuszu, jam zaś białogłową jest... "
Na tym forum wszyscy mają równe prawa i wszystkich obowiązują takie same zasady. Wątpię aby płeć dawała jakieś przywileje lub była powodem dyskryminacji.
Nie proszę o żadne przywileje, ale wolę, kiedy określa się mnie jakimś mianem zarezerwowanym dla płci żeńskiej, żeby nie było niedomówień ;)
TadeuszNie o takich białogłowych pisał Sienkiewicz.

Uwielbiam analizy pt.: "co autor miał na myśli?" :) Nawet jeśli wiesz Tadeuszu, co Sienkiewicz rozumiał pod pojęciem "białogłowa", to i tak nie znasz mnie, więc porównania wszelkie uważam za zbędne :) Miłego dnia życzę wszystkim :)
PS.: Zbytnia nerwowość jest nieskazana, Tadeuszu :wink: Pożartować raczej trzeba (co staram się czynić), żeby rozgonić deszczowe chmury za oknem, a Ty to odbierasz tak emocjonalnie... 8)
Tadeusz
2006-11-07 17:04:29
Żartuj, ale miarkuj gdzie granica !
migaweczka
2006-11-07 17:21:56
TadeuszŻartuj, ale miarkuj gdzie granica !

Bardzo elegancki jest ten zwrot o "granicach". I ta już nie tyle poetycka, lecz rozkazująca forma ... 8) Dobrze, Panie Dżentelmenie, będę od dziś ważyć słowa. Wszak jest Pan na tym forum swoistą wyrocznią w zakresie przestrzegania światowych manier i elegancji :wink:
Tadeusz
2006-11-07 21:42:28
Prawimy innym o elegancji, a o swoim faux pas świadomie zapominamy, i idziemy w zaparte, że to był żart. Stąd moja rada , aby uważać na granice.

Cyt. " Wielu z nich wychodzi z prostego założenia: Polak skazany jest na poetycki sukces. Polska ziemia wydaje z siebie wielkich poetów niczym gleba kartofle"
Jak ocenić ten komentarz Migaweczki, skierowany wprost pod moim adresem; jak mogę go odebrać jako autor tego wątku.? Owszem, chętnie przeczytam krytyczny komentarz, ale pod warunkiem, że będzie on merytoryczny w swojej treści. Trudno natomiast zaakceptować stek złośliwych, wypowiedzianych sarkastycznym tonem, prawie że inwektyw i przyjąć wersję, że jest to żart. Nie na moje poczucie humoru taki żart.

„Niech wszyscy zapomną o rzeczywistości,
niech w obłęd popadną zupełny i rzekną
beznamiętnie – Świat pomyłką jest Boga...

Bawmy się, bawmy się...
Niech korowód wiecznie trwa!”
Tadeusz
2006-11-08 06:48:25
I tak oto, całkiem niespodziewanie, z trzystu postów zrobiło się trochę więcej.
Inspirując się wzajemnie Migaweczko, zawojujemy Świat i naprawimy jego błędy, pod warunkem jenak, że zawiesimy broń . :wink:
Ja , swój arkebuz chowam do szafy. :lol: :lol: :lol:
migaweczka
2006-11-08 09:51:45
TadeuszI tak oto, całkiem niespodziewanie, z trzystu postów zrobiło się trochę więcej.
Inspirując się wzajemnie Migaweczko, zawojujemy Świat i naprawimy jego błędy, pod warunkem jenak, że zawiesimy broń . :wink:
Ja , swój arkebuz chowam do szafy. :lol: :lol: :lol:

Oj, Tadeuszu, ja nawet swojego arsenału nie otworzyłam :) Wiem, że irytuje Cię moje poprawianie błędów, ale kto ma to robić, jeśli nie my sami ? Nie możemy produkować analfabetów i powiększać sztucznie grona dyslektyków przez zaniedbanie. Nawet na tym forum, choć może tutaj nie wydaje Wam się konieczne sięganie po słownik. A jednak wypada to robić. Choćby po to, by forum miało nie tylko poziom merytoryczny, lecz także stylistyczny, gramatyczny i ortograficzny :)
Tadeusz
2006-11-08 13:12:53
Migaweczka napisała: Oj, Tadeuszu, ja nawet swojego arsenału nie otworzyłam
Całe szczęście, że w porę się wycofałem, bo bym rany chyba "ze dwa roki lekował". :wink:
migaweczka
2006-11-08 14:58:09
Oj, całe szczęście ;) Aczkolwiek nie mówię "nie" Tadeuszu... Mnie jeszcze do tych magicznych 300 postów trochę brakuje ;) 8)
gasket
2006-11-09 17:04:57
TadeuszCyt. " Wielu z nich wychodzi z prostego założenia: Polak skazany jest na poetycki sukces. Polska ziemia wydaje z siebie wielkich poetów niczym gleba kartofle"
Jak ocenić ten komentarz Migaweczki, skierowany wprost pod moim adresem; jak mogę go odebrać jako autor tego wątku.?
Komentarz ten mozesz odebrac przede wszystkim z pokora. To po pierwsze. Po drugie, mozesz podziekowac, ze ktos raczyl poswiecic swoj czas na czytanie i za to, ze bawil sie bezinteresownie w korektora.
Z "po trzecie" powinienes byc zadowolony. Z duma. Ze migaweczka po przeczytaniu Twojego "utworu" napisala pod jego wplywem krociutki eseik i ze spojrzala na Twoja tworczosc z perspektywy szerszej a co wazniejsze z perspektywy polskiej. Wymienila naszych wielkich poetow doceniajac Twoje aspiracje!

Zacytowales akurat: " Wielu z nich wychodzi z prostego założenia: Polak skazany jest na poetycki sukces. Polska ziemia wydaje z siebie wielkich poetów niczym gleba kartofle", zarzucajac migaweczce jak gdyby byl to stek inwektyw pod Twoim adresem! Gdzie? Oszczedz na romantycznego narcyzmu... Chodzi Ci o ziemniaki? Ziemniak, bo taka nazwe nosi ten owoc ziemi w krakowskiem, nie ma takich negatywnych konotacji jak, powiedzmy, burak.Docen to wszystko i zachowaj sie tak, abys nie zasluzyl na to drugie miano...

Tymczasem pytanie do migaweczki Dlaczego piszesz: "Uwielbiam analizy pt.: "co autor miał na myśli?" ze smiechem. Czy uwazasz, ze powinno sie analizowac, to czego nie mial na mysli, czy wymyslac inne niestworzone historie o ktorych sam autor nie mial pojecia??? O co Ci dokladnie chodzi? Czy o analize bezmyslna? Czy chodzi Ci o zaniedbanie wszystkich przemyslen autora, ktore probowal nam przekazac????
migaweczka
2006-11-09 18:56:12
gasketTymczasem pytanie do migaweczki Dlaczego piszesz: "Uwielbiam analizy pt.: "co autor miał na myśli?" ze smiechem. Czy uwazasz, ze powinno sie analizowac, to czego nie mial na mysli, czy wymyslac inne niestworzone historie o ktorych sam autor nie mial pojecia??? O co Ci dokladnie chodzi? Czy o analize bezmyslna? Czy chodzi Ci o zaniedbanie wszystkich przemyslen autora, ktore probowal nam przekazac????

Otóż... Drogi Gaskecie... 8) Pisząc to zdanie miałam na myśli zdecydowanie ko(s)miczno-interpretatorskie domysły niewiadomego pochodzenia nie poparte niczym sensownym. Implikacje tego stanu rzeczy mogłyby bowiem doprowadzić do zgoła opłakanych skutków, np. do wypaczenia obrazu polskich wieszczów w oczach przyszłych pokoleń. :wink:
Przejdź na: główną stronę z listą forów | listę wpisów z Dziwny jest ten świat | górę strony